Join Today
Zatvorena tema
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15
  1. #1
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Požega
    Mobitel
    NOKIA 6280 (+1GB)
    Operater
    vip
    Postova
    87
    Bodovi
    5.555
    Nivo
    17
    Bodovi: 5.555, Nivo: 17
    Bodovi: 5.555, Nivo: 17
    Ukupna aktivnost: 7,0%
    Ukupna aktivnost: 7,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Talking Da li se novi mobiteli moraju puniti 24 sata prije no što se uključe???

    Sjećam se kad je frend uzimao mob da su mu u t-mobile-u rekli da ga stavi u punjač 24 sata te da ga tek onda upali... čemu?
    Zadnji uredio zoom222 : 24-09-2006 u 19:09

  2. #2
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Mobitel
    Palm Pre
    Operater
    VIP & Tele2
    Postova
    1.677
    Bodovi
    13.450
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.450, Nivo: 27
    Bodovi: 13.450, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0,4%
    Ukupna aktivnost: 0,4%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kada kupiš novi mob onda je baterija već donekle puna.
    Najbolje je nju isprazniti, a zatim staviti da se napuni do kraja. 24 sata se ne puni nijedna baterija tako da je to čista provala
    Ipak, dobro ju je napuniti do kraja, a zatim kad se isprazni do kraja opet napuniti do kraja. To je dobro zato što se baterija u prvim punjenjima "formira", a ukoliko se ne formira kako treba onda neće imati svoj maximalni kapacitet iako će naravno raditi normalno.

    EDIT: koja je ovo glupost?
    Postaviš pitanje, a onda ga promijeniš nakon odgovora grrrrrrrrrrrrrrrr

  3. #3
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Požega
    Mobitel
    NOKIA 6280 (+1GB)
    Operater
    vip
    Postova
    87
    Bodovi
    5.555
    Nivo
    17
    Bodovi: 5.555, Nivo: 17
    Bodovi: 5.555, Nivo: 17
    Ukupna aktivnost: 7,0%
    Ukupna aktivnost: 7,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    sorry

    nisam vidio da si odgovorio... tema je opet tu pa izvoli

  4. #4
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2004
    Lokacija
    što dalje od tebe...
    Mobitel
    S6 edge
    Operater
    V)(P
    Godina
    38
    Postova
    2.081
    Bodovi
    22.149
    Nivo
    36
    Bodovi: 22.149, Nivo: 36
    Bodovi: 22.149, Nivo: 36
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ja kad god sam uzimao novi sam ga ispraznio dok mobitel sam se ne ugasi i tada sam stavio da se puni tijekom noći (znači nekih 8 sati) i onda opet dok ne crkne i onda opet tijekom noći. Tako 3 puta... kasnije normalno punim. Kažu da za ove nove nije potrebno ali ja stavim, štetit nemože pa za svaki slučaj.
    Tako sam napravio i sa ovom nokiom sada.
    Horsepower is the force determined by how fast u hit the wall.
    Torque is the force determined by how far u push the wall when u hit it.....

  5. #5
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Oct 2004
    Lokacija
    Ri,Zg
    Mobitel
    Nokia 5310 expres music
    Operater
    Vip,tomato
    Godina
    38
    Postova
    339
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pravilno punjenje.....nakon što se isprazni potpuno do kraja baterija koja je tvornički napunjena...... najpreporučljivije je punit 10-12h.....jer nakon onih 2-3 sata kad se bat napuni i pokazuje da je puna.....ona se još uvijek sitno puni.....to je upravo taj proces formiranja.....

    al ovo 24 h je čista glupost.....ne valja ni previše punit jer tako može doć do oštećenja.......

    al evo kad sam ja uzeo još davno v300 2mj starog od jednog tipa , koji ju naravno nije punio kako treba..... trajala je 2 dana..... nakon što sam par puta napravio ovaj postupak dogurala mi je i do 3 i pol dana.....

  6. #6
    Svježe registriran
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    offtopic:
    citao sam clanak u kojem je pisalo; "da su znanstvenici u irskoj na tragu neprekidnog izvora energije" , uglavnom za manje baterije laptopa i mobitela. ontopic:
    sto se tice punjenja , ja nikad nisam to radio niti slusao njih uvezi tog prvog punjenja , ja punim mobitel dok ne blinka "battery full" !
    Outta my way, goddamit!!!

  7. #7
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    umag
    Godina
    38
    Postova
    63
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    meni su isto kada sam kupila svoj mobitel rekli da moram minimalno puniti 12 sati..neznam zasto!?
    voli ono sto imas..jer mozda nikad neces imati ono sto volis!!

  8. #8
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    RI
    Mobitel
    iPhone 5S
    Operater
    Vip
    Godina
    43
    Postova
    554
    Bodovi
    12.087
    Nivo
    26
    Bodovi: 12.087, Nivo: 26
    Bodovi: 12.087, Nivo: 26
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao christina
    meni su isto kada sam kupila svoj mobitel rekli da moram minimalno puniti 12 sati..neznam zasto!?
    Da se formira baterija,novo je novo.

  9. #9
    very old s-mod Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points
    Nagrade:
    Community Award

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Duga Resa (uskoro ;) )
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne A1
    Godina
    62
    Postova
    6.816
    Bodovi
    62.269
    Nivo
    60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Prodavači mobitela, a koliko vidim i mnogi drugi, žive malo u prošlosti. Nekih 5 godina otprilike .
    U to vrijeme, baterije uz mobitele dolazile su prazne i neformirane, o razlozima toga možemo kasnije, tako da je bilo nužno napraviti pravilno formiranje baterije kako bi ona ispravno radila i daval puni kapacitet.
    U današnje vrijeme, baterije dolaze pune i formirane, a kako se formiranje baterije radi samo jednom, zaključak izvucite sami.
    Isto tako poznato je da baterija tek nakon nekoliko ciklusa punjenja i pražnjenja dostiže puni kapacitet, ali to nema veze s formiranjem baterije.
    Za kraj, punjenje od nekih 12-14 sati (toliko traje formiranje) nije potrebno, ali neće ni naštetiti bateriji jer će mobitel sam prekinuti punjenje kad se baterija napuni.
    In vino veritas !
    Omnia mea mecum porto !
    Alea iacta est !

  10. #10
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    Veteran50000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Aug 2005
    Lokacija
    Vukovar
    Mobitel
    S10E, Find X3 Neo
    Operater
    HT,bonbon
    Postova
    9.595
    Bodovi
    143.430
    Nivo
    91
    Bodovi: 143.430, Nivo: 91
    Bodovi: 143.430, Nivo: 91
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prema tvornickim uputama vecine proizvodjaca bateriju treba neprekinuto puniti 12-15 sati,a nakon toga ponoviti jos bar dva puta proces punjenja.

  11. #11
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    umag
    Godina
    38
    Postova
    63
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Sljaka
    Za kraj, punjenje od nekih 12-14 sati (toliko traje formiranje) nije potrebno, ali neće ni naštetiti bateriji jer će mobitel sam prekinuti punjenje kad se baterija napuni.


    to meni nije jasno..jer baterija kada se napuni ,mobitel sam prekine punjenje ..i nekuzim sada smisao toga da mora mobitel jos ostati ukljucen u punjac ako je napunjen?!? buu

    voli ono sto imas..jer mozda nikad neces imati ono sto volis!!

  12. #12
    Super-forumaš Postignuća:
    SocialYour first Group31 days registered

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Osijek, JugII<&>Retfala
    Mobitel
    SAMSUNG GT-M8800 Pixon
    Operater
    TELE2
    Postova
    2.017
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Sljaka
    Prodavači mobitela, a koliko vidim i mnogi drugi, žive malo u prošlosti. Nekih 5 godina otprilike .
    U to vrijeme, baterije uz mobitele dolazile su prazne i neformirane, o razlozima toga možemo kasnije, tako da je bilo nužno napraviti pravilno formiranje baterije kako bi ona ispravno radila i daval puni kapacitet.
    U današnje vrijeme, baterije dolaze pune i formirane, a kako se formiranje baterije radi samo jednom, zaključak izvucite sami.
    Isto tako poznato je da baterija tek nakon nekoliko ciklusa punjenja i pražnjenja dostiže puni kapacitet, ali to nema veze s formiranjem baterije.
    Za kraj, punjenje od nekih 12-14 sati (toliko traje formiranje) nije potrebno, ali neće ni naštetiti bateriji jer će mobitel sam prekinuti punjenje kad se baterija napuni.
    Potvrđujem ovu izjavu jer sam o toj temi razgovarao u nekolio navrata sa svojim bratićem koji živi i radi u Švedskoj, baš na odjelu na razvijanju novih tehnologija pod okriljem SonyEricssona i kao potvrđeni poznavalac mobilne tehnologije izjavio da kod novih modela možemo totalno zaboraviti zastarjelost formatiranja starih sistema baterijskih napajanja mobilnih aparata!!
    (ako se pitate dali sam se okoristio s položajem svoga bratića moram žalosno izjaviti da nisam
    - pošten i budala su brača )
    "Prijateljstvo je neopisiv luksuz
    biti s nekim da se osjećamo potpuno sigurno,
    bez da odlučite vagati misli ili riječi."
    George Eliot

  13. #13
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Požega
    Mobitel
    NOKIA 6280 (+1GB)
    Operater
    vip
    Postova
    87
    Bodovi
    5.555
    Nivo
    17
    Bodovi: 5.555, Nivo: 17
    Bodovi: 5.555, Nivo: 17
    Ukupna aktivnost: 7,0%
    Ukupna aktivnost: 7,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Dakle... zaključak je...

    Nove se baterije nemoraju formirati jer su već formirane... iako im to ne škodi nije potrebno

  14. #14
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    umag
    Godina
    38
    Postova
    63
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    svaka cast..cak smo i dosli do zakljucka..

    voli ono sto imas..jer mozda nikad neces imati ono sto volis!!

  15. #15
    very old s-mod Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points
    Nagrade:
    Community Award

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Duga Resa (uskoro ;) )
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne A1
    Godina
    62
    Postova
    6.816
    Bodovi
    62.269
    Nivo
    60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Bodovi: 62.269, Nivo: 60
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Ukupna aktivnost: 64,0%
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Vuki
    Potvrđujem ovu izjavu jer sam o toj temi razgovarao u nekolio navrata sa svojim bratićem koji živi i radi u Švedskoj, baš na odjelu na razvijanju novih tehnologija pod okriljem SonyEricssona i kao potvrđeni poznavalac mobilne tehnologije izjavio da kod novih modela možemo totalno zaboraviti zastarjelost formatiranja starih sistema baterijskih napajanja mobilnih aparata!!
    (ako se pitate dali sam se okoristio s položajem svoga bratića moram žalosno izjaviti da nisam
    - pošten i budala su brača )
    O formiranju i punjenju baterija već je pisano više puta, ali uvijek se nađe netko tko pokušava otkriti toplu vodu. Već mi je dosadilo stalno objašnjavati iste stvari tako da Vuki ima a možda i više, a ovo je
    Zadnji uredio Sljaka : 27-11-2006 u 20:49


 
Zatvorena tema

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove