Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18
  1. #1
    Forumaš
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Nokia 6280 - Problem sa Fotoaparatom

    Ovako, kupio sam novu Nokiu 6280 i sve radi kako treba. Slider nije idealan ali to sam i očekivao jer sam puno puta na netu vidio da se na to ljudi žale i Nokia nema toliko kvalitetne slidere.

    Mene muci sto na fotografijama uslikanim Nokiom 6280 imam neke zelene točke, izgleda nešto kao mrtvi piksel kod LCD monitora. Jednostavno neke piksele kamera ne "ulovi" nego jednostavno budu iritantne zelene točkice, i plave, imam i plave točkice al se one ne primječuju toliko jako. Kada slikam vani na suncu sa puno svjetlosti uredu je, koliko toliko. Ali ako slikam u zamračenom prostoru ili u mraku sa uključenom bljeskalicom točkice su jako vidljive i to me jako smeta.

    Da li netko od vas ima sličan problem i kako se to može popraviti. Možda Stavljanjem novog softwarea? Ja trenutno slike koje su takve sredim u ACDSee, tako da odem tamo na edit mode i alat "heal" pa "zdravi" dio fotke stavim preko tih točkica.

    Evo tu su slike pa da vidite o čemu je riječ.

    Slika 1 - http://img201.imageshack.us/img201/7008/slika002cn4.jpg
    Slika 2 - http://img266.imageshack.us/img266/644/slika003cl4.jpg

    Na slikama točke nisu toliko ni uočljive, zna to biti i puno lošije, nekada kada slikam nekoga jednostavno fotke budu loše, na pola lica dobijem zelene točke
    Zadnji uredio bomatija : 19-01-2007 u 11:51

  2. #2
    Forumaš
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dajte ljudi pomozite... (

    Jel moguće da nova verzija softwarea popravi ovaj problem? Trenutno imam 3.82.

  3. #3
    Hardcore forumaš
    Datum registracije
    Feb 2006
    Mobitel
    HTC Tytn 2
    Godina
    40
    Postova
    509
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    to je normalno, ja imam dvije 6280 i isto je, jednostavno je kamera osjetliva u mraku

  4. #4
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2004
    Lokacija
    zg
    Mobitel
    i6+ 128gb
    Operater
    sve
    Godina
    40
    Postova
    3.015
    Bodovi
    24.161
    Nivo
    37
    Bodovi: 24.161, Nivo: 37
    Bodovi: 24.161, Nivo: 37
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tak je meni i na 3 komada 6233 bilo..

  5. #5
    CFC Postignuća:
    VeteranOverdrive31 days registered50000 Experience PointsTagger First Class
    Nagrade:
    Posting Award

    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    5.469
    Bodovi
    160.434
    Nivo
    95
    Bodovi: 160.434, Nivo: 95
    Bodovi: 160.434, Nivo: 95
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    upravo sam pregledao poveču količinu slika uslikanih 6280 i nisam nigdje uočio te točkice.stavi slike pa da vidimo.

    meni dobra stranica za upload slika: www.imageshack.us

    EDIT-pogledao sad slike slikane u noći bez blica i s njim i mjestimično se vide točkice crvene boje,al samo kad slikam po noći,po danu ih nema
    Zadnji uredio yager : 18-01-2007 u 22:21

  6. #6
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Mobitel
    SE P1i, iPhone 3G
    Postova
    1.600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    da, stavi slike pa da vidimo iz prve ruke.
    Meni se kod premalo osvjetljenja pojavljuju neke prugice i slično ponekad jer sustav radi preveliko pojačanje signala sa CMOS senzora.
    Možda i tebi se slično pojavljuje iz sličnog razloga.

  7. #7
    Forumaš
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo ekipa stavio sam slike da vidite kak to izgleda. Ma zao mi je zbog tih točkica jer imao sam Nokiu 6131 i zamjenio sam ga za Nokiu 6280 samo zbog tog fotoaparata od 2 MP. A moram reci da sam bio zadovoljniji sa fotkama sa Nokie 6131. Nije bilo nikakvih točkica i slike su bile čiste. Na Nokiji 6280 su slike nekako zrnate. Pogotovo kada se slika u daljinu.

    Nego nešto sam načuo da su slike jasnije kada se stavi novi software, jesu li to samo naklapanja ili ima tu istine? Trenutno imam V 03.82. Hoće li mi slike biti jasnije tj. manje zrnate, oštrije ako stavim novi software. Moguće je da im baš niju dobri algoritmi za spremanje slike na karticu ili mob i tako slike baš nisu kakve bi mogle biti. Ili ja previše očekujem od fotiča na mobitelu?

    Nego gdje u ZG mogu staviti novi software i dali gubim garanciju ako odnesem nekom tko nije u servisu? Dali u Mobisu rade to i gdje točno. Koliko to košta?

    Hvala svima!

  8. #8
    zajebant Postignuća:
    SocialVeteranTagger First Class50000 Experience PointsOverdrive
    Nagrade:
    Frequent Poster

    Datum registracije
    Oct 2005
    Lokacija
    Zg
    Mobitel
    S6
    Operater
    HT
    Postova
    6.948
    Bodovi
    112.292
    Nivo
    81
    Bodovi: 112.292, Nivo: 81
    Bodovi: 112.292, Nivo: 81
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako imaš garanciju od mobisa, onda će ti to napraviti besplatno...
    ako pak imaš garanciju i odneseš nekom serviseru da ti stavi novi soft, onda se gubi garancija... Inače Mobis Servis ti je u Heinzelovoj, dole kod policije...
    Može biti da će ti slike biti bolje, ali meni su slike sa oba softa bile jednake, jedino što je 5.92 bio brži...
    A što se tiče toga da su ti slike znate po noći (ili po slabijem osvjetljenju), to je tako jer mob nema pravi blic, a i možda previše očekuješ od moba, jer nemože on davati slike ko pravi digitalac...
    ... HTC Desire -> Sensation -> One (M7) -> Note 3 -> LG G2 -> S6 SM-G920F

  9. #9
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Mobitel
    SE P1i, iPhone 3G
    Postova
    1.600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne zamaraj se previše time problemom, nije tako strašno.
    Ja sam mislio da je mnogo gore
    Takav ti je senzor i to je to, software nema veze sa time.
    Ah, pa tu i tamo im se u proizvodnji mora potkrasti koja greškica...nisu svi senzori isti taman da gledaš jedan iza drugog kako se proizvode.

  10. #10
    CFC Postignuća:
    VeteranOverdrive31 days registered50000 Experience PointsTagger First Class
    Nagrade:
    Posting Award

    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    5.469
    Bodovi
    160.434
    Nivo
    95
    Bodovi: 160.434, Nivo: 95
    Bodovi: 160.434, Nivo: 95
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kao što su rekli software ti neće pomoći,a slike koji si stavio su slikane u prostoru u kojem je svjetlo prigušeno (slabo).stavi koju sliku uslikanu po danu.slikaj vanjski svijet.

    btw.slika uslikana po noći ili pri takvoj slaboj svjetlosti uvijek će imati mrtve pixele,bar je meni tak.

  11. #11
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Mobitel
    SE P1i, iPhone 3G
    Postova
    1.600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao paper_boy Pregledaj post
    btw.slika uslikana po noći ili pri takvoj slaboj svjetlosti uvijek će imati mrtve pixele,bar je meni tak.
    Ma ne mogu se oni nazvati mrtvim pixelima.
    Postoje u fotografiji "vrući" pixeli koji nastaju zbog prevelikog zagrijavanja senzora pa pojedini fotoelementi krivo zapisuju informaciju.
    Do toga bi moglo doći i zbog prevelikog pojačanja signala sa senzora prilikom slikanja u uvijetima smanjenog osvjetljenja.

  12. #12
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zg,
    Mobitel
    Huawei Mate 10 Pro,
    Operater
    091, 095,
    Postova
    1.743
    Bodovi
    22.392
    Nivo
    36
    Bodovi: 22.392, Nivo: 36
    Bodovi: 22.392, Nivo: 36
    Ukupna aktivnost: 77,0%
    Ukupna aktivnost: 77,0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Na mojoj 6280 su slike u zatvorenom prostoru imale te tockice, a u mraku sa blicom su bile katastrofa. Slike po danu su bile jako dobre, bez ikakvih tockica. Mislim da tu nema velike pomoci. Sada kad slikam sa k800 fotke su dobre i u potpunom mraku, blic je odlican.
    PREDATOR

  13. #13
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    Veteran50000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Aug 2005
    Lokacija
    Vukovar
    Mobitel
    S10E, Find X3 Neo
    Operater
    HT,bonbon
    Postova
    9.595
    Bodovi
    143.430
    Nivo
    91
    Bodovi: 143.430, Nivo: 91
    Bodovi: 143.430, Nivo: 91
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6280 sto se tice kamere i nije konkurent k800.to je ipak n73.

  14. #14
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Mobitel
    SE P1i, iPhone 3G
    Postova
    1.600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao zmija Pregledaj post
    6280 sto se tice kamere i nije konkurent k800.to je ipak n73.
    Ma čovjek samo hoće reći da je stvar u hardware-u.
    Dakle riješili smo problem, nema tu puno pomoći
    Pomiriti se sa time ili mjenjati mobitel su jedina dva rješenja.

  15. #15
    Forumaš
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    ah sta cu...

    ...pomiriti cu se s tim. Hvala ljudi...

  16. #16
    Forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Kutina, Croatia
    Mobitel
    Sony Xperia Z5 Compact
    Operater
    Tomato
    Postova
    28
    Bodovi
    7.108
    Nivo
    20
    Bodovi: 7.108, Nivo: 20
    Bodovi: 7.108, Nivo: 20
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ja na 6230i imam isto problem s kamerom...
    Kad slikam s 3x zoomom na slici se pojavljuju neke trake narančaste i žute bez obzira na svjetlost al slika nije da se nevidi neg su te trake problem

  17. #17
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Feb 2005
    Lokacija
    Vinkovci
    Mobitel
    mnogo njih
    Operater
    svi
    Godina
    38
    Postova
    131
    Bodovi
    9.671
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.671, Nivo: 23
    Bodovi: 9.671, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kao sto ste i rekli, morate se pomiriti s tim...

    od 7650 pamtim te crtice, i tockice, odnosno "smetnje", ali to je blio samo u uvjetima loseg osvjetljenja...
    VK 1010-IO

  18. #18
    Forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd/Maribor
    Mobitel
    iPhone 5s space grey
    Godina
    50
    Postova
    26
    Bodovi
    13.650
    Nivo
    28
    Bodovi: 13.650, Nivo: 28
    Bodovi: 13.650, Nivo: 28
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Danyx, jesi proba da ocistis socivo na poledjini. Mozda je to problem?

    BR

    Miki


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Download uputstava za Nokia telefone
    By Downloader in forum Nokia
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 26-12-2004, 11:40

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove