Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Hybrid View

  1. #1
    Moderatorica Postignuća:
    SocialVeteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Morden, MB, CA
    Mobitel
    iPhone 5c
    Operater
    MTS
    Godina
    42
    Postova
    215
    Bodovi
    27.255
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.255, Nivo: 40
    Bodovi: 27.255, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 74,0%
    Ukupna aktivnost: 74,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    od elektrana koje su trenutno rasirene i u uporabi nuklearke imaju daleko najmanji utjecaj na okolis! zbrinjavanje otpada jest problem, no manji su zagadjivaci i sigurnije su od svih ostalih elektrana.
    a mjenjanje krajolika utjece i na biljke i na zivotinje kojima je taj krajolik staniste.
    11. o9. 2oo9. & 14. o8. 2o11.
    26.04.1986. Припять (Pripyat)

    “No measure of time with you will be long enough. But we’ll start with forever.”

  2. #2
    very old s-mod Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points
    Nagrade:
    Community Award

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Duga Resa (uskoro ;) )
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne A1
    Godina
    62
    Postova
    6.816
    Bodovi
    62.269
    Nivo
    60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao La_LuNa Pregledaj post
    od elektrana koje su trenutno rasirene i u uporabi nuklearke imaju daleko najmanji utjecaj na okolis! zbrinjavanje otpada jest problem, no manji su zagadjivaci i sigurnije su od svih ostalih elektrana.
    a mjenjanje krajolika utjece i na biljke i na zivotinje kojima je taj krajolik staniste.
    Daj mi molimte reci od kuda ti takvi podaci?

    Ako zanemarimo zbrinjavanje otpada i mogućnost nuklearne katastrofe još uvijek ostaje činjenica da NE za hlađenje reaktora treba velike količine vode koja se zagrijana vraća natrag u prirodu.
    Solarne ćelije imaju najmanji utjecaj na okoliš. One ne emitriraju i ne reflektiraju sunčevu energiju nego ju iskorištavaju. Ako nisi primjetila sve su od reda crne, a sjeti se kako se ljeti osjećaš ako moraš nositi crno i bit će ti jasno da one zagrijavaju okoliš kao bilo koji drugi objekt kojeg sunce zagrijava.

    A što se tiče postojećih elektrana i njihovog utjecaja na okoliš stvari otprilike stoje ovako:

    Svi tipovi (hidro, termo, vjetro, nuklearne) mijenjaju i utječu na okoliš prilikom svoje izgradnje. Najveću štetu kod izgradnje rade hidroelektrane, a najmanju vjetroelektrane. Za primjer ima HE koja se trenutno gradi na Dobri i vjetroelektrane na Pagu.
    Termo i nuklerarne elektrane osim prostora za izgradnju nemaju drugi veći utjecaj na okoliš prilikom izgradnje.
    Kod eksploatacije HE više nema velikog utjecaja na prirodu (šteta je tada već napravljena i ne stvara se nova), termo i nuklearne elektrane kod eksploatacije utječu na okoliš (zagađivanje zraka, zagrijavanje velikih količina vode, opasan otpad, posredno zagađivanje zbog transporta goriva za termoelektrane), tako da ostaju vjetroelektrane (od onih koje se trenutno komercijalno koriste) sa najmanjim utjecajem na okoliš kod eksploatacije.
    In vino veritas !
    Omnia mea mecum porto !
    Alea iacta est !


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. [N73] Štednja energije
    By vsreter in forum Symbian S60 3rd edition
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 22-08-2007, 11:58
  2. Štednja energije- standby, hibernate..
    By darkovsky in forum Aplikacije
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 02-03-2006, 00:10
  3. Mali mobilovi minusi......
    By ivan in forum Mobil Internet c@fé
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 15-12-2002, 10:49

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove