Nece @walter66 da ti kaze![]()
Razlike u samoj navigaciji nema, ali Amazon je full verzija tj imas sve sto sadrzi Navigon dok to nije slucaj sa standardnim Navigonom. Nisam koristio poslednje dvije-tri vrzije standardnog Navigona, ali ranije nije imao odabir jezika vec je radio automatski na osnovu postavki telefona a to nije slucaj kod Amazona. Na Amazon mozes birati jezik, mislim da ima i nesto bolji update karti a razlika u velicini je kod nekih drzava i vidljiva. Pored navedenog, Amazon posjeduje i Panorama View, Cockpit, TrafficLive koji odlicno radi... U svakom slucaju, kompletnija verzija od one standardne.
Ima i u standardnom navigonu mogućnost mjenjanja glasova a ostalo nema što si gore opisao
Jel ide na SD karticu...instalirao sam na SD karticu, kad me trazilo da odaberem mape koje trebam, stalno pise U tijeku je uspostavljanje veze i tako stoji...
Radi sva ok, restartao aplikaciju i onda je preuzelo karte....jel se moze ubaciti novije karte preko kompjutera?
Zadnji uredio batal : 03-05-2016 u 15:50
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Sta se zalis, mora nekad i na tvoj racun![]()
@batal , mozes ubaciti i preko PC-a ali nemas potrebe jer ces preko Navigona skinuti najnovije karte a i update radi.
Ovaj gospodin @walter66 sto se uvijek zali na mene i ja smo dva-tri puta uporedjivali karte i dosli do zakljuca da nema potrebe za posebnim skidanjem mapa i naknadnim ubacivanjem.
Tako je kolega @mrakNL !??
U potpunosti si u pravu "nema potrebe za posebnim skidanjem mapa i naknadnim ubacivanjem" ,
karte dolaze iz istog izvora tako da je to uzaludan posao ! Pogotovo ne preporučam ručno ubacivanje
mapa manje iskusnim "Navigatorima" .
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Trebao bih za OnePlus 2 - Navigon koji sigurno i provjereno radi.
Unaprijed hvala!
Pokušaj ovdje , imaš upute za instalaciju i skini verziju Navigon v8.7.1 Amazon unlocked
http://cafe.mobil.hr/threads/78275-N...=1#post1091967
Ne mogu biti siguran dali će i kako raditi na tom mobitelu , na uređajima iste rezolucije radi dobro . Ponekad je problem processor (Mediatek) i DualSim telefoni ...
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Neki dan sam isao prema zagorju, dosta cesta fali, zagorci gradeal su karte stare. Isto tak od buzina prema dolje nova cesta a navigon me gura na staru
Ne znam koju si verziju Navigona koristio , ali ne vjerujem da je tako loš , možda koja cesta fali jer koliko vidim u Zagorju se radi novih cesta ,
a i otvaraju se neke koje su napravljene prije više godina koje nisu bile u funkciji . Navigon ima opciju predlaganja rute , pa izabereš koja Ti
odgovara .
Ja osobno mislim da je IGO bilo koja verzija bolja od Navigona , samo je treba dobro poštimati prema uređaju kojeg imaš , karte se mogu bez
problema dodavati i mijenjati novijima , što je kod Navigona , malo komplicirano .
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
ajde budem probao ovo
http://cafe.mobil.hr/threads/77716-C...NROOTED-PHONES
makar je 9.4 stara verzija ali ne vidim nigdje noviju..
Probao sam taj CoPilot ali nisam bio zadovoljan , mislim da je to zastarjelo !? Meni je to malo
nedorečena ili nezavršena navigacija . Kako ide update karata za to ne znam , mislim da se samo
preko aplikacije može nadogradit .
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
ajme kako je taj IGO problematičan za instalirati..
Probaj ovaj Copilot instalirat što je stavio @mirkeclj , tek onda je "ajme" za napravit .
Briši ovdje , klikni ondje , folder ovaj pa onaj , unutarnja memorija SD , files , save ...
![]()
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Probaj ovaj novi copilot kod mene na mobitelu odlično radi.
CoPilot 10.0.0.844
https://www.solidfiles.com/v/Y24Qg2nkNwzX8
Potrebno je krenuti u cistu instalaciju.
Ako si prethodno imao neku verziju moras poslije deinstalacije brisati sve sto je vezano za CoPilot.
1 - Npr. u internoj memoriji- brisati folder - com.alk.copilot.mapviewer - jer on u sebi sadrzi folder - save - koji "pamti" prethodne parametre instalacije, pa onda - version.dat...
2 - Ovisno gdje si sacuvao skinute mape - u internu memoriju ili na karticu - u folderu - Android - com.alk.copilot.mapviewer - imas foldere- files i cache.
Folder - files - EU - takode ima u sebi folder - save.
I to obavezno brisi pa onda uradi instalaciju.
Kad ga instaliraš registruj ga sa starom adresom i skini mape i glas i uživaj mape su nove.
Da znaš može ići na SD karticu na način kad APK instaliraš uključi WIFI i pokreni skidanje mapa ali gore na vrhu u programu klikni da mape idu na SD karticu i kad sve završiš pokreni i kad vidiš da radi izađi iz programa i vidi što god imaš na uređaju od copilota prebaci sve na SD karticu i ponovno pkreni navigaciju i to je to sve radi i ostaje na SD kartici.
onda blaženi navigon, samo dalje, dalje, dalje..
makar da imaju ugodniji ženski glas a ne neka žemska sa kamenjara..
" za četiristo metara skrenite ulijevo"
baš to. ili: "pomogučnosti skrenit ulijevo"
jel ima neki drugi glas za hr?
Nema , ali može " pozor - onda skrenite udeesnooo ! "![]()
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Ili...atomski s liva...
evo i ja cu nadomjestiti koju !
posto se vidi da tu ima strucnjaka za glasovno naviganje , zasto se nebi vi svi ujedinili pa sami nesto uradili na naski a ne da dora stuca i kise
neki yuhrvatski !
Pravi navigacijski programi imaju i TTS glasovnu navigaciju , ali samo na pametnim EU ili svjetskim jezicima .
Mi smo ovdje još uvijek "jadna balkanizacija" , pa nam kartografi u uvaljuju neprimjerene "cajke" za koje ovi
isti misle da zna hrvatski kao "Dora" iz Navigona ili "Nataša" iz iGO aplikacija koja štuca dok govori . Jedina
dobra (odlična) govorna navigacija napravljena je na Garmin uređajima , a jadna ženska nema ni imena ...
Where Does He Get All Those Wonderful Toys ?
Ta se žena zove Daliborka imao sam ponudu od jednoga čovjeka da zajedno napravimo TTS glas Htvatski za igo nextgen i sygic nisam se usudio da nešto ne bi zbrkao a još uvijek stoji da probamo to zajedno sklopiti i probati možda u zimu kad padnje snijeg.
Bookmarks