Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Hybrid View

  1. #1
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao RAUL Pregledaj post
    To je poslovna tajna i tesko da ce ici sa pravim podatkom.Ovo cifre sto se vrte su sve okvirno.
    T-mobile i VIP su "javne" kompanije (na burzi), njihovi se prihodi znaju točno u lipu. Morao bi onda i Tele2, jer su i oni negdje na burzi.

  2. #2
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2003
    Lokacija
    Split
    Mobitel
    Samsung S22 Ultra
    Operater
    T-Vip2
    Postova
    1.516
    Bodovi
    33.109
    Nivo
    44
    Bodovi: 33.109, Nivo: 44
    Bodovi: 33.109, Nivo: 44
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mble127 Pregledaj post
    T-mobile i VIP su "javne" kompanije (na burzi), njihovi se prihodi znaju točno u lipu. Morao bi onda i Tele2, jer su i oni negdje na burzi.
    Ni Vipnet, ni T-Mobile nisu na burzi.

  3. #3
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao jay Pregledaj post
    Ni Vipnet, ni T-Mobile nisu na burzi.
    Ok, ispravak: nisu direktno, ali njihove kompanije vlasnici jesu, te javno objavljuju rezultate ovih dviju kompanija. Pa bi valjda trebao i Tele2?
    Baš ću istražiti malo, pa javim što nađem.

  4. #4
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2004
    Lokacija
    zagreb
    Mobitel
    Sony z7, SE x10
    Operater
    Tele2 (Simpa, Vip)
    Godina
    39
    Postova
    535
    Bodovi
    11.686
    Nivo
    25
    Bodovi: 11.686, Nivo: 25
    Bodovi: 11.686, Nivo: 25
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mble127 Pregledaj post
    Ok, ispravak: nisu direktno, ali njihove kompanije vlasnici jesu, te javno objavljuju rezultate ovih dviju kompanija. Pa bi valjda trebao i Tele2?
    Baš ću istražiti malo, pa javim što nađem.
    tu imas potvrdu da tele2 radi s gubitkom, sto je i logicno..

    business.hr

    tesko da ces igdje naci podatke o tocnim iznosima, jer sluzbenom objavom takvih podataka, ona bi imala negativan predznak kod vecine ljudi, mada kao sto sam vec par puta napisao, tako nije jer ne moze ni raditi s pozitivom s obzirom na ogromna ulaganja u infrastrukturu. Za citav tele2 AB ces lako naci, jer oni objavljuju te podatke, naravno, jer se imaju s cime i pohvaliti!
    cvita

  5. #5
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    May 2006
    Mobitel
    Neka nokia
    Operater
    Tele2
    Godina
    40
    Postova
    125
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisam ziher al GSM mreze su 3 do 7-mo godisnja investicija. Ne radi se o tipicnom biznismenu kojem je bitno da nakon 12 mj ostvaruje profit dovoljan za zivot, vec o kompanijama koje svjesno ulaze u posao koji ce u prvih godina ostvariti par milijardi gubitka, ali nako toga..
    It's better to regret a mistake made, than to regret never taking the opportunity...

  6. #6
    Ừ cup of tea, anyone? Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2004
    Lokacija
    Sesvete
    Mobitel
    ZUK Z1
    Operater
    Tele2
    Godina
    48
    Postova
    5.830
    Bodovi
    84.660
    Nivo
    70
    Bodovi: 84.660, Nivo: 70
    Bodovi: 84.660, Nivo: 70
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Slide Pregledaj post
    Nisam ziher al GSM mreze su 3 do 7-mo godisnja investicija. Ne radi se o tipicnom biznismenu kojem je bitno da nakon 12 mj ostvaruje profit dovoljan za zivot, vec o kompanijama koje svjesno ulaze u posao koji ce u prvih godina ostvariti par milijardi gubitka, ali nako toga..
    Sigurno nisu u pitanju milijarde, ali milijuni jesu.

  7. #7
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    May 2006
    Mobitel
    Neka nokia
    Operater
    Tele2
    Godina
    40
    Postova
    125
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao frish Pregledaj post
    Sigurno nisu u pitanju milijarde, ali milijuni jesu.
    Lupio sam broj. Gubitci su manji za drzave kao sto je nasa (size xxxs), ali npr za francusku, spanjolsku ili USA su

    Kod nas je za tele2 najveci problem sto nemaju vise kamo staviti bazne stanice u gradovima jer su svi krovovi vec nacickani s tim bijelim cudima.
    It's better to regret a mistake made, than to regret never taking the opportunity...

  8. #8
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao cvita Pregledaj post
    tu imas potvrdu da tele2 radi s gubitkom, sto je i logicno..

    business.hr

    tesko da ces igdje naci podatke o tocnim iznosima, jer sluzbenom objavom takvih podataka, ona bi imala negativan predznak kod vecine ljudi, mada kao sto sam vec par puta napisao, tako nije jer ne moze ni raditi s pozitivom s obzirom na ogromna ulaganja u infrastrukturu. Za citav tele2 AB ces lako naci, jer oni objavljuju te podatke, naravno, jer se imaju s cime i pohvaliti!
    Hvala na inputu, preko tvoj savjeta išao sam malo dalje, na korporativne stranice tele2 i stvarno sam se malo (neugodno) iznenadio.
    Kada se čitaju njihovi izvještaji (baš kao što kažeš), dobije se skroz drukčiji feeling nego kada piše kod nas u novinama.

    Evo, ovako ide otprilike:
    - svaki kvartal gubitak od oko 10 milja eura - znači godišnje oko 300 mil. kn
    - tržišni udio prihoda tek oko 5%

    Naravno, ulaganja su velika, i to će ići godinama. Ono što mi je bio neugodnjak, je ovo:

    Kvartal 4 2005 kaže:
    "Zanimanje za ponudu Tele2 bilo je veliko, te je priljev korisnika bio IZNAD SVAKIH OČEKIVANJA..."

    I tako piše optimistično do otprilike 2. kvartala 2006 kada već počinje govoriti o gubicima.

    Da bi od kvartala 4 2006, pa do danas uglavnom govorili o tome da su rezultati ISPOD OČEKIVANJA, razlog tome navedena je nemogućnost izgradnje mreže, te preveliki troškovi roaminga.

    Prihode Tele2 Hrvatska počeli su davati tek od 2. kvartala 2007, tako da postoje točni podaci za kvartal 2-4 2007, a može se zaključiti da je onda za cijelu 2007 bilo oko 400 milijuna kuna.
    Za usporedbu, T-mobile je imao 4,3 milijarde kuna, a vip 3,8 milijardi kuna.

    Sve ovo javno je dostupno na:
    www.telekom.com (Deutsche telekom) - za T-mobile
    www.telekomaustria.com - za vip
    www.tele2.com - za tele2


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Posljednji post: 26-02-2007, 21:27
  2. SA7 u Hrvatskoj?
    By gjuro76 in forum Panasonic
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 22-03-2006, 20:35
  3. n70 u hrvatskoj
    By robby_"5 in forum Symbian S60 1st i 2nd edition
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 01-03-2006, 09:39
  4. NLO-i u Hrvatskoj
    By muras in forum Mobil Internet c@fé
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 02-08-2005, 09:09

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove