Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13
  1. #1
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Nokia C7-00 problem s jezikom

    Pozdrav! Na prvu sam mislio da su kolegu "prošetali" pa sam na trenutak pomislio da nisu i sad opet mislim da jesu ali nisam siguran.
    Uglavnom, na njuškalu je uzeo Nokiu na kojoj naprijed piše C0 a kad stisnem *#0000# izbaci da je C7-00 i kao takvu je Nokia suite prepoznava. Ona u sebi nema Hrvatski jezik a kolegi je to bitno pa reko,skinem i stavim,nije bed ali Google mi kad upišem C7-00 ili pak C0 ne izbacuje ništa pametno...

    Evo par slika:







    Odakle je ova Nokia kad ju Google u slikama nema tj. prikazuje nešto sasvim drugo. Jel ovo kopija ili šta je? Svaka pomoć je dobrodošla jer bih stavio samo HR jezik u nju i basta. Eto...

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

    Ispostavlja se da je ovo Nokia 500 (*ebala majku) i šta sad? Treba li mijenjati product code za mijenjat jezik? Daaavno sam se zabavljao s tim i nisam up to date pa da ne s*ebem šta...

  2. #2
    CFC Postignuća:
    VeteranOverdrive31 days registered50000 Experience PointsTagger First Class
    Nagrade:
    Posting Award

    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    5.469
    Bodovi
    160.434
    Nivo
    95
    Bodovi: 160.434, Nivo: 95
    Bodovi: 160.434, Nivo: 95
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ovo ti je Nokia C7-00
    http://www.nokia.com/gb-en/support/p...ve&tid=2002740

    Ali da, to je Nokia 500.

    Ako me sjećanje dobro služi trebao bi promijenit product code i onda flashati neki balkanski firmware.

  3. #3
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Promijenio sam kod u balkanski i sad skidam rom. Jel to radim s phoenixom?
    Zadnji uredio Smuchac : 17-06-2014 u 20:26

  4. #4
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ima li neka druga šema osim phoenixa? Skinuo sam ih nekoliko i za nekoliko skinutig firmwarea mi svaki put izbacuje neke errore a svi su skinuti po product codeu koji sad imam. Navifirm+ također nisam našao a da radi...

    EDIT: Riješeno. Phoenix nije pomogao ni na dva kompa niti s nekoliko verzija istog niti s nekoliko firmwarea skinutih s raznih lokacija. Dovoljno je bilo napraviti službeni software ufgrade preko službene aplikacije jer je nudio upgrade nakon promjene product koda. Na kraju šećer. Ovaj mob iz oglasnika je prototip. Piše kad se pali: "Prototype, property of Nokia not for sale" Svašta... Sad ga u phone info prepoznaje kao 500 i imam Hrvatski jezik i belle soft ili kako se već zove. Dosad je mob bio banana,nekalibriran i neprecizan touch,smeće... Sad je ko grom.
    Zadnji uredio Smuchac : 18-06-2014 u 01:56

  5. #5
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranOverdriveSocial50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jul 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Mobitel
    SE K550i, Nokia 3310
    Operater
    091, 095
    Godina
    45
    Postova
    5.339
    Bodovi
    73.835
    Nivo
    66
    Bodovi: 73.835, Nivo: 66
    Bodovi: 73.835, Nivo: 66
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bravo, Scmuchac!
    Ja sam više stvarno zaboravio, a ko lud sam po susjedstvu popravljao i flashao Symbiane!
    Dobro da ti je radila nadogradnja preko Nokia Suitea jer Phoenix već dvije godine nije free i ne možeš skinuti firmware (vjerojatno da zaštite nove Lumije pošto je jedno vrijeme bio dostupan i njihov fw za skinuti, a Microsoft je Mocrosoft, jbg).
    Idem malo prošvrljati po Njuškalu Neka nostalgija me opičila!
    Sredili su mi Nokiju "po propisu"-
    U Mobisu!

  6. #6
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Znao sam ranije doci do rijesenja kroz sat vremena uz pomoc foruma i forumasa a danas cesto pisem sam sa sobom i sam sebi. Mnogi bi nasli rijesenje sami,popravili sami i rekli forumu kako. Danas nitko (cast iznimkama) ne pomaze,svi bjeze odavde vecim dijelom zbog toga itd.... Nitko im ne pomogne i onda su banani. Sreca sam ja vican tome pa sam tezim putem dosao kraju. Mnogi bi (odu)stali i sl.... Oni koji poprave sami,uglavnom nece napisat kako ,da bi drugi znali. Ja sam eto,opet napisao. Samo kome......

  7. #7
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranOverdriveSocial50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jul 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Mobitel
    SE K550i, Nokia 3310
    Operater
    091, 095
    Godina
    45
    Postova
    5.339
    Bodovi
    73.835
    Nivo
    66
    Bodovi: 73.835, Nivo: 66
    Bodovi: 73.835, Nivo: 66
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Koji vide, a ne čuju..."
    Sredili su mi Nokiju "po propisu"-
    U Mobisu!

  8. #8
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otprilike.

  9. #9
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Samsung S7
    Operater
    VIP
    Godina
    53
    Postova
    84
    Bodovi
    6.455
    Nivo
    19
    Bodovi: 6.455, Nivo: 19
    Bodovi: 6.455, Nivo: 19
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Smuc cijenimo tvoje zalaganje

  10. #10
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mata,nemoj spušit ban za đaba.

  11. #11
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Torcec
    Mobitel
    Samsung S8Not,S8+,Symbian
    Operater
    T-mob,Vip,Tele2,Bon.
    Godina
    60
    Postova
    858
    Bodovi
    11.363
    Nivo
    25
    Bodovi: 11.363, Nivo: 25
    Bodovi: 11.363, Nivo: 25
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kao prvo nisam svaki dan uz komp pa nadam se da cu ipak moci pomoci.
    Evo ja bas juce flesao uz pomoc Phoenixa Nokiu C7-00 koju sam prekjucer kupil. Imala je Firmware od Tmobila.
    Product code ne mozes promijeniti ,probaj npr u Nss pro pa ces vidjeti da ti product code ostaje isti.
    Postapak je ovakav ,dok instaliras Phoenix u opciji Tools_Download packages upisi product code ja sam stavil Balkans 059B537.
    Pusti Phoenix da odradi posao,nakon toga prikljuci Nokiu u opciji Connections stavi na Usb1 ili slicno,zatim u File-scan objects.
    Onda Flashing i tu ti bude ponudil dvije vrste flesanja.
    Nakon flesa imas debrandirani Belle Firmware.

    Na isti nacin sam flesao i Nokiu E7 i unistio Nokiu N73 (sam kriv) ponio se kao pocetnik.
    Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
    Symbian & Windows Mobile

  12. #12
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grijesis. S NSS pro sam promijenio product code. Zato mi je Nokia suite tek nakon toga nudio upgrade na bellu a prije toga nije.

  13. #13
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Torcec
    Mobitel
    Samsung S8Not,S8+,Symbian
    Operater
    T-mob,Vip,Tele2,Bon.
    Godina
    60
    Postova
    858
    Bodovi
    11.363
    Nivo
    25
    Bodovi: 11.363, Nivo: 25
    Bodovi: 11.363, Nivo: 25
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Smuchac Pregledaj post
    Grijesis. S NSS pro sam promijenio product code. Zato mi je Nokia suite tek nakon toga nudio upgrade na bellu a prije toga nije.
    Tebi je dalo mijenjati pc valjda zbog toga jer nije bil Belle flesan.
    I na E7 i C7 sam imal brendirani Firmware ali sa već upgradanim Belle.
    Još sam se cudil kako mi kaže da je promjenil pc a poslije ostalo isto onda sam isel opet probat i imaš kaj vidjeti pc ostao onaj stari. E tad sam tražio po internetu i našao da je u takvome slučaju Phoenix rješenje.
    Pozdrav.
    Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
    Symbian & Windows Mobile


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. HTC desire HD - problem s jezikom
    By Schneman in forum HTC
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 10-06-2011, 14:09
  2. s8300 - firmware sa hrvatskim jezikom
    By sheep1501 in forum Samsung
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 15-10-2010, 13:07
  3. K550i@W610i. problem sa jezikom
    By Gotoo86 in forum Sony Ericsson
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 07-02-2008, 12:35
  4. LP sa samo jednim jezikom!?
    By DOMICH in forum Motorola
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 10-02-2006, 18:36
  5. Problem s jezikom softwarea za MPX200
    By vvidak11 in forum Windows Mobile
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 07-02-2005, 02:24

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove