Za sad ima tutorijali kako: Otključati mobitel bez TP, maknut Bootscreen, RSA zaštitu s TP i bez....
Printable View
Za sad ima tutorijali kako: Otključati mobitel bez TP, maknut Bootscreen, RSA zaštitu s TP i bez....
boot nikako, ali ovo prvo što tražiš je previše. tu bi trebalo mjenjati aplikaciju...
a kak pokrenut real walkman player jer on je corelet i nema ga u izborniku za java alpikacije, nema ga ni u menu od pjesama... nema ni shortcut u meniu neznam kak ga pokrenut?
prvo u motomidman-u maknes onaj atribut corelet sa java aplikacije, restartas, i sada bi trebao u popisu java aplikacija imati i taj player. sada na mobu napravis shortcut za tu aplikaciju, i opet spojis s kompom , te na midmanu mu vratis atribut corelet. tak se inace radi kod instalacije media viewera i itunesa. pozz
nemože se maknut atribut coreleta... tj onak je sivo nemože se ni uključit ni isključit...
nema u menu-u onak ko v360 baš ikona shortcuts da odabereš npr iTunes i on se pokrene, nego sam mislio da si stavim na smart key shortcut za walkman player, ali neznam jel se može kako to ručno ( da instaliram ručno ) sve napraviti da mi radit taj walkman tj da ga mogu upalit ( doć do njega ) da ga koristim
ja sam ti ovo reko da ga upalis a mislim da se nemoze ovako stavit na smart key. jesi probo sa novijom verzijom midman-a, ili neki drugim editorom za java aplikacije na motoroli, mozda ovaj ne podrzava z3, ali koristi ovu moju shemu.
Da li zna itko kako jel se može kao u MonsterPack za v3x - Technology world
( -Press C+C on home screen to turn on flashlight, repeat to turn off ) stavit da mi kad kliknem dvaput brzo C da mi se upali Rythm Light?
to je zapisano u seemu, a sada, trebalo bi naći offset koji to regulira tražio sam riješenja po forumima, ali nisam našao.
To je nešto slično kao kad se raspravljalo jel je moguće na triplets modelima čitati poruke ako je mobitel zaklopljen. Riješenja nije bilo, ali se komotno moglo kretati po meniu i recimo slikati sa zaklopljenim mobitelom, kontrolirajući sve to sa side tipkama.
uopće ne palim Rythm Lights jer mi se neda stalno ić u meni u podešenja i palit ih pa kad mobitel zaključam opet palit.... tak da bi taj shortcut dobro došao
@ jehudijel
kad bi koristio taj tutorial, mobitel nebi radio. tj morao bi ga flashat s nekim ispravnim mp, taj tutor je za L7 a ne Z3... ja sam maknuo svoj bootscreen u međuvremenu, RSA zaštita mora bit maknuta, jedini način za sad je TP-om maknut zaštitu, a tutor za z$ za mjenjanje bootscreena je ovaj:
Heres what you need.
rsa removed z3 THIS IS ONLY FOR RSA REMOVED PHONES!!! (only tested on R452B 0DR f/w
moto bootscreen replacer
flash and backup 3
176x220 jpg or bmp picture to insert into your firmware.
pazite da vam je u SEEM uključena orginal hellomoto slika a ne custom...
1. you back up your cg1,3,7,18 in shx format using fb3.
2. split the flash with fb3 by going into firmwares tab, open the firmware, and save as smg. DO NOT SPLIT WITH SBF RECALC OR ANYTHING OTHER THAN FB3!! IT WILL CAUSE BRICKS!
3. open moto bootscreen replacer folder
4.add the following lines to the offset.ini
Code:
[Z3 RIZR ]
Hellomoto=0022FE0B
5. open moto bootscreen replacer.exe
6. click change image in firmware
7. open your cg1.smg
8. choose the z3 rizr profile
9.click load image from flash to make sure the offset is correct on your firmware
10. click load from file to load your image into the cg1
then press save as
11. save it as "changed bootscreen cg1"
12. go back into fb3 and open the firmwares tab.
13. open your shx backup of your cg1,3,7,18
14. click on cg1 and click the replace button
15. replace it with the "changed bootscreen cg1"
16. click save as and save it as "modded bootscreen" (be sure to select shx as the format to save it)
17. make sure you set your phone to s blank neptune (with dualboot its *+pwr)
18. confirm blank mode with rsdlite
19. close rsdlite, go to fb3 "write data" tab and flash the "modded bootscreen.shx"
evo kako maknuti RSA zaštitu:
* + # s paljenjem će mob upaliti u normalnom bootloaderu
* i paljenje će upalit mobitel u S Blank Neptune LTE2 modu, tj kao da ste TP napravili
Prije svega vam preporučam da napravite cijeli backup mobitela u Flash i Backup3 da vam ostanu poruke,memorija telefona i slične stvari..
Potrebno nam je:
RSD Lite 4.1
Orginal ODR MP
Flash & Backup 3 + fileovi za rad sa Z3 LINK
Z3 RSA Removal Pack koji sadrži:
* TestPoint Image
* RAMLDR2
* Boot_0AC0_patch.bin
* RSA-Removed 0DR
* DualBoot 3.3 by GandjaFuzz & Vilko
* Boot_Start_SW.bin
* For Self-Creation of Firmware:
* RunPhoneLTE2
TestPoint slika:
http://www.modmymoto.com/forums/atta...4&d=1194748944
TUTORIAL:
- Samo jednom je potrebno radit TP, u drugom koraku
- Svrha "zakrepe" Boot_0AC0_Patch.bin je da zavaramo mob u Blank mode
ostatak procesa
- Zato NIJE potrebno raditi TP SVAKI put, pustite Boot_0AC0_Patch.bin da
odradi svoj posao
- Svaki korak nakon zapisivanja Boot_0AC0_Patch.bin proces zahtjeva da
se baterija moba lagano digne da se mob ugasi i onda se baterija ponovo
spusti da se dobije BLANK mode za sljedeći korak
- Boot_Start_SW.bin će napraviti da RSA-Removed firmware radi pravilno
nakon procesa
1. RSD Lite; - Flashajte orginal 0DR MP s RSD Lite
2. TestPoint; - napravite TP da postignete S Blank Neptune LTE2
( potvrdite s RSD Lite stanje Blank )
3. RAMLDR2; - kliknite Send loader, pričekajte OK
4. RAMLDR2; - kliknite Write Boot - odaberite Boot_0AC0_Patch.bin,
pričekajte OK
5. Lagano podignite bateriju - da se mobitel isključi pričekajte par
sekundi i vratite bateriju
6. Flash&Backup3;flashajte RSA-Removed 0DR
7. Lagano podignite bateriju - da se mobitel isključi pričekajte par
sekundi i vratite bateriju
8. Flash&Backup3; - flashajte dualboot iz RSA Removal Pack
9. Lagano podignite bateriju - da se mobitel isključi pričekajte par
sekundi i vratite bateriju
10. RAMLDR2; - kliknite Send loader, pričekajte OK
11. RAMLDR2; - kliknite Write Boot - odaberite Boot_Start_SW.bin,
pričekajte OK
12. Lagano podignite bateriju - da se mobitel isključi pričekajte par
sekundi i vratite bateriju
13. Pogledajte što RSD Lite detektira
Ako RSD Lite detektira 'Motorola Phone (Z3)' tada je proces uspješan, ako ne onda slijedite Pomoć
Pomoć
Ako RSD Lite detektira S Flash Neptune LTE2, znači da ste zapeli u Bootloader modu s greškom PHONE CODE SIG ERROR 35:02 i da Boot_Start_SW.bin nije uspio, napravite ove korake:
* TestPoint
* RAMLDR2, Write Boot - Boot_0AC0_Patch.bin, pričekajte OK
* Lagano podignite bateriju- da se mobitel isključi pričekajte par
sekundi i vratite bateriju
* RAMLDR2; Write Boot - Boot_Start_SW.bin, pričekajte OK
* Lagano podignite bateriju- da se mobitel isključi pričekajte par
sekundi i vratite bateriju
* Pogledajte što RSD Lite detektira
Ako dobijete poruku 'USB Device Unrecognized':
* Napravite ponovno TestPoint i ponovite sve korake
Nakon uspješnog obavljenog postupka slobodno vratite backup prijašnje napravljen.
OVAJ POSTUPAK JE PROVJEREN I RADI NA VIŠE MOBITELA MOTOROLA Z3, NE SNOSIM ODGOVORNOST ZA IKAKAV KVAR MOBITELA.
jel ima u zgb servisa sa opremom za tp bez raskopavanja moba??
Bez TP da makneš zaštitu neznam mislim da se to može ako se može samo s Box-om za motorole nikako drugačije nemože....
Evo kako otključati Motorolu Z3 i K1 bez TP::njanja: ( upozorenje ovo nisam isprobao jer je moj mobitel već otključan tako da nemogu, te ne odgovaram za posljedice )
Prvo je potrebno pogledati jel vaš mobitel uopće podržava Unlock preko ovog tutora!!
1. Pokrenite mstool, kliknite "Handset" i odaberite svoj model K1 ili Z3;
2. Spojite mob u boot modu * + # + power ;
3. Klikni na "Read Backup" i odaberite PDS;
4. Budite sigurni da je Backup napravljen uspješno.
Ako se pojavi išta kao "Critical error" tijekom Backup-a nemojte slijediti ovaj tutor!!!
Ako je backup napravljen bez ikakvih pogrešaka znači da se za vaš mobitel može koristiti ovaj tutorial zato štmo mstool može pročitati podatke iz RAMDLD i zapisati bootloader te pročitati PDS!
Sada samo nastavite ako je sve bez pogrešaka: napunite bateriju i izvadite iz mobitela Sim i memorijsku karticu.
Kako ju otključati:
1. Spojite mob u boot modu * + # + power ;
2. Pokrenite mstool i odaberite "Write Backup";
3. Odaberite file "K1__BOOTCORE_TP.bkp" za K1 ili "Z3__BOOTCORE_TP.bkp" za Z3;
4. OK. Nakon što se mob automatski ugasi, maknite bateriju te pričekajte par sedundi i vratite ju nazad. Kompjuter bi trebao prepoznati mobitel. Da se uvjerite da je sve u redu, pokrenite RSDLite i budite sigurni da je detektirao "S BLANK NEPTUNE LTE2"... Nema veze što je ekran crn! To je u redu.
5. Sada otvorite mstool i kliknite "unlock". Pričekajte dok se mobitel ne "otpoji" (trebate čuti onaj zvuk kao da ste odštekali mobitel) , maknite bateriju i pričekajte par sekundi te ju vratite nazad;
6. U mstool kliknite "Write Backup";
7. Odaberite bootloader 0A.B2 za k1 ili 0A.C0 for Z3;
8. Unlock gotov!:notooth:
Mob će se normalno upaliti. Ova metoda je testirana od strane orginalnog autora tutoriala za k1 i z3.
Više ljudima je ovaj tutorial otključao mobitele...
Potrebni programi: Ljink
kako maknuti RSA zaštitu bez TP:
1. Pokrenite mstool i u "Write Backup", klinite Select the file Z3__BOOTCORE_TP.bkp" za Z3
Kada se mob ugasi, maknite bateriju i vratite ju nazad za par sekundi.
2.U RAMLDR2, kliknite Send loader, PRIČEKAJTE 'ready'
3.U RAMLDR2, kliknite Write Boot i odaberite: Boot_0AC0_Patch,
PRIČEKAJTE 'done'
4.Kada se mob ugasi, maknite bateriju i vratite ju nazad za par sekundi.
u RSD-u će detektirati 's blank neptune'
5.Otvorite F&B3, i flashajte RSA FREE REFLASH Z3.0DR
6.Opet, kada se mob ugasi maknite bateriju i vratite ju nakon par sekundi tako da nam u RSD-u detektira 's blank neptune'
7.U Fb3, flashajte m3 modded dualboot 3.3
8.Kada je flashanje gotovo, opet, kada se mob ugasi maknite bateriju i vratite ju nakon par sekundi tako da nam u RSD-u detektira 's blank neptune'
9.Pokrenite RAMLDR2, kliknite Send Loader, pričekajte 'ready'
10.U RAMLDR2, kliknite Write Boot i odaberite: Boot_Start_SW.bin,
PRIČEKAJTE 'DONE'
Potrebne datoteke (RAMLDR2, F&B 3.07 [s serialom ], Boot_Start_SW.bin, m3 modded dualboot3.3, RSA FREE REFLASH Z3.0DR, Z3__BOOTCORE_TP.bkp, Boot_0AC0_Patch : LINK
I RSD Lite 4.1: Download
night,si ti skinuo RSA??
da bar to radi na k1,odmah bi isao to napravit...oce se ko mjenjat za z3:njanja:
da.
još prije dok se moglo samo s TP
ja cu radje pricekat,nego rastavljat mobitel...nac ce valjda uskoro za k1...P.S.,na to sve se moze flashati bilo koji MP??
bilo koji MP za (u tvom slučaju K1) tvoj mobitel
ISPRIKA!! na K1 se koriste drugi fileovi za micanje RSA zaštite
kako da provjerim jel na z3 maknuta rsa zastita?
instaliraj si neki file manager (mediaviewer) i pokušaj s nijme ući u mob.
Čime si flešao mob, obično autor navede modifikacije. Ako imaš stock moto MP tada ti RSA nije maknuta.
imam Thelaxplaya7 MP Vol 2
pokusao sam ovo micanje rsa zastite bez tp ali mi npr itunes i dalje ne radi pa me zanima jesam li uspio ista s tim napravit ili je zastita i dalje tu
imamo isti MP i meni nije spjelo micanje zaštite...
Čekaj, pa imate ovaj totorial od night_whisper-a OVDJE
i ako ste po njemu radili,morala bi bit maknuta,zar ne?
I kolko vidim da je postupak provjeren.....
A što se tiče micanja RSA zaštite na K1,pogledajte GoGs-ov tutor....
ajd pa javi...
jesi uspio sta druze?
meni je radio ovaj tutorial na k1 bez problema...
neznam...ako meni i gljivi1000 nije radilo...jel moguče da je to do softwarea pošto imamo isti?
BTW:druže jesi uspio?
Jes li provjerio RSA signature,jel maknuta?
Po ovom tutorialu od night_whispera bi trebala biti,a može se probat i ovaj od GoGs-a ali na K1... Evo ja sam još uvijek prelijen da bih na svojoj isprobo....
EDIT: @Ifrit...još sam pod stresom.....budem
cekamo te druze.....
pa night whisper je to radilo mali milijon puta , i fleshanje i ostala sranja i jos nije skurio mob, s fleshanjem i testpointom ces jako tesko sjebat mob , ne kazem da se nemoze ali vrlo tesko, a i kak mi je rekao uvijek ga mozes dobit u blank mode u kojem mu mozes sve radit , u blanku nema rsa zastite.
kita malo. skidanjem RSA na v3x, i zapisivanjem krivog i patchanog bootloadera na v3x sam uspio napraviti empty board flash sranje. i što se dešava? pikneš testpoint, on ga prepozna u blanku, odradiš repair i umjesto da ti prebaci u flash, on ga vraća kao da ga uopće ne prepoznaje. niti u blank modu. samo kaže da je not recognized. i šta onda? smart clip..... ništa drugo. nema home made vraćanja. Pitajte inovatora, on zna jako dobro što sam napravio. ;D
i da, softverski se ne može ubiti motorola, ali vjerujte mi da se može toliko ubiti da ni testpoint ne pomaže, nego jedino repair i popravljanje "praznine" na ploči. a to samo preko box-a
gledaj neznam za z3, ali pitaj njega on zna kaj je radio,neznam tocno.ja mislim da je moguce fleshat sa p2k easy toolom u blank modu, prvo repair i onda flesh.kad ga on prepozna da napravis repair, onda ga mozes fleshat,mjenjat bootloader ili ga stavit ak ga nema, s tim da moras stavit kompletni soft, najbolje neki original da ga ozivis. sorry ako grijesim.
ja sam napisao da se jako tesko moze sjebat mob softverski , ali nisam napisao i da se ne moze.
e da, kaj su v3x i z3 slicni, kaj imaju iste softvere???
je je... to što ti opisuješ stoji. Ali vjerovatno nisi bio u toj situaciji pa ti je neshvatljivo "Kako je moguće da se ne može popraviti ako postoji testpoint, i ako se da napraviti".
E sad, lijepo. PDS zona je sjebana. Bootloader imaš na mobu, i kad flashas sa patchanim flashom samo za TAJ bootloader, sve bude super. Sjetimo se da postoje različiti bootloaderi na svakom mobu. ja sam samo uzeo primjer v3x. tako i na Z3. pošto z3 ima jedan bootloader koji je najčešći (ne kažem da ih nema više), nema brige o zajebu. Dakle, ako se stavi patchani monster (uzimam primjer za v3x) za boot 0.6.8.1 na v3x, a gore imaš boot 0.6.8.3 primjerice, patchani monster sjebe prvo PDS zonu, zapiše krive adrese, cijelo adresiranje krivo zapiše na mob, sjebe bootloader, i ajmo uvjetno reći "zbuni testpoint". Dakle, kada se popravlja, testpoint jednostavno ne radi. ti ga pikneš, on se prebaci u blank. napraviš repair preko easy-a, kaže program da je uspješno napravljen i kad ga upališ, komp ti mob prepoznaje u blank modu. i tako stalno. jednostavno ne ide iz blank moda. I nakon toga, ponovno popravljanje PDS zone, bootloadera i empty board pizdarije koju si tim postupkom napravio možeš jedino napraviti preko smart-clipa, ultima box-a ili MSS box-a. mislim da i ultima light ima tu mogućnost i još neki box-evi, ali sad nisam siguran i neda mi se kopati i provjeravati.
Dakle, DA! Mobitel se može toliko softverski ubiti da ga ne možeš kući popraviti BEZ BOX-a, ali sa box-om ide.
Da, Z3 je sasvim drugačija platforma od v3x. Z3 je LTE2, a v3x Rainbow POG. No to nikakve veze nema jer i u jednom i u drugom imaš flash prostor koji mora sadržavati dobre adrese, kojem mora PDS biti ispravan i koji na kraju mora imati bootloader. To troje sjebi, i sjebat ćeš sebe ako nemaš box.
P2k easy poznajem u dušu. Jedno 30 modela motorola sam na njemu testirao. Na E1000 sam uspio kritičnu grešku bootloadera 0x1DE popraviti i našao sam čak način i kako ga dekodirati preko tog programa. Izvrtio sam toliko unlocka i repaira da ni sam ne znam koliko. I kad kažem da se preko njega v3x nije mogla spasiti, onda je sve jasno. Volio bi da se Inovator izjasni i da potvrdi ove moje riječi, jer on također dobro zna da se mob može softverski ubiti ako nemaš box. ako imaš box, e onda je već malo teže.
Jasnije?
Opet ponavljam nisam rekao da se ne moze ubit softverski ali ako slijedis tutore zasigurno ne( night whisperove). Ja tebe i tvoje iskustvo postujem i sve ok.
Gle ti imas sjeban mob, sada ga spojis s kompom metodom testpointa, dobijes ga u p2keasytool , napomena da mob ima sjeban bootloader,krivi monster gore,za drugi mob...i sjebanu pds zonu. Sada napravis repair pds zone, mob se ugasi, spojis ga opet preko tp-a, sada write bootloader(stavis neki kaj znas da radi,tj.koji je isti kao na monsteru kaj bus stavio), opet tp napravis, i sada stavis kompletni monster gore(kaj ima sve kodne grupe,od flasha , flexa,dsigna,drm i ostalih), ako sada nebudes mogao upaliti mob ali sigurno ce ti biti bootloader ispravan, i moci ces fleshat u rsdu naprimjer.. to sve moras napravit sa p2k easy toolom.
Sada da napravimo mali rezime, znaci ti u tp-u dignes mob i flashas ga preko p2keastoola, znaci ne preko bootloadera neko ga zaobidjes, direktno zapisivanje adresa u flash memoriju, kao format, zato uzmes neki monster kaj ima sve cg grupe kaj prepise stari sjebani monster kaj je gore. tako bi radilo sto posto, znam jer sam vracao par v360 na tu foru, isto su bili mrtvi, ni bootloader se nije htio upaliti(*+#+on) i nista nikakvih znakova zivota.
kaj se tice platformi z3 v3x nisam imao pojma, pa sam te zato pitao.
gle ako nije ovako sory, ali mislim da se ovim nacinom moze rijesit stvar.
znam ja što ti misliš. ali da ponovim po treći put da može. Možeš ga ubiti. Nisi doživio pa ne znaš o čemu pričam. u tom je stvar. Tebi je neshvatljivo kako je to moguće. Ja govorim o takvom stanju kada ti napraviš tespoint (govorim samo o repairu, a kamoli flashanju), i kad ga napraviš, odradiš repair PDS-a (ako to ne odradiš, i ako nemaš dobar boot gore, đabe ti bacanje novog flasha na mob), nakon restarta moba on se sam vraća umjesto u Flash mode, natrag opet u Blank mode. stalno je u blanku. nikako ga neće podići u flash. I neda se flashati. Bez ispravnog boota i bez ispravnog PDS-a, ne možeš zapisati niti jedan flash jer flash sam po sebi ne pronalazi adrese pri flashanju, ili ih pronalazi, ali su krive. i flash proces prođe, ali mobitel se ne pali.
Dakle, može se.
ok, ja sam mislio na jedno ti na drugo, samo jos jednom nisam rekao da se nemoze nego sam mislio da se ovako nemoze. Sorry moja greska!!