Ah da. Kao sto su svi spustili cijene kad je nafta pala prije 2 godine, jelda :D
No evo, kupio online upravo GS+ za 800 kn uz 50 kn pretplate (50+10+sve ono, naravno). Nije lose.
Printable View
Nemojte uspoređivat druge države gdje je plaća nekoliko puta veća a trošak života isti ako ne i manji. Kod nas je mentalit sirotinjski jer smo sirotinja! U Njemačkoj na baušteli za dan zaradiš 130 E...Kod nas je više u rangu 130kn, u šumi se kirijanjem da zaraditi 200-250kn...i tko onda jednostavnije uzme pretplatu na 300-500kn i mobitel za kunu? Britanac, švabo ili hrvat?
Definitivno offtopic, lock i/ili brisanje! Tako je kako je!
Tema nije za brisanje, ali jest dio tvoga komentara koji govori o cijenama u Velikoj Britaniji. Spomenuta tarifa stoji 41 funtu ili nekih 350 kuna. Dobivaš besplatni mobitel, usto 900 minuta prema svim mrežama, neograničeno slanje poruka i 500 MB prometa.
http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobi...lans/all-plans
U Tele2 za 125 kuna (a to je manje od 15 funti) dobiješ 1000 minuta, 200 poruka (sasvim dovoljno, osobito zbog činjenice što možeš slati i preko interneta) te 1.5 GB prometa.
Ono što posebno treba napomenuti jesu ostale cijene. U VB-u poziv prema Europi stoji 1 funtu ili 8.5 kuna, slanje SMS-ova prema inozemstvu čak 25 penija ili više od 2 kune. Zvanje pretplatnika u Velikoj Britaniji, nakon iskorištenoga paketa, stoji astronomskih 35 penija ili 3 kune.
http://shop.vodafone.co.uk/shop/cata...flt_paymonthly
Dakle, u Tele2 dobiješ više, a još ti ostane 26 funti mjesečno (20 ako odbijemo uspostave poziva). To znači da u dvije godine imaš fore 480 funti ili 4080 kuna. Za te novce možeš kupiti najmoderniji uređaj.
članak s početka godine...daj rani me da se ne moram sam :retardlol:
siguran sam da ovaj moj komentar iznad nije dovoljan da te navede na smisleni zaključak pa evo i malo objašnjenje;
tvrtke obično u veljači objavljuju rezultate za proteklu godinu....novije članke s poslovnim rezultatima za proteklu godinu nećeš niti naći, jer se po završetku svakog kvartala objavljuju rezultati za protekli kvartal....i tako ukrug
vidim po tvojim komentarima da nemaš puno godina i da gledaš stvari iz jedne potpuno krive perspektive (uspoređuješ naše operatere sa Vodafoneom UK koji broji gotovo 20 milijuna korisnika)...pa samim time i nemaš percepciju o tome kako velike korporacije "štede lovu"
smanjit će plaču mudriniću, da, to će ih spasit...lol ....pa da ukinu plaču njemu i cijeloj upravi to im aposlutno ništa ne znači na godišnjoj razini....T-mobile uprihodi 4 milijarde kuna godišnje....misliš da 10ak milja kuna predstavlja nešto u njihovoj računici..
i ne neće, mudrinić snosit trošak nego čemo ga snositi ti i ja....
a pad prihoda ili dobiti sam po sebi nije problem ako se dogodi na razini jedne godine ili jednog kvartala....ali ako se događa 3 godine za redom po ovakvim stopama, u vrijeme kada eventualni slom Eura znači nezamisliv pad svjetskog gospodarstva od kojeg se globalna ekonomija neće oporavit u sljedećih 10ak godina....e onda cijela priča poprima drugačiji smisao....
al ja tebe razumijem....ti si korisnik i gledaš stvari iz svoje perspektive....sve 5
Znači tvrtka vidi da joj dobit pada (vjerojatno iz časopisa). Onda, tek kad vide da su podaci (od prošle godine) objavljeni u časopisu (sljedeću godinu), reagiraju korekcijama cijena tek u dodatnoj godini. Bravo.
Zbog toga tvoj post "ima smisla" kada opravdavaš podizanje cijena u 2012. zbog "gubitaka" iz 2010. Tvrtke, kakve bile da bile, reagiraju malo brže.
Cijenu nexusa na vodafonu sam stavio isključivo zbog zdraveovog posta.
Mislim da to nešto mijenja kut gledanja. Ne mjenja tvoje ad hominem argumente (koji čak nisu ni u startu točni).
Neće ih spasiti, slažem se, to je kap u moru. Ali je moralno i ispravno da ako vodiš firmu a posluje se s gubicima da se počne od sebe. Moj problem je da mene takve stvari smetaju, ne mirim se s njima ma koliko ih se nagledao, dok je nekima to normalan obrazac ponašanja.
Isto se slažem, samo, meni to baš i ne odgovara. Tebi?
Daj mi molim te objasni iz čije bi perspektive ja trebao sagledati stvari? Mudrinić, siroti t-mobile, tele2?
Digresija:
Bio je frend iz Kine u posjeti, čudio se kako država dozvoljava tolike malverzacije, kaže da se kod njih to rješava po kratkom postupku.
Kaže da imaju zgodnu poslovicu:
Samo smrt može odvojiti svinju od napoja.
Pobogu, HDSPA, pa onda stavi cijelu recenicu kad vec citiras .. mislim znam da nismo svi ovdje ekonomisti, al netrebas bit Rohatinski da skuzis kako posluju
Prihodi im jesu smanjenim , ocito su troskovi i nesto malo povecani buduci da je pad dobiti dosta veci od pada prihoda= Citat =:
Hrvatski Telekom objavio je revidirane rezultate za 2010. godinu. Prihodi su smanjeni za 1,7 posto, a neto dobit 9,5 posto.
U 2010. godini ostvaren je prihod od 8,375 milijarda kuna, naspram 8,517 mlrd. godinu prije.
no idemo dalje
= Citat =:
EBITDA (nakon jednokratnih stavki) iznosi 3,662 mlrd. kuna, što je 0,9 posto manje u odnosu na 2009. Marža EBITDA je povećana s 43,4 posto na 43,7 posto. Dobit iz redovnog poslovanja (EBIT) smanjila se za 2 posto - na 2.247 milijuna kuna. Neto dobit je iznosila 1,831 mlrd. kuna, u odnosu na 2,023 mlrd. godinu prije. Zabilježena je marža neto dobiti od 21,9 posto
EBITDA je dobit, profit prije oporezivanja , uskladenja s devalvacijom i sl. , i onda je dakle malo smanjena , za 2010 je samo 500miljuna eura.LOL
EBIT se smanjio za 2 posto, sad je 2.24ml kuna, i na kraju krajeva dolazimo do ciste dobiti od 1.8mlrd kuna, u odnosu na 2.02mlrd kuna iz 2009e.
Znaci u plusu su naravno 1.8mlrd kuna , sto je kolko, 250miljuna eura.
pola od toga istinabog odmah se pretvara u eure i ide DTu (jeben potez prodaja HTa, jeben), al pola bome i ostane u Hrvatskoj.
Tak da o nekakvim gubicima nemamo kaj pricati.
Mene isto zanima dal ce vratiti cijene i obracunske jedinice nakon sto se ukine ovih 6% kaj je drzava oporezovala.
ps
kad se radi o mobilnim operaterima, nisam stvarno niciji posebno zagovaratelj, moja je teza koji je jeftiniji taj je bolji, glas i poruku jednako prenasa i tele2 i vip i vodafone i tmobile, al evo dok sam pisao ovaj post dolazi poruka,dogegam se polako do kuhinje, kad ono tele2 javlja da jeftiniji pozivi i poruke na knockout tarifi di jesam se od 12.12 aktiviraju i bonom od 50kn , kao sto je bilo i prije .. tele2 :cthumbup:
pps
potpis..svi koji sjede u nazdornim odborima, svi "predsjednici" , svi menaderici, bi po meni trebali imati place u rangu tj prosjecni placu radnika u firmi gdje rade, ako posluju lose.Kakavi crni bonusi za banku koja je u gubitku od xy milj€ a izvlaci ju drzava???ili podijeliti otkaze- bolja varijanta - ili mirnija varijanta placa u rangu onih koji ekšuli RADE.= Citat =:
Neće ih spasiti, slažem se, to je kap u moru. Ali je moralno i ispravno da ako vodiš firmu a posluje se s gubicima da se počne od sebe. Moj problem je da mene takve stvari smetaju, ne mirim se s njima ma koliko ih se nagledao, dok je nekima to normalan obrazac ponašanja.
tmobile jos posluje s dobiti, tak da se u to nebi mesal, al cuo sam, tj culi smo razne price kak je on dosao na to mjesto, nije se HT sam prodao, al vjerujem doć će cica na kolica, nije to na meni.
S+.
Extra total S i popust za mlade do 28 godina (ulazi i 28, dakle do 29. rodjendana, al onda samo godinu dana). Ja sam 27, pa sam dobio 3 godine.
Evo bas idem po njega na city ex.
evo t-mobile više neda produljit pretplatu prije isteka niti jedan dan. prvo 6mj, pa 3mj i sad nikako, danas bio tamo. poludio sam!
1.12.2011.
Tele2 je ukinuo subvencionirane cijene mobitela koje je do tada nudio uz OTPO-a za privatne korisnike. Doduše, popust do 1.000 kn po uređaju je nudio (i dalje nudi) samo onim korisnicima koji su odlučili preći drugom operateru. Tko se, u redovnoj ponudi, uz pretplatu želi dočepati mobitela mora ugovoriti plaćenu Opciju Uređaj. To znači da uređaj otplaćuje na rate pored toga što plaća i tarifu.
4.3.2013.
VIPnet je ukinuo subvencionirane cijene mobitela koje je do tada nudio uz OTPO-a. Tko se uz pretplatu želi dočepati mobitela mora ugovoriti Opciju (od 1 do 5). To znači da uređaj otplaćuje na rate pored same tarife.
PITANJA/RAZMIŠLJANJA
1. Hoće li (i koliko dugo) T-Mobile ostati jedini telekom operater koji će nuditi subvencionirane cijene mobitela?
2. Hoćemo li i u T-Mobileu, pored tarife, plaćati 250-400 kn/mj troška opcije da bi dobili subvencioniranu cijenu mobitela koja je niže od one iz njuškala?
3. Hoće li ubrzo sve Total+/Obitelj+ tarife biti ukinute, a jedino će ostati u ponudi hibrid tarife Extra Total+S i opcije Flat uz koju, kao i sada, neće nuditi subvencionirane cijene uređaja?
4. Hoćemo li sutra svi biti korisnici prepaid tarifa od 35-55 kn/mj (Smart, Prejaka i Brutalna), a mobitele znatno jeftinije kupovati u razvijenijim zemljama ili od domaćih preprodavača putem oglasnika?
@ispravljach .... zgodna pitanja tj. razmisljanja
kako je krenulo, mislim da će napravit isto kao tele2 i vip jer će to postati očigledno svjetski trend (http://www.phonearena.com/news/T-Mob...-month_id40410) .... makar t-mobile ima malo drugačiji pogled na sve to što pokazuje primjerom +club, koji je kao takav aktivan za preplatnike i nudi te "neke" velike uštede ili pogodnosti te ostavljajući mjesta fleksibilnosti po pitanju raznih šema preplate (50% popusta, obiteljske tarife itd.)... treba pričekati taj famozni 20.03. da svi vidimo kako će t-mobile odgovoriti na zahtjeve tržišta tj. konkurencije, ukratko mislim da je tvoje razmišljanje pod točkom 3 najbliže stvarnom stanju tj. ponudit ce po meni hibrid svih tarifa sa opcijom flat i tako napravit korekciju cijena mobilnih uređaja.
nisam sigurna s kojim datumom se dogodila promjena, ali odnedavno je tele2 i poslovne korisnike prebacio na isti model kreditiranja kupovine mobitela koji ispravljach spominje za privatne korisnike.
Ja sam se više i prestao zamarati s tim računicama i ugovorima... U njemačkoj po manjim mob shopovima dade se do 1700 kn nabaviti novi xperia S ili galaxy s2 i za mene i više neg dovoljno za 2-3 godine.
Neka logika bi nalagala da s ulaskom u taj vražji EU bi trebali biti još povoljniji uređaji na pretplatama jer inače ne vidim smisla pretplate kao takve uz ove povoljnije tarife bonova!
Da je tako onda bi Tele2 propao 1.12.2011. jer bi svi njihovi postpaid korisnici prešli u VIPnet i T-Mobile.
Od tog datuma su svi mobiteli u ponudi za postpaid korisnike Tele2 skuplji nego da se isti kupe putem Njuškala.
Vidio VIPnet da su ljudi ovce koje masovno uzimaju pretplate bez subvencioniranih mobitela u Tele2 - pa primjenio politiku nesubvencioniranja od Tele2.
Ali zar nisu sve T-Mobile Total+ tarife od uvođenja opcije Flat na neki način ujedno postale "kredit" za jeftiniju kupovinu mobitela koju kasnije otplaćuješ kroz tarifu, pošto se sa 125+50kn dobije maltene ISTI paket svega kao i za 600+50kn (izuzev većeg internet paketa i po novom besplatnog osiguranja na mobitel u xxl)
a) od 25.7.2011. [22.7.2011.] (izuzev od 1.7.2012. do 1.10.2012.) u T-Mobileu možeš dobiti -50% na tarifu u promociji: prijenos broja [i retention], a kasnije i za prelaz sa bonova. u VIPnetu (nove tarife i opcije) i Tele2 toga nema.
b) u t-mobileu možeš preći u grupnu tarifu nakon 6 [12 u slučaju kupnje iPhonea] plaćenih računa i time plaćaš samo jednu pretplatu temeljem 3-4 mobitela koje su mogao kupiti jako povoljno. u VIPnetu (nove i stare tarife i opcije) i Tele2 toga nema.
c) ne znam tko je lud da plaća 125+50+5 kn/mj i mobitel po ponuđenim cijenama u total+S. jeftinije mobitele ima u tarifi priča XS (30 kn/mj) i još ako taj broj učlani u obitelj plaća samo radijsku frekvenciju. isplativije je otpo na priča tarifi, pa prelazak na total+s.
d) tko zaista želi dobre mobitele za sebe i članove obitelji mogao je ugovoriti -50% popusta 24 mj na obiteljsku tarifu (25.7.2011.-30.6.2012.) i svakih šest [12] mjeseci kupiti novi top smartphone [iPhone] za 700-1800 kn. u VIPnetu (nove i stare tarife i opcije) i Tele2 toga nema.
U vipu je bilo 50% popusta na pretplatu do kraja siječnja (ili veljače) 12mj za postojeće, 24mj za nove korisnike, pretpostavljam da će ubrzo uvesti neke popuste i na ove nove super-neisplative tarife. Tele2 nudi 30% popusta na unlimited bussiness tarife i donedavno značajne popuste na mobitel uz tu tarifu, galaxy s3 je bio 500kn uz tarifu UB300, sada je situacija kao i za privatne korisnike, sa mjesečnim kreditom za mobitel.
Svjestan sam da se sa obiteljskim tarifama moglo i još uvijek može svašta postići ali realno gledano prosječni t-mobile korisnika nema pojma o isplativosti toga. Poanta je da je za nove korisnike Total+ tarifa koji žele mobitel situacija vrlo slična kao i za nove korisnike Vip tarifa koji žele mobitel, naravno ako zanemarimo obiteljske opcije.
u tome se slažem.
imao sam prilike svjedočiti kako ljudi kupuju mobitele po 5.000 kn (po punim cijenama) u telekom centrima (takvi najčešće dovode prijatelje - valjda da poduplaju neznanje) a istodobno takve nove i nekorištene (i češto neraspakirane) mobitele mogu kupiti putem oglasnika za 3000-4000 kn.