Ulazak u obitelj, kao clan:
Ranije: nakon 6 pl. računa
Sada: nakon 12 pl. računa
Sada su cijene mobitela jednake u single i obiteljskim tarifama (nositelj) i migracija se vise ne isplati jer se gubi popust: 75kn/mj u XXL i 35kn/mj u XL
Evo da se nadovežem na žalopojke, uzeo prije skoro godinu dana Galaxy S3 za 1100kn i 225kn pretplate, sada uz pretplatu 350kn dođe
2198kn (s tim da nisam ni proučavao kako se sad može napraviti prelaz u obiteljsku tarifu, vjerojatno je i to gore nego je bilo)
R320s-->Qtek S200-->Galaxy S3
Ulazak u obitelj, kao clan:
Ranije: nakon 6 pl. računa
Sada: nakon 12 pl. računa
Sada su cijene mobitela jednake u single i obiteljskim tarifama (nositelj) i migracija se vise ne isplati jer se gubi popust: 75kn/mj u XXL i 35kn/mj u XL
A ovdje
http://www.edigital.hr/Pametni_telef...29-p27884.html
3599kn, ne treba ni na njuskalo ići da se dobije OK cijena
R320s-->Qtek S200-->Galaxy S3
21.3.
24.4.
iPhone5 16 gb - 1798 kn u XXL, 2998 kn u XL
iP4s 16 gb - 1198 kn u XXL, 2098 kn u XL
P.s.
A bas se sjetih da je na sutrasnji dan 2012. iPhone4s pojeftinio 1700 kn u L tarifi, 990 kn u XL i 390 kn u XXL.
U tarifi od 127kn/mj mogao se kupiti za 598 kn, a sada u tarifi te vrijednosti košta izmedju 2698 i 2998 kn - isti taj iPhone4s 16 gb
Dobra stara vremena
Zadnji uredio ispravljach : 24-04-2013 u 23:44
Slučajno danas išao na www.idealo.de i vidim da kod njih S3 bez ugovora dođe 350 eura...katastrofa,
kod nas toliko košta u XL tarifi
R320s-->Qtek S200-->Galaxy S3
Meni nije jasna tolika ralika u cijeni između S4 i Xperia Z (po 1400kn razlika u nekim tarifama)...
A pored toga je i XT skuplja 600kn od XZ
...HTC Desire->Sensation->One (M7)->Note 3->LG G2-> S6 SM-G920F
Bolje S4 uzeti u slobodnoj prodaji za 5199kn, nego u bilo kojoj tarifi T-mobilea.
Da dodam, platiti mobitel u slobodnoj prodaji 5199kn je teška ludost. Možete onda zaključiti što mislim o cijenama u tarifama T-mobilea.
Evo i lumia 920 stigla koju duplo platiš kroz tarife nego u tele2! Čudi me da xperia Z ostala na istoj cijeni od 498 kn i ako se napravi deal sa -50% xxl tarife još i probavljivo nekako! Al mora da ih je neko mokrom krpom odalamio pa još nisu povisili i tu cijenu!
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
Pa ovi nisu normalni, pola godine stari model 3-4k kuna u nekim normalnim tarifama?! Al ajd, sad se bar ne bediram sto sam pred tjedan dana uzeo 620icu u Mobisu jer mi do****ilo cekati.
Gdje mogu naći specifikacije za stare tarife... Konkretno me zanima za poslovne biz tarife..
da gledao sam to,ali ne mogunaci koliko u svakoj (znac s m xl l xxl) tarifi ima minuta poruka poziva mb uspostava ..?
vidi:
https://www.hrvatskitelekom.hr/Resou...Id=807&rType=2
stranica 10. - Cijene usluga u Tarifnom modelu EXTRA Biz total+
a sad nešto posve različito:
15.4.2013.
novost od 7.5.2013.
penali za iPhone5 više od 9.000 kn i po penalima na mjesečne naknade i po vrijednosti mobitela.
Ajme majko, plakat će oni koji budu gasili (ili im HT ugasi) pretplate u plan tarifama prije isteka ugovora!
Zadnji uredio ispravljach : 07-05-2013 u 15:16
hvala, to mi je trebalo!
a ovi penali što pišeš, to vrijedi i za stare total tarife ili samo za plan?
Evo na prethodni komentar skupih mobitela, tele2 je još snizio novu nokiu lumiu 920 na 695 kn + 270 kn (opcija uređaj + 135 kn tarifa revolucija prijelaz) dok je u t-mobile isti uređaj 2495 kn web shop + 425 kn (350 kn promotivno kao) tarifa. Sramota T-MOBILE!!
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
Nešto si krivo računao...
Tele2
595 kn + 135 kn * 24 mjeseca = 3835 kn samo uređaj + 195 kn * 24 mjeseca = 8515 kn ukupno
T-Mobile
Uređaj 3598 kn + 350 kn * 12 mjeseci = 7798 kn ukupno
Uređaj 2498 kn + 350 kn * 24 mjeseca = 10898 kn ukupno
Dakle, u T-Mobile dobiješ:
1. ugovor na 12 mjeseci
2. u konačnici jeftiniji uređaj
3. bolju tarifu
Međutim, i dalje preskupo...
@domy_os, ja sam za usporedbu stavljao tarifu 150 koja je veoma velikoj većini dovoljna (1500 min, 1 GB) s tim da je akcija prijenosa broja sa npr. t-mobile mreže 135 kn ista tarifa.
Dakle, 695 + 270x24 mj + 120 kn frekvencija = 7295 kn!
S tim da bi meni odgovarala i tarifa 75 tako da je to na kraju:
795 kn (odmah) + 210 kn (opcija uređaj + tarifa) x24 mj. + 120 kn = 5955 kn
Ali na kraju opet dođe povoljnije tele2 prepaid za postojeće uređaj 3895 kn + smart bon 35x24 mj. = 4735 kn + dodatno uspostave i sms kako ko potroši osobno!
Zadnji uredio maher22 : 07-05-2013 u 21:21
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
u t-mobile možeš svake godine kupiti mob, a u tele2 svake druge.
no, i s tom kombinacijom se t-mobile više ne isplati jer ima cijene uređaja tek malo niže od onih na njuškalu gdje se ne treba plaćati nekoliko stotina kuna pretplate mjesečno
u tom članku nije navedeno koju je pogodnost dobio taj korisnik kada je potpisao OTPO (popust na mobitel, popust na tarifu...).
da danas kupiš mob od 5000 kn za manje od 2000 kn i do kraja svibnja zatražiš raskid ugovora dobio bi u srpnju račun t-mobilea od 10.000 kn (vidi postove: #438 i #442)
ok, ti ne bi platio. odgovor na žalbu prvostupanjskom povjerenstvu dobio bi tek u kolovozu-rujnu, odgovor na žalbu drugostupanjskom povjerenstvu dobio bi tek u rujnu-listopadu, odgovor na žalbu hakomu dobio bi u prvoj polovici 2014. u međuvremenu bi ti HT ovrhom blokirao sve račune i uzeo 10.000 kn + kamate + troškove odvjetnika + troškove fine. ok, nemaš taj novac. onda bi ti svaki honorar-plaću koji ti stigne na račun uzimali.
da, ti bi pokrenuo upravni spor nakon presude hakoma, a onda čekao pravomoćnu presudu 2022.!
p.s.1
lik kojeg spominješ iz članka je sada (2013.) dobio presudu za raskid ugovora iz 2004.
devet godina parničenja za 478 kn duga!!!
što da je slučajno proces vodila druga sutkinja koja je naklonjena operaterima? platio bi još 5000 kn kamata i ostalih sudskih troškova.
a ti? bio bi dužan 2022. godine više od 20.000 kn (kamata i sudskih troškova).
što si ono htio? neke daleke 2013. uštedjeti 3000 kn pri kupnji top smartphoea kojeg se 2022. nitko neće ni sjećati pa si odabrao pretplatu t-mobilea da ostvariš taj popust.
e, to je kardinalna greška!!!
p.s.2
ako izmjenimo frazu "do kraja svibnja zatražiš raskid ugovora" s nekim drugim mjesecom tek se malo mjenja trošak penala, jer se isti smanjuju 400 kn za svaki otplaćeni račun dvogodišnjeg ugovora
o čemu vi to?
gubite vrijeme razmišljajući kako biste trošili novac kojeg neće sigurno potrošiti na taj način, pa iako ga imate.
mobitel koji vas zanima prodaje se u vašem gradu od 3150 kn na više (prodavače ćete naći na njuškalu)
+
prepaid tarifa na bonove vas košta 35/49/50 kn + uspostave poziva. točka. ne vidim smisao u daljnjoj raspravi. osim, ako niste dobili na lutriji, našli naftnu bušotinu u vrtu ili zlato pirata u podrumu
Zadnji uredio ispravljach : 08-05-2013 u 18:08
To je tako kad svi žele imati najnoviji mobitel da se pokažu, a poslije problemi i plakanje.
Ja bih to usporedio sa slučajem od prije 5 godina. Mladi ljudi pokupovali aute na kredu, naravno kasko osiguranje im bilo preskupo, pa ga slupali za 20 000 kuna štete, i onda se nema love za popravak. Ali bitno da se ima novi auto.
Isprika na skretanju sa teme.
Bookmarks