Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Hybrid View

  1. #1
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Apr 2005
    Lokacija
    Ludbrg
    Mobitel
    P1i
    Operater
    t-mobile
    Godina
    41
    Postova
    102
    Bodovi
    9.515
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.515, Nivo: 23
    Bodovi: 9.515, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Sony DSC-S600, DSC-W30 ili Pentax Optio S60 pomoć pri kupnji

    pozdrav!

    znam da se ova tema ponavlja i ponavlja... ali trebala bi mi mala pomoć.
    tražim fotić do nekih 1500 kn + 300 kn za karticu. meni treba većinom za turističke svrhe, ali mi je stari slikar pa će trebati i njemu da si snimi slike. da li mu za to treba baš SLR fotoaparat ili bi se mogle dobiti slike razumno dobre kvalitete i s nekim od ovih fotića navedenih gore? da li ima možda neko iskustva s njima? koja je uopće razlika između DSC-W30 i -W40, osim u boji. ima li možda neko prijedlog za još koji fotić kojeg bi vrijedilo pogledati (i do 1800 kn ako prima sd kartice)? kakva je optika kod optio s60 naspram Carl Zeiss Vario-Tessar lećama kod sonya? koliko je bitna razlika u ISO osjetljivosti? ovi sonyevi imaju 1000 a s60 ima 400.

  2. #2
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Gazimagusa - Agios Sergios
    Mobitel
    SE K700i SIEMENS SL55
    Operater
    T-Mobile, Tele 2
    Godina
    52
    Postova
    2.037
    Bodovi
    26.968
    Nivo
    40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mislim da je jedina razila u iso osjetljivosti W40 ima ISO 1000
    Sto se tice izbora moj prijedlog bi bio ovakav, ako zelis aparat malih dimenzija bio bi Sony DSC-W40, a ako zelis malo bolji aparat koji ima mogucnosti poluautomatskih i rucnih postava bio bi to Canon powershot A620.
    Samo racunaj da je A620 jako tezak aparat i koristi cetri AA baterije.Sony ti je lagan i mal i koristi litiji-ionske, punjive baterije.Slike sa W-40 ce ti biti dobre za amatersko slikanje, ali ako tezis necem vise definitvno bolji izbor je Canon A620

    SONY DSC-W40 1.649,00 kn
    CANON A620 1.899,00 kn

    I jos jedna stvar prije nego kupis aparat obavezno ga probaj u ducanu, da vidis, da li ti odgovara u rukama
    Tko rano rani, zajebo je pjetla

  3. #3
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Apr 2005
    Lokacija
    Ludbrg
    Mobitel
    P1i
    Operater
    t-mobile
    Godina
    41
    Postova
    102
    Bodovi
    9.515
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.515, Nivo: 23
    Bodovi: 9.515, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    thanks Raul!
    CANON A620 stvarno super djeluje, ali di ga ima za 1.899,00 kn? trazio sam malo po netu i nigdje ga nisam uspio naći ispod 2000 - 2500 kn a toliko na žalost ne mogu izdvojiti.

  4. #4
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2004
    Postova
    3.408
    Bodovi
    34.126
    Nivo
    45
    Bodovi: 34.126, Nivo: 45
    Bodovi: 34.126, Nivo: 45
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.nabava.net/katalog/trazil...ra%9Ei&od=&do=
    Peti rezultat (Acquisitum Magnum - http://www.adm.hr/) ima za 1895kn

  5. #5
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Gazimagusa - Agios Sergios
    Mobitel
    SE K700i SIEMENS SL55
    Operater
    T-Mobile, Tele 2
    Godina
    52
    Postova
    2.037
    Bodovi
    26.968
    Nivo
    40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bio je i u HG spotu, samo neznam dali ga jos imaju.
    Tko rano rani, zajebo je pjetla

  6. #6
    Hardcore forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Mobitel
    SonyEricsson W900i
    Operater
    Vip
    Postova
    802
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao newbie
    pozdrav!

    znam da se ova tema ponavlja i ponavlja... ali trebala bi mi mala pomoć.
    tražim fotić do nekih 1500 kn + 300 kn za karticu. meni treba većinom za turističke svrhe, ali mi je stari slikar pa će trebati i njemu da si snimi slike. da li mu za to treba baš SLR fotoaparat ili bi se mogle dobiti slike razumno dobre kvalitete i s nekim od ovih fotića navedenih gore? da li ima možda neko iskustva s njima? koja je uopće razlika između DSC-W30 i -W40, osim u boji. ima li možda neko prijedlog za još koji fotić kojeg bi vrijedilo pogledati (i do 1800 kn ako prima sd kartice)? kakva je optika kod optio s60 naspram Carl Zeiss Vario-Tessar lećama kod sonya? koliko je bitna razlika u ISO osjetljivosti? ovi sonyevi imaju 1000 a s60 ima 400.
    Što se ISO osjetljivosti tiče to ti određuje kolika je osjetljivost senzora na svjetlost... Što je veća ta brojka to će svijetlija slika biti... No nije to toliko bitno, zapravo baš me zanima što ćeš sa ISO 1000... Mislim da se ne isplati samo radi ISO osjetljivosti uzimati Sonya... Moj savjet ti je onaj Canon A620... Mislim da ćeš dobiti daleko bolji fotoaparat... Sony je ovako više za home, jednostavnu upotrebu, za opaliti koju sliku bez puno mozganja... Danas-sutra se možda zaželiš malo eksperimentiranja sa fotografijama, a tu nastupa Canon. Već od ovih modela A serije nude manualne postavke i sve što ti treba na jednom dobrom fotoaparatu. Ogromna prednost kod Canona su ti i SD kartice koje su jako jeftine pa ti se isplati dati više novaca za A620 jer ćeš karticu jako povoljno dobiti...
    U svakom slučaju: Canon A620, mislim da nećeš pogriješiti...
    P.S. Ako ikoga zanimaju specifikacije, reviewi i sl. fotoaparata, evo jedan jako dobar site: www.dpreview.com
    .ıllılı.ıl.lı. I Love Techno! .ıl.lı.ılıllı.
    MUSIC @ djdevelox.filefront.com

  7. #7
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Apr 2005
    Lokacija
    Ludbrg
    Mobitel
    P1i
    Operater
    t-mobile
    Godina
    41
    Postova
    102
    Bodovi
    9.515
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.515, Nivo: 23
    Bodovi: 9.515, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    definitivno mislim uzeti canon. a što mislite o A700? linkovi s detaljnim reviewom za:
    A700
    http://www.cameras.co.uk/camera-revi...rshot-a700.cfm
    i A620
    http://www.cameras.co.uk/details/can...rshot-a620.cfm

    meni se vise dopada A700. ima megapixsel manje ali mislim da to i nije toliko bitna razlika. laksi je i manji i više mi se dopada lcd od 2.5'', makar je preklopni s A620 vjerojatno praktičniji. također je i brži u okidanju od A620. u cijeni nije bas neka razlika. što kažete?
    sad još samo treba skupiti lovu za fotić i upisati neku radionicu fotografije.

  8. #8
    Hardcore forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Mobitel
    SonyEricsson W900i
    Operater
    Vip
    Postova
    802
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao newbie
    definitivno mislim uzeti canon. a što mislite o A700? linkovi s detaljnim reviewom za:
    A700
    http://www.cameras.co.uk/camera-revi...rshot-a700.cfm
    i A620
    http://www.cameras.co.uk/details/can...rshot-a620.cfm

    meni se vise dopada A700. ima megapixsel manje ali mislim da to i nije toliko bitna razlika. laksi je i manji i više mi se dopada lcd od 2.5'', makar je preklopni s A620 vjerojatno praktičniji. također je i brži u okidanju od A620. u cijeni nije bas neka razlika. što kažete?
    sad još samo treba skupiti lovu za fotić i upisati neku radionicu fotografije.
    Megapixel manje definitivno nije boljka tolika... Ne znam zašto ljudi prvo gledaju megapixele. Imate fotića od 9MP koji ne vrijede ničemu... Pa valjda se prvo gledaju fotografski elementi i kvaliteta same slike...
    A700 vs. A620....
    Zavisi o tebi... Osobno ti mogu reći da od tog rotacijskog ekrana nećeš imati puno korisiti jer sam ja imao A90 s takvim ekranom i nikad mi nije bilo jasno što bih pametno s tim radio... 2.5" ekran se više isplati... Ako sam dobro vidio letimično gledajući specifikacije A700 je noviji, praktičniji i čak malkice bolji od A620... Eto moj glas ide za A700. Sve što A620 nudi (1MP više, rotacijski ekran i sl.) nije toliko presudno jer je A700 ipak nešto noviji model i mislim da će ti bolje odgovarati njegov 2.5" ekran... Moj glas ide za A700
    .ıllılı.ıl.lı. I Love Techno! .ıl.lı.ılıllı.
    MUSIC @ djdevelox.filefront.com

  9. #9
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Gazimagusa - Agios Sergios
    Mobitel
    SE K700i SIEMENS SL55
    Operater
    T-Mobile, Tele 2
    Godina
    52
    Postova
    2.037
    Bodovi
    26.968
    Nivo
    40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Potpisujem gornji post, ako ti nije frka zbog cijene slobodno uzmi A700

    http://217.14.221.177/mol/euweb/Star...Mog8rlM8cOtQTg
    Zadnji uredio RAUL : 09-07-2006 u 13:54
    Tko rano rani, zajebo je pjetla

  10. #10
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaboravili ste nesto vrlo bitno!

    Pored svega sto ste naveli, moram skrenuti paznju i na jednu veliku prednost modela A700 nad modelom A620. Radi se o rasponu objektiva. Naime model A700 ima raspon objektiva 35-210 mm, sto je ekvivalent 6x optickoga zooma, u odnosu na A620 koji ima raspon 35-140, dakle 4x opticko povecanje.

    Navedeno je prilicno bitno i izrazita je prednost A700 modela.

    Sa svime ostalim recenim u ovoj temi nacelno se slazem, osim sa cinjenicom da je flip out and twist display beskorisna mogucnost.

    Osobno bih radje uzeo foto aparat sa manjim display - em ako mi on pruza flip out and twist mogucnost, nego li neki foto aparata koji ima display vecih dimenzija ali ne posjeduje doticnu mogucnost. Nasao sam se u mnogim situacijama, kada su ovakvi display - evi odlicno posluzili!

    Bez obzira na gore navedeno, u komparaciji ova dva aparata prednost bi definitivno dao modelu A700!

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."



 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Download Uputstava za sve mobitele
    By Downloader in forum Općenito
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 01-11-2009, 14:27
  2. Sony DSC P serija
    By Bimbi in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 26-05-2007, 10:41
  3. Pentax optio s60 Vs Sony DSC-S600
    By RAUL in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 16-03-2006, 16:32
  4. Pentax Optio (S) 30
    By suba in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 05-09-2004, 19:40
  5. Pentax Optio S
    By atILa in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 26-05-2004, 10:27

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove