Instaliraj neki file manager, recimo astro i tamo otvori karticu
Instaliraj neki file manager, recimo astro i tamo otvori karticu
radi se o frendovim telefonima kome sam trebao instalirati navigaciju
spojio usb kabel sa kompom,nema ono standardno da kopiram preko mas storage ali uglavnom kopiram na neki način na sd kartu
na čitavom telefonu nisam nigdje našao folder igo,niti bilo šta na sd kartici
pokušavam na internu(2.64gb) da kopiram,dobijam obavijest da nema prostora mada je cijeli folder igo oko 150 mb
Kod mene je na p700 Jelly Bean i postoji aplikacija ''Upravljanje datotekama'' preko koje je moguć pristup internoj memoriji i SD kartici. Kod ICS toga nema, pretpostavljam da je i kod tebe ICS jer bi sigurno skužio ikonu s tom aplikacijom. Probaj osloboditi 600-700MB interne memorije, pa na nju kopiraj .apk. I meni je znalo javljati da nema dovoljno memorije kad bi ostalo, ne sjećam se sad, 300-400MB. Ili nadogradi android na JB...
hvala ti puno na odgovoru.koji O.S ima nemam pojma ali je vjerovatno ICS .koliko sam te shvatio jedino riješenje bi bilo nadogradnja na JB
ima sd-karticu od 8gb ,ja sam mu trebao instalirati igo navigaciju.Kopirao folder igo(oko 3.5gb) na sd-karticu tako što sam otišao u my computer jer kod ovog telefona ne vidim ono standardno mass storage pa da mi otvori sd karticu.
ne mogu da shvatim kakav je ovo telefon kad sa O.S koji dođe pri kupovini ne možeš doći do sd karte
interna memorija je 2.64gb tj.skoro da nema ništa na njoj
napravio folder igo(samo najosnovnije,oko150mb),mislim da kopiram na internu i da time riješim problem
dobivam obavijest da nema mjesta tako da ne znam šta bih uopšte oslobađao na int.kartici
[QUOTE=marin71;1066592]
Pogriješio si u koracima. Ako ti mob nije rootan nemaš koristi od SD kartice osim za slike i muziku. Instalaciju u tom slučaju trebaš izvršiti na int. memoriju. Ako ti je IGO folder 3,5GB onda si ubacio mape cijele Evrope. Meni recimo IGO+nekoliko mapa okolnih zemalja ima 800MB. Dakle sa prvog posta koji je postavio walter skineš Part 1,2 i 3 zatim ih raspakiraš sa npr. 7zip-om. IGO folder koji dobiješ kopiraš na mob i pokreneš .apk. Sve je korak po korak pojašnjenu u prvom postu. Napominjem da sam ja u sys.txt morao ručno dodati rezoluciju. Mape zemalja koje ti trebaju dodaš ručno.
Ako ti se ne da zezati s ovim preporučam Navigon koji je potpuno funkcionalna navigacija i jednostavnije ga je instalirati. Trebaš imati wi-fi zbog dodavanja mapa.
Bookmarks