Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Hybrid View

  1. #1
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    652
    Bodovi
    13.485
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Signal preko mobitela i internet sticka

    Ovako, na mobitelu imama 3G mrežu i brzinu prijenosa u downloadu od cca 1,5Mb. Doslovno par centimetara dalje mi je internet stick u USB-u od laptopa i isti se spaja preko Edgea brzinom od 0,26 (ili već koliko je brzina, uglavnom jako malo).

    U čemu je problem?

    U oba slučaja radi se o t-mobile SIM karticama. Na nekoj drugoj lokaciji internet stick se spaja preko hspt, dakle 3G (u postavkama sticka je sve u redu). Jačina 3G signala na mobitelu je 3 crtice od 4.
    Nije ovo za mene ...

  2. #2
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Gazimagusa - Agios Sergios
    Mobitel
    SE K700i SIEMENS SL55
    Operater
    T-Mobile, Tele 2
    Godina
    52
    Postova
    2.037
    Bodovi
    26.968
    Nivo
    40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Bodovi: 26.968, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Postavi u opcijama na sticku da se spaja samo na 3G mreze.
    Tko rano rani, zajebo je pjetla

  3. #3
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    652
    Bodovi
    13.485
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Probao sam, ali nema 3G signala od t-mobile već samo od VIP-a. Stick svjetluca zeleno (a kad ima 3G signala plavo).
    Mislim, preko mobitela ima uredno 3G signala od t-mobilea.
    Nije ovo za mene ...

  4. #4
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Zg
    Mobitel
    W995
    Operater
    VIPnet
    Godina
    53
    Postova
    328
    Bodovi
    5.743
    Nivo
    17
    Bodovi: 5.743, Nivo: 17
    Bodovi: 5.743, Nivo: 17
    Ukupna aktivnost: 46,0%
    Ukupna aktivnost: 46,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moguće je i da ti je mob ultra moderan a stick zadnji šrot? Koji su modeli?

  5. #5
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2005
    Postova
    652
    Bodovi
    13.485
    Nivo
    27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Bodovi: 13.485, Nivo: 27
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mobitel samsung galaxy s advance, a stick HUAWEI E1750
    Nije ovo za mene ...

  6. #6
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Zg
    Mobitel
    W995
    Operater
    VIPnet
    Godina
    53
    Postova
    328
    Bodovi
    5.743
    Nivo
    17
    Bodovi: 5.743, Nivo: 17
    Bodovi: 5.743, Nivo: 17
    Ukupna aktivnost: 46,0%
    Ukupna aktivnost: 46,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hm daj iz device managera sa upiknutim stickom; disejblaj pa ukloni redom network adapter pa isto modem tj. njihove drivere. Restartaj u restartu izvadi modem van. Kad se sistem digne upikni opet u neki drugi usb port da povuče drivere ponovno, a probaj i bar malo promjeniti mjesto.

    I vidi da li ima kakvih žutih uskličnika kod network adapters ili modem?

    To pišem u svrhu toga jer driveri ponekada ne sjednu dobro a možda da probaš neki noviji driver ili i firmware.

    Nadalje imaš mogućnost sa metar usb kabla premjestiti stick negdje u bolju poziciju.....
    Zadnji uredio Oldy : 18-06-2013 u 13:47

  7. #7
    Forum Admin Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    SE X10mini
    Operater
    VIP, Tele2
    Godina
    42
    Postova
    237
    Bodovi
    28.295
    Nivo
    41
    Bodovi: 28.295, Nivo: 41
    Bodovi: 28.295, Nivo: 41
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    provjeri na sto ti se tocno spaja mobitel (za hspt nisam cuo ), uzmi program za android Network signal info
    i onda provjeri jel ti usb stick podrzava taj protokol, koliko vidim trebao bi podrzavati GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA, HSDPA. moguce je da on ne podrzava taj protokol jer je malo stariji uredjaj, ak je u tome problem mozda bi update firmware-a pomogao, ako je moguć i ako on podržava.


 
+ Odgovori na temu

Slične teme

  1. Preporuka internet sticka za bonbon data karticu
    By Sniper in forum Mobilni Pristup Internetu
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 25-06-2012, 23:56
  2. tele 2 internet(preko mobitela)
    By vinskamuha in forum Mobilni Pristup Internetu
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 22-01-2011, 09:47
  3. Kako na Internet Bluetoothom preko mobitela?
    By sferenci in forum Windows Mobile
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 15-02-2010, 15:30
  4. Odgovora: 11
    Posljednji post: 12-09-2008, 13:03
  5. Internet preko Mobitela - PC
    By GoranZagorje in forum Sony Ericsson
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 29-06-2008, 16:33

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove