Pa slično je u prodavaonicama koji su T-HT partneri. Striktno je odijeljena ponuda za bonove od pretplate, iako ima istih mobitela, nikako mi nije pošlo za rukom kupiti model iz "pretplatničkog ormara" kao Simpa paket. Ne znam u čemu je štos!
Sredili su mi Nokiju "po propisu"-
U Mobisu!
nositelj XL, cijene mobitela za novi ugovor (+1800 kn = 75kn x 24mj)
2.648 kn - Nokia Lumia 1020
1.798 kn - Apple iPhone 5C 32GB
1.158 kn - Apple iPhone 5S 32GB
898 kn - Apple iPhone 5S 16GB silver
698 kn - Apple iPhone 5C 16GB
498 kn - Apple iPhone 4S 8GB black
komentar
32gb = 5C skuplji 640 kn od 5S
16gb = 5C jeftiniji svega 200 kn od 5S
8gb 4s jeftiniji svega 200 kn od "petice" sa 16gb
cijena nokije izvan svake razumne logike
XL, cijene mobitela za novi ugovor
+1080kn / 1800kn / 2880kn
razlika / nositelj / single / mobitel
+1540kn / 2648kn / 1108kn / Nokia Lumia 1020
+1140kn / 1498kn / 358kn / LG G2 LTE
+600kn / 698kn / 98kn / Apple iPhone 5C 16GB
Zadnji uredio ispravljach : 18-03-2014 u 18:18
Ja sam im prije par mjeseci več pisao mail o nelogičnostima sa cijenama baš u vezi iPhonea pa su mi odgovorili da je formiranje cijena poslovna tajna (ne'š ti tajne). Treba svaki dan vrebati po Web shopu i da se naletjet na jeftin mob, pogotovo kad im stigne neka nova pošiljka pa se ne snađu odmah.
Ma zato sam ja njih otkanta po pitanju pretplate i sad prolazim jeftino samo tako. Za 1500 kn imaš samo takve mrcine od mobitela u slobodnoj prodaji. Druga stvar je imati eto iphone da se u kafiću na stolu pokaže najviše... Radio malo na tom iphone 4 i brate ne vidim po čemu išta bolji od najniže klase windows telefona npr. lumia 520. Iphone 4 zbog statusa platiš bar 400 eura (da te prijatelji valjda bolje prihvate) a lumia 520 nova 100 eura koja mi duplo bolja i draža.
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
nositelj XL, cijene mobitela za novi ugovor u webshopu (300 kn/mj)
Razlika / Jednokratno / na rate* / mobitel
2000 / 2798 / 798 - Samsung Galaxy S4
1600 / 2498 / 898 - Sony Xperia Z1
1500 / 2898 / 1398 - Samsung Galaxy Note 3
1456 / 3198 / 1758 kn - Apple iPhone 5S 32GB
1100 / 2598 / 1498 kn - Apple iPhone 5S 16GB
0100 / 2498 / 2398 kn - Apple iPhone 5C 32GB
0100 / 1398 / 1298 kn - Apple iPhone 5C 16GB
0000 / 1098 / 1098 kn - Apple iPhone 4S 8GB
* - na rate = jednokratni izdatak + [(250+75)-300=25kn x 24mj=600kn]
Zaključak
Sve trgovine nude popust na jednokratno plaćanje, osim HT-a gdje se veći popust dobiva ako se plaća na rate
Zadnji uredio ispravljach : 23-03-2014 u 10:02
Uzeo bih mozda APPLE IPHONE 5S 32GB na produženje poslovne tarife i mjesečna cijena bi mi bila 310 kn u XL tarifi na ugovor od 24mj. znači tarifa 190kn + mob 120kn mjesečno.
E sad mene zanima me nakon koliko plaćenih računa bih ja mogao smanjiti tarifu na neku nižu, ako bih uopće mogao ?
Zadnji uredio Punto : 23-03-2014 u 14:55
nakon godinu dana koliko znam
Ima li kod HT nekakav uvjet potpisivanja trajnog naloga na kreditnu karticu za neku od viših tarifa ili za ovu opciju otplate mobitela kroz mjesečne račune?
Nema. Ja imam Plan za zabavu XL i nije bilo nikakvih uvjeta. Produžio sam ugovor u 12. Mjesecu.
Ko nema neki noviji dobar mobitel a koristi bonove dobra ali sad kratka ponuda je xperia Z za 498 kn u tarifi L. Budući da je tarifa 140 kn (135 + 5) a simpa 50, razlika od 90 kn x 24 mj. + 498 kn = 2658 kn = cijena mobitela. Može još da prođe.
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
U webshopu je L tarifa 170kn ako se plaća mobitel 498 kn.
A pazi sad ovo:
Tko uzme na rate plaća tarifu 200 kn, a mobitel 878 kn!
U t-centru i pri službi za savjetovanje korisnika tarifa na jednokratno placanje košta 140 kn, ali tamo nemaju iste cijene mobitela ko na webshopu niti imaju istu ponudu mobitela ko na webshopu
Na njuskalu se moze kupiti za 2500 kn.
Kada za 3 tjedna dođe Z2, cijena modela Z i Z1 pasti će za dodatnih 200-300 kn na njuski.
Inače... Jeste li primjetili ovo:
Plan za obitelj XL, nositelj:
2398 kn - Note 2
798 kn - Note 3
2198 kn - iPhone5 16gb
898 kn - iPhone5s 16gb
398 kn - Xperia Z
298 kn - Xperia Z1
Dobro da oldtimeri i stara vina vrijede vise od novih, ali da modeli iz kraja 2012. i početka 2013. vrijede vise nego njihovi nasljednici s kraja 2013.
To moze samo u HT-u
Zadnji uredio ispravljach : 27-03-2014 u 10:00
Pa u webshop tarifa L za prijelaz simpe na pretplatu je 140 kn (umjesto 170). To sam mislio. I za nekoga ko treba novi mob je dobra ponuda. Ja bih sigurno uzeo da nisam sad simpu nakrca onim bonovima duplo pa bezveze propadnu...ovako sam miran s te strane
Za pak drugoga ko prelazi sa neke mreže ili novi ugovor je 195 kn (sa frekvencijom) tarifa puno bolja XL a xperia Z za 98 kn.
To mi je jedino nekako najrealnija ponuda sad.
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
Što mislite da li će biti kakvih sniženja na mobitele za Uskrs?
ne
Neslužbena info, od sutra kreće prodaja Gear 2, Gear 2 neo i Gear Fit po cijeni od 2700kn za Gear 2, odnosno 1700kn za neo i fit.
Uskoro u ponudi
HTC One (M8) dolazi u svibnju, a predbilježiti se možete odmah.
https://www.hrvatskitelekom.hr/uskor...udi/htc-one-m8
Mozda si ti vidio obicni M![]()
I u Svijetu medija je isto 1799 kuna. Samo 1200 kuna razlike.
Odskačemo od teme... drž mo se ponude ovdje. Usput to je bio xperia M2 za 1799 kn i već ga i po njuškalu ima za 1500 kn. Tako da te nebulozne cijene T-mobile pretjeruje i to često i zavara ljude kada kupuju oni im kažu da vrijedi 3098 kn!
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
Samo kaj je LG G3 u verziji od 16GB i 2GB Ram-a ...
Cijena za Huawei G6 je prevelika...
...HTC Desire->Sensation->One (M7)->Note 3->LG G2-> S6 SM-G920F
Bookmarks