Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Hybrid View

  1. #1
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BIA STOPIRALA ŠPIJUNIRANJE IZ HRVATSKE
    Standard, 01.06.2007; Strana: 26

    Treći operater mobilnih telekomunikacija u Srbiji - Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje na njihov zahtev da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji


    LICENCA Ugovorom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva (teritorije) i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu do decembra 2007.

    FRKA, PANIKA Da se nešto nepredviđeno dešava u Mobilkomu, dokazuje i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija

    Treći mobilni operater u Srbiji Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje Republičkoj agenciji za telekomunikacije o zahtevu Austrijanaca da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji.
    OBAVEZE Problemi s Mobilkom Austrija grupom počeli su kada su u Beogradu shvatili da ova kompanija sa sedištem u Beču većinu svoje opreme neće uneti u Srbiju, nego će delovati iz inostranstva, pre svega iz Bugarske, Hrvatske, Austrije i verovatno Makedonije, gde postavljaju sistem, uprkos tome što u ugovoru o licenci stoji drugačije. Republička agencija za telekomunikacije (Ratel), čiji je osnivač Republika Srbija, i u čijoj je nadležnosti davanje licenci za mobilne operatere, ali i praćenje obaveza iz ugovora, zahtevala je mišljenje od Bezbednosno-informativne agencije (BIA) da li takva mogućnost postoji, budući da telekomunikacije spadaju u deo koji se tretira kao pitanje od važnosti za nacionalnu bezbednost.
    BIA nadležnima u Ratelu šalje negativno mišljenje, u kome stoji da, ukoliko je billing system (brojač poziva) u Beču, kako je bilo zamišljeno, Srbija neće moći da ima kontrolu nad prihodima Mobilkoma ostvarenim u Srbiji, čiji je poreski obveznik. Još zanimljivije je to što je u izveštaju BIA navedeno da, ukoliko srce sistema bude u inostranstvu, a pominje se i Zagreb, neće se moći izbegnuti mogućnost da se s tog mesta vrši prisluškivanje klijenata mreže.
    Ratel je dao negativan odgovor Mobilkomu, posle čega je krenuo veliki pritisak na njega iz centrale u Beču. Niko ne veruje da će Mobilkom izgubiti licencu koju je platio 320 miliona i jedan evro, ali skandal je na pomolu.
    NA MUCI Naša saznanja su potvrđena u VIPnetu, ćerki firmi Mobilkoma u Zagrebu. Njihova želja je bila da Mobilkomov kompletan hardver, osim baznih stanica i mediejšn servera drži u Zagrebu. Ratel je to naravno odbio i tražio da u Srbiji drže i opremu kao što je to i u drugim državama gde imaju licencu - na primer, u Bugarskoj. Mobilkom je s teškom mukom to prihvatio, a onda od Telekoma Srbije i Telenora zatražio da koristi njihovu infrastrukturu za nacionalni roming kako bi na vreme pustili makar signal.
    Kako saznajemo, norveška kompanija Telenor ih je glatko odbila zbog malih resursa, ali im je Telekom Srbija izašao u susret u ponudio im na korišćenje opremu za 12 miliona evra do 1. decembra, kad bi trebalo najkasnije da instaliraju neophodnu opremu.
    Mobilkom se u Srbiji našao i pred drugim problemom. Austrijanci nisu želeli da zakonski zatraže odlaganje od šest meseci na šta imaju pravo, i to zvanično uz dopis, već su hteli odlaganje na reč uz načelno obećanje da će sve regulisati naknadno. Nadležni u Ratelu nisu mogli to da prihvate, jer kasnije srpske vlasti ne bi imale mehanizam kojim bi ih naterao da postupe po ugovoru, jer bi sami u tom slučaju prekršili zakon.
    S druge strane, da su se zvanično obratili Ratelu, cene akcija Mobilkoma na svetskim berzama bi pale zbog nesposobnosti da završe započeti i obećani posao. Problem je i taj što je Mobilkom još 1. februara znao da je njihovo tehničko rešenje odbijeno i kakve izmene moraju da urade.
    ZID ĆUTANJA Aleksandra Stefanović, zadužena za informacije u Republičkoj agenciji za telekomunikacije, za Standard je kratko saopštila da je u toku postupak konsultacija Ratela i Topneta o prevazilaženju postojećih problema. Nažalost, ni izvršni direktor Milan Janković, ni predsednik UO Ratela Jovan Radunović, nisu bili voljni u ovom momentu da daju bilo kakvu konkretniju izjavu.
    Ugovorom o izdavanju licence, koji su 1. decembra prošle godine potpisali predstavnici Ratela i Mobilkoma (odnosno Topneta), predviđeno je da u roku od šest meseci, tačnije 1. juna 2007. nova mreža pusti signal. Do isteka prve godine, 1. decembra 2007. godine, licencom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu.
    Ipak, na sajtu Ratela navodi se da je Mobilkom, tačnije Topnet, dozvolu dobio 10. novembra 2006. na 10 godina, a ne 1. decembra (tada je potpisan ugovor), tako da je moguće da pomenuta firma nije ispunila jedan od uslova u ugovoru da signal pusti do predviđenog roka.
    Da se nešto nepredviđeno dešava, dokazuje je i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija. Kako saznajemo, nedavno su počeli da nude i pretplatničke brojeve firmama, po principu poznanstava. Iako je Topnet naziv preduzeća, brend mreže će najverovatnije biti Novi operater, kako i piše na ulazu u sedište firme.

    Antrfile:
    Hvalospevi iz Mobilkoma

    Reporteri Standarda uputili su pitanja Dubravki Jusić, direktorki korporativnih komunikacija u Mobilkom Austrija grupi, da im saopšti da li će treći operater moći da startuje od 1. juna 2007. godine, zbog novonastalih problema.
    Na pitanja šta će se desiti ako Mobilkom ne krene s radom u Srbiji u navedenom periodu, da li može izgubiti licencu, šta ih sprečava da krenu s puštanjem signala i da li imaju problem s opremom, Standard je dobio sledeći odgovor:
    - U Srbiji napredujemo prema planu i u skladu sa zahtevima licence. Zadovoljni smo s postignutom spremnošću u svim područjima. Više od 300 zaposlenih Novog operatera u Srbiji odlično izvršava posao, i to je ujedno i razlog što tako dobro napredujemo. Priprema za početak rada u Makedoniji se takođe odvija prema predviđenom planu.
    Inače, Dubravka Jusić je ćerka poznatog hrvatskog kantautora Đela Jusića, koja se takođe oprobala u muzici s pesmom Marinero na Festivalu zabavne muzike u Splitu 1988. godine.

    Zastarela oprema

    Nacionalni roming je ruka spasa za Mobilkom da bi ispunili uslove iz licence u zadatom roku. Kako Standard saznaje, Mobilkom je u Srbiji do sada podigao 10 stubova s baznim stanicama. Zanimljivo je da su Austrijanci instalirali rashodovane i zastarele Alkatelove bazne stanice skinute negde u Rumuniji, i koje su u većini evropskih zemalja van funkcije. Mobilkom je za sada dobio mogućnost da svoje bazne stanice postavi i na 32 stuba Telekoma Srbije.

    Loš kadar

    Novi operater našao su u problemu i zbog malog broja stručnog kadra koji nije mogao da nađe u Srbiji. Tako su na rukovodeća mesta doveli ljude iz Hrvatske, a među njima je i Darko Parun, koji dolazi iz hrvatske firme Portus, najvećeg akcionara H1 Telekoma, mreže za fiksnu telefoniju. Poznavaoci stručnjaka u ovoj oblasti navode da je Mobilkom u Srbiju doveo drugorazredne menadžere, koji se neće moći pokazati u dobrom svetlu u Srbiji.

    Obezbeđenje nasrnulo na fotoreportera

    Fotoreportera Standarda, koji je za potrebe ovog teksta trebalo da fotografiše sedište Topneta u Omladinskih brigada 21, sprečilo je obezbeđenje koje je nasrnulo na njega i tražilo mu memorijsku karticu fotoaparata. Javnost upoznajemo da u okolini ne postoji znak za zabranjeno fotografisanje. Ipak, fotoreporter je uspeo da širokim objektivom iz daljine fotografiše sedište novog operatera.
    Lep početak saradnje s medijima.


    Autor: IVAN ČORBIĆ
    dobar grah daleko se čuje

  2. #2
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Jan 2003
    Lokacija
    Pozivni 058
    Mobitel
    Puna ladica
    Operater
    T-Vip2
    Godina
    54
    Postova
    3.113
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao KaKaV NeReD Pregledaj post
    BIA STOPIRALA ŠPIJUNIRANJE IZ HRVATSKE
    Standard, 01.06.2007; Strana: 26

    Treći operater mobilnih telekomunikacija u Srbiji - Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje na njihov zahtev da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji


    LICENCA Ugovorom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva (teritorije) i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu do decembra 2007.

    FRKA, PANIKA Da se nešto nepredviđeno dešava u Mobilkomu, dokazuje i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija

    Treći mobilni operater u Srbiji Mobilkom Austrija zapao je u probleme kada su srpske bezbednosne službe dale negativno mišljenje Republičkoj agenciji za telekomunikacije o zahtevu Austrijanaca da koriste postojeću opremu u Zagrebu i Beču zbog mogućnosti prisluškivanja klijenata u Srbiji.
    OBAVEZE Problemi s Mobilkom Austrija grupom počeli su kada su u Beogradu shvatili da ova kompanija sa sedištem u Beču većinu svoje opreme neće uneti u Srbiju, nego će delovati iz inostranstva, pre svega iz Bugarske, Hrvatske, Austrije i verovatno Makedonije, gde postavljaju sistem, uprkos tome što u ugovoru o licenci stoji drugačije. Republička agencija za telekomunikacije (Ratel), čiji je osnivač Republika Srbija, i u čijoj je nadležnosti davanje licenci za mobilne operatere, ali i praćenje obaveza iz ugovora, zahtevala je mišljenje od Bezbednosno-informativne agencije (BIA) da li takva mogućnost postoji, budući da telekomunikacije spadaju u deo koji se tretira kao pitanje od važnosti za nacionalnu bezbednost.
    BIA nadležnima u Ratelu šalje negativno mišljenje, u kome stoji da, ukoliko je billing system (brojač poziva) u Beču, kako je bilo zamišljeno, Srbija neće moći da ima kontrolu nad prihodima Mobilkoma ostvarenim u Srbiji, čiji je poreski obveznik. Još zanimljivije je to što je u izveštaju BIA navedeno da, ukoliko srce sistema bude u inostranstvu, a pominje se i Zagreb, neće se moći izbegnuti mogućnost da se s tog mesta vrši prisluškivanje klijenata mreže.
    Ratel je dao negativan odgovor Mobilkomu, posle čega je krenuo veliki pritisak na njega iz centrale u Beču. Niko ne veruje da će Mobilkom izgubiti licencu koju je platio 320 miliona i jedan evro, ali skandal je na pomolu.
    NA MUCI Naša saznanja su potvrđena u VIPnetu, ćerki firmi Mobilkoma u Zagrebu. Njihova želja je bila da Mobilkomov kompletan hardver, osim baznih stanica i mediejšn servera drži u Zagrebu. Ratel je to naravno odbio i tražio da u Srbiji drže i opremu kao što je to i u drugim državama gde imaju licencu - na primer, u Bugarskoj. Mobilkom je s teškom mukom to prihvatio, a onda od Telekoma Srbije i Telenora zatražio da koristi njihovu infrastrukturu za nacionalni roming kako bi na vreme pustili makar signal.
    Kako saznajemo, norveška kompanija Telenor ih je glatko odbila zbog malih resursa, ali im je Telekom Srbija izašao u susret u ponudio im na korišćenje opremu za 12 miliona evra do 1. decembra, kad bi trebalo najkasnije da instaliraju neophodnu opremu.
    Mobilkom se u Srbiji našao i pred drugim problemom. Austrijanci nisu želeli da zakonski zatraže odlaganje od šest meseci na šta imaju pravo, i to zvanično uz dopis, već su hteli odlaganje na reč uz načelno obećanje da će sve regulisati naknadno. Nadležni u Ratelu nisu mogli to da prihvate, jer kasnije srpske vlasti ne bi imale mehanizam kojim bi ih naterao da postupe po ugovoru, jer bi sami u tom slučaju prekršili zakon.
    S druge strane, da su se zvanično obratili Ratelu, cene akcija Mobilkoma na svetskim berzama bi pale zbog nesposobnosti da završe započeti i obećani posao. Problem je i taj što je Mobilkom još 1. februara znao da je njihovo tehničko rešenje odbijeno i kakve izmene moraju da urade.
    ZID ĆUTANJA Aleksandra Stefanović, zadužena za informacije u Republičkoj agenciji za telekomunikacije, za Standard je kratko saopštila da je u toku postupak konsultacija Ratela i Topneta o prevazilaženju postojećih problema. Nažalost, ni izvršni direktor Milan Janković, ni predsednik UO Ratela Jovan Radunović, nisu bili voljni u ovom momentu da daju bilo kakvu konkretniju izjavu.
    Ugovorom o izdavanju licence, koji su 1. decembra prošle godine potpisali predstavnici Ratela i Mobilkoma (odnosno Topneta), predviđeno je da u roku od šest meseci, tačnije 1. juna 2007. nova mreža pusti signal. Do isteka prve godine, 1. decembra 2007. godine, licencom je precizirano da treći operater mora da ima pokriveno signalom 20 odsto stanovništva i autoputeve od Beograda ka Zagrebu, Subotici i Nišu.
    Ipak, na sajtu Ratela navodi se da je Mobilkom, tačnije Topnet, dozvolu dobio 10. novembra 2006. na 10 godina, a ne 1. decembra (tada je potpisan ugovor), tako da je moguće da pomenuta firma nije ispunila jedan od uslova u ugovoru da signal pusti do predviđenog roka.
    Da se nešto nepredviđeno dešava, dokazuje je i to da su službenici u sedištu Topneta u Omladinskih brigada 21 (Airport city) u opštem haosu i da među njima vlada totalna dezorganizacija. Kako saznajemo, nedavno su počeli da nude i pretplatničke brojeve firmama, po principu poznanstava. Iako je Topnet naziv preduzeća, brend mreže će najverovatnije biti Novi operater, kako i piše na ulazu u sedište firme.

    Antrfile:
    Hvalospevi iz Mobilkoma

    Reporteri Standarda uputili su pitanja Dubravki Jusić, direktorki korporativnih komunikacija u Mobilkom Austrija grupi, da im saopšti da li će treći operater moći da startuje od 1. juna 2007. godine, zbog novonastalih problema.
    Na pitanja šta će se desiti ako Mobilkom ne krene s radom u Srbiji u navedenom periodu, da li može izgubiti licencu, šta ih sprečava da krenu s puštanjem signala i da li imaju problem s opremom, Standard je dobio sledeći odgovor:
    - U Srbiji napredujemo prema planu i u skladu sa zahtevima licence. Zadovoljni smo s postignutom spremnošću u svim područjima. Više od 300 zaposlenih Novog operatera u Srbiji odlično izvršava posao, i to je ujedno i razlog što tako dobro napredujemo. Priprema za početak rada u Makedoniji se takođe odvija prema predviđenom planu.
    Inače, Dubravka Jusić je ćerka poznatog hrvatskog kantautora Đela Jusića, koja se takođe oprobala u muzici s pesmom Marinero na Festivalu zabavne muzike u Splitu 1988. godine.

    Zastarela oprema

    Nacionalni roming je ruka spasa za Mobilkom da bi ispunili uslove iz licence u zadatom roku. Kako Standard saznaje, Mobilkom je u Srbiji do sada podigao 10 stubova s baznim stanicama. Zanimljivo je da su Austrijanci instalirali rashodovane i zastarele Alkatelove bazne stanice skinute negde u Rumuniji, i koje su u većini evropskih zemalja van funkcije. Mobilkom je za sada dobio mogućnost da svoje bazne stanice postavi i na 32 stuba Telekoma Srbije.

    Loš kadar

    Novi operater našao su u problemu i zbog malog broja stručnog kadra koji nije mogao da nađe u Srbiji. Tako su na rukovodeća mesta doveli ljude iz Hrvatske, a među njima je i Darko Parun, koji dolazi iz hrvatske firme Portus, najvećeg akcionara H1 Telekoma, mreže za fiksnu telefoniju. Poznavaoci stručnjaka u ovoj oblasti navode da je Mobilkom u Srbiju doveo drugorazredne menadžere, koji se neće moći pokazati u dobrom svetlu u Srbiji.

    Obezbeđenje nasrnulo na fotoreportera

    Fotoreportera Standarda, koji je za potrebe ovog teksta trebalo da fotografiše sedište Topneta u Omladinskih brigada 21, sprečilo je obezbeđenje koje je nasrnulo na njega i tražilo mu memorijsku karticu fotoaparata. Javnost upoznajemo da u okolini ne postoji znak za zabranjeno fotografisanje. Ipak, fotoreporter je uspeo da širokim objektivom iz daljine fotografiše sedište novog operatera.
    Lep početak saradnje s medijima.


    Autor: IVAN ČORBIĆ

    Pa ovo bre ima da ode lagano u tri lepe p....e materine i pre nego pocne s dejstvovanjem.........

    A mi lajali na nas Tele2


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Odgovora: 12
    Posljednji post: 20-04-2005, 22:34

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove