njih sam zaboravio....a eto ideje za zaradu svim forumasima.
mozda nije losa opcija ni kupiti za cijelu obitelj te kartice, jednu tele2 pretplatu i 1. dan u mjesecu napuniti svakome po malo ;)
eto, 3-4 broja, a samo 160 kn mjesecno :)
Printable View
njih sam zaboravio....a eto ideje za zaradu svim forumasima.
mozda nije losa opcija ni kupiti za cijelu obitelj te kartice, jednu tele2 pretplatu i 1. dan u mjesecu napuniti svakome po malo ;)
eto, 3-4 broja, a samo 160 kn mjesecno :)
Zna li itko sta se desava ako TELE2 deaktivira SIM karticu zbog zlouporabe... nakon sta se prekoraci limit od5000 minuta, prilikom prebacivanja kuna na tomato, recimo.. i ako prekinu taj preplatnicki odnos... zanima me da li oni naplacuju te potrosene minute ili ti samo naplate tu preplatu od 160 kn i gotovo...
Možete svi puniti račun i činit slične dosjetke, jer nigdje ne piše da se ne može. Ali ne zaboravite da smo upravo tu gdje jesmo baš radi takvih koji su imali slične dosjetke :)
hajde neka netko nazove sluzbu za korisnike i neka pita koliki ce racun biti ako TELE2 raskine ugovor zbog zlouporabe... da li treba platiti samo preplatu za prethodni mjesec ili se placa sve ono sta se i potrosilo... ja ne mogu zvat jer mi deaktiviralo karticu..
Ne znam zasto bi sebe netko dovodio u nezgodnu situaciju s tim pitanjem sluzbi za korisnike. Punio si tomato racun na kojem sigurno imas 300+kn pa mozes s istog tog tomato broja i nazvati SZK.
Nadam se da ćete dobro opeči. Zbog ovakih ljudi kao ti i onaj pametnjaković Hackrivers koji misle da su uhvatili Boga za bradu mi smo u ovakvoj državi kakvoj jesmo. Daš balkancu nešto on će to iscijediti do zadnje kapi. Zaslužujemo baš da nas se tretira kao zadnje smeće jer to i jesmo. Revolucija je prva prava tarifa koja ti za određenu cijenu daje sve, al mi balkanci očemo 1000000 minuta da punimo tomato i zovemo u afriku za 0kn. I ono za 10% 30 minuta je maknuto iz pdf-a al zbog ovakvih trebali bi vratiti to pravilo. Stvarno ne kužim te ljude, onda prodaju po njuskalu i misle da su poduzetnici.
ti si jedna obična primitivna b***la. tele2 u tarifi nudi 5000 minuta za koje ću ja pošteno platiti 150 kuna. koga briga šta ja s time punim SVOJ tomato račun (koji nije namijenjen za daljnju prodaju nego za osobnu upotrebu).
tarifa revolucija ima svoje opće uvjete, uz koje se veže načelo pravednosti i opći uvjeti tele2 usluge i ja se svih nabrojanih uvjeta striktno držim i ne zlorabljujem apsolutno ništa.
a pridrzavao bih se i ja tih pravila da su oni u svojoj reklami naveli i taj limit od 5000 min.. za njega sam saznao tek nakon sta mi je deaktivirana kartica..
pa napunio si vjerojatno svoj tomato s jedno 5000 kuna i dobro. nećemo sad biti previše pohlepni.
da, ali sad mi kartica deaktivirana i ne znam kakve su eventualne posljedice..
A kakve bi bile posljedice? Ugovor je raskinut i vjerojatno ti neće dati napraviti novi u neko dogledno vrijeme i to je to.
@Hackerivs: Koja je poanta punjenja tomato računa za osobnu uporabu kad na Tele2 tako i tako imaš besplatne pozive, poruke i 500MB prometa? :) Još moraš Tomato račun nadoplaćivat bonovima da ti račun ne istekne slučajno.
Meni se čini previše gnjavaže za tako banalnu stvar kao što su telefoniranje i sms, a papreno skup podatkovni promet se pri tom plaća pravim novcem, ali tko voli nek izvoli :D
Vip je stvarno vrhunac bezobrazluka, vidim da su ukinuli da pozivi s vip mreže "pune" Tomato.
pozdrav od "te ljude"
imam mnogo minuta koje nemam kako koristiti u HR, pa ih pretvaram u kn na tomato računu:
- za pozivati rodbinu/prijatelje u inoz
- za poslovne razgovore prema inoz (najčešće zbog dolazaka gostiju u apartmane)
- za telefoniranje u roamingu (skijanje, poslovno/turističko/obiteljsko putovanje u inoz...)
p.s.
nakon što na tomato broju (sa par tisuća kuna) istekne vrijeme aktivacije prodam ga.
više se isplati kupiti novi broj za 12,5 kn nego nadoplaćivati stari bonom od 50 kn. ipak nekad i nadoplatim bonom od 50 kn ako neki tomato broj ne prodam u roku od 270 dana koliko je dozvoljena neaktivnost
inače u italiji "te ljude" imaju još veće mogućnosti. bili prilozi i na TV (le iene). tip isao u TIM i dobio 500 € na prepaid računu. potrošio ih (ne samo za usluge operatera). prebacio broj u wind i dobio novih 500 € na prepaid računu. potrošio ih (ne samo za usluge operatera). prebacio broj u vodafone i dobio novih 500 € na prepaid računu. potrošio ih (ne samo za usluge operatera). i tako u krug.
to je najjednostavnija računica, a bilo je i drugih kombinacija
info za sipe:
da ne misliš da je snalažljivost odlika samo balkanaca, ima ih i među apenincima
ovdje pričamo o kombinacijama "revolucija > tomato >"
a proteklih godina bilo je raznih kombinacija u t-mobileu, vipnetu i tele2 zahvaljujući kojima sam napunio svoje prepaid brojeve s tisućama kuna (prave kune, ne bonus kune) koje sada trošim na plaćanje sms parkinga
tada nisam čitao ovaj forum, ali se vjerojatno i tada našao koji dušebrižnik koji se brinuo da opstanu vip i t-mobile te da korisnici ne koriste nemilice njihove promocije. a onda kada je došao tele2 sa svojim promocijama vjerojatno je bilo likova kao Sipe koji su se trudili uvjeravati kako nije pošteno uzeti to što ti operateri nude, jer kao, oštetit ćeš ih
Balkancu, javi se kad te isključe. 1. ti si primitivna kako si me već nazvao jer javno pišeš da ćeš zloupotrebiti tarifu i nadam se da nećeš uspjet napunit niti 100kn. Zbog ovakih "pamtnih" kao što si ti i tvoj prijatelj ispravljach mi propadamo i uvijek ćemo propadati. Javi se molim te samo kad te isključe.
Pozdrav i tebi. Također ti želim da te isključe nakon 2 obavljena poziva. Ovo što vi radite je ZLOUPOTREBA USLUGE ZATO VAS I ISKLJUČUJU. Ja ne znam dali ste vi potpuno pismeni, ali ako ti meni iznajmiš auto i zamoliš me da ga ne vozim više od 6000 okretaja da ga ne uništavam, a ja ga vozim 7000 okretaja jer sam ti platio korištenje tjedan dana auta i imam pravo na radit što želim, što bi rekao? Jednostavno ne vidite dalje od vlastite koristi i toplo se nadam da će vas isključiti. Isto zašto je tomato (vip) vratio tarifu na tuđi račun je igraju prljavo i obični su lopovluk, znaju za ovakvu "gospodu" koja želi "iskoristiti" ono što su platili. Šteta što tele2 vas može samo isključiti, trebalo bi im dozvoliti prijavu hakomu, javna objava podataka i zabraniti korištenje mobilnih usluga.
Prijatleju, ako oni uvode limit od 5000 minuta, onda u svojim reklamnim porukama ne smiju staviti da su pozivi neograniceni, ako su ih na taj nacin ogranicili... jer neograniceno znaci beskonacno mnogo, a ako je limitirano na bilo kakav nacin onda to vise nije neogranicena tarifa... to isto tako mozes usporediti i sa neogranicenim internetom, gdje mozes biti 24 sata dnevno online, a placas samo preplatu... to se zove neograniceno...
Dok se strasti ne ohlade a i još neki će na hlađenje. :closed:
Koji ciganluk :) das mu prst a on uzme cijelu ruku..
Sent from my HTC Legend
Ja sam trenutno na revoluciji i nemam se što požaliti plaćam 150kn mjesečni i nadoknada za cijeli mjesec mi je bila samo 11,67kn. Predlažem je sve je super samo nemojte skiati ništa s interneta jako mnogo naplaćju skiadnje podataka.
Ja sam neki dan sa Smart 200 prešao na Revoluciju, a što se tiće 'date' koja je u paketu......pa meni su sva ažuriranja svega uključena i to je dovoljno 'date' za sve......e sad to što baterija nije, to je nešto drugo ;)
do 31.8. promotivna cijena nakon potrošenih 500mb je 0.25kn za 1mb....
Evo prošli mjesec od 12. Do kraja sam potrošio 1300 minuta razgovora na revoluciji i oko 150 poruka. Račun 102 kn. Meni se to i više nego isplati. Fiksni otkazao i svima odbijam pozive i nazovem nazad. Imam i widget za to :-).
bio u tele2 centru, prebacio se sa knock out 150 na revoluciju. aktivacija je bila sutradan ujutro, obavjesten sms-om. sad cu malo lakse gurat jos 3-4 mjeseca do kraja ugovora :) Sad bas citam u vip temi da postojecu korisnici ne mogu prebacit na "savrsenu" tarifu tako da svaka cast teladi sto nisu cigancili sa takvim stvarima :)
Dobro, Vip si ne može dopustiti da bude jeftiniji od Tele2. To im je ispod časti...
Al se vip nije potrudija da zadrži klijente koji su pod ugovorom,da mogu aktivirati savršenu tarifu. Meni još ostaje 5 mjeseca do isteka ugovora i misle da ću im ja plaćati penale i da ću opet ostati na njihovoj mreži da bih aktivirao savršenu tarifu "malo morgen" od ja na tele2 na revoluciju bez razmišljanja jeb.. ti vip oni uvjek sve u rukavicama rade.
Nije točno, Vip ima velike troškove i ne smije ići toliko nisko s dampinškim cijenama kao što radi Tele2. Kao da nisu mogli odmah parirati Tele2 i izjednačiti se u cijenama na svim razinama... Nisu to napravili, tvrtka je uvela novu mrežu, za one koji misle svojom glavom i traže najjeftinije moguće telefoniranje koje će zadovoljavati kakve-takve standarde. Ali takvi su u manjini jer su ljudi lijeni, ali i prilično glupavi jer moraš dobro promozgati ako se želiš snaći u hrpi svih mogućih tarifa.
E nije baš tako. VIP ima tomato te s njima konkurira u segmentu najjeftinijih mreža. VIP se reklamira kao pouzdana, kvalitetna mreža koja brine za svoje korisnike i kad ih nazoveš "sve će napravit da budeš zadovoljan" ono ulizivanje u pakšu ali ćeš zato ti to sve dobro platit. Tele2 im je s revolucijom zadao preveliki udarac i morali su se prilagodit toj ponudi zbog naglog gubitka korisnika.
VIP je kvalitetnija mreža ali je pederska firma jer danas je savršena tarifa a sutra je već mogu ukinut i vratit te na neku njihovu klasičnu tarifu zato ne volim VIP a to isto rade i sa tomatom. Zato sam siguran kod tele2 jer je on prvi koji skida cijene i zadaje probleme konkurenciji. Isto tako bilježi konstantni rast u udjelu tržišta!
Nije problem ni u jednom operateru, nego u tržištu. RH tržište je relativno malo i vec je zasiceno, pa operateri nemaju velike mogucnosti za širenje.
Sad svi mjenjaju taktike i daju usluge bez mobitela, što u konacnici, gledajuci unazad pet ili šest godina kad su davali mobitele za kunu (i to dobre), a derali na uslugama dolazi na isto.
Joj prijatelju ... bez uvrede ali nemaš pojma i nemoj najsjedat na te Mudrinićeve fore. Ima mjesta koliko hoćeš ima mjesta za još 10 operater samo što će ti takve glavešine pričat takve nebuloze zato što onda oni gube tržište i nemaju više tolike profite. Jedna nizozemska koje je veća država od naše ima 40 operatera! Tako da te fore o zaisićenosti su priče za malu djecu. Što se tiće telefona to je zbog novog zakona u kojem možeš raskinut ugovor prije isteka ali moraš platiti razliku u popustu (benefitu). Zato je tele2 digao cijene iako je bio najjfetinij što se tiče aparata.
Pa to sam ti baš htio reć! Naravno da je jeftinije rentat mrežu jer ja nemam nikakvih drugih troškova osim najma. Dok tecimo t-mobile mora meni osigurat ispravnu mrežu i on je dužan investirat u nju i održavati je što su veći troškovi od najma. Sve firme danas rentaju aute jer im je povoljnije ali sad zašto o tome nećemo jer vidim da se ne snalaziš u tome.
Naravno daj je tebi to neisplativo jer ti to gledaš iz svoje pozicije kao korisnik.
Kako to misliš? Piše u uvjetima:
1. Tarifni model Savršena dostupna je za aktivaciju u promotivnom periodu od 16.5.2012. do 15.6.2012. a korisnici koji ih aktiviraju u navedenom periodu mogu ih koristiti neograničeno.
Ne mogu ukinut tarifu, nego je samo ugasiti za nove korisnike.
Daruar28, ti radis za vip???
kako to mislis da vip ne smije ici tako nisko sa cijenama??
pa da, istina...vip ima vece troskove,ali zar ne mislis da ima i vece prihode???
oni su vec dugo na trzistu, opremu su otplatili,a tele2 se jos bori i instalira svoju opremu.
mislis da njima tmobile POKLANJA svoje mrezne minute, struju,sta vec???
naravno da ne poklanja, nego im iznajmljuje po cijeni koja je njima isplativa....dakle i na tome sto neko tele2 koristi preko tmobilevog signala, tmobile zaradjuje.
tele2 u hrvatskoj jos uvijek posluje sa minusom, dok su tmobile i vip jedni od najvecih profitera, tj firme sa najvecim zaradama.
to sto oni do sada nisu spustali cijene nema veze sa troskovima, nego jednostavno sa njihovim brandom.
uveli su tomato kako svoj vip ne bi doveli u pitanje...kako svi korisnici vipa ne bi jednostavno poceli koristiti tu novu tarifu, koja je povoljnija od svega sto vip pod svojim brandom nudi. a kada bi to napravili svi korisnici vipa, smanjio bi im se profit.
ovako su nas "zavarali", zadrzali skupe tarife,a pod novim brandom ponudili povoljnije usluge, za one koji su spremni pobjeci od vipa...da ih po svaku cijenu zadrze,po svaku cijenu, pa i po cijenu gubitka, tj neisplativosti (dumpinga). zbog toga su isli s cijenama minute ispod 0,20kn a zbog toga su uveli i brutalnu tarifu.
pa ipak, sve to ne bi nikada ponudili unutar svog branda, jer znaju da su korisnici ovce, koje je tesko pokrenuti....dakle, veoma mali broj ih je spreman prenijeti broj "na drugu mrezu" dok je puno veci broj onih koji bi isto ucinio al na drugu tarifu unutar branda
Haha.
Ne funkcionira ti to tako. Mreza koju iznajmljuje t-mobile je iovako prekapacitirana za njih, i cijena najma je zato i niza. Jer ako ne iznajme, trosak im je isti. Zato tele2 placa puno manje za najam mreze nego sto bi ih kostao brzi razvoj vlastite mreze (sto podrazumijeva visoki stupanj zaduzenosti)
Onda neka ne reklamiraju da je NEOGRANIČENO nego neka napišu ograničeno na toliko i toliko!!! Stvarno me živcira to laganje u marketingu!!! Zna se što znači neograničeno ili beskonačno a zna se što znači ograničeno i točno na koliko (5000 ili 2000)...Po toj logici moj auto može prijeći s jednim rezervoarom goriva neograničeno km - ja vozim beskonačno (ali je ograničeno na 42L goriva)... To što je limit nekome velik i nedostižan ne znači da ne postoji!!!
Problem je u marketingu i sitnim slovima. Dok bonbon i tomato jasno kažu "gle, imaš xyz minuta u paketu, a poslije se možeš j*", Tele ljudima maže oči ovčjim mlijekom zbog kojeg mnogi ne vide sitna slova koja >postoje<. I trebala bi biti puno veća. To više nisu sitna slova - to su osnovni uvjeti tarife bez kojih zapravo ne znaš što si potpisao.
Sada sam tražio, no vjerojatno mi je promaklo, pa molim da me uputite na dokumenat na tele2.hr gdje je iskazano ograničenje vezano za količinu minuta / SMS-a u Revoluciji.......
Na prvoj stranici se spominje, Načelo pravednosti korištenja usluga i proizvoda koje vrijedi za sve njihove tarife, ali ipak najviše pogađa Revoluciju jer se reklamira kao neograničena.
Ograničenja u ovakvim tarifama će postojat uvijek. Razlog je zloupotreba, odnosno zbog call centara i sličnih. Imali bi fiksnu cijenu za telefon, i tu su operateri na gubitku.
Ne da mi se sad tražit, ali i vani su vjerojatno takvi uvjeti u ovakvim tarifama.
I inače, sustav automatski prati to, i ako se zalomi dva-tri mjeseca za redom prekoračenje, piši pa-pa ovoj tarifi.
To je logično. Samo sam htio reći da je marketing kriv i da iza onoga što je mlesic rekao stoje sitna slova. Nekome je 5000 min neograničeno i to mogu shvatiti. Ako ćemo biti tehnički korektni, ta tvrdnja ne stoji :) I'm out! Niti koristim tu tarifu niti želim ispasti trol.
Kakve veze ima što sam trenutno na tomatu i bonbonu? Bio sam i na tele2, vip, t-mobile,eronet, hej...i zato velim zovite tarifu PETTISUĆICA i nema problema. Tu nema ništa revolucionarno - vip to naveliko radi godinama, neograničeno, flat, džaba, samo kunu...a onda to upakuju u načelo pravičnosti ili tako neka slična sitna slova. Kako god bitno da stoka sitnog zuba guta takve laži.
Ukratko, dobra je tarifa revolucija! Unatoč tome što nema ništa revolucionarno i neograničeno. Ali dobro je pojeftinjenje.. iako malo je čudno što internet nije isto NEOGRANIČEN. To jedino fali..ili sam previdio negdje reklamu da je i internet neograničen ali samo do 500mb.. :D
@mlesic
Tele2 nije uveo ono smanjene brzine nakon potrosenog paketa pa ne mogu staviti za internet neograniceno.
To im je trenutno veliki minus jer se na temi Savresena od VIPa to najvise istice, pored bolje pokrivenosti i 1Gb u odnosu na 500Mb.
A opet interesantno nikada se ne nadje niti jedan troll da na VIPu pise eseje sto je kod njih nacelo pravednosti i ogranicenje do koliko min./sms se moze potrositi. :D
Ovih dana čete upoznati noviju revoluciju s boljim pogodnostim na tele2
Na vipu su se davno trolovi pomirili da vip tako operira.. Ali evo i tele2 kopira vip. Da ih bar u kvaliteti iskopiraju..
samo ti nevjeruj. Al ćeš se imati priliku uvjeriti.
ja se isto nadam da ce doci nesto sto ima flat i data promet. takodjer bilo bi fino da ponude nesto jeftinije,ali ogrniceno na recimo 500min,500sms i 500MB za 50-70kn(ili jos bolje 1000 svega ;)).
jos kad drzava ukine naknadu za radijsku frekvenciju, sto je sada u razmatranju, bilo bi odlicno.
ps. kad se vec opzivate na nacelo pravednosti, bar to procitajte... nigdje ne pise da je sstrogo ograniceno 5000 minuta, nego da korisnicima koji prelaze taj broj minuta MOZE biti ogranicena usluga, i tu opet ovisi o tome kako je koristena usluga. ako je bilo zlouporabe, ogranicava se usluga a ako normalno koristite,a jako puno zovete....onda je ovo stvarno flat tarifa.
prava pravcata flat tarifa.
osim data prometa, naravno
A naravno, data je ono što nam prvo treba! Kakve veze ima ako netko želi frendu npr. napunit tomato račun.. ili sebi drugi broj.. Zloupotrebom onda smatraju i npr. kada se netko puno svađa npr. sa curom.. ili se seksa preko moba.. Eto, načela pravičnosti!? Ako je neograničeno onda nema diskriminacije, ograničavanja brzine ili količine. Hoću reći da tele2 namjerno koristi navlakušu reklamom neograničenosti a onda kad po njihovom sudu pretjeraš sa phone-sexom s curom - kršiš pravičnost bla bla..5000min! Teško mi je to shvatit kao zloupotrebu..
Ako želim 24/7 visit na telefonu to je moja stvar! Pogotovo ako imam NEOGRANIČENU tarifu! E ali kad zbilja koristiš neograničeno onda kršiš pravičnost bla bla... Hm! Jel to samo meni moralno upitno pa i možda nezakonito (lažno oglašavanje)?
Za data kažu jasno i glasno 500mb. Nek onda navedu minuta 5000 ili koliko već smatraju pravičnim po načelu pravičnosti bla bla..
500mb? -seriously?
Čime se vi bavite...
Ako je data ono sto si treba onda si fino uzmi Simpa ili Smiley tarifu, i imas besplatnu gigu prometa uz 50kn nadoplate. Ne, nije svima najvazniji internet promet na mobitelu, zato je tu ova tarifa koja nudi razgovore i SMS, i po meni fer kolicinu MB. Sta se toliko hvatas za internet prometa na mobitelu, svaki tvoj post je vezan uz to. Neces vjerovati ali ima ljudi koji mob koriste samo za razgovore i SMS, a ova tarifa je namjenjena njima.
Nije svima, ali je mnogima vazan. A sigurno je mnogima vaznije imati barem gigabajt ili dva prometa, sto je nikakav promet, nego beskonacno minuta. Zasto se ne bi smjelo reci? Ne raste bezveze trziste smartphoneova dvoznamenkastim postocima. Zasto raste velicina ekrana na smartphoneovima ako ne zbog pregleda sadrzaja na netu? A da o tetheringu na tablete i laptope ne govorimo.
Ali naravno znaju i oni da ce puno vise ljudi potrosit gigabajt ili vise prometa, nego sto ce potrosit i 500 minuta razgovora, a kamoli 1000 ili 5000. Jednostavno, vise od nekoliko desetaka minuta razgovora dnevno je naporno. A internet promet je ipak lakse potrosit. I zato to ne nude.
ne znam ,aj mozda nisam u godinama kao vecina korisnika smartphonea,ali smatram se zaljubljenikom u tehniku i zbilja cesto koristim kojesta... na mom mobu je data aktivna 24/7, mailovi, social, skype, youtube...tako neke aplikacije rade non stop. jedino dropboxom kad palim idem na wifi... i svejedno nkada nisam presao 700MB. vecinom to bude 300-500MB a rekord mi je tih 700MB u mjesecu i to onaj mjesec kada sam kupio uredjaj, instalirao brdo stvari na njega, sto mi treba i sto ne....da se isproba.
tako da bi meni ovih 500MB bilo i vise nego dovoljno. no s obzirom na cijenu dodatnih MB, popuno mi je jasno zasto neki korisnici slicni meni, ipak smatraju da je ovo ogranicenje premalo.
sa curom ti pricaj koliko hoces, tada te nece iskljuciti,ali ako zoves tomato....onda se zna sta ti je cilj. pa jos ako zoves 10 brojeva, pa svaki poziv traje po sat vremena...e jbg. ako to nije zlouporaba, onda...
Tako je! Naravno da nude razgovore i sms u tarifi, pa šta drugo da ponude? -krompir? E ali internet na mobitelu je postao bitniji od smsa i mmsa..a čak jednako važan ako ne i važniji od razgovora na mobu jer gle čuda: preko interneta možeš isto pričat, slat poruke,video pozivi, video poruke...Ako imaš internet imaš sve, a 500mb je sića kad svi imaju smarthone.. 5gb je već nešto...
Ja gigabajt stucem do 15. u mjesecu. I to bez ijednog downloada, youtubea i streama, samo surfanje na laptopu kad nema wifija i na mobu. Srecom pa sam rijetko sam tamo gdje to koristim, a i drugi imaju po gigu prometa prije smanjenjenja brzine pa i njihovo potrosim.
Meni bi 3 GB bilo taman, ne bi se morao suzdrzavati. A s druge strane dosta mi je 5 poruka, jer ne znam vise nikog tko nema smartphone i neki messanger, i jedno 70-80 minuta poziva.
Pa ako nemas kuci flat internet razumjem da ti treba internet promet na mobitelu od nekoliko gigi. Evo ja na Simpi imam 5GB mjesecno ako nadoplatim 100kn (akcija od prosle godine za prijenos broja) i na kompu mi bude dovoljno, ali naravno da ne gledam klipove na youtbeu tj. pokusavam ne gledati ih jer bi promet otisao za 1 dan. Na samom mobu (ne racunajuci koristenje moba kao hotspot) mi je 1GB savim dovoljno za povremeno gledanje klipova, updateanje aplikacija, surfanje preko opere mini... itd...
1min razgovora preko skypa bez videa potroši cca 3-5 MB. Ukoliko imaš i smartfon s prednjom kamerom (ima i takvih čuo sam) onda je to vjerujem i više MB po minuti. Danas sam napravio update box app i to je nekih 6-7 MB. Slao sam slike neke na dropbox bratu (mms je zastario). Da ne oftopičarim puno, hoću reći da prosječnom korisniku je malo 500MB ako ima smartfon. Eventualno ako ima kući wlan možda bi bilo dosta 500MB - a i to brzo pukne ako si na putu i sl. A "prosječan korisnik" koji ima smartfon samo eto jer je to moderno njemu je onda i previše 500mb jer nema ni jednu aplikaciju instaliranu (osim predinstalirane od operatera) i mob mu služi samo za pozive i poruke (kao što je koristio i dummy phone)...možda nema ni postavke za mms i internet...
"Prosječnom korisniku" po mom shvaćanju je potrebno 3-5 GB na mobitelu (minimalno) pa da može komotno otvoriti i youtube ako želi, pa iskoristiti tethering ponekad, pa možda i dropbox, pa skype video poziv s rodbinom u australiji... :D
Džaba LTE tehnologije i mobitela koji podržavaju tu tehnologiju kad mi računamo promet još uvijek u megabajtima a ne gigabajtima...a kamoli da govorimo o LTE brzinama - to je spejs šatl za "prosječnog korisnika"... :D
Koliko sam ja čuo, Tele2 sprema neku tarfu za 95 kn mjesečno!
evo da se javim nakon mjesec dana. tomato sam napunio s 12000 kn. tendencija je još rastuća :)
Raule, kupi naočale! Bon od 50 kn u usporedbi sa 12 tisuća kuna izgleda kao patuljak!
Džabe tebi nešto objašnjavati, Smoto. Ne možeš povezati dva i dva te napisati rečenicu bez pravopisnih pogrješaka. Dakle, čovjek je valjda pronašao računicu. I možda sreo prijatelja koji će mu za 12 tisuća kuna na računu osigurati 12 mjeseci besplatne Brutalke. Na to nisi pomislio?
bezbrižne međunarodne pozive- u zemlji i izvan nje.
http://imageshack.us/f/228/img0013gs.jpg/
nije baš 12000 kako sam rekao, ali točno 11346,37
imam ja i primarni broj i na njemu je brutalna tarifa. ovaj drugi broj je sekundarni i već lijepo služi za međunarodne pozive u inozemstvu.
+1
ovo je donekle istinito, ali punjenje računa je, kao što je već puno puta rečeno, svrsishodno na neke druge načine
+1
glupo je kupovati takve kartice zato jer bi se moglo desiti da vip jednog dana ukine skupljeni iznos kao što je već jednom pokušao. ja osobno ovo punjenje koristim za sebe, bez namjere preprodaje broja.
btw ljudi jeste li skužili da je tele2, bez ikakve pompe i najave ukinuo postojeće načelo pravednosti i uveo novo koje je počelo vrijediti jučer, 02.06.?
smatram da im je takav potez u najmanju ruku glup. u novim načelima oni sebi pridržavaju isključiti svakoga za koga oni misle da zlorabi uslugu. tu bi moglo nastati dosta kolateralnih žrtava.
također su izbrisali limite. možda oni sad imaju neki interni limit koji im služi kao vodilja potencijalnog isključenja korisnika.
Koliko znam da se bonus gubi pri promjeni tarife.
smoto, nisi shvatio bit posta od daruvar28
Pa zar takvo Nacelo pravednosti nema I VIP, tj. bez konkretnih brojki (min., sms, Mb)
ne znam ali meni je nekako draže da se prilikom potpisivanja ugovora igra s potpuno otvorenim kartama. ovako te mogu isključiti i nakon 500 minuta ako po diskrecijskoj odluci ocijene da se usluga zlouporabi.
Neshvatljivo mi je kako HAKOM dopušta tarifu na tuđi račun po uvjetima po kojim se pruža. VIP bi također trebao puniti Tomato račun, mogu shvatiti da Tomato ne puni Tomato, ali VIP...
po meni je potpuno logički da pozivi iz vipa ne pune tomato račun.
zašto? zato što onda nema naplate interkonekcije. kada t-mobileov korisnik zove tomato, vip prilikom toga zaradi 0,40 kn/min na interkonekciji. na tele2 zaradi nešto više, 0,50 kn/min. cijene interkonekcija propisuje hakom.
Zašto moderatori dozvoljaju javnu raspravu o zloupotrebi tarife? Zbog Vipa i njihovih korisnika kojima je na pameti samo zarada i da zeznu ostale mreže, tu smo gdje jesmo. Tele2 odkad je ovdje samo ruši duopol, t-mobile već odavno nema konja za utrku, Vip je uveo savršenu samo da im korisnici bez ugovora ne bježe na tele2, i uveli su na tuđi račun samo da što više opljačkaju druge. Zašto HAKOM još nije reagirao?
@Hackrivers u prijateljskom tonu :) samo javi kad te isključe zanima me :)
Hakom ne smije reagirati jer i u EU-u postoje takve tarife. To nije ništa sporno. I neka Tele2 uvede sličnu tarifu. Ne znam zašto se plaše igre tarifama u kojima su do sada redovito pobjeđivali?
nitko ne raspravlja o zloupotrebi tarife. (definiraj što je zloupotreba)
kad već pitaš, isključili su me 3.5. zbog prekoračenja limita u iznosu od 68 minuta. prijatelj je potpisao novi ugovor i punimo opet.
Nisam ogorčen samo pitam :) znam da niste zaposlenici mobilnih operatera, nego samo me zanima vaše stajalište po tom pitanju.
Koliko ja znam, nakon 60 minuta se prekine poziv automatski, a ne da se ukida cijela pretplata. Uglavnom javi i kad ovaj ugase zanima me samo :)
I tele2 nema takvu tarifu jer korisnike privlače legitimnim tarifama, ne vode mutni poslovi kao vip. Jedini razlog vipa što je uveo natrag samo zato da napakosti tele2 neka netko dokaže suprotno.
nisi shvatio. 5000 minuta je limit, a ja sam napravio 5068 što je dovelo to spomenutog prekoračenja u iznosu od 68 minuta. da sam napravio 4999 minuta nebi bila zloupotreba.
dakle, opet, što je zloupotreba? po prijašnjim načelima je zloupotreba bila sve iznad 5000 min. po novim načelima tele2 po svom nahođenju odlučuje tko je zlorabio a tko nije.
Meni je jasno da su Vip i Tomato ista firma, ali ako si imao tarifu recimo u kojoj u vipu ne plaćaš razgovore unutar mreže kada si nazvao tomato plaćao si! Tomato i Vip nije isto i MORALI bi ih puniti. deklariraju se kao dvije odvojene mreže, onda neka tako i bude.
Sada imamo HAKOM na facebooku i ja cu im danas bas postaviti pitanje da li je po zakonu dozvoljeno da se definira da se Na tudji racun ne skupljaju kune kad zoves iz VIPa. Tako bi netko mogao navesti da se odredjena tarifa puni samo kad se zove sa recimo Tele2 mreze i time bi direktno isao na stetu tog operatera (u ovom slucaju se ide na stetu t-mobile i Tele2).
Ako HAKOM utvrdi da ovo nije po zakonu onda treba samo narediti da se Na tudji racun moze puniti i iz VIPa i da vidis kako ce ta tarifa nestati preko noci. :)