mene sad zanima kak to da su slušalice od L7 stareo, pa mini-USB konektor na mobu kak na L7 tak i na V360 ima 5 kantakta. ajd ono s pojačalom bi još prošlo ipak su krajnja 2 + i -, ali onaj srednji je za neku sinkronizaciju ili tak nekaj, ajd po tom kontaktu bi još išel audio signal tj slušalice bi bile mono.
e ali nikak nemože biti stereo jer po podatkovnim kontaktima tj DATA+ i DATA- putuju samo digitalne informacije tj binarni podaci 1 i 0. , a zvuk je analogni i da vam velim u takvim slišalicama nema stereo signala nek su na pločici u kučištu šlušalica nalemljeni blok kondenzatori malog kapaciteta koji rade fazni pomak između lijevog i "desnog" kanala. tak da se na izlazu ne čuje stereo zvuk nek virtulizirani mono ak znate kaj bi to značilo. ovo je isprobano i izmijereno na osciloskopu. e da objasnim fazni pomak:
ovi kondenzatori "zakašnjuju" struju u jednoj slušalici tak da naprave mali vremenski razmak između jedne i druge slušalice.
da i "blok kondenzator" je kondenzator za izmjenične struje i napone a pošto je zvuk izmjeničnih struja i napona trebaju biti takvi kondenzatori.



Odgovori uz citat
Bookmarks