Evo moje kolekcije (i dugo najavljivane teme) kolekcionarskih mobitela, bolje rečeno smartphone-a, pošto su u većini. Neke sam koristio, dok sam veću nabavio zbog kolekcije.
Uglavnom skupljam Nokia i SE Symbian modele. Ima tu i HTC WM platforma i par dummy modela, od kojih sam prva dva na vrhu slike i koristio. Ima tu još za popunit kolekciju, koju ću svremenom vjerujem dopunjavati. Bilo je tu i par Android modela ali njih baš ne smatram dio kolekcije, eventualno Motorola Milestone (volio bi ga) te HTC Hero (kojeg sam prodao).
Kao što rekoh uglavnom će to biti Symbian modeli i pokoji dummy model koji je u vrijeme izlaska „nešto“ značio na tržištu ili meni predstavlja „ono“ nešto.
Tako za sada imam:
Nokia 6680, N70, E61i, E71, N73, E90, N900
SonyEricsson P800, P990, P1i
HTC P3600 (Trinity)
…mnogi imaju svoju priču, prvi ovo, prvi ono. Bila su to ona vremena... ili sam ja samo nostalgičar? Ubiti kolekcionar „zlatnih“ vremena smartphona
![]()
HC4L
rasplakao bi se kad vidim N73....
svaka čast na kolekciji![]()
E90 <3
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
6680 Meine grosse Liebe, čak i danas se sjetim koliko sam bio ponosan što sam je kupio. Das Telefon je to bio!
Sviđa mi se kolekcija. Prikupljena je s dušom. Znači, nisi samo skupljao prvi mob koji se prodaje nego je bila selekcija što jako poštujem kod (nas) kolekcionara.
Ova E61i me podsjetila na original E61 koja nije imala kameru... baterija je trajala barem 3 dana uz svakodnevno "XXX" korištenje. Nju ne mogu nikako pronaći na Njuškalu.
Ja sam prije neki dan piknuo 7110 (piše Godina proizvodnje - lipanj 2000). Samo, imam malih problema pošto mob nije održavan. Šaljem je poznaniku u ZG da mi popravi slider. Da, sviđa mi se i Ericsson T68m. I sam razmišljam o nabavci jednoga, tim više što su im cijene smiješne po Njušci. Ono, do 100kn se nađe tih dobrih modela ili Ericssona ili Sony Ericssona (T68i).
Bravo još jednom. Gustam gledajući i prisjećajući se starih vremena.
Naravno da je i ovaj forum bio glavni centar okupljanja i izmjene iskustava te preporuka. Ono što više ne postoji je PRIJATELJSTVO. Ovdje se nekada moglo naći dosta ljudi koji su jako pouzdani. I dan danas se sjetim nekoga, a otprilike s trojicom sam prijatelj do ove sekunde kada pišem...
Sredili su mi Nokiju "po propisu"-
U Mobisu!
Uz nezaobilazne Siemensevremenom se našlo još par HTC-a i nešto dummy modela drugih marki. Uglavnom je to po kutijama zbog nedostatka prostora. Trebalo bi to izvući na svjetlo dana, ali pričekat će neke toplije dane.
In vino veritas !
Omnia mea mecum porto !
Alea iacta est !
Huh...svaka čast na kolekciji, bome lijepi primjerci.
Morat ću opet slikati svoje, ali po skupinama. Želja mi je skupiti što više Siemens modela, ali trenutno niti imam mjesta niti novca.
..::>>> Just a little smile can give you more than a money :) <<<::..
Ja sam prije imao toga dosta i riješio se svega ( ono što će mi to ), sad i zbilja žao zbog toga,
Prošle godine kupio na buvljaku za 25 kuna ( nostalgija valjda i da se malo igram s njima ) Nokia E71 pokvaren ( ne daje znakove života ) i HTC HERM300 koji radi ali je sve na njemačkom i nigdje ne mogu naći softver na engleskom ( svi linkovi do ROM-ova mrtvi )
![]()
![]()
![]()
![]()
Huawei HONOR 9 III SVIMA BIH GA PREPORUCIO! Telefon vrhunski a u pola cijene sto se tice samsunga u klasi a naprimjer na testu sa samsung s8 vodi 8:3
Izgled, meni ma sve mi leglo kao pijanom samara!.
Odrekao sam se Sony xz bez suza!
SVE ŠTO MOŽEŠ DANAS OSTAVI ZA SUTRA !!!
Koliko puta sam poželio da se mogu back in time. Kupim mob za 50kn, a prije 15 godina je vrijedio u tisućama
Uglavnom E71 pun pogodak. Symbiani su inače dosta dobro napravljeni mobiteli. Ja ih imam tri i svaki radi kao prvi dan. Vjerojatno bi se i ta E71 mogla dovesti u "vozno stanje".
Ovaj HTC mi se čini jako kompliciran, a i nisam nikada bio ljubitelj baš tih telefona (Sjećate se HTC TyTAN ili MDA Vario itd...)
Sredili su mi Nokiju "po propisu"-
U Mobisu!
Ovo u biti je MDA Vario III. @razjaren Našao sam ga, puni se. Sad još samo se treba sjetiti kako se zove program za ekstrakciju ROM-a i gdje se nalazi.
In vino veritas !
Omnia mea mecum porto !
Alea iacta est !
Biti će lijepo ako uspiješ ,ako ne , nema veze ionako je to sve zabava
U svakom slučaju puno hvala za trud
Napunjen je, za sada baterija drži. Više me brine program. Nisam već neko vrijeme u tim vodama i počeo sam zaboravljat nazive programa ( godine). Tako da lutam po diskovima i tražim nešto poznato, ali mi baš i ne uspijeva.
In vino veritas !
Omnia mea mecum porto !
Alea iacta est !
Windows mobile 5, 6..
Bookmarks