Kakva iskustva imate? Imam namjeru koristit flat rate mjesec dana a da ne ugasim laptop.
Kakva iskustva imate? Imam namjeru koristit flat rate mjesec dana a da ne ugasim laptop.
zasto nebi mogao raditi cijeli dani... :)
ali opet sve ti to ovisi kakav stroj imash....isto kao i stolni pc...(ako imas doro napajanje, ups...moze...no ponekad se dese nepredvidive stvari...ja sam imao dobro slozen pc i nakon 15 dana rada krepa mi mreza na mbo....sto se moze...)...tako je i sa lapom....moze raditi godinama bez problema a moze ti jednostavno nesto krepati ... i mosh ga slikaT :)
Mislim, a kaj ni ti bilo da ga isključiš na par sati? Ionako ti veza nakon 24 sati pukne.
I ja imam novi laptop ASUS i skoro mi je uvijek upaljen. Stalno nesto skidam, a u nekim postavkama sam namjestio da ADSL veza ostane upaljena kad je on u sleep modu. Tako da nikad nije pregrijan, trosi normalno struju, cak i malo manje i downloada.
imaš za podesit komandu kod zatvaranja poklopca (power options). Podesi da se ne dogodi ništa. (ekran se gasi, lap dalje radi.) Nemreš skidat s neta u sleep modu.
Vert dobro kaže.
Što se tiče negašenja,moj je jednom radio 3 dana bez prestanka (na moru,spojen na pojačalo i zvučnike :)) i nije mu ništa bilo. Povremeno se proc znao žešče ugrijati,ali onda bi samo ugasio sve programe na sat-dva i pustio ga da malo "odahne"
i sad dal se može nariktati da skida sa neta u sleep modu-tj. dok je poklopljen ili ne?
Ma to se da dogovorit sa T-comom... A ja sam skidao u sleep modu jer sam namjestio da se ADSL veza prekine samo kad ja to ucinim.
Ma što se da dogovoriti sa T-Comom? To ti je frend pričao bajke, jer je to od samog početka uvođenja ADSL-a.
Meni je comp radio par dana, stalno na netu, nikakvo diskonektanje..
Ali onda se sam spojio jer bi ga ja navecer ostavio da radi i skida, ujutro bi dosao i sve bi bilo u istom stanju. I tako sam ostavio dugo vremena. Skinuo sam Rocky 6 i Silent hill.
moj laptop je star jedno 4 - 5 mjeseci.
od tada, upaljen je 99% vremena.
ugašen je bio možda ukupno 20ak sati.
Sve radi kao i prvog dana.
svaka 3 mjeseca ga rastavljam i čistim svu prašinu na ventilatorima i na pokretnim dijelovima.
acer ima program koji ti snižava clock procesora, pa mi se on automatski aktivira kad poklopim poklopac i temperature se sa
CPU : 50
GPU: 55
HDD: 45
spuste na
CPU: 30
GPU: 30
HDD: 35
Što je daleko ispod max radne temperature koja iznosi 80, 120, 80
a tim što je niska temperatura ponaša se kao da je isključen...
čak je bolje da je laptop nonstop upaljen na slaboj potrošnji nego da se gasi, jer najviše se troše elementi prilikom paljenja/ gašenja
gle da je napravljeno da crkne nakon dužeg rada napisali bi na njemu kao i u uputstvima...
stoga može raditi kolko oćeš naravno...
heh, a moj cak i ne ide u standby kad ga sklopim, niti ima tu opciju. spojen je preko adaptera (hvala bogu, sutnuo sam americki transformator 110-220V u smece), i citav dan radi, sklopljen, ugrije se na tacku kljucanja a adapter mrtav hladan, ko da i ne radi. uprkos tacki kljucanja, on i dalje ''fura''. ima samo jednu manu. ako ga malo pritisnes na mjesto gdje je ram, pojave se soma crta na ekranu gdje pomaze jedino restart, ram je retardiran. inace super radi (na stolu naravno), i ja svoj laptop nikad gasim, osim kad idem spavati.
kako da radi kada je sklopljen je stvar kako je podešeno u windowsima
@Krompirko znaš li za neku alternativu tom programu ?
Tak je i meni frend govoril da mu se ne diskonekta svaka 24h, a on je pod tih 24h mislio da se mora diskonektati u 00.00.
Meni je uključen 24/7
Evo ti moj primjer
http://img230.imageshack.us/img230/9594/vvvvvnh8.th.jpg
Ova 24 sata se izgubilo jer sam jedanput posudio username i pass frendu da nesto skine i par kad je bio pad napona a mene nije bilo doma....
U sleep modu veza nemoze biti upaljena jer jedina stvar koja na racunalu radi je ram.Sleep mod je napravljen za ustedu energije,laptop trosi jako malo a u jako kratkom vremenu je spremno za ponovan rad.Poklopac ti nemora biti spusten sve ovisi o postavkama od laptopa u sleepu moze bit i bez spustenog poklopca ali za skidanje preko noci najbolje je spustiti takt procesora i ugasit monitor..
Najveci "stres" za racunalo je paljenje i gasenje sustava, tako da je cak pozeljno da je racunalo non stop u pogonu. Paljenjem i gasenjem se povecava vjerojatnost kvara.
kolega, xianfu, samo si djelomično u pravu, jerbo paljenje i gašenje jest štetno, zbog udara napona, peakova i sl,, te zbog promjena temp., no s druge strane stalni rad opet šteti pokretne dijelove, npr ležajeve diska, a i stalni rad uz loše hlađenje šteti i ostatku elektronike...
godinama postoje dvije struje razmišljanja o ovome i nikad se nije došlo do valjanog odgovora što je bolje, stalni radi ili češće paljenje/gašenje.
ja sam za stalni rad uz jasno odgovarajuće hlađenje.
Kolega Inovator slozio bih se s tobom oko cinjenica da je stalan rad stetan za lezajeve diska, te cinjenica oko hladjenja, ali ovo gore sam napisao cisto jer je profesor to nedavno objasnjavao na predavanjima da je bolje da je komp stalno upaljen, nego da ga se pali i gasi. Sad nisam ga bas pozorno slusao, ali sam siguran da je rekao da je bolje da stalno radi. Inace radi se o predmetu Pouzdanost telekomunikacijskih sustava:)
meni radi vev 10ak dana nonstop hp Nx6325
moze pitanje kako se naredi stalna ip adresa, DYDNS mozda?
postoje neki programčići koje sam koristio na desktop kompu, samo odabereš chipset i biraš frekvenciju FSB i on ti u realnom vremenu promjeni.
Znam samo da tada to nije bilo stabilno, al moguće je da ima sad neki stabilniji i da podržava mnoge laptope, odo provjerit
...opa - zanimljivo... :)
Laptop može biti upaljen koliko želiš ali uvijek postoji ali - moja preporuka ti je da mu svako nekoliko daš predaha (kad vidiš da krklja) i sve ok...
Što se tiće diskonektiranja da praksa je da se ADSL u neko doba dana prekine i ponovo uspostavi uglavnom kako bi se izbjegla upotreba statičkog IP-a što bi onda povlačilo za sobom i mogućnost udaljenog povezivanja tj. server mode i time izbjeglo davanje novca silnim providerima za smješaj stvari na serverima