sta je sa tim cijenama mobitela? galaxy nexus skuplji od htc one x-a? hoce li bit uskoro kakvih korekcija/snizenja ili to oni misle drzat do daljnjeg?
sta je sa tim cijenama mobitela? galaxy nexus skuplji od htc one x-a? hoce li bit uskoro kakvih korekcija/snizenja ili to oni misle drzat do daljnjeg?
Trebao bi pitati GSM servise u tvom gradu. Eto, ja jučer tražio koliko bi me koštalo otkljucavanje htc explorera. Vele od 150 do 400 kn. Sto je jednako cijeni mobitela koju sam platio. Skupo, skupo (mislim na dekodiranje)
od danas u ponudi:
Motorola Gleam +
bez ugovora za 598 kn (100 kn više od Gleam)
Primijetio 18.5.2012.
998 kn u total XXL
1598 kn u total XL
2098 kn u total L
Snizili cijene nexusa i sII za postojeće pretplatnike
Zadnji uredio ispravljach : 18-05-2012 u 12:55 Razlog: iPhone new cijene
predbiljezba napravljena. da li ce t-mobile korisnici imati prednost pri kupovini naspram mene koji prelazi sa vipa? kakva je inace praksa kod njih...? prvo poslovni korisnici, pa privatni za produzenje ili su svi jednaki pa se gleda datum/sat predbiljezbe bez obzira na status korisnika?
Uređaji se isporučuju prema rezervacijskoj listi (dakle, prema vremenu predbilježbe), tako da nema isporuke prema segmentaciji.
Samsung Galaxy S Advance je poboljšani Samsung Galaxy S plus,
ali u cjeniku T-Mobilea...
Samsung Galaxy S Advance jeftiniji je od Samsung Galaxy S plus
Danas pojeftinili gotovo sve uređaje (za nekoliko stotina kuna) u odnosu na jučer,
ali su...
u odnosu na jučer poskupjeli i do 100 kn/mj tarife Total/Obitelj (ali su u novim tarifama ukinuli naknadu za uspostavu poziva)
01.06.2012.
398 kn u total+ XXL
1098 kn u total+ XL
1998 kn u total+ L
Zadnji uredio ispravljach : 01-06-2012 u 23:35
Poprilično poboljšan. U odnosu na Galaxy S2 ima isti Dual core CPU (Cortex A9, samo je clockan na 1GHz umjesto 1,2GHz), isti GPU (Mali 400), malo manje rama (768MB umjesto 1GB), istu prednju kameru. Ima sličnu stražnju kameru kao i S1, samo dodan flash, nema 1080p samo 720p video snimanje.
Nevjerojatno kako su mu snizili cijenu nakon jednog dana.Galaxy S II je trenutno u +L/XL/XXL tarifama skuplji za 300/800/700 kn.
Čini mi se da su velikom broju uređaja snizili cijene.
ovaj gs Advance sliči sgs plus ili sgs2 ?Čini se solidan uređaj,dobar cpu i gpu malo manje perfomanse kamere.
Zna li netko kada dolazi SGS3 32GB verzija?
ima li neku informaciju u kojem je t centru jos dostupan samsung galaxy s advance? i da li netko zna hoce li mu se dici cijena u skoro vrijeme
Još uvijek cijene uređaja nisu išle gore, ali očekujte to kroz sljedećih nekoliko dana. Danas sam primjetio da iPhoneu raste cijena, ali je uskoro vraćena na staro.
I još jedno pitanje vezano za ponoćnu kupnju iPhonea 4S. Je li tada bilo 900kn popusta bez obzira na tarifu ili je popust bio varijabilan ovisno o tarifi do max 900kn?
EDIT:
Za produljenje ugovora/prijelaz sa simpe cijena HTC Explorera od 8kn-198kn, za člana obiteljske tarife.
Zadnji uredio miha013 : 02-07-2012 u 10:57 Razlog: dodana INFO
Ja osobno nisam zadovoljan cijenama mobitela ovdje... Smatram da bi iz ponude svi modeli trebali u tarifama +XL i +XXL biti po 8 kn jer to ionako nebi bile subvencionirane cijene nego izračun normalne cijene svakog uređaja i realna potrošnja uz obvezu na 24 mjeseca!
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
Ja osobno smatram da bi ti trebao postati tele2 korisnik. Platiti 1200 kn uređaj (koji je u T-Mobitelu 8 kn) + ekvivalentnu tarifu t-mobileovoj XXL* od 300 kn/mj.
ili
možeš na njuškalu kupiti SGS3 za 4.000 (i više) kn, a meni i sličnima omogućiti zaradu veću od 2.000 kn po uređaju.
između mojeg poznavanja i tvojeg nepoznavanja specifikacija tarifa leži zarada veća od 2.000 kn po mobitelu
* - XXL službeno košta 600 kn, a raznim kombinacijama se može smanjiti 50% na razdoblje od 6 mj, odnosno 100% na ostalo razdoblje od 18 mj.
p.s.
uživaj u uvjeravanju sebe, i sebi sličnima, kako su mobiteli skupi prilikom produženja pretplate te da trebaju biti jeftiniji
Zadnji uredio ispravljach : 04-07-2012 u 13:44
Naravno da su skupi i ostajem pri svom mišljenju! Što ima galaxy s2 koštati 3298 kn meni na produženje pretplate sa 6000 bodova na 24 mjeseca a u oglasniku je po 2800?
Ako ga brate ne nude do 1000 kn onda nek ga maknu sa stranice!
Ima još takvih primjera... Ali npr. xperia P ajd korektno samo preko weba 698 kn što je ok za novi uređaj. Rijetko daju akciju a toga je prije bilo puno povoljnije i bolje, pa ko što rekao. Njemački i austrijski t-mobile bolju ponudu da ne spominjem!
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
zašto se u telekom centrima najnoviji korejski mobitel najvišeg segmenta može dobiti za najmanje 4.798 kn (bez ugovora), a isti takav se putem njuškala može dobiti za nešto više od 4.000 kn (bez ugovora) (ja kupio, prodao i zaradio po 2.000 kn za svaki SGS3)?
zašto se u autosalonu najnoviji dobroopremljen njemački automobil C segmenta može dobiti za najmanje 125.000 kn (s popustom, inače je osnovna cijena viša), a isti takav se putem njuškala mogao kupiti za 94.000 kn (kupio ja lani i sada mi nakon godinu dana korištenja auto vrijedi više nego što sam ga platio)?
mogao bih ti tako navesti niz drugih primjera, ali to bi već prešlo granice dobrog ukusa, odnosno hvalisanje imovinom i ostvarenim zaradama
odgovor na nedoumice mahera22 leži u jednostavnoj činjenici da poznavanje tržišta, pravne regulative i matematike nije svima jača strana
Zadnji uredio ispravljach : 05-07-2012 u 12:11
opcija smanjivanja cijene za 100% nakon 6 mjeseci nije otpala. ona nije vezana za promotivne ponude već specifikacije tarifa.
opcija smanjivanja cijene za 50% prije 6 mjeseci je otpala u jednoj varijanti.
pročitaj:
http://cafe.mobil.hr/threads/73980-T...=1#post1016832
imaš navedena tri načina kako možeš umanjiti pretplatu -50% i nakon 1.7.2012.
cekaj, 100% znaci da ne bi bilo pretplate.
pretpostavljam da pri tome Ispravljac mislis na ubacivanje u obiteljsku tarifu i placanje 10 kn jesecno za RF!?
ako cemo picajzlirati to nije 100 %
hahaha
salim se, ali mogao si navesti covijeku u svom postu konkretno na koje nacine moze umanjiti pretplatu, i ovako si tu vec dugo i pomazes ljudima, tj objasnjavas kako da ustede.
ovako ce otici na tu drugu temu, pogubiti se i nece mu se niti dati citati dalje....a ova rasprava ovdje ce se produziti.
ok, mozda tebi to i odgovara, jer to je jedan potencialni kupac uredjaja iz oglasa vise![]()
Može li netko staviti link gdje su sada specifikacije pojedinih Tarifnih opcija?
znaci, ti sada mozes prenijeti broj iz druge mreze u single tarifu i jos uvijek iskoristiti 50% na tu single tarifu i ostaviti tako.
(mada je to upitne isplativosti, jer tele2 sa revoluciom i vip sa savrsenom, nude vise nego tmobile u xl i xxl tarifama i sa tim popustom).
ali ako vec imas ili sada napravis novu obiteljsku tarifu, u nju mozes ubaciti broj, i onda za taj novi broj, broj clana placati samo radijsku frekvenciju...pa jos ako si ranije iskoristio priliku pa na tu obiteljsku tarifu vec koristis 50% popusta...gdije bi ti bio kraj.
Ispravljac to koristi, njemu nije nanasena velika steta gubljenjem ovih promocija. samo ce jedan broj iz OT zatraziti da se ugasi,placati penale 5kn=mj. a ubaciti novi uz koji je prethodno kupio uredjaj na single tarifi.
takodjer mozes i sa tim novim brojem koji si prenijeo(ili zasnovao novu pretplatu) osnovati obiteljsku tarifu pa ubaciti jos jedan takav broj(novi),pod pretpostavkom da ti broj treba...a iako ti ne treba, imas priliku zaraditi na kupnji i prodaji uredjaja.
nakon 6.mj mozes preci i u manju tarifu(i dalje zadrzati popust. tj ako se radi o iphone telefonu, tek nako 12.mj. ),a mozes i zatraziti prijenos u obiteljsku s drugim brojem odmah nakon potpisivanja, tako da za jedan od tih brojeva ne placas vise pretplatu,nego samo iznos RF (koji se mozda i ukine,ako prodje taj zakon). to ti opet dodje kao 50% popusta, jer za 2 broja ti placas pretplatu kao za 1.
Zadnji uredio raky_b : 04-07-2012 u 15:29
Bookmarks