Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Hybrid View

  1. #1
    Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Nov 2005
    Operater
    Tele2
    Postova
    239
    Bodovi
    7.064
    Nivo
    20
    Bodovi: 7.064, Nivo: 20
    Bodovi: 7.064, Nivo: 20
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    VIPNet poslovao s dobiti od 166 a T-mobile s 238 mil eur

    Drugi najveći hrvatski mobilni operater, VIPNet, lani je ostvario 422 milijuna eura ukupnog prihoda što je 12,4% više nego godinu dana ranije, dok je dobit prije oporezivanja, kamata, deprecijacije i amortizacije (EBITDA) iznosila 166,9 milijuna eura (+9,3%).

    VIPNet je krajem godine imao 1,61 milijun korisnika, 23,3% više nego krajem 2004. godine. Samo u posljednjem prošlogodišnjem tromjesečju VIPnet je zabilježio povećanje broja korisnika za više od 150 tisuća zahvaljujući posebnoj 'božićnoj' ponudi. Godinu dana ranije u istom kvartalu broj korisnika je povećan tek za trećinu tog broja. U četvrtom je tromjesečju VIPNet ostvario 103,3 mil. eura prihoda, 15,8% više nego u istom kvartalu 2004., dok je EBITDA iznosila 28,4 mil. eura za razliku od 27,7 mil. eura zabilježenih godinu ranije.

    Prosječni mjesečni prihod po korisniku (ARPU) u 2005. u VIPNetu je iznosio 19,9 eura i bio je 1,5% niži od 20,2 eura godinu dana ranije.

    Usporedbe radi, glavni konkurent VIPNetu na domaćem tržištu, T-Mobile Hrvatska, je prošlu godinu završio s 1,9 mil. korisnika (+24,1%), ukupnim prihodima od 512 mil. eura (+17,4%), dok je EBITDA iznosila 238 mil. eura (+23,3%). Prosječni mjesečni prihod po korisniku iznosio je 24 eura.

    Penetracija mobilne telefonije u Hrvatskoj krajem prošle godine procjenjuje se na 82,9% iz čega bi se moglo zaključiti da je treći mobilni operater, Tele2, krajem godine imao nešto manje od 170 tisuća korisnika.

    (Bankamagazin)

    cak me za VIPNet toliko ne cudi, ali zanimljivo da je dobit t-mobilea povecana gotovo za cetvrtinu!
    iako je dosao i treci operater, hrvatsko trziste biljezi prebrzi rast potrosnje, a s obzirom na nas standard, rast placa i BDP-a ovo mi se cini zabrinjavajuce

  2. #2
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Jan 2003
    Lokacija
    Pozivni 058
    Mobitel
    Puna ladica
    Operater
    T-Vip2
    Godina
    54
    Postova
    3.113
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zašto zabrinjavajuće? Prošla su vremena kad je penetracija mobilne telefonije bila direktno vezana za BDP po stanovniku. Evo recimo Crna Gora je 2004 imala penetraciju preko 80%, a Hrvatska jedva 60%. A znamo da je tamo BDP po stanovniku tri puta manji.

  3. #3
    kaj gledaš? Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    T-mobile
    Godina
    44
    Postova
    3.138
    Bodovi
    35.932
    Nivo
    46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jedno je penetracija, a drugo potrošnja..

  4. #4
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Jan 2003
    Lokacija
    Pozivni 058
    Mobitel
    Puna ladica
    Operater
    T-Vip2
    Godina
    54
    Postova
    3.113
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Znam, ali se u pravilu penetracija prikazuje kao osnovni i nerjetko jedini podatak. Potrošnja jako rijetko. Isto kao broj automobila na x stanovnika. Trebalo bi vidjeti koji su to automobili, ali statistika ima svoja pravila.

  5. #5
    kaj gledaš? Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    T-mobile
    Godina
    44
    Postova
    3.138
    Bodovi
    35.932
    Nivo
    46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pa nije baš isto kao s automobilom. Automobili troše puno novaca čak i ako ih ne voziš, a mobitel možeš imati uz minimalne troškove (50 kuna svakih 6-9 mjeseci).

    Uglavnom, važno da se mi razumijemo, no ponekad moraš cijepati dlake

  6. #6
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    652
    Bodovi
    13.485
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ispada da je dobit VIP-a skoro 40% ukupnog prihoda... a što bi tek bilo da ne lažiraju podatke i prikazuju veće troškove nego što stvarno jesu ...
    ... a tek T-mobile....
    Nije ovo za mene ...

  7. #7
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Jan 2003
    Lokacija
    Pozivni 058
    Mobitel
    Puna ladica
    Operater
    T-Vip2
    Godina
    54
    Postova
    3.113
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao gog
    Uglavnom, važno da se mi razumijemo, no ponekad moraš cijepati dlake
    Ma kužimo se, ali šta ću kad sam cjepidlaka


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Glazbeni spotovi , testirani na K750i
    By sezam-picika in forum Općenito
    Odgovora: 70
    Posljednji post: 14-07-2007, 16:49
  2. Odgovora: 6
    Posljednji post: 09-11-2002, 20:03

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove