Join Today
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Threaded View

  1. #1
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Apr 2003
    Lokacija
    Split
    Mobitel
    Lumia 520, N85
    Operater
    VIPme NS+/Tomato45lp
    Godina
    53
    Postova
    284
    Bodovi
    12.142
    Nivo
    26
    Bodovi: 12.142, Nivo: 26
    Bodovi: 12.142, Nivo: 26
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Opcije u Step, Tango i Swing tarifama su teški lopovluk, izbjegavati ih aktivirati!!!

    Dakle, kao što je poznato VIPnet je izbacio nove tarife.

    Tarife same po sebi nisu toliko loše, npr Tango za 125kn nudi:
    nema naknade za uspostavu poziva
    besplatno prema VIPu
    besplatni SMS prema svima
    1 GB i 200min prema drugim mrežama

    Nazvao bih to "mini Savršena" (kojima je 200min prema drugim mrežama dosta)

    Problem nastupa kad želite uzeti mobitel po jeftinijoj cijeni. Onda morate uzeti opciju, znači barem 25kn više.
    A veća opcija znači veći popust kod kupnje mob. uređaja.
    Tu dolazimo do bolesnih situacija.
    Prvo evo link na sve moguće kombinacija tarifa i opcija, da bude lakše pratiti.

    https://www.dropbox.com/s/td5s63t2ok..._opcijama.xlsx

    Našao sam par primjera, evo prvi: HTC desire bijeli, ugovor na 24mj

    Tango + OPCIJA 1 ili Tango + OPCIJA 2
    150 kn ili 200 kn
    200 min ost. mreže u oba slučaja
    neograničeno SMS u oba slučaja
    1 GB ili 1 GB + 125 MB

    znači 125 MB plaćate 50kn više mjesečno, tj 1200kn!!!
    Sad bi netko rekao, pa tu je popust na mobitel
    Tango 1 799kn
    Tango 2 599kn

    samo 200kn jeftinije, tj, 125 MB svaki mjesec kroz 24 mjeseca ćete platiti 1200-200=1000 kn više u konačnici.

    Primjer 2:
    iPhone 5 64 GB crni
    Swing + OPCIJA 3 ili Swing + OPCIJA 4
    350 kn ili 450 kn
    neograničeno razgovori i SMS u oba slučaja
    3,25 GB ili 4 GB
    4549 kn ili 4149 kn

    24*(450-350) = 2400 kn više na razini od 24 mjeseca
    a popust na mobitel samo 400 kn!!!
    Znači 2400 kn -400 kn = 2000kn

    Da, 2000 kn ćete platiti 4 GB - 3,25 GB = 768 MB svaki mjesec
    A ako vam stvarno nije malo 3,25 GB, imate za 49 kn dokupiti 1 GB, što bi bilo 4,25 GB za 350+49=399kn umjesto 450 kn...

    Naravno, i oni korisnici starih tarifa će "popušiti" jer njihove tarife su prema tablici (u drugom "sheetu" priloženog Excel dokumenta) su svrstane u tarife razrede prema opcijama.
    npr.
    Sve za mene 75, BL 111 - opcija 2
    Sve za mene 150, BL 222 - opcija 3
    Sve za mene 250, BL 444 -opcija 4
    .....

    Te oni koji se žele prebaciti, MORAJU uzeti opciju, koju tek 7 dana prije isteka ugovora mogu otkazati...

    Moj zaključak, za one koji vide nešto dobro u tarifama za njih, a još su pod ugovorom, neka zbroje cijenu tarife koju žele i opcije koje moraju uzeti (prema tablici), i dodaju ono što nemaju uključeno u toj kombinaciji.
    Pa vide što je povoljnije, taj zbroj ili prosječni sadašnji račun.

    A onima bez ugovorne obaveze, koji nisu uzeli Savršenu, neka vide tarifu (eventualno se prebace), a opciju mogu zaboraviti, jer s opcijom mogu samo izgubiti.
    Radije nabaviti telefon sa strane, često je Njuškalo povoljnije od najmanje tarife, ooops, Opcije...

    Naravno, ostaje i mogućnost prelaska na drugu mrežu...

    Svakako, veliko razočaranje s Opcijama....
    Zadnji uredio Vivaldi : 12-05-2013 u 22:02

  2. 'Hvala' kaže:



 

Slične teme

  1. Nove cijene u simpa tarifama od 8.8.2011 !!
    By krokan in forum T - Mobile
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 21-07-2011, 18:53
  2. V3 step by step modding
    By Winamp in forum Motorola
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 22-06-2008, 15:12
  3. Koliko smo teški?
    By ::diaboliq:: in forum Chataonica
    Odgovora: 165
    Posljednji post: 08-12-2007, 10:33
  4. [N73] step by step
    By bolinoga in forum Symbian S60 3rd edition
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 07-11-2007, 12:06
  5. Kolko ste teški
    By .:SlayeR:. in forum Mobil Internet c@fé
    Odgovora: 73
    Posljednji post: 13-04-2007, 21:46

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove