Join Today

Vidi rezultate ankete: Kako ste prihvatili isključenje reputacije?

Glasači
49. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Slažem se sa ovim isključenjem

    23 46,94%
  • Ne slažem se sa ovim isključenjem

    17 34,69%
  • Uopće me ne interesira reputacijski sistem

    9 18,37%
Zatvorena tema
Stranica 1 od 4 1 2 3 4 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 78
  1. #1
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Apr 2005
    Lokacija
    Špišić Bukovica, SL.Brod
    Mobitel
    Motorola Atrix 4G
    Operater
    bonbon
    Godina
    39
    Postova
    5.494
    Bodovi
    38.840
    Nivo
    48
    Bodovi: 38.840, Nivo: 48
    Bodovi: 38.840, Nivo: 48
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Komentari na isključenje reputacijskog sustava

    Otvaram ovu temu samo zato da vidim reakcije drugih članova na ovo.

    Po meni dobar potez, ali i s time vjerujem da će mnogo članova polako napustiti forum jer je nekima reputacija bila važna.
    No i žao mi je puno članova koji su zaslužili tu reputaciju i zbog njih mi je krivo.....
    Mislim da je potrebno i glash cijelog foruma, a ne samo admina i ostalih moderatora

    Poštovanje
    Zadnji uredio GoGs : 11-07-2006 u 23:42

  2. #2
    kaj gledaš? Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    T-mobile
    Godina
    44
    Postova
    3.138
    Bodovi
    35.932
    Nivo
    46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo, tema je vraćena...

  3. #3
    Super-forumaš Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    u bejha
    Mobitel
    Nokia 5800 XM
    Operater
    Tele2
    Godina
    35
    Postova
    1.142
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    to se traži
    Hendrix bi bio ponosan

    E sad, ja mislim, ja mislim da je dobro što je ukinuše zbog onih raznih pitanja i tako toga. Al opet nije isto bez reputacije. Meni nije značila nešto puno, al je bilo ludo vidit šta ljudi ostavljaju

    Eto još jednom pohvaljujem ovaj potez moderatora kojim su vratili slobodu govora kolegama forumašima
    lol, ovo već baljezgam
    aje odoh spavat
    peace...
    well did you ever wake up with them bullfrogs on your mind?!
    well did you ever wake up with them bullfrogs on your mind?!

  4. #4
    Super-forumaš Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Mobitel
    Nokia E71
    Operater
    T-Mobile
    Godina
    37
    Postova
    2.121
    Bodovi
    30.046
    Nivo
    42
    Bodovi: 30.046, Nivo: 42
    Bodovi: 30.046, Nivo: 42
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    U jednu ruku, sistem se dosta puta zloupotrebljavao, a ipak, nekako se gubi jedan vid ovog foruma, jedan sloj.

    Trebalo bi omoguciti svakom clanu davanje reputacije onoliko puta koliko ima postova, u tjednom rezimu. Ako ja imam npr. 300 postova mogao bi dati 3 reputacije tjedno, bile one pozitivne ili negativne. To mi se cini kao smisleno rjesenje.
    Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers.
    www.gadgethive.com

  5. #5
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Sony Xperia S
    Operater
    Tele2
    Postova
    564
    Bodovi
    11.462
    Nivo
    25
    Bodovi: 11.462, Nivo: 25
    Bodovi: 11.462, Nivo: 25
    Ukupna aktivnost: 2,0%
    Ukupna aktivnost: 2,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao rospaya
    U jednu ruku, sistem se dosta puta zloupotrebljavao, a ipak, nekako se gubi jedan vid ovog foruma, jedan sloj.

    Trebalo bi omoguciti svakom clanu davanje reputacije onoliko puta koliko ima postova, u tjednom rezimu. Ako ja imam npr. 300 postova mogao bi dati 3 reputacije tjedno, bile one pozitivne ili negativne. To mi se cini kao smisleno rjesenje.
    misliš da se to da napraviti...

  6. #6
    kaj gledaš? Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    T-mobile
    Godina
    44
    Postova
    3.138
    Bodovi
    35.932
    Nivo
    46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moje mišljenje je da su reputacija super stvar, no naćin na koju su je korisnici koristila nije, te su reputacije nažalost postale utopijska ideja.

    Istina je da je većina kvalitetnih članova isplivala na površinu, no isto tako je i činjenica da je puno korisnika se naoružalo kućicama samo zato što dijele reputacije ukrug, pa im ljudi vraćaju.

    Reputacije nisu zamišljenje kao "social networking" i prepoznavanje pojedinaca koji je ostvario najviše kontakta već kao naćin da se oda rad istaknutim pojedincima koji su puno napravili na forumu, te da se u startu iskorijene problematični članovi, ili da se barem na njih ne obazire.

    Nismo jedini forum koji je nakon dugo patnje morao ukinuti ovaj sustav i naravno da će biti puno onih koje će to smetati. No, kao što rekoh, meni je prvome žao što to ne može funkcionirati onako kako je zamišljeno, a za to su pak krivi korisnici. Vjerojatno isti oni koje će ovo najviše i pogoditi. Uglavnom, dugo sam se borio da to tako ostane, no nakon što sam vidio neke stvari siguran sam da je ovo najpametniji potez koji smo mogli napraviti.

  7. #7
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg - Ka
    Mobitel
    StarTAC :)
    Operater
    T-Mobile, Tele2
    Godina
    44
    Postova
    628
    Bodovi
    8.357
    Nivo
    21
    Bodovi: 8.357, Nivo: 21
    Bodovi: 8.357, Nivo: 21
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao rospaya
    U jednu ruku, sistem se dosta puta zloupotrebljavao, a ipak, nekako se gubi jedan vid ovog foruma, jedan sloj.

    Trebalo bi omoguciti svakom clanu davanje reputacije onoliko puta koliko ima postova, u tjednom rezimu. Ako ja imam npr. 300 postova mogao bi dati 3 reputacije tjedno, bile one pozitivne ili negativne. To mi se cini kao smisleno rjesenje.
    S ovim se slazem. Apsolutno sam protiv ukidanja reputacija, ali ih nekako treba ograniciti. Ovo kako je ROspaya rekao se cini prilicno OK.
    Duhovitost je drskost koja je stekla obrazovanje. - Aristotel -

  8. #8
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Apr 2005
    Lokacija
    Špišić Bukovica, SL.Brod
    Mobitel
    Motorola Atrix 4G
    Operater
    bonbon
    Godina
    39
    Postova
    5.494
    Bodovi
    38.840
    Nivo
    48
    Bodovi: 38.840, Nivo: 48
    Bodovi: 38.840, Nivo: 48
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao ipavli19
    misliš da se to da napraviti...
    da se napraviti.

  9. #9
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience PointsTagger Second ClassSocial

    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire 510
    Operater
    VIP
    Godina
    38
    Postova
    2.163
    Bodovi
    33.654
    Nivo
    44
    Bodovi: 33.654, Nivo: 44
    Bodovi: 33.654, Nivo: 44
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nema smisla nakon nekoliko godina opet bi isto bilo...
    Seriously?

  10. #10
    Super-forumaš Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Mobitel
    Nokia E71
    Operater
    T-Mobile
    Godina
    37
    Postova
    2.121
    Bodovi
    30.046
    Nivo
    42
    Bodovi: 30.046, Nivo: 42
    Bodovi: 30.046, Nivo: 42
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako je pravilno zamisljen, sistem bi mogao raditi odlicno i odvojiti zito od kukolja

    Just for the record, imao sam 92 boda
    Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers.
    www.gadgethive.com

  11. #11
    kaj gledaš? Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    T-mobile
    Godina
    44
    Postova
    3.138
    Bodovi
    35.932
    Nivo
    46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Bodovi: 35.932, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifikacije reputacijskog sustava neće biti, jer ga se ne može mijenjati iz admin panela Mada smo otvoreni za ideje. Ukoliko netko isprogramira môd za vbulletin koji će omogučiti kojekakve egzibije možda se repke i vrate

  12. #12
    Ừ cup of tea, anyone? Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2004
    Lokacija
    Sesvete
    Mobitel
    ZUK Z1
    Operater
    Tele2
    Godina
    48
    Postova
    5.830
    Bodovi
    84.660
    Nivo
    70
    Bodovi: 84.660, Nivo: 70
    Bodovi: 84.660, Nivo: 70
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meni je, iskreno, tako svejeno za te reputacije, jer nisu imale nekog smisla... Kad bih pogledao koji su sve useri imali po 3 ili 4 zelene kockice, znao bih da ih nisu dobili svojom zaslugom... Pa čak ni ja... Dođeš na forum, ostaneš tjedan-dva i odmah skužiš od koga možeš očekivati pomoć, čiji će te postovi nasmijati ili s kim ćeš se klati dok netko ne pobere ban...

  13. #13
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Sony Xperia S
    Operater
    Tele2
    Postova
    564
    Bodovi
    11.462
    Nivo
    25
    Bodovi: 11.462, Nivo: 25
    Bodovi: 11.462, Nivo: 25
    Ukupna aktivnost: 2,0%
    Ukupna aktivnost: 2,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao GoGs
    da se napraviti.
    onda napravite tak

  14. #14
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ja se slazem s ovim potezom. Kao poznati tajni agent primjetio sam da se repke djele po velicini ku++a ili ppo nekim drugim stvarima koje davatelji nisu dotakli.
    Ja sam u principu za reputaciju ali ako ista ima smisla, a ako ja nazovem Goga, Tomu,Capana, Sljaku,WB-a i BDa i velim daj decku udjelite, pa di bi mi bio kraj.

    Ja sam za, nazalost
    dobar grah daleko se čuje

  15. #15
    Ừ cup of tea, anyone? Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2004
    Lokacija
    Sesvete
    Mobitel
    ZUK Z1
    Operater
    Tele2
    Godina
    48
    Postova
    5.830
    Bodovi
    84.660
    Nivo
    70
    Bodovi: 84.660, Nivo: 70
    Bodovi: 84.660, Nivo: 70
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A, misliš da je to "sam tak"?

  16. #16
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Sony Xperia S
    Operater
    Tele2
    Postova
    564
    Bodovi
    11.462
    Nivo
    25
    Bodovi: 11.462, Nivo: 25
    Bodovi: 11.462, Nivo: 25
    Ukupna aktivnost: 2,0%
    Ukupna aktivnost: 2,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao frish-KI
    A, misliš da je to "sam tak"?
    ne mislim ja ništa jer ja misliti nemogu ...

  17. #17
    Forum Admin Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2004
    Lokacija
    /root/home/
    Mobitel
    DynaTAC 8000X
    Godina
    44
    Postova
    6.913
    Bodovi
    151.800
    Nivo
    93
    Bodovi: 151.800, Nivo: 93
    Bodovi: 151.800, Nivo: 93
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    razmišljalo se o samom poboljšavanju sistema, no ili nam je falilo ideja ili su bile prekompleksne.
    također podržavam reputacijski sustav kao takav, po meni imao je nekoliko pozitivnih osobina;
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodno.
    2. koristio je u prepoznavanju problematičnijih članova, osobito korisno pri korištenju usluga oglasnika, a nekad i za "zanemarivanje" nečijih komentara.
    3. nagrađivao je one koji su se odviše trudili.

    No, svi znamo i negativne strane, najveći problem je nastao što se sistemom "ja tebi, ti meni" izdiglo po rep bodovima i mnoštvo onih koji su imali postova u tematskim forumima 2% od ukupnog broja postova. A i ti su često manje kvalitetni.
    usput, molim vas sve da u ovoj temi, koja je tu na vašu inicijativu zadržite mjeru dobrog ukusa i držite se biti

  18. #18
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Apr 2005
    Lokacija
    Špišić Bukovica, SL.Brod
    Mobitel
    Motorola Atrix 4G
    Operater
    bonbon
    Godina
    39
    Postova
    5.494
    Bodovi
    38.840
    Nivo
    48
    Bodovi: 38.840, Nivo: 48
    Bodovi: 38.840, Nivo: 48
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Inovator
    razmišljalo se o samom poboljšavanju sistema, no ili nam je falilo ideja ili su bile prekompleksne.
    također podržavam reputacijski sustav kao takav, po meni imao je nekoliko pozitivnih osobina;
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodno.
    2. koristio je u prepoznavanju problematičnijih članova, osobito korisno pri korištenju usluga oglasnika, a nekad i za "zanemarivanje" nečijih komentara.
    3. nagrađivao je one koji su se odviše trudili.

    No, svi znamo i negativne strane, najveći problem je nastao što se sistemom "ja tebi, ti meni" izdiglo po rep bodovima i mnoštvo onih koji su imali postova u tematskim forumima 2% od ukupnog broja postova. A i ti su često manje kvalitetni.
    usput, molim vas sve da u ovoj temi, koja je tu na vašu inicijativu zadržite mjeru dobrog ukusa i držite se biti
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodnoovo je jako dobro rečeno. Barem sam se ja oko toga trudio, no ne zbog nekih kockica, nego zbog zajednice. A kockice su povremeno dolazile kao znak zahvale na bezuvijetnoj pomoći i nekog poštovanja prema tom članu.

  19. #19
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg - Ka
    Mobitel
    StarTAC :)
    Operater
    T-Mobile, Tele2
    Godina
    44
    Postova
    628
    Bodovi
    8.357
    Nivo
    21
    Bodovi: 8.357, Nivo: 21
    Bodovi: 8.357, Nivo: 21
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao GoGs
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodnoovo je jako dobro rečeno. Barem sam se ja oko toga trudio, no ne zbog nekih kockica, nego zbog zajednice. A kockice su povremeno dolazile kao znak zahvale na bezuvijetnoj pomoći i nekog poštovanja prema tom članu.
    Potpisujem. Nadam se da su moji postovi barem nekome pomogli.
    Duhovitost je drskost koja je stekla obrazovanje. - Aristotel -

  20. #20
    Forum Admin Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2004
    Lokacija
    /root/home/
    Mobitel
    DynaTAC 8000X
    Godina
    44
    Postova
    6.913
    Bodovi
    151.800
    Nivo
    93
    Bodovi: 151.800, Nivo: 93
    Bodovi: 151.800, Nivo: 93
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao GoGs
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodnoovo je jako dobro rečeno. Barem sam se ja oko toga trudio, no ne zbog nekih kockica, nego zbog zajednice. A kockice su povremeno dolazile kao znak zahvale na bezuvijetnoj pomoći i nekog poštovanja prema tom članu.
    hvala.
    često sam, priznam, zbog akumuliranog poštovanja nekog člana, odabrao možda i neki post koji sam po sebi i ne zaslužuje bod, dodijelio reputaciju. sjetim se čovjeka, vidim trudi se, zna, radi, troši vrijeme, naletim na prvi post i eto reputacije. nekome tko kasnije gleda reputaciju, pomislit će da je udjeljena bezveze, no eto, može i ne mora biti tako

  21. #21
    :wonderfull electric:
    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Marija Bistrica
    Mobitel
    Xperia Z
    Operater
    tele2
    Godina
    42
    Postova
    2.144
    Bodovi
    22.828
    Nivo
    36
    Bodovi: 22.828, Nivo: 36
    Bodovi: 22.828, Nivo: 36
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usporedivši malo ovaj forum sa ostalima koji imaju rep sustav, ovo nije niš kaj se tam odvija. No, ugl. Ovo za modifikaciju sustava, mislim da je nemoguče. Trebali bi izmisliti neku mašinu koja bi odredila dal je post zaslužan ili ne, pa dozvoliti ili zabraniti "repanje". Dakle science-fiction....
    Jedino kaj sam našao su user grupe koje bi odredile ko smije repat a ko ne, no to isto nema previše smisla....
    When shit turns to gold, the poor will be born without ass

  22. #22
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience PointsTagger Second ClassSocial

    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Desire 510
    Operater
    VIP
    Godina
    38
    Postova
    2.163
    Bodovi
    33.654
    Nivo
    44
    Bodovi: 33.654, Nivo: 44
    Bodovi: 33.654, Nivo: 44
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao GoGs
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodnoovo je jako dobro rečeno. Barem sam se ja oko toga trudio, no ne zbog nekih kockica, nego zbog zajednice. A kockice su povremeno dolazile kao znak zahvale na bezuvijetnoj pomoći i nekog poštovanja prema tom članu.
    ukrao mi post iz prsta
    Seriously?

  23. #23
    Super-forumaš Postignuća:
    SocialVeteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    vg, HR
    Mobitel
    BB-9000
    Operater
    VIPnet
    Godina
    44
    Postova
    1.060
    Bodovi
    20.359
    Nivo
    34
    Bodovi: 20.359, Nivo: 34
    Bodovi: 20.359, Nivo: 34
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao xianfu
    S ovim se slazem. Apsolutno sam protiv ukidanja reputacija, ali ih nekako treba ograniciti. Ovo kako je ROspaya rekao se cini prilicno OK.
    mislim da sam dovoljno puta objasnio - mi koristimo softver koji nudi ono što nudi na način na koji nudi. reputacije ne nude ništa drugačije od onog kako su funkcionirale do sada, dakle ono što je netko rekao da bi bilo okej - ne funkcionira tako kako si je to netko zamislio i zato se ne može tako postaviti.


    a da se to može tako napraviti - može. sve se može isprogramirati. tko isprogramira rep. sustav kao plugin za ovaj forum koji bi funkcionirao po tim 'pravednim' principima koji su navedeni tu na forumu i u ovoj i u još nekim temama s idejama o tome kako bi rep. sustav trebao funkcionirati - slobodno mi pošalje taj plugin pa ćemo probati. do tada molim bez nepotrebnih 'ideja' kako bi to idealno moglo funkcionirati, nisu od koristi u praksi.

  24. #24
    Super-forumaš Postignuća:
    SocialVeteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    vg, HR
    Mobitel
    BB-9000
    Operater
    VIPnet
    Godina
    44
    Postova
    1.060
    Bodovi
    20.359
    Nivo
    34
    Bodovi: 20.359, Nivo: 34
    Bodovi: 20.359, Nivo: 34
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao GoGs
    1. motivirao je mnoge da se trude pisati kvalitetno, često i svrsishodnoovo je jako dobro rečeno. Barem sam se ja oko toga trudio, no ne zbog nekih kockica, nego zbog zajednice. A kockice su povremeno dolazile kao znak zahvale na bezuvijetnoj pomoći i nekog poštovanja prema tom članu.
    nisu kockice jedino mjerilo, prije ove verzije foruma kockica nije niti bilo pa se opet vrednovalo kvalitetne forumaše i kvalitetne postove. ovo je moglo biti kao naputak novima da se lakše snađu na forumu, ali zahvaljujući onima koji to ne žele koristiti kak bi trebalo, od takve pomoći novima neće biti ništa. morat će se snalazit čitanjem postova kao i prije. a zahvale prema zaslužnim članovima će uvijek stići na neki način i biti će prepoznate.

  25. #25
    Faca Cafe Mobil foruma
    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    2.794
    Bodovi
    48.501
    Nivo
    53
    Bodovi: 48.501, Nivo: 53
    Bodovi: 48.501, Nivo: 53
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konkretno imam 2 prijedloga koji bi mogli promjenit neke stvari na forumu i o njima već duže razmišljam no nikako da se izjasnim.

    Reputacijski sustav

    Pretpostavljam
    Prvo i prvo, naglašavam da pretpostavljam jednu stvar, a to je da sam i ja jednim dijelom zaslužan za ovo(možda i večinom), tj. da
    trenutno mojih 6 reputacijskih kockica u vremenu od nešto manje od godinu dana nije opravdao moj dosadašnji trud, u usporedbi s nekim članovima koji imaju manje kockica a, svaki njihov trud je puno veći od mog, no očito nije dostojanstveno nagrađivan. No mogu samo reći jedno da ja tu nisam kriv, nikada nisam nikog molio da mi neopravdano udijeli nešto što ne zaslužujem. I zbog toga sam ZA ukidanje ovakvog načina zahvale. Dakle, ovo ja pretpostavljam, nikog ne optužujem, al u zadnje vrijeme se kuhalo o ovom.

    Predlažem

    Konkretno, ukidanjem reputacijskog sustava, donešene su određene promjene koje u skladu s dosadašnjim dodjeljivanjem nisu bile
    pravilno upotrebljavanje, te razgovorom sa nekim članovima(i jednim super modom) došao sam do zaključka da bi reputacije trebalo
    ukinut, baš iz razloga jer je bilo neopravdanih dodjeljivanja. No po reakcijama članova, vidim da se to izgleda nikom ne sviđa,
    što je bilo i za očekivat. Pretpostavljam da će oni pravi, istinski ljubitelji ovog foruma, i dalje ostat vjerni svom radu
    i trudu koji ulažu, no isto tako mislim da će kvaliteta postova pasti, tj. da će se smanjiti trud određenog broja forumaša,
    kojima je ipak ta reputacija nešto značila. Ja predlažem promjenu dosadašnjeg reputacijskog sustava u oblik davanja riječi "Thanks", čisto
    radi, kao što i sama riječ kaže, zahvale dotičnom članu koji mu je pomogao. To sam vidio na drugim vbulletin forumima, ne znam da li to ovaj podržava.
    Dakle sistem bi bio da ispod svakog posta se nalazi opcija thanks i dotičnoj osobi bi se pribrojao 1 glas/bod. Na taj način se može stat(bar donekle)
    dosadašnjem sustavu nekorektnog i neopravdanog dijeljenja reputacije, čime mislim i na žicanje i na neopravdane crvene.

    VIP sekcija

    Upravo gore navedenom opcijom zahvale, uveo bi i tzv. VIP sekciju, tj. mjesto nedostupno svima, već samo određenim članovima koji opravdavaju
    svoj trud i status "pravog forumaša ili "forumaša sa stažem". Dakle, jedan dio ovog foruma bi bio zatvoren za još potpuno nepoznate članove i goste.
    Na ta mjesta bi se mogle stavljati stvari poput DL linkova, crackova, rapidshare acc-a i sl.


 
Zatvorena tema
Stranica 1 od 4 1 2 3 4 PosljednjiPosljednji

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove