Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Hybrid View

  1. #1
    Moderator Postignuća:
    SocialVeteranOverdrive25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Korčula
    Mobitel
    Xiaomi 14T PRO
    Operater
    A1
    Godina
    40
    Postova
    3.731
    Bodovi
    46.210
    Nivo
    52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Bodovi: 46.210, Nivo: 52
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Prema situacijama u kojima sam se nalazio:
    1. Razvodna kutija (najcesce iznad saltera) dovodi fazu i nulu.
    2. Iz nje se granaju faza i nula do potrosaca (utikaci,rasvijetna mijesta...)

    Dakle...
    Nula iz kutije ide direktno na grlo u lusteru kojeg salter pali. Dvije zile u salteru su dovod i odvod. Jedna zila dovodi fazni vodic,dok je druga bez napona sve dok je s salterom ne napojis,i odvedes do zarulje koja bi ako je ispravna i ako ima nulti vodic trebala zasvijetlit. Faza ide na salter,i vraca se iza saltera,tako da nemam blage veze kako ste uspijeli da vam zarulja zasvijetli. Salter,dakle prekida fazu, i pali ili gasi svijetlo. Sve tri zice su pod naponom jer je zarulja predstavljala vodic i dovela je napon na sve tri zile kabela. Osigurac nije ispao,jer nije bilo tereta,tj struja je jednaka nuli (sve do spajanja potrosaca ili kratkog spoja kad je struja u maximumu) Dakle,zakljucili smo da u salter dolazi samo faza,i da tu nema nista od zatvaranja strujnog kruga bez nule,te zbog kojeg bi zarulja zasvijetlila,tako da... Zahvalite bogu sta niste poginuli,i pozovite elektricara da vam to spoji...

  2. #2
    Moderatorica Postignuća:
    SocialVeteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Morden, MB, CA
    Mobitel
    iPhone 5c
    Operater
    MTS
    Godina
    42
    Postova
    215
    Bodovi
    27.255
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.255, Nivo: 40
    Bodovi: 27.255, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 74,0%
    Ukupna aktivnost: 74,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Smuchac Pregledaj post
    Dakle,zakljucili smo da u salter dolazi samo faza,i da tu nema nista od zatvaranja strujnog kruga bez nule,te zbog kojeg bi zarulja zasvijetlila,tako da... Zahvalite bogu sta niste poginuli,i pozovite elektricara da vam to spoji...
    tnx smuc, ali i dalje mi nije jasno, u cem je problem?
    1) proboj u kablu?
    2) neispravan salter?
    3) neispravna lampa (i da, kolko god da smo puta probali, ona uredno svijetli)?
    4) greska u razvodnoj kutiji??

    da, nebumo se vise zayebavali s time, zvat cemo elektircara, al me zanima u cem je problem (posto smo spojili jos dva rasvjetna tijela bez ikakve greske!!)
    11. o9. 2oo9. & 14. o8. 2o11.
    26.04.1986. Припять (Pripyat)

    “No measure of time with you will be long enough. But we’ll start with forever.”


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. USB kabel za C81?
    By turando in forum Benq-Siemens (svi modeli)
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 17-02-2007, 17:29
  2. Kabel , BT ili IR ?
    By malac in forum Općenito
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-12-2005, 08:44
  3. kabel
    By tomislav_17 in forum Motorola
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-01-2004, 00:55
  4. USB kabel
    By Gen Mo'Kai in forum Siemens X5x
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 12-01-2004, 18:43

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove