Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 390

Hybrid View

  1. #1
    Banned Postignuća:
    1 year registered1000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2011
    Postova
    129
    Bodovi
    1.645
    Nivo
    9
    Bodovi: 1.645, Nivo: 9
    Bodovi: 1.645, Nivo: 9
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao igor999 Pregledaj post
    Kakve su to gluposti, pa valjda mu je u interesu da bude jeftiniji, da privuce što više korisnika...
    Nije točno, Vip ima velike troškove i ne smije ići toliko nisko s dampinškim cijenama kao što radi Tele2. Kao da nisu mogli odmah parirati Tele2 i izjednačiti se u cijenama na svim razinama... Nisu to napravili, tvrtka je uvela novu mrežu, za one koji misle svojom glavom i traže najjeftinije moguće telefoniranje koje će zadovoljavati kakve-takve standarde. Ali takvi su u manjini jer su ljudi lijeni, ali i prilično glupavi jer moraš dobro promozgati ako se želiš snaći u hrpi svih mogućih tarifa.

  2. #2
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2008
    Operater
    Vip i Telenor
    Postova
    142
    Bodovi
    17.875
    Nivo
    32
    Bodovi: 17.875, Nivo: 32
    Bodovi: 17.875, Nivo: 32
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Daruvar28 Pregledaj post
    Nije točno, Vip ima velike troškove i ne smije ići toliko nisko s dampinškim cijenama kao što radi Tele2. Kao da nisu mogli odmah parirati Tele2 i izjednačiti se u cijenama na svim razinama... Nisu to napravili, tvrtka je uvela novu mrežu, za one koji misle svojom glavom i traže najjeftinije moguće telefoniranje koje će zadovoljavati kakve-takve standarde. Ali takvi su u manjini jer su ljudi lijeni, ali i prilično glupavi jer moraš dobro promozgati ako se želiš snaći u hrpi svih mogućih tarifa.
    Ne lupetaj, pa Tele2 ima vece troškove nego Vip. Vip ima svoju infrastrukturu, a Tele dio koristi od T-mobila i naravno placa za nju... A kakvi su to kakvi-takvi standardi?

  3. #3
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Xiaomi Mi9T
    Operater
    TELE2
    Postova
    528
    Bodovi
    15.087
    Nivo
    29
    Bodovi: 15.087, Nivo: 29
    Bodovi: 15.087, Nivo: 29
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao igor999 Pregledaj post
    Ne lupetaj, pa Tele2 ima vece troškove nego Vip. Vip ima svoju infrastrukturu, a Tele dio koristi od T-mobila i naravno placa za nju... A kakvi su to kakvi-takvi standardi?
    Očito nisi informiran ili nisi u poduzetničkom duhu. VIP je veća firma ima puno više usluga, korisnika a i time puno više zaposlenih te isto tako i veće troškove, to što tele2 plaća najam infrastrukture je jeftinije od ovog svega što sam nabrojao.

  4. #4
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2008
    Operater
    Vip i Telenor
    Postova
    142
    Bodovi
    17.875
    Nivo
    32
    Bodovi: 17.875, Nivo: 32
    Bodovi: 17.875, Nivo: 32
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Memphis Pregledaj post
    Očito nisi informiran ili nisi u poduzetničkom duhu. VIP je veća firma ima puno više usluga, korisnika a i time puno više zaposlenih te isto tako i veće troškove, to što tele2 plaća najam infrastrukture je jeftinije od ovog svega što sam nabrojao.
    Ma nemoj, jeftinije je uzeti renta-car, nego otplacivati svoj auto s kojim radiš? Toliko o tvom poduzetnickom duhu....

  5. #5
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Xiaomi Mi9T
    Operater
    TELE2
    Postova
    528
    Bodovi
    15.087
    Nivo
    29
    Bodovi: 15.087, Nivo: 29
    Bodovi: 15.087, Nivo: 29
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao igor999 Pregledaj post
    Ma nemoj, jeftinije je uzeti renta-car, nego otplacivati svoj auto s kojim radiš? Toliko o tvom poduzetnickom duhu....
    Pa to sam ti baš htio reć! Naravno da je jeftinije rentat mrežu jer ja nemam nikakvih drugih troškova osim najma. Dok tecimo t-mobile mora meni osigurat ispravnu mrežu i on je dužan investirat u nju i održavati je što su veći troškovi od najma. Sve firme danas rentaju aute jer im je povoljnije ali sad zašto o tome nećemo jer vidim da se ne snalaziš u tome.
    Naravno daj je tebi to neisplativo jer ti to gledaš iz svoje pozicije kao korisnik.

  6. #6
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2008
    Operater
    Vip i Telenor
    Postova
    142
    Bodovi
    17.875
    Nivo
    32
    Bodovi: 17.875, Nivo: 32
    Bodovi: 17.875, Nivo: 32
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Memphis Pregledaj post
    Pa to sam ti baš htio reć! Naravno da je jeftinije rentat mrežu jer ja nemam nikakvih drugih troškova osim najma. Dok tecimo t-mobile mora meni osigurat ispravnu mrežu i on je dužan investirat u nju i održavati je što su veći troškovi od najma. Sve firme danas rentaju aute jer im je povoljnije ali sad zašto o tome nećemo jer vidim da se ne snalaziš u tome.
    Naravno daj je tebi to neisplativo jer ti to gledaš iz svoje pozicije kao korisnik.
    Da, da, jeftinije je placati dnevno 200 kuna za najam vozila nego cca 2000 kuna mjesecno za ratu leasinga, i na kraju auto ostaje tebi (ako znaš šta to je). Bože moj, samo se nadam da se neceš u životu baviti ekonomijom.....

  7. #7
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    168
    Bodovi
    13.757
    Nivo
    28
    Bodovi: 13.757, Nivo: 28
    Bodovi: 13.757, Nivo: 28
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao igor999 Pregledaj post
    Da, da, jeftinije je placati dnevno 200 kuna za najam vozila nego cca 2000 kuna mjesecno za ratu leasinga, i na kraju auto ostaje tebi (ako znaš šta to je). Bože moj, samo se nadam da se neceš u životu baviti ekonomijom.....
    Haha.

    Ne funkcionira ti to tako. Mreza koju iznajmljuje t-mobile je iovako prekapacitirana za njih, i cijena najma je zato i niza. Jer ako ne iznajme, trosak im je isti. Zato tele2 placa puno manje za najam mreze nego sto bi ih kostao brzi razvoj vlastite mreze (sto podrazumijeva visoki stupanj zaduzenosti)

  8. #8
    Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tenja,Osijek
    Mobitel
    LG kf 510, Nokia N8
    Operater
    tele2, BONBON
    Postova
    425
    Bodovi
    7.660
    Nivo
    20
    Bodovi: 7.660, Nivo: 20
    Bodovi: 7.660, Nivo: 20
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daruar28, ti radis za vip???
    kako to mislis da vip ne smije ici tako nisko sa cijenama??
    pa da, istina...vip ima vece troskove,ali zar ne mislis da ima i vece prihode???
    oni su vec dugo na trzistu, opremu su otplatili,a tele2 se jos bori i instalira svoju opremu.
    mislis da njima tmobile POKLANJA svoje mrezne minute, struju,sta vec???
    naravno da ne poklanja, nego im iznajmljuje po cijeni koja je njima isplativa....dakle i na tome sto neko tele2 koristi preko tmobilevog signala, tmobile zaradjuje.
    tele2 u hrvatskoj jos uvijek posluje sa minusom, dok su tmobile i vip jedni od najvecih profitera, tj firme sa najvecim zaradama.
    to sto oni do sada nisu spustali cijene nema veze sa troskovima, nego jednostavno sa njihovim brandom.
    uveli su tomato kako svoj vip ne bi doveli u pitanje...kako svi korisnici vipa ne bi jednostavno poceli koristiti tu novu tarifu, koja je povoljnija od svega sto vip pod svojim brandom nudi. a kada bi to napravili svi korisnici vipa, smanjio bi im se profit.
    ovako su nas "zavarali", zadrzali skupe tarife,a pod novim brandom ponudili povoljnije usluge, za one koji su spremni pobjeci od vipa...da ih po svaku cijenu zadrze,po svaku cijenu, pa i po cijenu gubitka, tj neisplativosti (dumpinga). zbog toga su isli s cijenama minute ispod 0,20kn a zbog toga su uveli i brutalnu tarifu.

    pa ipak, sve to ne bi nikada ponudili unutar svog branda, jer znaju da su korisnici ovce, koje je tesko pokrenuti....dakle, veoma mali broj ih je spreman prenijeti broj "na drugu mrezu" dok je puno veci broj onih koji bi isto ucinio al na drugu tarifu unutar branda


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Tele2 X8
    By strikan in forum Tele 2
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 04-02-2011, 21:48
  2. Revolucija mobinog gayminga stize i na symbian
    By Shamanix in forum Symbian aplikacije (software)
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 19-04-2007, 09:49
  3. mms tele2 help
    By Igor_zgb in forum Tele 2
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 22-08-2006, 23:49
  4. Tele2 Pin?
    By Punio4 in forum Tele 2
    Odgovora: 58
    Posljednji post: 20-02-2006, 18:06
  5. Tele2.hr
    By ojpi in forum Tele 2
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 02-02-2006, 13:09

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove