Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Hybrid View

  1. #1
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    May 2006
    Mobitel
    Neka nokia
    Operater
    Tele2
    Godina
    40
    Postova
    125
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mble127 Pregledaj post
    Ako pogledaš druge industrije, npr. banke, ima ih preko 30 u Hrvatskoj - pa što nisu dovoljne samo recimo 2? (a skuplje je startati banku nego virtualnog operatora).
    A tko bi to trebao pokrenuti virtualnog operatera? Ili tek pravog? Banku otvoris, platis reklamu i vices "evo nas, tu smo". Kakav smo mi narod vec iduceg jutra ces imati red ljudi koji zele veci auto od susjeda.

    Mrezu moras izgraditi, sto je prilicno tesko kad u zg, st, ri, os je gotovo nemoguce dobiti dozvolu za antenu, a i da ti grad izda dozvolu nemas je gdje nasaditi jer je vecina stanara koji su bili spremni pretvoriti krov u centralu vec iznajmila prostor jednom od 3 operatera.
    It's better to regret a mistake made, than to regret never taking the opportunity...

  2. #2
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Slide Pregledaj post
    A tko bi to trebao pokrenuti virtualnog operatera? Ili tek pravog? Banku otvoris, platis reklamu i vices "evo nas, tu smo". Kakav smo mi narod vec iduceg jutra ces imati red ljudi koji zele veci auto od susjeda.
    Za "pravog" operatera: da - to je skupo, ali za virtualnog ne trebaš graditi mrežu. Kao što i za Kplus kavu ne moraš proizvoditi kavu: Franck je proizvodi za tebe.

  3. #3
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2006
    Mobitel
    Lenovo P2
    Operater
    Odmori mozak
    Postova
    136
    Bodovi
    12.629
    Nivo
    26
    Bodovi: 12.629, Nivo: 26
    Bodovi: 12.629, Nivo: 26
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Wink

    Zar nije bio i talijanski TIM bio voljan pruziti usluge nesto malo vremena nakon koncesije telcu? Pa su ga bili odbili iz nepoznatih razloga?

  4. #4
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    652
    Bodovi
    13.485
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako se i pojavi novi operator (a pojavit će se kad tad) bit će vrlo vjerojatno virtualni ili najvećim dijelom virtualni. Koja bi to glupost bila graditi još jednu mobilnu mrežu u Hrvatskoj?! T-mobila i Vipnet imaju svaki preko 1000 baznih stanica (ne znam za Tele2, u svakom slučaju manje, ali tu negdje oko par stotina) i gradnja dodatnih antenskih stupova bilo bi ekološko, kultorološki i tko zna još kakvo zagađenje prostora!
    Prostora za nove oparatore ima, uostalom neka (ti novi potencijalni operatori) odluče isplatii i se pokretati mobilni buisnes u Hrvatskoj... tko smo mi da o tome sudimo
    Nije ovo za mene ...

  5. #5
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Problem "šume" stupova i ekološkog zagađenja neće nestati time da se zabrane novi mobilni operatori.
    U drugim zemljama ima više operatora (ne samo GSM, nego i Wimax itd.), ali ključ je regulatora koji onda može i treba "narediti" onima koji već stupove imaju, da dozvole stavljanje svojih antena na iste (to se negdje kod nas i događa, ali ne koliko bi trebalo), i onda nema potrebne za gradnjom dodatnih stupova koji zagađuju.
    Tako da se s ispravnom regulativom sve da napraviti.

  6. #6
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    652
    Bodovi
    13.485
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Na žalost s tom se regulativom već zakasnilo ... kad smo već kasnili s drugom GSM mrežom u odnosu na ostale Europske zemlje mogli smo bar pokupiti njihiva iskustva, ali ... Hrvatska ko Hrvatska .... eh ....
    Nije ovo za mene ...

  7. #7
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    May 2006
    Mobitel
    Neka nokia
    Operater
    Tele2
    Godina
    40
    Postova
    125
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mble127 Pregledaj post
    ključ je regulatora koji onda može i treba "narediti" onima koji već stupove imaju, da dozvole stavljanje svojih antena na iste (to se negdje kod nas i događa, ali ne koliko bi trebalo)
    Oni im narede i onda ce operateri.. sto.. pristati?
    To funkcionira jedino na plitvicama i to jer su ih zajednicki gradili, to je bio uvjet. A u nasoj lijepoj drzavi i VIPu i T-u i teletu se vise isplati vuce se po sudu zbog neposlusnost nego postupiti po uputi nadleznih institucija. Bolje to nego pomagati konkurenciji.

    I jedan ispravak netocnog navoda; u RH nema 1000 baznih stanica. Ima ih oko 5000. Samo na podrucju Zg ih ima oko 400.
    It's better to regret a mistake made, than to regret never taking the opportunity...

  8. #8
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Slide Pregledaj post
    Oni im narede i onda ce operateri.. sto.. pristati?
    Upravo tako. Pristati. 90% odluka agencije sud je uvijek potvrdio (do sada u praksi). Rijetke je sud pobio.
    Problem je jedino u tome što je agencija dosta pasivna te ne koristi svoje moći - razlog možeš naslutiti...

    Ali zakon je vrlo moćan po tom pitanju:
    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/2420.htm
    Članak 118. - kaže da ih mogu kazniti sa do 5% bruto prihoda (u nekim zemljama EU je to 10%).
    Pa Tmobile-u i vipu je to oko 200,000,000 kn, što nije malo. A mogu im to opaliti za razne stvari... samo da hoće.
    Mogu čak i odgovorne osobe kazniti, ali tu su kazne relativno male (do 100,000kn) - neki članovi uprava imaju tolike mjesečne plaće , tako da ne bi baš puno to osjetili.


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. hoće li biti kakva akcija T-coma za nove korisnike??
    By moto5 in forum Internet Service Provideri (ISP)
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 29-12-2007, 19:38
  2. Mobilna telefonija (grupa podforuma)
    By Bimbi in forum Pravila Cafe Mobil foruma
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 12-10-2007, 08:48
  3. mobilna klima
    By dj_velja in forum Mobil Internet c@fé
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 19-06-2006, 00:35
  4. Mobilna Srpske - MOBI'S (info)
    By Duckzilla in forum Usporedbe operatera # Novi operateri
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 18-04-2006, 07:56
  5. Odgovora: 41
    Posljednji post: 18-03-2006, 20:42

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove