Naravno da hoće. EU standard za LTE frekvencije su 800 MHz, 1800 MHz i 2600 Mhz (band 20, 3 i 7). Tele2 nije kupio ništa od spektra na 800 MHz (band 20) tako da će im 4G raditi na 1800 MHz (band 3).
Kod svih operatera 3G nije ograničen, ni kod pretplate ni kod bonova, te iznosi do maksimalnih 42 Mbps. Ovo za 4G i limitaciju na 7.2 Mbps se odnosi samo na bonove kod HTa, dok je u pretplati drugačije i imaju dostupnu brzinu od 21 Mbps/75 Mbps (neke HT tarife) do maksimalnih 150 Mbps.
U bonbonu brzinu od 75 Mbps imam u jako velikom paketu i ne, ne potrošim svih 5 GB za par minuta. Veća brzina ne znači da ću promet potrošiti brže. Surfam najnormalnije i paket mi traje nekih 20 dana. Jedino ako ti 4G planiraš trošiti na intenzivan YouTube, skidanje filmova itd. onda ti nije bitno da li imaš 3G ili 4G, megabajti će se topiti ko kocka leda na suncu.
Također naši operateri uglavnom koriste 4G na 1800 MHz što znači bolju pokrivenost nego 3G na 2100 MHz. A i 4G signal na -117 dBm mi donosi stabilniju brzinu nego 3G na -100 dBm, te niži ping.
Od 01.02. kreće 4G punom snagom,bas me zanima...
Bookmarks