Zadnji uredio ispravljach : 27-03-2013 u 17:53
Od danas (3.4.) do 8.4. T-mobile.de nudi 50% popusta na mobitele (http://www.t-mobile.de/50-prozent-aktion)
Nadajmo se istoj akciji i u t-mobile.hr.
Ok, ne treba početi danas.
Ali bar kada dodje S4, za 2 tjedna
Usporedba u tarifi od 47,5-57€/350kn
Smartphone - t-m.de/t-m.hr
iPhone5 16 gb - 85€/1300kn
S3 LTE - 40€/1800kn
Xperia Z - 100€/300kn
Zadnji uredio ispravljach : 03-04-2013 u 01:10
dali ima neko neku informaciju cijene galaxy s4
T-mobile.de, S4 - 9.4. - 10.4.
XL (90€/mj) - 50€ - 1€
L (54€/mj) - 130€ - 100€
M (45€/mj) - 200€ - 200€
S (36€/mj) - 300€ - 250€
dennocro, temeljem ovog možeš i sam pogoditi cijenu S4, a ona moze biti:
~2000 kn u tarifi XXL
3000 kn u XL i nižim tarifama
Dakle, pravac - njuskalo
P.s.
t-mobile.hr za 350kn/mj daje: 5,0 gb po punoj brzini, 5000 min prema ostalim mrežama
t-mobile.de u tarifama od 273 do 342kn/mj daje: 0,3 gb po punoj brzini, 120 min prema ostalim mrežama
Zadnji uredio ispravljach : 10-04-2013 u 23:00
Sto mislite jel se isplati uzet sad neki mobitel uz produzenje?
To moras sam odluciti jel ti se isplati njuskalo ili pretplata!
Zavisi kakav mob hoces, koja tarifa...
Ne znam za kombinaciju na pretplati koja se isplati od uvođenja plan tarifa.
Najbolja je prejaka opcija (ako bas želiš biti u t-mobile) + mobitel na njuskalu.
Ako tko zna da će proći jeftinije uz plan tarife neka tu javno kaže.
P.s.
Nedavno kupio note2 i platio ukupno manje od 2500 kn uredjaj i penale za trajno iskljucenje.
Raspitao se za penale za trajno iskljucenje na plan XXL. Kažu gotovo 10000 kn (408 kn/mj).
Pitam koliko cijenite xperiju Z.
Vele gotovo 10000 kn u slučaju trajnog isključenja broja po kojem je kupljen taj mob.
Xperia Z putem njuskala prodaje se ta manje od 3500 kn.
A note2 i vise od toga.
Zadnji uredio ispravljach : 14-04-2013 u 17:40
To 10000kn je jedna opcija. Druga opcija je popust na uređaj, koji košta 5500kn, tako onda max je druga opcija 5000kn, tj. korisniku se obračunava povoljnija stavka. Popust na uređaj ili popust na usluge. Jel to tako sada i dalje?
Nema tu procjene, ima cijena uređaja i to je to. U suprotnom vjerujem krše zakon, tj. zakon nema smisla.. To je od prije par mjeseci- godinu, dvije..neznam točno. Nemogu naplatiti ono što nisi iskoristi. Tako da nema naplate od 409kn puta broj mjeseci. A cijena uređaja ne može biti 25000 i 5000, tj. jedna je cijena!
To je opet muljanje po starom! Opet treba hakom! Ali još nitko nije raskidao, nove su tarife..vidjet ćemo kroz godinu-dvije!
Baš ću poslat upit o izračunu za raskid. Čisto informativno! I tražiti pismeni odgovor!
zar nije uvijek bilo da se placa razlika tarife sa i bez ugovorne obveze? sa total+ su to ukinuli,ali pošto su sada vratili to bi trebala biti cijena raskida, po meni ..
Prije je bilo da se pomnoži mjesečni iznos sa preostalim mj. naknadama i to je iznos raskida. Npr. 150kn je mjesečna tarifa pa puta br preostalih mjeseci.
Nedavno je donešen zakon da ne mogu naplatiti ono što nisi iskoristio. Pa tako ako je kupljen uređaj i ostvaren popust na uređaj, taj popust je cijena raskida.
Tako imamo 2 mogućnosti a korisniku se naplaćuje za njega povoljnija: 1. Popust na uređaj ili 2. Tarifa i usluga.
Ako ti je tarifa 400kn/mj to je za 20mj onda 8000kn penala. Ali ako si kupio smeće od mobitela koji košta 400kn za 8kn, onda su penali 400kn-jer ti je povoljnije.
T-mobile je u + tarifama imao max 90kn po mjesecu penale. U vipu su mislim 100kn, a kako je sada u t-mobile neznam, jer ne piše nigdje (bar ja nisam naletio na info). Vole mutnu vodu!
Naravno da ako kupiš xperia Z da ga trebaš platiti i u slučaju raskida ugovora, ali ne kupiti 1 uređaj a platiti 3!!! Za 10000kn se kupi 3xZ. Nova u njemačkoj je 580€.
Logično i pošteno je platiti 4-5000kn za raskid ugovora koji je tek počeo, tj. cijenu mobitela ili popust na usluge ako je povoljnije.
Nabijajnjem cijene uređaja i penala na tarifu žele samo vratiti se na staro - da bude skuplja pita neg tepsija!
Ispravite me ak sam nešto krivo naveo - ima li tko info točno što zakon kaže?
Tako u t-mobile nije bilo. Ja gasio pretplate pa znam. A ti, gasio pretplate ili samo pisao po forumu?
Zakon daje samo okvir. VIPnet pa t-mobile u ožujku uveli tarife koje su 5-10x skuplje od starijih po cijenama raskida.
Platiti penale a nema ugovorne obveze? O čemu ti to?
Sa total+ nisu ništa "to ukinuli", niti su sada vratili na staro!
Još nitko nije, jer nije lud da plati xperiju Z gotovo 10.000 kn!
Kroz godinu dvije??? Pa za dvije godine ukidaju plan tarife, kao sto su sada ukinuli dvije godine stare extra tarife, ili kao sto su prije dvije gidine ukinuli tarife za sve uvedene prije cetiri godine. Sto ćeš tada vidjeti?
Idi u t-centar, kao i ja, pitaj je li netko napravio otpo na plan tarifama i pitaj koliko informativno iznose penali. Ja sam pitao i rečeno mi je, ponavljam, 9000 i nešto kn (uglavnom blizu 10000 kn) je (po njima) vrijednost xperije Z, a penali po tarifi = 9792 kn (408kn x 24mj). Da ovo je najsporniji dio = Xperia Z 10000 kn!!!
To je samo dio. Ono sto sam još saznao napisao sam ranije, ali ima i tu dolje...
Ako imaš plan tarife:
vrijednost preostalih mjesecnih naknada (penali) = mjesecna naknada tarife.
Npr
plan za zabavu XXL (425 kn/mj) = penali (408 kn/mj).
plan M (95 kn/mj) = penali (95 kn/mj).
plan S (55 kn/mj) = penali (55 kn/mj).
plan XS (30 kn/mj) = penali (30 kn/mj).
Ako imaš extra tarife:
vrijednost preostalih mjesecnih naknada (penali) = 1/20 - 1/5 mjesecne naknade tarife.
Npr
Extra total/total+ (508/600 kn/mj) = penali (90 kn/mj).
extra prica M (100 kn/mj) = penali (5 kn/mj).
extra prica S (50 kn/mj) = penali (5 kn/mj).
extra prica XS (25 kn/mj) = penali (5 kn/mj).
Moje pitanje Hakomu kada je pocetkom ozujka i VIPnet, nakon tele2, izjednačio penale s tarifama (t-mobile je to učinio 21.3.2013.):
Od 8.11.2011., kada je stupio na snagu pravilnik koji određuje visinu naknade za korisnike koji prije isteka raskinu ugovor, promjenilo se dosta toga.
Kod T-Mobilea je ostalo isto. Traže da se plate penali koji iznose 5-inu ili 6-inu vrijednosti tarife koja se raskida, i to za onoliko mjeseci koliko nedostaje do isteka ugovora, ili penal u visini popusta koji je korisnik ostvario pri kupnji mobitela.
Tele2 ne daje popuste pri kupnji uređaja niti VIPnet (od jučer, kada je uveo nove tarife). U njihovom slučaju se uređaj, po punoj cijeni, može plaćati na rate. U VIPnetu to zovu plaćena "Opcije od 1 do 5", u Tele2 to zovu "Opcija uređaj".
PITANJA
Koliko iznose penali u slučaju raskida pretplate za korisnike Tele2 i VIPneta, je li to 5-ina ili 6-ina vrijednosti tarife kao u slučaju T-Mobilea ili puni iznos opcije + tarife?
Gdje korisnici usluga mobilnih operatera mogu saznati iznose tih penala i prije sklapanja obveznog pretplatničkog ugovora na 1 ili 2 godine?
Odgovor:
Poštovani,
iznos naknade u slučaju raskida pretplatničkog ugovora ovisi o cijeni i uvjetima ugovorene usluge te vremenu kada je korisnik zatražio raskid ugovora. Zakon o elektroničkim komunikacijama, čl. 41. Propisuje da pretplatnik koji raskine ugovor prije isteka razdoblja obveznog trajanja, mora platiti mjesečnu naknadu za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario ako je plaćanje te naknade povoljnije za pretplatnika. Detaljniji praktični dio pružanja informacija nije reguliran propisima, ali u pravilu svaki korisnik može zatražiti od svog operatora izračun naknade prije nego što se odluči za raskid ugovora.
S poštovanjem,
HAKOM
14.03.2013
Od vipneta u međuvremenu dobio odgovor na pitanje:
Koliko iznose penali u slučaju raskida pretplate za korisnike Tele2 i VIPneta, je li to 5-ina ili 6-ina vrijednosti tarife kao u slučaju T-Mobilea ili puni iznos opcije + tarife?
Vele: penali = plaćena opcija
Ovo je tema o t-mobile pa neću dalje razglabati sto to znaci za korisnike vipneta
Zadnji uredio ispravljach : 15-04-2013 u 01:47
Bilo je prije 5-10 godina tako nekako. Raskidao sam u vipu i t-mobile. U vipu bile 2 stavke, jedna 0kn a druga 1500kn ili tako nešto.
A mogu li biti 2 cijene (procjene) mobitela?
A mislim da će biti problem za godinu dvije jer će tada ljudi raskidati tarife po tim uvjetima! Sada su još nove tarife.
ne bi bilo loše da pročitaš ono što piše prije nego odgovoriš ..
mogu probat pojasnit ... npr. plan tarifa XL uz kupnju uređaja sa ugovornom obvezom stoji 300kn (bzvt govorim cifre jer mi se ne da sad gledat na stranicama), a bez uređaja i bez UO stoji 250kn .. što bi po starom trebali biti da su penali za raskid ugovora 50kn..
ako nema UO (Ugovorne Obveze) nema penala.
p.s.
ako ipak napraviš OTPO (Obvezno Trajanje Pretplatničkog Odnosa, tim se terminom koriste u HT-u, a ne UO) i ne kupiš mobitel, onda ćeš saznati da su 21.3.2013. penali ipak poskupjeli deset puta, s 1 na 10 kn/mj u slučaju OTPO-a na 12 mj na tarifi XS.
Da si kupio uređaj, i napravio OTPO na 24 mj, penali na XS bi ti porasli "samo" šest puta: s 5 na 30 kn/mj
Sad kao t-mobile neka "akcija" tobože preko web shopa pa odmah vidim nokia lumia 900 (stariji OS 7.8) za 998 kn na najvećoj tarifi od 425 kn mjesečno. Što kazati nego jadno! Taj mobitel cijena mu po europskim dućanima 1500 kn uvrh glave, zadnje zalihe još...
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
15.4.2013.:
slažem se. inače, 798 kn uz trajni nalog.
da dodam i ovo:
11.-18.3.2013.:
15.-21.4.2013.:
drugi mjesecni tjedan popusta uz produljenje OTPO-a: Nokia Lumia 900 snižena za 1100 kn, Sony Xperia Tipo za 390 kn, a Apple iPhone4s 64gb za 600 kn
koliko su ponude primamljive?
za Nokiju je sve rekao Maher22.
sada je "akcijska cijena" za iPhone4s 64gb kojeg nude za 1798 kn u tarifi od 350 kn/mj.
ranije cijene tog mobitela:
_ _.4.13. - 2398 kn u tarifi od 350 kn/mj
22.3.13. - 2198 kn u tarifi od 350 kn/mj
21.3.13. - 3998 kn u tarifi od 350 kn/mj
20.3.13. - 8 kn u tarifi od 300 kn/mj
Poskupe s 8 na 4000 pa pojeftine na 1800 kn i sve to u 3 tjedna. Bravo T-Mobile!!!
Sony Xperia Tipo sam kupovao na jesen za 8 kn i penale od 5x24mj = ukupno 128 kn/Tipo.
sada ga nude za 8 kn + tarifa/penale od 130/kn mj x 24 mj = 3128 kn/Tipo!!!![]()
Zadnji uredio ispravljach : 17-04-2013 u 13:16
Kupljen Huawer G5510 u tarifi flex obitelj 300 kao clan za 208kn i evo sta kazu za raskid ugovora:
Nastavno na Vaš upit u vezi naknade za prijevremeni raskid ugovora obavještavamo Vas da je ugovorna obveza aktivna na pretplatničkom broju 09x/xxxx-xxx, a ista završava dana 30. svibnja 2013. godine. Naknada za prijevremeni raskid ugovora trenutno iznosi 1016,16 kn.
Ma potpisa sam ugovor da bi ostvaria 24miseca 50% popusta. Rekli su mi da im racunalo nedozvoljava da potpisem ugovor bez mobitela pa sam uzea mobitel i proda.
Samo eto govorim da se vidi kako oni to malo puno vise cjene mobitele...
Isto mi je tako i T-com trazia za raskid ugovora 4-5miseca prije isteka 480kn + PDV, a dobia sam prijenosni HDD od 320GB koji niti onda u ducanu nije toliko kosta. Al eto starci nisu tili minjat operatera jer dosta ljudi koje znaju imaju problema. Al ipak sam ih nagovoria![]()
Da li tko zna kada bi se trebao pojaviti HTC One u dućanu (i koliko će biti skuplji od recimo Sony Xperia Z) ??
...HTC Desire->Sensation->One (M7)->Note 3->LG G2-> S6 SM-G920F
Da nadodam još na ovaj prigovor... dakle kako vidjeh po njemačkoj da je cijena uređaja 1500-1800 kn ovisi koji dućan, onda po pitanju ponude operatera mi je realniji tele2 npr. On nudi sada najnoviju nokiu lumiu 920 (koja jest ko nebo-zemlja razlika naspram 900) i to za 1395 kn a 285 kn mjesečne pretplate (150 tarifa + 135 opcija uređaj) što je daaaaaaleko isplativije! T-mobile, DAVAJTE ljudima NOVE uređaje po prihvatljivim cijenama a ne ove što Vam šalju lumia 900 sa skladišta u njemačkoj da njima tamo oslobode prostor za nove lumije 920 a ovdje ostatke uvaljivat pod akciju koja je daleko od akcije a više reakcija poput srčanog udara!![]()
Život je jedno, stvarnost sasvim drugo!
Samsung Galaxy S4 u ponudi Hrvatskog Telekoma od 27. travnja.
Bookmarks