Prodavači mobitela, a koliko vidim i mnogi drugi, žive malo u prošlosti. Nekih 5 godina otprilike

.
U to vrijeme, baterije uz mobitele dolazile su prazne i neformirane, o razlozima toga možemo kasnije, tako da je bilo nužno napraviti pravilno formiranje baterije kako bi ona ispravno radila i daval puni kapacitet.
U današnje vrijeme, baterije dolaze pune i formirane, a kako se formiranje baterije radi samo jednom, zaključak izvucite sami.
Isto tako poznato je da baterija tek nakon nekoliko ciklusa punjenja i pražnjenja dostiže puni kapacitet, ali to nema veze s formiranjem baterije.
Za kraj, punjenje od nekih 12-14 sati (toliko traje formiranje) nije potrebno, ali neće ni naštetiti bateriji jer će mobitel sam prekinuti punjenje kad se baterija napuni.
Bookmarks