Neki su se dotakli obnovljivih izvora energije u temi o Černobilu.. E pa ajmo zaboravit na njega nakratko, lets talk about future
Prije otprilike godinu dana pogledao sam jedan projekt nekog šeika u Abu Dhabiju i pomislio - nadasve fino. Kad se ima para, može se. I danas opet naletio na taj video pa reko zašto ne malo prokomentirati:
http://www.youtube.com/watch?v=ovly1dQGKH4
Riječ je o konceptu grada kojeg u potpunosti napajaju obnovljivi izvori energije, koji maksimalno reciklira i nanovo koristi sirovine i vodu i koji se pored svega gradi u pustinji.
http://en.wikipedia.org/wiki/Masdar_City
http://www.masdaruae.com/home/index.aspx
Stvar kolko god izgleda zastrašujuće, tolko je i fascinantna da se čovjek jednostavno mora pitati 'pa gdje su tu minusi?'.



Odgovori uz citat

Kad zbrojiš sve opet dobiješ istu energiju koju nam je poslalo sunce, ali umjesto da ravnomjerno pada na površinu zemlje, ona je samo malo usmjerena da se može iskoristiti. Znam kako voliš fiziku, trudio sam se skratiti ovo kolko sam mogao..
Bookmarks