treba ti pretpojacalo.
Pozdrav ekipi,imam pitanje vec vidljivo iz samog naslova.
Naime imam Sonyev receiver ali on nema posebni chinc ulaz za gramofon.
Probao sam prikljuciti radi ali uz skroz slab ton,kuzim u cemu je stvar ali nisam siguran kako dalje a htio bi malo poslusati stare ploce a sam gramofon radi za 5 .
Dali bi mozda vredilo da riskiram kupovinu za Equalizer.
Ili treba jednostavno drugo pojacalo?
Sve se radi o linijskim komponentama.
Eto ako tko moze dati savjet bio bi zahvalan da ne trosim novac bezveze jer Equalizer mogu nabaviti za 200 kn kao iz ducana i meni bitno u mojoj blizini.
Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
Symbian & Windows Mobile
treba ti pretpojacalo.
Znaci ako sam dobro shvatio radije da kupim drugo pojacalo koje ima standarno i ulaz za gramofon.Pretpojacalo pitanje i za koje novce bi mogao kupiti.Pojacalo mogu kvalitetno kupiti vec za 500ak kn,pa si slozim na dva mijesta linije zvucnike viska imam i jos neke komponente.Hvala.
Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
Symbian & Windows Mobile
Najbolje uzmi kakav polovni pojačalac jer ti može služit za masu drugih stvari. Ja imam Denon PMA 925R. Nisam spajao gramofon ali vidim da ima PHONO ulaz a to tebi treba. Taj ulaz nije kao i ostali pa bi bilo dobro da uzmeš nešto takvo. Neka je caka sa signalom. Spojiš li npr. mobitel na phono,nece se cut ok kao ni ako spojis gramofon na cd,aux,tuner bla bla...
Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Ukratko, osim samog signala koji je u odnosu na druge signale puno slabiji problem je i ovisnost dubine brazde na gramofonskoj ploči o frekvenciji. Kako brazde, a samim tim i amplituda gibanja igle ne bi kod niskih frekvencija bila prevelika one se kod snimanja prigušuju. Kod reprodukcije postupak je obrnut. Tako da ne postoji druga opcija za priključit gramofon osim gramofonskog pretpojačala.
In vino veritas !
Omnia mea mecum porto !
Alea iacta est !
Hvala vam za odgovore. Naveo sam da imam vec dobro pojacalo-receiver ali nedostatak gramofonskog ulaza.
Evo malo van teme nadam se da se moderatori ne srde.
Kako sam usput skuzio da kupim nesto skuplje nebi imao kamo vise niti staviti gramofon,a kako imam svoju (kancelariju) u kuci,prostoriju koju sam si preuredio da imam gdje spavati dok radim nocne smjene,s vremenom mi je to postalo i vise. Sad vec vise godina imam tu sve svoje makete i sve mobitele (vise stotina) i jos koje kaj pa sam odlucio posto imam i deck i gramofon i zvucnike viska da ne trebam neku veliku investiciju. I gle ponedjeljak u Koprivnici sam naletio na Phillips pojacalo i to za samo 100 kn i radi 2 x 40 vati vise no dosta za povremeno gramofon pustiti .
Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
Symbian & Windows Mobile
Bookmarks