kod prvog punjenja vrlo je vazno da se baterija puni sto duze(12-15 sati),zato sto se moraju formirati celije.nakon toga potrebno je isprazniti bateriju do kraja i normalno je napuniti,te to ponoviti jos jedanput.nakon toga ne mora se paziti na cikluse punjenja jer lion baterija gotovo uopce nema memorijski efekt.


(by the way telefon je nešto fenomenalno!!!!! oudševljen sam njime) i zanime me kako pravilno formatirati bateriju a da joj ne skratim vijek trajanja tj. brzinu praznjenja?? znam da kad se kupi novi mobitel da je treba isprazniti do kraja tj. dok se mob ne isključi... i kaj onda??? čul sam priče da su je na prvom punjenju ljudi znali držati i po 12-15 sati... mada mi to nema smisla jer jednom kad indikator pokaže da je baterija puna ona je puna... ili???
Odgovori uz citat
Bookmarks