Ja sam upisao pravi port u sys tekstu i sad oba 2 programa ne mogu naci gps prijemnik,ne radi nit Navigon nit iGO
Ja sam upisao pravi port u sys tekstu i sad oba 2 programa ne mogu naci gps prijemnik,ne radi nit Navigon nit iGO
Kod startanja najprije se pokrene Logo od Navigona i u tom momentu pokrene GPS , unlock mu blokira startanje i pokaže se slika od unlocka , kada se starta iGO sve radi , ali mu je zauzet GPS port i ne može ga naći .Treba u potpunosti "ubiti" u startu pokretanje Navigona .
Ne moraš u iGO upisivati pravi Port & Baud , dovoljno je za jedno i drugo napisati "Auto" . To što si u sistemu od Navigona UserSettings.default pronašao "točan - pravi" , ne mora biti istinit .
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Kod mene je bilo prvo
port--auto
baut--auto
pa je vrteo sat vremena i nista,onda sam brisao i pisao.
Port od 1 do 7
Baut...4800---9600--19200--38400--57600. Skuvaj kavu igraj se i kombinuj.
IGO u sys.txt ima svoje pravilo pisanja , ako si upisivao kako je prikazano na postu #14 onda to nije ispravno i iGO neće prepoznati naredbu !?
Mora pisati ovako :
[gps]
port=2
baud=57600
ili ovako (navodnici su obavezni za "Auto" ) :
[gps]
port="Auto"
baud="Auto"
Što se tiče Navigon uređaja i aplikacije , većina radi na portu 2
<GPS>
<Type>0</Type>
<GPSPort>2</GPSPort>
<Baudrate>57600</Baudrate>
<DRVPrefix />
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Bookmarks