Join Today
Zatvorena tema
Stranica 2 od 8 PrvaPrva 1 2 3 4 5 6 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 193

Hybrid View

  1. #1
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    Vipnet d.o.o.
    Godina
    39
    Postova
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne razumijem zašto se vodi bitka oko cijena iphone-a...svaki mobitel ispadne skup ako ga gledaš na ovaj način...ja sam davno svoju nokiu n95 platio 2991kn,i mjesečno po 100kn min.potrosnja, na dvije godine...i to je puno, pa niko nije fantazirao.mobitel je skup bez ugovora ali je to politika operatera, da se ljudi vezu ugovorom, jer njima je najmanja zarada od prodaje uređaja...
    Iphone nije skup za onog tko će iskoristiti ono sta on pruža, skup je za onog koji ga koristi za pozive i sms poruke...
    Ja ga ne želim iz osobnih razloga, jer ga previše njih ima I vecini služi kao modni dodatak.ali rec da nije dobar je glupost.
    A uspoređivati sa drugim uređajima je smiješno.i mislim da ako će ga neko poredit , neka da konkretne argumente zasto je bolji,a ne svoje mišljenje,to je kao da kazem da je 1ghz lošiji od 500mhz...jer je to moje mišljenje...a nema veze s realnosti...
    i ove kalkulacije sa tarifama su stvarno smiješne...ispada da na bonove ne trosite novac, ili obavljate pozive bez naknade...uzmi mobitel za 1kn pa će te opet kostat par tisuća kuna za dvije godine ugovora.
    Ja osobno imam desire-a I zadovoljan sam s njim.uzeo sam ga za 9kn na tarifi 400 ali do kraja godine imam 50% popušta, I isto cu kao većina nakon pola godine promijenit tarifu. Kostat će me kao i iphone, mozda malo manje, pa niko ne prigovara za njegovu cijenu.

  2. #2
    Too old for this Sh**!!! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdriveTagger First Class

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    München
    Mobitel
    S.G.S23Ultra/ G.Note10+
    Operater
    Telemach/Congstar
    Godina
    38
    Postova
    6.863
    Bodovi
    93.768
    Nivo
    74
    Bodovi: 93.768, Nivo: 74
    Bodovi: 93.768, Nivo: 74
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Molio bih da se vratite NA USPOREDBU TELEFONA, te se ostavite operatera, tarifa i rasprave oko cijene razgovora, megabajta i tome sl.
    ..::>>> Just a little smile can give you more than a money :) <<<::..

  3. #3
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Mobitel
    iPhone 4
    Operater
    T-mobile
    Postova
    229
    Bodovi
    3.644
    Nivo
    14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slazem se, ali ovdje neki uporno tupe jedno te isto i ne mozes im objasniti neke stvari. Ako ne moze shvatiti nacin prodaje iphonea onda cemu raspravljati koliko je bolji ili losiji iphone u odnosu na ostale telefone.
    Uglavnom, sto se mene tice ova raprava je nist koristi. Nitko nije napisao neku stvarno korisnu razliku izmedu iphonea ili nekog drugog telefona. Neki pisu da je dummy phone i uporno u skoro svakom postu to ponavljaju.
    Ako mi netko kaze da je iphone dummy phone, sto to meni znaci ? Zelim neke konkretne stvari. Npr. iPhone nema java podrsku sto je meni nedostatak, ali nitko ovdje to nece komentirati zato sto isti problem ima i Android.
    Na androidu se to da rjesiti 3rd party aplikacijom, ali ja ne zelim recimo rootati telefon da bih dobio to. I sada, moze li mi netko reci moze li se na androidu instalirati 3rd part java bez rootanja ?
    Pitam jer recimo na iphoneu se instalira aplikacija pbz radi internet bankarstva (sto je meni bitno), dok je jedna kolegica kupila x10 i kada je vidjela da pbz aplikacija ne radi na androidu jer nema jave odmah je mjenjala X10 za nokiu N97...

  4. #4
    Too old for this Sh**!!! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdriveTagger First Class

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    München
    Mobitel
    S.G.S23Ultra/ G.Note10+
    Operater
    Telemach/Congstar
    Godina
    38
    Postova
    6.863
    Bodovi
    93.768
    Nivo
    74
    Bodovi: 93.768, Nivo: 74
    Bodovi: 93.768, Nivo: 74
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako ne moze shvatiti nacin prodaje iphonea onda cemu raspravljati koliko je bolji ili losiji iphone u odnosu na ostale telefone.
    ...ne vidim zašto je navedeni "razlog" toliko bitan u ovim raspravama ...

    ...to što je nekome iPhone dummy, što mu se sviđa ili ne, što mu je android bolji od njega - svatko ima pravo na svoje mišljenje pa tako i na iznošenje svojeg mišljenja...upravo zato postoje USPOREDBE MODELA, a ovdje se raspravlja o iPhone vs. ostali...
    ..::>>> Just a little smile can give you more than a money :) <<<::..

  5. #5
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Mobitel
    iPhone 4
    Operater
    T-mobile
    Postova
    229
    Bodovi
    3.644
    Nivo
    14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samo sam htio skrenuti pažnju kako se s ljudima koji ne mogu shvatiti cijenu uređaja zato što oni to ne žele shvatiti, ne može raspravljati o usporedbama. Uglavnom, odo ja van iz ove teme. Usporedbe ionako postoje po cijelom netu.

  6. #6
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    31 days registered

    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Mobitel
    HTC Desire
    Operater
    Vipnet d.o.o.
    Godina
    39
    Postova
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ajd mi recite dali je bolji od desire-a I zašto je ili nije? Eto, kratko I jasno,i naravno ne uzimajući cijenu u obzir

  7. #7
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Moto RAZR, ZN5,XOOM
    Operater
    Tele2
    Godina
    40
    Postova
    739
    Bodovi
    25.855
    Nivo
    39
    Bodovi: 25.855, Nivo: 39
    Bodovi: 25.855, Nivo: 39
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao dgrgic37 Pregledaj post
    Ajd mi recite dali je bolji od desire-a I zašto je ili nije? Eto, kratko I jasno,i naravno ne uzimajući cijenu u obzir
    ako odlučiš kupiti iphone
    dobiješ hardverski bolji mob..
    dakle dobiješ bolji ekran(bolja rezolucija, retina), bolji procesor(cortex je ipak bolji od snapdragona) i po reviewima bi rekao dosta bolju kameru (bolje fotke daje i bolji HD video)

    a ako se odlučiš ne kupiti ga
    sa desireom dobiješ puno, puno fleksibilniji OS, sa puno više prilagodbe, tvikanja i svega ostalog (to mislim bez rootanja il takvih stvarčica...)
    ne tako lošiji hardver od iphonea

    dakle mobiteli su tu negdje...ostaje na tebi da vidiš dal ti se više sviđa iOS (nadam se da ne ), ili android ()

  8. 'Hvala' kaže:


  9. #8
    Too old for this Sh**!!! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdriveTagger First Class

    Datum registracije
    Nov 2002
    Lokacija
    München
    Mobitel
    S.G.S23Ultra/ G.Note10+
    Operater
    Telemach/Congstar
    Godina
    38
    Postova
    6.863
    Bodovi
    93.768
    Nivo
    74
    Bodovi: 93.768, Nivo: 74
    Bodovi: 93.768, Nivo: 74
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...za usporedbe modela potrebni su konstruktivni i opširni odgovori...

    ...odgovore tipa "ovaj je bolji od toga zbog ekrana" i sl. ću brisati bez upozorenja...
    ..::>>> Just a little smile can give you more than a money :) <<<::..

  10. #9
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Desire HD, N900, N8, E72
    Operater
    Tele2/T-Mobile
    Postova
    1.217
    Bodovi
    19.415
    Nivo
    33
    Bodovi: 19.415, Nivo: 33
    Bodovi: 19.415, Nivo: 33
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Momci samo da se opet malo ukljucim.

    Sto se tice vjecnih dilema oko iPhonea i ostalih, postoje fanovi, postoje hejteri i postoje oni izmedju.

    Osobno nikad nisam, pa niti necu popusti Steve Jobs sales speecheve i monologe koje radi na svojim predstavljanjima. Niti sam se ikada po noci budio kako bi ga gledao i dizao u nebesa kao velikog tehnoloskog maga. To ne radim ni sa ostalima, pa necu ni sa Jobsom.
    Jednom sam samo pratio predstavljanje iPada radi clanka u VIDI-ju i pozalio, toliko pompoznosti i svega radi obicnog uredjaja koji nema ni USB-utore, bilo mi je presmjesno, no eto, svatko voli i kupuje sto zeli.

    Ajmo sad analiticarski gledati na stvari, prosle godine marketshare:
    Symbian 47%
    RIM 20%
    iPhone OS 14%
    Windows Mobile 9%
    Linux 5%
    Android 4%

    Android je trenutno u velikom porastu, no i Symbian, pa su pitanja tko ce koga stici, Android iPhone, ili iPhone Symbian.

    Pricali mi ili ne, Symbian je vodeci, a uz high end modele te CBD tehnologiju ekrana na modelima E7 i N8, oni hvataju korak sa trenutnim trendovima. Zeljeli mi to ili ne, Symbian je i dalje vodeci OS.

    Apple je relativno mlad na mobilnom trzistu, a usao je pompozno i bahato, iako su neki poput HTC-a bili pioniri ovog trzista i vrlo dobro znaju kako napraviti dobar smartphone:


    1997. godine gdje je bio Apple? Stoga snimali su situaciju i izdali jedan model mobilnog uredjaja.

    Osobno nikada nisam volio nazivat iPhone smartphone uredjajem, jer je smartphone naziv potekao od pravih business mobilnih uredjaja koji su bili high end u poslovnom svijetu od BB 8xxx serije do Nokija Communicator linija te HTC Tytn/Wizard modela.

    Prvi iPhone nije bio niti multimedijalni, jer je u to vrijeme obican Sony Ericsson K850 imao bolju kameru,a da ne kazem izvrsne Nokije N serije sa Carl Zeiss optikom. No marketing i prodaja gurua Jobsa je ucinila svoje.

    Iako sam imao iPhone4 i dalje me je ostavio ravnodusnim, dobar je, radi relativno dobro, lezi u ruci dobro (iako sam iskusio signal issue), no gdje je evolucija? i dalje nema virtualnih ekrana, korisnih widgeta koje mogu vidjeti na Androidu itd..

    Za mene iPhone4 zasigurno nije, za nekoga ce biti.

    Ako pricamo o high end modelima trenutno danas, onda pricajmo i o N8 modelu sa 12 mpx kamerom, HD snimanjem, HDMI izlazom i slicnim featurima koji oznacavaju smjer kretanja razvoja mobilne industrije. Pricajmo i o nadolazecim HTC modelima,posebice Evo7 te Desire HD.

    Ajmo zavrsit pricu? iPhone4 vs ostali? ja glasam ostali, jer ih ima vise, jer su inventivniji, dolaze u raznim oblicima, bojama, cijenama i OS-ovima. Stoga iPhone tu nema neke velike sanse, bit ce i dalje super stvar u djepu zene i trendsetera.

    Neki ce ga voljet, neki ce ga kupovat, neki ce ga mrzit

  11. 'Hvala' kaže:


  12. #10
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vela Luka
    Mobitel
    HTC Desire & One X
    Operater
    Vip
    Godina
    36
    Postova
    140
    Bodovi
    7.994
    Nivo
    21
    Bodovi: 7.994, Nivo: 21
    Bodovi: 7.994, Nivo: 21
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El Nino je napisao da je jednostavan za koristenje, sto znaci o prilike dummy phone.
    Imao sam ja 2 mjeseca 3gs, ali nije mi to to, s desire sam puno zadovoljniji. Imam puno vise kontrole i opcija.

    Iphone je jednostavno popularan. Svako drugo dite ga ima. Mama kupi mi iphone.
    A evo jedan link. Vidi se tko ga vecinom koristi i zasto sluzi.
    Motorola v50->v51->v300->e398->mpx220(treba popravak) and v3i->Samsung SGH-D600->Sony Ericsson K800i->C510i->HTC Desire->One X

  13. #11
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagabria
    Mobitel
    HTC Evo 3d, Samsung u900
    Operater
    097, 092
    Godina
    41
    Postova
    1.701
    Bodovi
    56.072
    Nivo
    57
    Bodovi: 56.072, Nivo: 57
    Bodovi: 56.072, Nivo: 57
    Ukupna aktivnost: 6,0%
    Ukupna aktivnost: 6,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    apple ili volis ili ne volis...tako je i s iphonom,ipadom,macom...ili ga koristis ili ne...
    nema izmedu!
    svaka daljnja rasprava je skoro po smijesna...onaj ko ga voli ce ga hvaliti na sva usta i bit ce subjektivan...isto kao i oni koji ga ne vole, pa ce ga kritizirati i isto biti subjektivni...
    ovaj ima ovo, ovaj ima ono...frend mi ima htc hd2 i meni mob nije nesto...osobno mi je dragoda nisam dala 4000kn za njega...njemu je taj mobitel savrsen...
    zato iimamo neki izbor da svatko izabere ono sto mu pase i sto mu se svida...
    ja svoj iphone ne bih nikada dala, volim ga i ne zelim ga mijnjati (jedino za 4orku)...realno, neke stvari mu fale, ali sve to sto mu "fali" meni nije niti jednom zatrebalo, da bih rekla "joj kvragu,nema to"...
    nekome podrska za dokumente,BT,flash i slicno trebaju i to im je prevelika mana, ali onda ga nece kupiti nego ce izabrati neki drugi uredaj...meni osobno to ne treba, ono sto mi treba iphone odraduje savrseno i zbog toga ga ne mislim mijenjat...
    Toše hajde da napravimo zvjezdano nebo...budi najsjajnija zvijezda na njemu a ja ću biti tvoj odsjaj u jezeru suza!
    R.I.P.-16.10.2007.

  14. #12
    Apple Moderator
    Datum registracije
    Mar 2005
    Mobitel
    iPhone 5s
    Operater
    T-Mobile
    Postova
    5.162
    Bodovi
    109.480
    Nivo
    80
    Bodovi: 109.480, Nivo: 80
    Bodovi: 109.480, Nivo: 80
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tutlek, potpisujem svaku rijec. Ova rasprava moze ici do 1000 stranica, ali ni onda se nece znati "Pobjednik" isto kao i vjecito Volkswagen vs Opel
    iPhone 5s 16 GB

  15. 'Hvala' kaže:


  16. #13
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2004
    Lokacija
    zg
    Mobitel
    i6+ 128gb
    Operater
    sve
    Godina
    40
    Postova
    3.015
    Bodovi
    24.161
    Nivo
    37
    Bodovi: 24.161, Nivo: 37
    Bodovi: 24.161, Nivo: 37
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beetleman-trebamo gledat di idu high end mobovi,n8 das kao primjer??12mpx,hd snimanje,hdmi itd navedes kao primjer??
    a os je gore i dalje stari kao yugo i neusporediv sa ios,andoridom...i dalje nista od ove njoke,kupit ce je samo oni,koji imaju nokije od 3310...

    nemaju smisla ove usporedbe i kada ce te pobogu to vise shvatiti,svakome nesta drugo pase i fala bogu da je tako,svi sretni zadovoljni...

  17. #14
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Mobitel
    T-mobile Pulse
    Operater
    Tele2
    Postova
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zadnjih par mjeseci sam nažalost promijenio dosta mobitela. Skrasio sam se na kraju na E63 zato jer je bila jeftina, a ionako mi je mobitel trebao samo za mailove (barem sam tako mislio). Prije nje sam imao HTC Legenda, a prije Legenda Motorolu Milestone. Prelazak sa Androida natrag na Symbian je bio uber bolan.

    Frend je kupio iPhone 4 čim je stigao u UK tako da sam se dosta dobro upoznao sa mobitelom. Nakon korištenja njegovog iPhonea i svog Legenda/Milestonea došao sam do sljedećih zaključaka
    Prednosti Androida u odnosu na iOS:
    Veća sloboda. Mogućnost spajanja mobitela u Mass Storage Modeu, nema potrebe za debilnim iTunes-om.
    Operacijski sustav izgleda modernije. Widgeti, customizable home screens - sve to izgleda jako dobro te su ujedno jako korisni. iOS izgleda zastarjelo u odnosu na Android
    Bolji multitasking
    Veći odabir. kod iOSa na odabir imaš praktički 3GS i 4, dok na Androidu imaš priliku odabrati onaj koji ti se najviše sviđa
    Swype - ako niste probali pisat do sada koristeći swype, probajte
    Notifikacije

    Prednosti iOSa u odnosu na Android:
    Veći odabir aplikacija te veća kvaliteta aplikacija koje su na obje platforme
    Stabilniji OS. Android mi se znao zblesirat ponekad (nedovoljno često da bi bio važan drawback), iOS je ostavio dojam kao stabilniji OS.
    Bolji touchscreen, odnosno odziv na dodir. Mislim da su trenutno dosta blizu, ali po meni je iPhone i dalje u prednosti. WP7 s druge strane opasno ugrožava iPhoneov tron kada je u pitanju touch.

    Meni je osobno Android bolji. Jedan od velikih nedostataka iOSa je inzistiranje na korištenju iTunesa za spajanje na PC. Iako postoje rješenja koja ovo zaobilaze njih je većinom potrebno platiti. Uz to, widgeti su odlična stvar te mi je čudno što se Apple još nije počeo njima baviti. Po pitanju stabilnosti mislim da Android još nije na razini iOSa, ali po meni to nije tako strašna cijena za platiti.

    Ono što me smeta kod recenzenata koji testiraju android uređaje je što više manje svi pričaju kako je OS geeky, kako nije idiot-proof kao iOS. Moj prvi Android je bio Milestone i pohvato sam sve iste sekunde. Jednostavno ne razumijem što je tu geeky i što je kod Androida teško za pohvatat. Što je najgore, ti ljudi svaki dan prčkaju po mobitelima, čovjek bi mislio da će barem njima sve to biti jasno, da će oni prvi sve to pohvatati. Da, iOS je jednostavan, prejednostavan, ne razumijem kako to samo po sebi nije nedostatak.

  18. #15
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    SocialVeteranOverdriveTagger First Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2008
    Mobitel
    Galaxy S7 Edge
    Operater
    Vip®
    Postova
    2.620
    Bodovi
    28.054
    Nivo
    40
    Bodovi: 28.054, Nivo: 40
    Bodovi: 28.054, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 8,0%
    Ukupna aktivnost: 8,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pitanje:
    -Kaj je tada vec postojao unlock kada je dosao u UK ?

    PS: Nebi se slozio sa ovim bolji multitasking. Meni su u principu isti i na Androidu i na iOSu samo kaj na iOSu moras pritisnut 2 puta home screen button da dobis taj meni, a na Androidu moras dugo drzat home button..

    Swype je los kada koristis "sleng".



    I ovo kaj si reko, da je Android geeky, pa to mislim da i je malo.
    Jel recimo za Android moras znat hrpu stvari, kaj je ovo ono, dok na iOSu moras znat samo sta je JB, sta je Cydia i znat tipkat po ekranu. Ostalo je nebitno...
    "Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do" S. Jobs

  19. #16
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Mobitel
    T-mobile Pulse
    Operater
    Tele2
    Postova
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pa što moraš znat? Ako ga nejdeš rootat moraš bit braindead da bi se osjećao izgubljeno koristeći Android.

  20. #17
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    Veteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    iPhone 6S Plus
    Operater
    T-Mobile
    Godina
    43
    Postova
    3.003
    Bodovi
    51.213
    Nivo
    55
    Bodovi: 51.213, Nivo: 55
    Bodovi: 51.213, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaj se tiče iTunesa, meni su predobri, ponajviše zbog organiziranja glazbene knjižnice. Puno bolje napravljeno nego onaj drag'n'drop. Istina, fali koji put mass storage mod, ali iTunesima dajem svaku pohvalu.
    Bom Chicka WahWah

  21. #18
    Svježe registriran Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Benkovac
    Mobitel
    Samsung Galaxy 5
    Operater
    Tele2
    Postova
    3
    Bodovi
    3.025
    Nivo
    12
    Bodovi: 3.025, Nivo: 12
    Bodovi: 3.025, Nivo: 12
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Može pomoć oko trileme?

    Dakle, nakon dugogodišnjeg korištenja iPhonea (2G i 3GS) odlučio sam se možda preći na nešto novo tako da trebam savjet. Iako sam svim iPhoneima koje sam imao vadio mast, došao sam do zaključka da sam i sa jailbreakanim iPhoneom svejedno dosta limitiran što se tiče čeprkanja po OS-u pa sam razmišljao da li uzeti iPhone 4, Nokiju N900 ili neki od novih Windows 7 powered mobitela kada se pojave kod nas (pikiram na HTC HD7 ili HTC 7 Mozart).

    E, sada da objasnim zašto N900... Iako ima rezistivni touch screen i star je godinu dana imam neki osjećaj da bih bio zadovoljan njome, što zbog mogućnosti manipuliranja po OS-u, a što zbog toga što me gotovo svaki review na netu uvjerio da ju trebam uzeti.

    Ako može kakav savjet.

  22. #19
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    SocialVeteranOverdriveTagger First Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2008
    Mobitel
    Galaxy S7 Edge
    Operater
    Vip®
    Postova
    2.620
    Bodovi
    28.054
    Nivo
    40
    Bodovi: 28.054, Nivo: 40
    Bodovi: 28.054, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 8,0%
    Ukupna aktivnost: 8,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako ti se ne svida onda ta "limitiranost", onda rade nemoj gledat i4 jel je ista prica i na njemu.
    Jedino mozda kaj ima malo drugaciji dizajn, pa ako si "vizualan" tip, svidit ce ti se.

    Pa jel znas da N900 ima Maemo 5 OS? Dakle, hocu reci dali znas sto sve mozes sa tim OSom, koje su mu mane/prednosti i slicno??

    Imao sam Windows Mobile 7 (HTC Trophy) na par sati koristenja i nije mi se svidio taj novi OS.
    Nekak mi se dizajn ne svida a takoder niti mobiteli koji ga podrzavaju :/
    "Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do" S. Jobs

  23. #20
    Svježe registriran Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Benkovac
    Mobitel
    Samsung Galaxy 5
    Operater
    Tele2
    Postova
    3
    Bodovi
    3.025
    Nivo
    12
    Bodovi: 3.025, Nivo: 12
    Bodovi: 3.025, Nivo: 12
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao -->Cionn<-- Pregledaj post
    Ako ti se ne svida onda ta "limitiranost", onda rade nemoj gledat i4 jel je ista prica i na njemu.
    Jedino mozda kaj ima malo drugaciji dizajn, pa ako si "vizualan" tip, svidit ce ti se.

    Pa jel znas da N900 ima Maemo 5 OS? Dakle, hocu reci dali znas sto sve mozes sa tim OSom, koje su mu mane/prednosti i slicno??

    Imao sam Windows Mobile 7 (HTC Trophy) na par sati koristenja i nije mi se svidio taj novi OS.
    Nekak mi se dizajn ne svida a takoder niti mobiteli koji ga podrzavaju :/
    Kaj se tiče iPhonea, znam sve, kao što rekoh, njih sam prešao uzduž i poprijeko, niša mi na njemu nije nepoznato i možda je želja za četvorkom stvar navike. Vizualan sam tip, ali mi dizajn ipak nije nešto što će me privući na iPhoneu. N900 mi se i sviđa zbog Maema, skoro pa i ne postoje limiti. Windows Phone 7 OS mi se još u vrijeme najave činio dobar, ali opet, relativno je svježe.

    Mislim da ću riskirati i uzeti N900 pa kaj bude, bude...

    Hvala!

  24. #21
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Mobitel
    iPhone 4
    Operater
    T-mobile
    Postova
    229
    Bodovi
    3.644
    Nivo
    14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Fadolf Pregledaj post
    Kaj se tiče iPhonea, znam sve, kao što rekoh, njih sam prešao uzduž i poprijeko, niša mi na njemu nije nepoznato i možda je želja za četvorkom stvar navike. Vizualan sam tip, ali mi dizajn ipak nije nešto što će me privući na iPhoneu. N900 mi se i sviđa zbog Maema, skoro pa i ne postoje limiti. Windows Phone 7 OS mi se još u vrijeme najave činio dobar, ali opet, relativno je svježe.

    Mislim da ću riskirati i uzeti N900 pa kaj bude, bude...

    Hvala!
    Nemoj riskirati bas previse. Moj ti je savjet da ipak probas naci nekog tko ima taj telefon i vidis kako to radi ili barem nadi na youtubu filmice. Ja osobno nikada nisam bio zadovoljan s niti jednim OS-om na kojem je Nokija radila...bio smart ili dummy os, Nokija je uvijek imala to lose napravljeno.

  25. #22
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Xperia X10 mini pro
    Operater
    VIP
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Da i ja komentiram obzirom da je 20-tak kolega na poslu pokupovalo iPhone 4 čim je izašao. Jedini kolega koji ju koristi još i danas je svoju kupio u Americi. Svi ostali imaju užasnih problema sa smrzavanjem, u pošti ne mogu čitati attachmente, spori su im i često se iz čistog mira ugase. Konstantno su na servisima i sada će mjenjati za HTC ili Nokiu jer je lik u servisu potvrdio da su nekaj grdo zeznuli za naše tržište jer imaju dnevno po 50-tak reklamacija.

  26. #23
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Mobitel
    iPhone 4
    Operater
    T-mobile
    Postova
    229
    Bodovi
    3.644
    Nivo
    14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Bodovi: 3.644, Nivo: 14
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moj telefon je radio super bez ikakvih smrzavanja, ali wifi mu nije dobar. No danas sam otkrio da na mojem ruteru niti jedan iphone ne radi kako treba.
    Sto se tice HTC-a to ti nista ne znaci da ce mobitel raditi dobro. I HTC i Nokia imaju isto puno kvarova kao i iphone itd. No razlika je u tome sto HTC ima najsugaviji servis na planeti.
    Neka se pomoli da mu ne crkne jer servis jako cesto ne priznaje garancije vec krivi ljude da su oni ostetili telefon itd.... Samo provjeri pod windows mobile rubriku Agrammservis iskustva.

  27. #24
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    SocialVeteranOverdriveTagger First Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2008
    Mobitel
    Galaxy S7 Edge
    Operater
    Vip®
    Postova
    2.620
    Bodovi
    28.054
    Nivo
    40
    Bodovi: 28.054, Nivo: 40
    Bodovi: 28.054, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 8,0%
    Ukupna aktivnost: 8,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Joker2206 Pregledaj post
    Moj telefon je radio super bez ikakvih smrzavanja, ali wifi mu nije dobar. No danas sam otkrio da na mojem ruteru niti jedan iphone ne radi kako treba.
    Sto se tice HTC-a to ti nista ne znaci da ce mobitel raditi dobro. I HTC i Nokia imaju isto puno kvarova kao i iphone itd. No razlika je u tome sto HTC ima najsugaviji servis na planeti.
    Neka se pomoli da mu ne crkne jer servis jako cesto ne priznaje garancije vec krivi ljude da su oni ostetili telefon itd.... Samo provjeri pod windows mobile rubriku Agrammservis iskustva.
    Ovisi o posiljci mobitela.
    Recimo, Nokia XM 5800 kada je dosla u Hrv. imala je problema sa zvucnikom za razgovor i puno ljudi je to reklamiralo.
    Onda na N97 su se ljudi zalili da im nije enter radio.
    Mislim, svakakvih gresaka je bilo.
    "Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do" S. Jobs

  28. #25
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    Veteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    iPhone 6S Plus
    Operater
    T-Mobile
    Godina
    43
    Postova
    3.003
    Bodovi
    51.213
    Nivo
    55
    Bodovi: 51.213, Nivo: 55
    Bodovi: 51.213, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao carica2010 Pregledaj post
    Da i ja komentiram obzirom da je 20-tak kolega na poslu pokupovalo iPhone 4 čim je izašao. Jedini kolega koji ju koristi još i danas je svoju kupio u Americi. Svi ostali imaju užasnih problema sa smrzavanjem, u pošti ne mogu čitati attachmente, spori su im i često se iz čistog mira ugase. Konstantno su na servisima i sada će mjenjati za HTC ili Nokiu jer je lik u servisu potvrdio da su nekaj grdo zeznuli za naše tržište jer imaju dnevno po 50-tak reklamacija.
    Po ovome tvome ispada da od 20ak kolega njih 19 ima problema s iPhoneom, osim ovog jednog kaj ga je kupio u Americi. Po mom mišljenju ovo je čista patka i nepotrebno pljuvanje po navedenom uređaju. OK da postoji problem s 1-2 uređaja od njih 20 ali s 19 ne vjerujem nikako, sorry. Imam i ja par prijatelja koji imaju iPhone 4, imam ga i ja i nisam čuo nikog od nikog od njih da su imali nekih problema. U mjesec dana korištenja nisam imao niti jedan problem a niti oni se ne žale. Tak da ti ova priča ne drži vodu jer bi to već pisalo po novinama, internetu i sl.
    Bom Chicka WahWah


 
Zatvorena tema
Stranica 2 od 8 PrvaPrva 1 2 3 4 5 6 ... PosljednjiPosljednji

Slične teme

  1. [n70] nTorch i ostali programi
    By dodo_88 in forum Symbian S60 1st i 2nd edition
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 11-11-2007, 12:02
  2. ICQ i ostali IM na symbianu
    By KaKaV NeReD in forum Symbian S60 1st i 2nd edition
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 31-08-2005, 23:43
  3. SMS - AutoCleanUp i ostali sms problemi
    By htom in forum Općenito
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 09-02-2005, 15:47
  4. Ostali...
    By Jamal in forum Ostali proizvođači
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 29-06-2003, 14:03

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove