Ajme meni, ovo je totalna glupost. Po tvojoj računici punjač koji dobiješ uz mobitel ne bi nikad napunio njegovu bateriju. Pobrkao si neke stvari. Punjač ne služi da se iz njega napaja mobitel nego da puni njegovu bateriju. Struja punjenja u pravilu nikad nije veća od 1/10 nazivnog kapaciteta baterije, a slobodno može biti i manja. Jedino se povećava vrijeme punjenja i ništa drugo.
Uostalom, ako je obično napon baterije 3,7 V uz 2 W dobiješ struju punjenja nešto veću od 0,5 A što je i više nego dovoljno da napuni bateriju. I duplo manja struja napunila bi bateriju.




Odgovori uz citat

Bookmarks