Da li mi mozete reci zasto je nekima desire htc bolji od iphona pod uvjetom da su ga imali i koristili a ne zamisljali da ga imaju i koriste.Te ovi drugi koji znaju za iphone ali su se ipak odlucili za htc.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Zato što je android OS flexibilniji i logičniji od iOS-a koji je samo intuitivan, ja se inače radije koristim logikom nego intuicijom i vjerujem da mi je baš zbog toga draži moj Pulse (~1000kn) nego iPhone4 (~4000kn).
Za pocetak ovo nije niti usporedivo. Isto kao da si isao usporedivati Punto 1.2 sa Audiem A6 4.2i onda tvrdis da je Punto bolji jer imanje gumbica na konzoli , pa je logicniji za upotrebu. Oba idu sa tocke A do tocke B i tu svaka poveznica prestaje istao kao i kod telefona od 1000 i 4000kn. Oba telefoniraju. Tocka.
Imho tesko ce netko dati objektivnu usporedbu ova dva modela (Desire Vs iPhone) tko nije koristio oba i pod uvjetom da si niti jednog nije ostavio jer ce to odmah reci da mu je taj drugi i drazi, a samim time usporedba iznimno subjektivna. Meni uglavnom nije jasno kako se ljudi ne mogu odluciti sto sami zele...osobno koristim iPhone ali mi ne pada napamet dizat nesto u nebesa. Pa ne placa Apple mene nego ja njih tj njihove proizvode. Svaki OS ce imati svoje poklonike i sigurno se u skorijoj budcnosti nece dogoditi da jedan telefon ili brand ili platforma imaju 90 ili vise posto trzista. Da smo svi isti ne bi valjalo![]()
Otidi u trgovinu, isprobaj oba uredaja ili pitaj frendove/poznanike koji imaju te telefone da ti ih daju na probu dok pijete kavu negdje... Tako ces najlakse odluciti jer ono sto je nekome logicno drugome je kriminalno losa izvedba operativnog sustava. A same cinjenice i tech sheet mozes iscitati sa bilo koje gsm stranice. Niti jedan forum ti ne moze dati ono sto saznas kad primis telefon u ruke.
Moj glas ide ajfonu jer ga, kako sam i naveo, osobno koristim, izgleda mi bolje, ima apsolutno sve sto meni treba i naravno da ne mogu onda biti potpuno objektivan. Desire sam imao priliku koristiti neko vrijeme i nije mi se pretjerano svidao (odlican telefon u svakom slucaju ipak da ne bi bilo zabune) i zakljucak je da niti sa jednim neces pogrijesiti samo je pitanje sto ti zelis i koji su tvoji prohtjevi.
Evo dobio sam HTC Desire HD na test, i nakon iPhone4, mogu samo reci, da je iPhone obicna igracka a ovo zbilja impresivan smartphone.
To tako dobro i ugladjeno radi da je to tesko objasniti, posebice uz live wallpaper, HTC Sense sucelje, widgete i slicno, a Android mogucnosti su nevjerojatne. Kad imate takav jedan uredjaj onda shvatite da iPhone4 nije niti trebao niti je top model.
Nije mi nikako jasno zašto se uopće rade takvi uređaji. Nakrcaju ga odličnim performansama i specifikacijama a baterija ostane katastrofa. Za mene je to poluproizvod za koji nema opravdanja bez obzira na sve dobre stvari koje nudi. Baterije su isto napredovale i nije mi jasno zašto proizvođači taj napredak ne primjenjuju. Ne kažem da je na iPhoneu baterija nešto spektakularno ali mi drži dan i pol do dva bez problema.
Bom Chicka WahWah
ACAD na mobitelu nema nikakvog smisla. Čak ni na nekom od 4.3" (pogotovo ne na nekom od 3.5").
svatko tko je ikad koristio ACAD zna da nikad nemaš dovoljno velik ekran (čak ni 24" nije nešto posebno).
Zato i kažem da ta aplikacija nema nikakvog smisla na bilo kojem mobitelu
prije bi se za iPhone moglo reći da je poluproizvod nego za HTC Desire (HD). Baterija je loša, ali je sve ostalo funkcionalno (za razliku od iPhonea)
Zadnji uredio ravilov : 29-11-2010 u 14:48
Baterija na mobitelu je jedna od najbitnijih stavki. Ako moraš mob punit dvaput dnevno i baterija traje 7-8 sati, onda je to katastrofa. Ne kažem za Desire HD da je specifikacijski loš, no baterija me odvlači od kupnje navedenog mobitela i samim time mi nije interesantan. iPhone ima apsolutno sve što mi treba i OK bateriju.
Bom Chicka WahWah
Evo da se i ja prikljucim raspravi.
Ja imam Milestone (android 2.2) a frend mi ima iphone4. Mislim da sve ove prepirke uopce nemaju smisla. Ono sto se meni ne svidja na iphonu je da se moraju instalirati dodatne aplikacije (itunes) da bi se koristio kao removable disk, sto je na androidu jako jednostavno rjeseno. Sto se tice dizajna na novom iphonu mi se nesvidjaju malo ostrije tipke za pojacavanje i rubovi. Iphone3 je savrseno lezao u ruci. Ali operativni sustavi su bazirani na dva koncepta ali su jako dobri sto se tice funkcionalnosti. Android ima desktope sto je nekome plus, ali nekome nije. Mislim da su trenutno iOS i android definitivno najbolji operativni sustavi za mobitele, a razlike su vrlo male i sve ove prepirke su suvisne. iOS je mozda jednostavniji, stabilniji i to je mozda puno bolji izbor za prosjecnog korisnika kojemu je mobitel - mobitel. A tko voli flashati, modati, stalno nesto mjenjati - onda android.
Pozdrav
Sent from my Milestone using Tapatalk
Zadnji uredio johnnydk : 24-11-2010 u 16:01
Nekome kome je mobitel-mobitel, neće kupiti ni jedno ni drugo. Iphone je, ukratko rečeno, precijenjeno smeće napuhano pomoću odličnog marketinga čija se uspješna prodaja temelji na visokom postotku ljudi koji lako padaju pod takav utjecaj ili ih jednostavno nije briga, a dolazi sa hrpom korisnih i beskorisnih aplikacija koje se plaćaju i ne plaćaju i kojem pola stvari ne funkcionira kako bi se očekivalo od tako skupog uređaja (antena, bluetooth, nativna podrška za flash, spojivost sa PC-jem, itd.) pa tako još jednom, po četvrti put dokazuje apsurd potrošačke manije i efekt ovaca kod ljudi. Po tome ga jedino cijenim, po svemu ostalom je Android bolji, iako da se razumijemo, sve je to ista kaša napravljena da izmuze lovu i informacije od vas![]()
@ rise0000
Ne bih se baš složio, Pulse je hardverski gotovo isti kao i 3GS (3.2mpix autofokus, wifi, gps, kompas, 3.5" HVGA kapacitivni ekran (jedino što je slabije je prcesor - 528mhz, grafika, nema multitouch)
A cijena uopće nije važna, to sam tek tako spomenuo jer višestruko veća cijena ne znači nužno puno bolje performanse.
ja sam imao I 3gs I i4 u rukama I usporedivao sa svojim desire-om.jedino sto je kod iphone-a bolje je ekran,nista drugo.i ovisno od osobe do osobe,mozda izgled.jer je stvarno iphone lijep mobitel.a po cemu ga stavljaju I karakteriziraju kao top smartphone,ja stvarno neznam.u usporedbi sa obicnim desire-om,htc je puno bolji,pogotovo desire hd.
moja cura nema koristi od androida I takvih uredaja jer se treba s njim zabavljat I istrazivat.njoj je iphone super jer je tvornicki sve namjesteno,i nema previse prostora ni potrebe za nekom nadogradnjom samog software-a I dodavanja nekih aplikacija.a ja svakodnevno kopam po svom htcu I svakodnevno ga prilagodavam svojim trenutnim potrebama.i tu nema granica.za razliku od iphone-a...
ali kao sto je neko gore rekao,ovisi sta tebi treba.ako hoces mobitel bez nekog pretjeranog zamaranja s njim,a da opet imas izvrstan uredaj onda iphone.ako imas volje I vremena I zelju igrat se s njim,onda android.ali je stvar osobnih potreba I navika.ja sam se dugo dvoumio,i nisam htio iphone jer ga svi imaju...samo zato.(iphone ima brdo aplikacija,da nebi mislio da nemozes na njemu nista dodavat I mijenjat,personalizirat)
koji god uzmes neces pogrijesit.prvo ti odluci sta tebi treba...onda ce ti odma bit lakse...
Gle uopće nisu bitni ni Pulse ni cijene ni auti ni ništa.
Čovjek iznad mene je pitao zašto ljudi više vole android od iOS-a i ja sam se samo nadovezao zašto ja više volim svoj android mobitel (Pulse), nisam rekao da iPhone nije bolji uređaj niti da je samo malo bolji, dapače, mobitel je zmajčuga ali je zbog pre striktnog iOSa u nekim segmentima nevjerovatno ograničen i nepovratno osakačen, dok s druge strane android uživa u tim stvarima. I samo to je razlog zašto mi je Pulse draži
Ali se slažem s tim da je iOS stvarno Ok, od kako sam na iPhonu4 puno manje se bavim sa warez, ROMovima i sličnim sranjcima, tako da imam puno više vremena za socijalizaciju.![]()
U tome i je poanta - slazem se definitivno da iOS ima jos jako puno mjesta za popravak i da definitivno po nekakvom spec sheetu nije u vrhu smartphoneova ali jednostavnost, fluidnost i koncept sucelja je takav da je neodoljiv velikom broju ljudi. Zato je i jakooo malo neutralnih misljenja oko iPhonea, ljudi ga ili vole ili mrze no to prihvacam iskljucivo od onih koji su ga koristili, pa im se dopao/nije dopao... Ekipa koja koristi samo jedno, a pljuje drugo sigurno nije sposobna ocjenjivati kvalitetu uredaja tj njegovog OSa.
iPhone 4 koristim 2mj. i mogu reći da sam izuzetno zadovoljan mobitelom. Nemam nekih posebnih primjedbi, sve radi kako treba i ima sve korisne aplikacije koje su mi potrebne (mail, navigacija, prognoza, vijesti itd.). Također, postoji i AutoCad za iOS koji koristi cura i tu aplikaciju nisam vidio na drugim smartphone-ovima.
Od Androida sam koristio HTC Desire i X10. Desire mi nije sjeo jer postoji hrpa stvari za personalizaciju što mi se ne sviđa i nije mi bili potrebno. X10 mi je bio bolji i mislim da je Timescape super stvar, no opet lošiji od iPhone-a.
Znači, iPhone mi je mob bez konkurencije jer ima gotovo sve što poželim od moba a opet je jako jednostavan!
Bom Chicka WahWah
Ako nisi arhitekt ili nešto slično, nećeš vidjeti smisao te aplikacije isto kao ni ja. No moja djevojka, koja je arhitektica, itekako vidi smisao u toj aplikaciji. S obzirom da je dosta na terenu, na gradilištu, kod investitora i sl., postoji dosta stvari u kojima joj ta aplikacija pomaže :-)
Bom Chicka WahWah
Ne znam zasto si kvotao mene jer ja se apsolutno slazem za iPhone no dopustam da ima ljudi koji misle drugacije. A istina je da i dalje ima mjesta za poboljsanja koliko god da je i trenutno nama dobar![]()
Battery Life
The device is equipped with a 1230 mAh Li-Ion battery. The producer claims up to 9 hours of talk time (GSM) or up to 420 hours (i.e. 17 days) of standby. Unfortunately, those numbers are far from being true. Based on my personal experience with the HTC Desire HD, I can say that it is one of few smartphones (if not the only one) that can hardly last through a single day of active use unless you have a spare battery in your pocket.
Let me describe my routine smartphone usage scenario. In the morning, I unplug the charger, turn on the music and leave the house. The music is kept on for the whole day, save for probably some hour or two. I have two e-mail accounts with active push-mail and occasionally stop to look up something on the Internet (about one hour of active browsing in total) or have a phone conversation (30-40 minutes in total). If I leave the house at 1000 hours, the HTC Desire HD will be dead (i.e. it will turn itself off) by 15-1600 hours. If I allow it to automatically roam between 2G and 3G networks, it will die off even quicker. You are free to make your own conclusions now.
malo sam ga precijenio, traje 5-6 sati
Šalu na stranu, naravno da bi ovo sve iscrpilo i druge uređaje ali bi trajali bar do navečer..Proporcionalno tome, čisto sumnjam da može izdržat jedan dan kod normalne upotrebe.
i da, ima slabiju bateriju nego običan desire..pa gdje je tu logika??
Uglavnom, nije ni to sad bitno..Svako bira uređaj koji mu se sviđa i koji ima mogućnost kupiti..pa nisam ja prodavač ili proizvođač da držim nekom stranu i klasifisiciram mobitele..
flagship?? top model?? high-end?? meni je tak svejedno..
evo ja ću odsad govorit kako koristim low-budget mob (hej zlobnici,nisam mislio na moju nokijicu)..
možda ljudi budu sretniji..
Gle, ista stvar je bila i sa nokijoim N95, svojevremeno su je milijuni ovaca načinili najbolje prodavanim smartphonom a za mizernu bateriju doznali tek kad su je kupili.
Vjerujem da će isti scenarij biti i sada![]()
upadam ko padobranac, tek sam danas otkrila ovaj forum i mislim da cu biti svakodnevan posjetitelj.
naime, dvoumim se izmedju htc desirea i iPhonea4....
sve vise naginjem htc-u.
jedino sto me muci je sto mi svi kazu da ako mi htc padne da ce vjerovatno bit velike stete dok je kod iPhonea otpornost na padove veca....
(inace imam 2stetocine kod kuce, jednome je 9mjeseci a drugome dvi i pol godine....)
Ovdje će ti vjerojatno svi preporučiti Desire jer smo ga svi i sami izabrali (i dobro platili).
A da uzmeš sada neki jeftinije mobitel, pa kad malo porastu onda uzmeš iPhone ili neki drugi?
Imam i ja nećakinju malu i kad je bila 9 mjeseci(i starija par mjeseci) mobitele je redovito žvakala ako se dohvatila, a bilo je i bacanja mobitela
Tak da bi ti ja preporučio neki jeftiniji(tipa oni modeli koji služe samo za poruke i pozive uglavnom).
Ali ako svejedno želiš, onda bi ti preporučio iPhone. Lakši će ti biti za korištenje.
Bookmarks