Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Hybrid View

  1. #1
    SMSator Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Pula
    Mobitel
    LG L90 Dual
    Operater
    vip TELE2
    Godina
    45
    Postova
    3.134
    Bodovi
    68.694
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.694, Nivo: 63
    Bodovi: 68.694, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    RJEŠENJE "ZAUSTAVLJANJA WinSwupa NA 33%" na CXV70 i CX70v!

    Uspio sam!!!



    Nakon 3 provjere i utvrđivanja da sve radi kako treba sa ponosom vam predstavljam premijeru,jedini smo forum u svijetu koji ima rješenje koje nisam mogao čuvati samo za sebe jer nisam takav:

    RJEŠENJE "ZAUSTAVLJANJA WinSwupa NA 33%"!

    Prvo i osnovno - napravite backup telefona i svojih sadržaja na njemu jer se stavljanjem FFSinit-a gubi sve vaše iz telefona.A rješenje radi samo na vašem telefonu,za svaki drugi morate ponoviti cijeli postupak.

    Potrebni programi i hardware:
    - Java midlet getcodes (aka ViperGSM) password za attachmente sa foruma je: cafe.mobil.hr
    - x65flasher 1094
    - PapuaUtils 079e (sa ovom verzijom sam radio)
    - SWPR65V414.src datoteka (nalazi se ovdje)
    - WinSwup CX70_560400 (to je zadnja dostupna verzija za CX70,download na siemensmania.cz)
    - FFSInit_CX70_2_xx-FFS-LG04_54_0439 (na Landy-u)
    - USB data kabel DCA-510 ili kompatibilan (čitaj: neoriginalni ali prepravljen da radi sa X65/X75 serijom telefona)

    Ukopčati data kabel u telefon,kopirati SWPR65V414.src u folder gdje nam je i Papua.
    Poslati Java midlet getcodes (aka ViperGSM) na telefon i instalirati ga,pokrenuti isti,dozvoliti da pristupi data kabelu i

    pričekati (oko 10sek.) da iščita kodove.Kad završi čut ćete kratki dvostepeni ton.
    Telefon ostavljamo u tom stanju i ne diramo ga.

    Pokrenemo PapuaUtils,izaberemo COM port data kabela,kliknemo na tab Codes i u tom tabu na tipku Px65v5,program će kopirati kodove iz Java midleta u telefonu i vidjet ćete ih u log prozoru Papue.Ako ne upsije otprve samo ponovo kliknite na Px65v5 i radit će.
    Sad kliknemo na dugme Calc. SKEY + BootKEY i pričekamo da Papua izračuna potrebne kodove.
    Kada završi kodovi će se pojaviti u poljima SKEY i BKEY.Papuu ostavljamo pokrenutu i nakon sljedećeg koraka.

    Preimenovanje telefona iz CX7V u CX70

    Kliknemo na dugme x65flasher.ini (isti tab u Papui gdje smo maloprije računali kodove) i spremimo u x65flasher folder.Ako config.ini već postoji tamo morate ga zamijenit sa ovim.
    Ugasimo telefon i pokrenemo x65flasher.exe,izaberemo ispravan COM port,brzina može ostati na 115200.
    Onda kliknemo na Connect,kratko stisnemo crvenu tipku,kad se otvori Choose phone izaberemo IMEI broj vašeg teleofna na popisu i OK.Onda kad zatraži opet kratko crvenu tipku i pojavit će se sve opcije kada je spojen.
    Sad klik na Advanced i Change phone model,u polju bi trebalo pisati CX7V,tu upišite CX70 i klik na OK.Program će obaviti operaciju preimenovanja i kada završi klik na Disconnect i zatvorite x65flasher.
    Sad se vraćamo na Papuu.


    Kliknemo na tab Convert i tipku Extract XBZ(I) from ServiceWinSwup32 ,izaberemo onaj WinSwup CX70_560400.exe i kliknemo Open.Kad ga izvadi Papua će ponuditi spremanje .xbz datoteke u svoj folder,ime ostavimo isto i kliknemo na Save.
    Sada u tom istom tabu Convert kliknemo na dugme Create Base WinSwup32 + XBZ(I) i izaberemo maloprije izvađeni CX70_560400.xbz,kliknemo na Open.Kada ga otvori Papua će još tražit SWPR65V414.src datoteku,izaberemo ju i klik na Open,zatim će nam ponuditi spremanje S65 lg3,to preimenujte u CX70_v56_lg04 i spremite.

    Zatvorimo Papuu,kabel ostaje ukopčan u telefon,otvorimo Papuin folder sa maloprije spremljenim CX70_v56_lg04.exe i pokrenemo isti.Pričekamo da izbaci grešku jer nas ne čeka da stisnemo START,kad pocrveni označimo (stavimo kvačicu) Skip u liniji Pre-Check i isto tako u Post-Check.Kliknemo na dugme Serial Config i kad se otvori izaberemo ispravan COM port (u većini slučajeva je ispravni već izabran) i brzinu na 921600,klik na Ok.
    Kliknemo na START i kad se pojavi par kvadratića u liniji Connect Mobile kratko stisnemo crvenu tipku (za isključivanje) na telefonu i sad sve ostavljamo dok program ne završi a gotov je kada mu pozadina dobije kričavo zelenu boju.(vidi sliku)



    Upalimo telefon i pokrenemo ffsinit_cx70_2_xx-ffs-lg04_54_0439,izaberemo ispravan COM port i kliknemo na Start.
    Kada završi službeno imate Siemens CX70 vulgaris,bez ikakvog Vodafoniranog sadržaja i kratica na soft tipkama.
    Moj sad izgleda ovako:


    U telefonu je D2 Vodafone kartica,da vas zadnja fotografija ne zbuni.

    Eto toliko od mene,ako bude pitanja odgovarat ću čim stignem.

    Sa štovanjem,vaš sms freak
    Zadnji uredio sms freak : 10-07-2006 u 20:43

  2. #2
    Hardcore forumaš
    Datum registracije
    Sep 2005
    Lokacija
    Fatina Jama
    Mobitel
    SE k530i>w660i
    Operater
    Vip&TELE2
    Godina
    35
    Postova
    598
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Svaka čast, majstore!
    ja sam isto uspio preć 33%, ali ne na ovaj način, više se ni ja ne sjećam, mislim da sam nekoliko puta preimenovao mob!
    Kako si došao do tog rješenja?

  3. #3
    SMSator Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Pula
    Mobitel
    LG L90 Dual
    Operater
    vip TELE2
    Godina
    45
    Postova
    3.134
    Bodovi
    68.694
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.694, Nivo: 63
    Bodovi: 68.694, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Preko procesa oživljavanja mrtvih Siemensa,onaj video tutorijal mi je dao ideju.Probao sam i uspjelo mi je otprve.
    A prije toga sam preimenovao telefon bar 10 puta i nije uopće pomoglo.

    Ovo je,kako bi kladioničari rekli, ZICER.

  4. #4
    very old s-mod Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points
    Nagrade:
    Community Award

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Duga Resa (uskoro ;) )
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne A1
    Godina
    62
    Postova
    6.816
    Bodovi
    62.269
    Nivo
    60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bravo!!!
    Nakon čitanja, jasno mi je zašto je meni uspjelo flashanje, a drugima nije. Ja sam čisto iz zabave napravio config.ini za x65flasher ali nisam smatrao da je to bitno i nisam tome pridavao pažnju.
    U svakom slučaju moje čestitke na pronađenom rješenju.
    In vino veritas !
    Omnia mea mecum porto !
    Alea iacta est !

  5. #5
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moze li mi iko objasniti o cemu se tu radi???

  6. #6
    SMSator Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Pula
    Mobitel
    LG L90 Dual
    Operater
    vip TELE2
    Godina
    45
    Postova
    3.134
    Bodovi
    68.694
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.694, Nivo: 63
    Bodovi: 68.694, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Radi se o tome da stavljanjem servisne verzije firmwarea ukljanjaš SVE što ima veze sa Vodafone Live! u telefonu i dobiješ originalni Siemens izgled menija.Ovo se također zove "debrandiranje" ili kod mene "uklanjanje Vodafoniziranog softwarea" iz telefona.

    Stvar bi morala radit i na ostalim telefonima sa Vodafone i T-Mobile menijem (kao: C65-C6V,CX65 i ostali koji podržavaju Java midlete) samo što ćete koristit odgovarajući WinSwup za taj model koji želite debrandirati.

    Nažalost ove druge telefone još nemam dostupne za probu ali čim uhvatim kojeg postavit ću rezultate ovdje.

  7. #7
    .custom. Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    zaDAR
    Mobitel
    Galaxy Nexus, Note 2
    Operater
    VIPnet
    Godina
    46
    Postova
    5.704
    Bodovi
    47.932
    Nivo
    53
    Bodovi: 47.932, Nivo: 53
    Bodovi: 47.932, Nivo: 53
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    odlicno sto si podijelio sa ostalima - nadam se da vise ence biti novih tema "zasto mi stane na 33%"...
    maraschino - PTICICA

  8. #8
    Pravi forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Jul 2008
    Postova
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao sms freak Pregledaj post
    Sad se vraćamo na Papuu.[/I]

    Kliknemo na tab Convert i tipku Extract XBZ(I) from ServiceWinSwup32 ,izaberemo onaj WinSwup CX70_560400.exe i kliknemo Open.Kad ga izvadi Papua će ponuditi spremanje .xbz datoteke u svoj folder,ime ostavimo isto i kliknemo na Save.
    ...e to ne ide.
    neče snimiti. kaže: Could not create... bla,bla i neće

  9. #9
    Forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2006
    Postova
    11
    Bodovi
    8.112
    Nivo
    21
    Bodovi: 8.112, Nivo: 21
    Bodovi: 8.112, Nivo: 21
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Imam dojam da je ovo malo starija tema, ali moj problem je friški pa možda mi netko može pomoći.
    Dakle, preimenovao sam telefon, pokrenem CX70_v56_lg04.exe, i dobijem poruku Device protected. Only secure update allowed.
    Postavio sam update concept na force secured mode, customer mode , ostavio sam pre-check da se izvrši, ali ništa, uporno ista poruka.
    Zna li itko ?

  10. #10
    Forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2006
    Postova
    11
    Bodovi
    8.112
    Nivo
    21
    Bodovi: 8.112, Nivo: 21
    Bodovi: 8.112, Nivo: 21
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kliknemo na tab Convert i tipku Extract XBZ(I) from ServiceWinSwup32 ,izaberemo onaj WinSwup CX70_560400.exe i kliknemo Open.Kad ga izvadi Papua će ponuditi spremanje .xbz datoteke u svoj folder,ime ostavimo isto i kliknemo na Save.
    Sada u tom istom tabu Convert kliknemo na dugme Create Base WinSwup32 + XBZ(I) i izaberemo maloprije izvađeni CX70_560400.xbz,kliknemo na Open.Kada ga otvori Papua će još tražit SWPR65V414.src datoteku,izaberemo ju i klik na Open,zatim će nam ponuditi spremanje S65 lg3,to preimenujte u CX70_v56_lg04 i spremite.
    Sad sam napravio sve ponovo iz početka i skužio sam da kada u Papuai kliknem na Create Base Papua otvori .xbz datoteku ali nakon toga ne traži .src datoteku već odmah nudi spremanje .exe filea.
    wtf ??

    Može li se exe file kreirati i nekim drugim softwareom?

  11. #11
    Forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2006
    Postova
    11
    Bodovi
    8.112
    Nivo
    21
    Bodovi: 8.112, Nivo: 21
    Bodovi: 8.112, Nivo: 21
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dakle, uspio sam, ali ne sa Papuaom već sa Smelterom sam napravio extract .xbi filea koji sam onda sa Papuaom spojio sa .src datotekom u jedan .exe file koji je obavio željeni posao i voila fw56 je tu.
    Zadnji uredio an-arhos : 07-12-2009 u 17:03

  12. #12
    very old s-mod Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points
    Nagrade:
    Community Award

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Duga Resa (uskoro ;) )
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne A1
    Godina
    62
    Postova
    6.816
    Bodovi
    62.269
    Nivo
    60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nisam ovo prije vidio. Glavno da je problem riješen . A za CX70 možda ćete zanimati meni sa 18 ikona
    In vino veritas !
    Omnia mea mecum porto !
    Alea iacta est !


 
+ Odgovori na temu

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove