Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Bios Update

Hybrid View

  1. #1
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Samsung Captivate
    Operater
    VIP, T-Mobile
    Godina
    46
    Postova
    143
    Bodovi
    9.457
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nažalost nećeš ništa riješiti BIOS update-om.

    Memorija ne radi u punom kapacitetu jer ti chipset ne podržava taj kapacitet memorije (to je hardverski problem).

    A što se tiče hard diska, vjerojatno imaš neke starije Windowse. Probaj staviti gore Windowse XP na NTFS particiji. Windows XP bi trebao vidjeti cijeli hard, neovisno o tome kako ga BIOS vidi, zato što mu pristupa direktno.

  2. #2
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Lukavac
    Mobitel
    X6 - 32GB
    Operater
    BH Telecom & m:tel
    Godina
    36
    Postova
    2.024
    Bodovi
    24.138
    Nivo
    37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mrle Pregledaj post
    Nažalost nećeš ništa riješiti BIOS update-om.

    Memorija ne radi u punom kapacitetu jer ti chipset ne podržava taj kapacitet memorije (to je hardverski problem).

    A što se tiče hard diska, vjerojatno imaš neke starije Windowse. Probaj staviti gore Windowse XP na NTFS particiji. Windows XP bi trebao vidjeti cijeli hard, neovisno o tome kako ga BIOS vidi, zato što mu pristupa direktno.
    Da probam staviti Win XP, na ovaj HD od 20 GB??????
    ###1410989180026

  3. #3
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Lukavac
    Mobitel
    X6 - 32GB
    Operater
    BH Telecom & m:tel
    Godina
    36
    Postova
    2.024
    Bodovi
    24.138
    Nivo
    37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mrle Pregledaj post
    Nažalost nećeš ništa riješiti BIOS update-om.

    Memorija ne radi u punom kapacitetu jer ti chipset ne podržava taj kapacitet memorije (to je hardverski problem).

    A što se tiče hard diska, vjerojatno imaš neke starije Windowse. Probaj staviti gore Windowse XP na NTFS particiji. Windows XP bi trebao vidjeti cijeli hard, neovisno o tome kako ga BIOS vidi, zato što mu pristupa direktno.
    Da probam staviti Win XP, na ovaj HD od 20 GB??????
    A je li mi mozete objasniti kako da napravim particiju na Win ME???
    ###1410989180026

  4. #4
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Samsung Captivate
    Operater
    VIP, T-Mobile
    Godina
    46
    Postova
    143
    Bodovi
    9.457
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako hoćeš da Windows ME vidi cijeli hard, prvo moraš natjerati BIOS da vidi cijeli hard.

    Uđi u BIOS i vidi da li ti je kod tog harda od 20 GB uključena opcija LBA (ako piše Large ili CHS prebaci na LBA). Onda bi ga Windows ME trebao prepoznati u punom kapacitetu, formatiraš ga i imaš particiju od 20 GB.

  5. #5
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Lukavac
    Mobitel
    X6 - 32GB
    Operater
    BH Telecom & m:tel
    Godina
    36
    Postova
    2.024
    Bodovi
    24.138
    Nivo
    37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mrle Pregledaj post
    Ako hoćeš da Windows ME vidi cijeli hard, prvo moraš natjerati BIOS da vidi cijeli hard.

    Uđi u BIOS i vidi da li ti je kod tog harda od 20 GB uključena opcija LBA (ako piše Large ili CHS prebaci na LBA). Onda bi ga Windows ME trebao prepoznati u punom kapacitetu, formatiraš ga i imaš particiju od 20 GB.
    Ukljucena je ta opcija LBA!!! Ali ipak i nakon formatiranja imam samo 7.8GB!

    Ona druga slika kada se pojavi, e na njoj pise da ima oko 20 hiljada bita memorije taj HD!
    ###1410989180026

  6. #6
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Samsung Captivate
    Operater
    VIP, T-Mobile
    Godina
    46
    Postova
    143
    Bodovi
    9.457
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    To je dobro, znači da ga prepoznaje, sad samo trebaš pobrisati tu particiju od 7 GB i napraviti novu od 20 GB.

    Sad, kako imaš Windows ME, to moraš raditi s fdisk-om, a to je dos program i malo je zeznut za korištenje. Ili druga opcija ti je da nabaviš npr. Partition Magic i s njim to napraviš.

    Za fdisk ti mogu napisati ukratko što treba napraviti, ako hoćeš.

  7. #7
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Lukavac
    Mobitel
    X6 - 32GB
    Operater
    BH Telecom & m:tel
    Godina
    36
    Postova
    2.024
    Bodovi
    24.138
    Nivo
    37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Bodovi: 24.138, Nivo: 37
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Ukupna aktivnost: 52,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mrle Pregledaj post
    To je dobro, znači da ga prepoznaje, sad samo trebaš pobrisati tu particiju od 7 GB i napraviti novu od 20 GB.

    Sad, kako imaš Windows ME, to moraš raditi s fdisk-om, a to je dos program i malo je zeznut za korištenje. Ili druga opcija ti je da nabaviš npr. Partition Magic i s njim to napraviš.

    Za fdisk ti mogu napisati ukratko što treba napraviti, ako hoćeš.
    Ajde ti to meni lijepo objasni, ako mislis da ce to rijesiti problem, a ovaj drugi program "Partition Magic" - to se moze skinuti sa Interneta, zar ne???

    Je li mi treba jos neki dodatni program taj tzv FDISK???
    ###1410989180026

  8. #8
    Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    May 2006
    Mobitel
    v3x
    Operater
    T
    Godina
    43
    Postova
    203
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne treba ...


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. AutoPatcher (Update)
    By zerobravo in forum Operacijski sustavi
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 16-08-2006, 19:44
  2. 11 Svibanj, novi Security Update - MS04-015
    By Šile in forum Internet i zaštita
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 24-04-2006, 10:52
  3. BIOS 'Beep' signali
    By mexx25 in forum Operacijski sustavi
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 11-02-2006, 16:14
  4. S65 firmware update
    By flOoKi in forum Siemensi X6x i X7x
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 29-09-2005, 23:18
  5. Motorola V525-MPT 2.16 update
    By Zelda in forum Motorola
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-10-2004, 17:14

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove