Join Today
+ Odgovori na temu
Stranica 11 od 21 PrvaPrva ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 251 do 275 od 521
  1. #251
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tnx...stavio sam gore cyanogen 7.0.3, mislim da je to zadnja stabilna verzija...i sve 5, samo me zanima posto sam ja prije instalacije istg radio onu ext3 particiju na kartici, dali sad nakon instalacije trebam to opet raditi da bi dobio da mi se sve aplikacije instaliravaju na karticu ili ce se sad automatski instaliravati posto sam to vec napravio prije instalacije???sad imam oko 120 mb slobodno
    tnx

  2. #252
    stargazer Postignuća:
    VeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    Upernavik
    Mobitel
    Note9
    Godina
    39
    Postova
    6.604
    Bodovi
    56.617
    Nivo
    58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Particiju si napravio i ona ne ide nigdje dok ne preformatiras cijelu karticu u gpartedu ili sl. Samo fleshas i uzivas. Ako rom ima podrsku za app2ext on ce napraviti sve ostalo. Zapamti jedino da aplikacije sad instaliras na internu memoriju, a ne sd - tvoja interna je sada zapravo ext particija.
    Keep calm and fastboot oem unlock.

  3. #253
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cek, ne kuzim, napravio sam ext3 particiju od 500 mb, i instalirao cyanogen, i ostalo mi samo 116 mb, nebi li trebalo bit vise mjesta onda?? ispada da mi ga je manje nego sa original romom i sensom po tome???
    i sad sam skuzio da ovaj rom nema sinkronizacije kontakta, il ja to samo enznam nastimat...i da nema one opcije da kad tipkas u dialeru brojeve da on filtrira imena ...mislimda se sutra vracam na neki sense rom, leedroid il nesto slicno...ovo mi se ne svida...

  4. #254
    stargazer Postignuća:
    VeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    Upernavik
    Mobitel
    Note9
    Godina
    39
    Postova
    6.604
    Bodovi
    56.617
    Nivo
    58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Interna memorija se uvijek smanjuje.
    Ako su ti aplikacijie na internoj, znaci da su zapravo na extu, ali njihovi podaci ostaju na internoj i oni ti smanjuju prostor. Naravno, ako si instalirao sve isto kao i na prethodnom romu, trebas imati puno vise slobodnog prostora

    O romovima nema smisla ovdje pricati. Trebas se malo bolje upoznat s aosp romovima, ali ne garantiram da ce ti se svidjeti.
    Keep calm and fastboot oem unlock.

  5. #255
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ajde onda jos samo ovo da pitam...sa rom managerom sam radio ext3 particiju i najvise sta mi je on dopustio je bilo oko 500 Mb sta mi izgleda malo posto imam hispeed, misliom class 6 8Gbkarticu i volio bi napraviti tu particiju od bar 2 Gb jer koliko sam skuzio na nju se instalira rom i kasnije aolikacije, e sad, dali postoji nacin da je napravim vecu i dali postoji nacin da ovu postojecu resizeam??? unaprijed hvala...

  6. #256
    stargazer Postignuća:
    VeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    Upernavik
    Mobitel
    Note9
    Godina
    39
    Postova
    6.604
    Bodovi
    56.617
    Nivo
    58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krivo si skužio priču oko ext particije. Sistem ima svoje mjesto na NAND čipu u mobitelu i ne možeš birati gdje ćeš ga flešati. To su već toliko banalna pitanja da ne bi bilo loše da malo proguglaš arhitekturu koja stoji iza svakog Android telefona.
    http://www.addictivetips.com/mobile/...ta-cache-misc/

    Kao što sam u tutorialu spominjao, particije radiš/editiraš preko Gparteda. 500MB ti je i previše za ono čemu služi ext particija.
    Keep calm and fastboot oem unlock.

  7. #257
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ok, znaci sad kad odem na phone storage pise mi ovako...available on ext partition :175 Mb
    i pod internal storage pise mi available on data : 111Mb
    Available on system: 11,56Mb

    sta je ovo zadnje sa 11 Mb i dali je to problem jer mi trenutni rom mrvu zna stekati pa sam mislio da je zbog memorije, naime pise da je preporucena velicina ext particije na njemu 1 Gb a ja imam 500 tinjak, i na koju od ovih stavki mi se instaliravaju aplikacije po defaultu??? sry na glupavim pitanjima, al proveo sam zadnja dva dana citajuci sve i svasta o rootanju i flashanju, a i radim cjele dane i ne stignem bas citat tolko literature na netu pa radije pitam...

  8. #258
    stargazer Postignuća:
    VeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    Upernavik
    Mobitel
    Note9
    Godina
    39
    Postova
    6.604
    Bodovi
    56.617
    Nivo
    58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sve što ti piše o stanju particija je ok. Ext ti je debelo zauzeta, znači da se koristi i to je ok. Interna memorija ti je debelo slobodna, znači da većina stvari ide na ext i to je također ok. Sistem ne gledaj, nema veze koliko tamo imaš mjesta jer je to read-only particija i ne možeš je napuniti na uobičajen način kao internu.

    Aplikacije ti se instaliraju na internu memoriju, ali je /data/app folder linkan na ext particiju tako da aplikacije (veći dio) idu na ext, a svi ostali podaci (manji dio) ostaju na internoj.

    Rom ti vjerojatno šteka zato jer je sra** i tu nitko ne može ništa napraviti osim njegovog developera. Ne znam o kojem romu pričaš (niti je tome mjesto ovdje) ali CM7 kojeg si iznad spominjao nema zahtjev za 1GB ext particijom. Vjerojatno si na nekom Sense über alles romu. Još jedan uzrok štekanju...
    Keep calm and fastboot oem unlock.

  9. #259
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    je, sry na spamanju teme, cm mi je bio sranje pa sam sad na reflex s romu...

  10. #260
    Svježe registriran Postignuća:
    7 days registered

    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pozz svima, imam Desire root/s-off stock hboot, alpharev recovery / i trenutno sam u fazi testiranja raznih romova. Svi custom romovi (sense 2.1/3.0...blać-truć) su nalik jedan drugima sa više ili manje bugova. Kao što mi je jedan od dev.a rekao "you cannot polish a shit". Najveći dobitak ovih modanja je app2ext i gingerbread sam po sebi. Što više pi*arija natrpavali na Desire to će više štekati i brže prazniti bateriju.

  11. #261
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pozdrav
    Napravio sam S-off na mobu i sada imam AlphaRev recovery a da bi mogao raditi sa Rom managerom on zahtjeva instalaciju CWM-a,zanima me da li cu izgubiti S-off ako instaliram Cwm i da li Cwm mogu samo instalirati iz Rom managera,ne trebam prvo nekako maknuti AlphaRev?


    Sent from my HTC Desire using Tapatalk

  12. #262
    stargazer Postignuća:
    VeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    Upernavik
    Mobitel
    Note9
    Godina
    39
    Postova
    6.604
    Bodovi
    56.617
    Nivo
    58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ako baš moraš koristiti ROM manager (on ti zapravo i ne treba), slobodno flešaj njegovu konzolu, ali Alpharev verzija CWM-a je najbolja konzola koju sam koristio i ima podršku za sve što ćeš ikada trebati. Novi CWM više nema podršku za amend skripte i sjećam se da je u verziji 3 imao problema s prepoznavanjem ext particija. Nemam pojma koja je zadnja verzija ni kako danas stoje stvari, ali znam onu staru 'ne popravljaj, ako nije pokvareno'.
    Keep calm and fastboot oem unlock.

  13. 'Hvala' kaže:


  14. #263
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jučer sam nešto prčkao po mobitelu i formatio SD karticu iz AlphaReva-a i sad ne vidim ext particiju u nijednom programu,ni Gparted ni PartitionWizardu a prije se vidjela.
    Sad guglam da vidim kako da to popravim,odnosno da formatiram cijelu karticu i napravim sve ponovo iz Gparteda jer ovako mogu samo formatirati FAT32 particiju,onih 1gb kao da ne postoji.
    Jel zna netko kako popraviti ovo?

  15. #264
    mod_se Postignuća:
    SocialVeteran25000 Experience PointsOverdrive
    Nagrade:
    Discussion Ender

    Datum registracije
    Dec 2004
    Lokacija
    127.0.0.1
    Postova
    7.661
    Bodovi
    36.153
    Nivo
    46
    Bodovi: 36.153, Nivo: 46
    Bodovi: 36.153, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sumnjam da ti itko moze odgovoriti na ovo, jer to sto se desilo ovisi iskljucivo o tome sto si tocno "prckao".
    Ovako, cini se da je najjednostavnije da obrises kompletno cijelu karticu (prije toga spasi sto se spasiti da) i krenes skroz ispocetka.

  16. #265
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pod prčkanje sam mislio to da sam formatirao SD karticu iz AlphaReva-a.
    Obrisao bi je ja cijelu ali nema ext particije a prije formatiranja iz AlphaReva se vidjela,u tome je problem.


    Kartica je 8GB.

  17. #266
    mod_se Postignuća:
    SocialVeteran25000 Experience PointsOverdrive
    Nagrade:
    Discussion Ender

    Datum registracije
    Dec 2004
    Lokacija
    127.0.0.1
    Postova
    7.661
    Bodovi
    36.153
    Nivo
    46
    Bodovi: 36.153, Nivo: 46
    Bodovi: 36.153, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hm, ne znam zasto ti win kaze da je gore FAT32 a gparted kaze da je nealocirano.
    A da probas koristiti card reader ako ga imas? Osobno bas i ne vjerujem mobitelima kao "card readerima".

  18. #267
    Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Jun 2005
    Mobitel
    Motorola Atrix 4G
    Operater
    VIP
    Postova
    441
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Digni live Ubuntu, pokreni conzolu, ukucaj sudo -i, zatim fdisk i probaj s njim.

  19. #268
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uspjelo je preko card readera,hvala
    I sad sam formatirao karticu s Gparted Live cd-om i opet imam isti problem zbog kojeg sam i odustao od tog programa.
    Napravim točno sve po uputama s neta i onda windowsi ne prepoznaju karticu,kad je u card readeru ili u mobu i spojim je na komp windowsi kažu da kartica nije formatirana i ne mogu joj pristupiti?

    EDIT:Kad formatiram karticu sa Minitool Partition onda je sve u redu,zašto svi govore da bi se to trebalo raditi sa Gparted,jel ima neki poseban razlog ili?
    Zadnji uredio Veki-os : 26-08-2011 u 21:35

  20. #269
    mod_se Postignuća:
    SocialVeteran25000 Experience PointsOverdrive
    Nagrade:
    Discussion Ender

    Datum registracije
    Dec 2004
    Lokacija
    127.0.0.1
    Postova
    7.661
    Bodovi
    36.153
    Nivo
    46
    Bodovi: 36.153, Nivo: 46
    Bodovi: 36.153, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jer je Gparted najlaksi i najjednostavniji, i pokazalo se da najbolje radi.
    Bit ce da neki dio krivo radis, nemam drugo objasnjenje.

  21. #270
    stargazer Postignuća:
    VeteranTagger Second ClassOverdrive50000 Experience Points

    Datum registracije
    Sep 2004
    Lokacija
    Upernavik
    Mobitel
    Note9
    Godina
    39
    Postova
    6.604
    Bodovi
    56.617
    Nivo
    58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Bodovi: 56.617, Nivo: 58
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pretpostavljam da si prije nego si formatirao karticu uredno vidio ext particiju, rajt?
    Glupo pitanje: kad si sve napravio u Gpartedu, definirao particije itd, jesi kliknuo na apply? Provrtio sam još jednom onaj youtube tutorial iz 12. posta i ako pratiš njegove korake trebao bi bez po muke imati particioniranu karticu.
    Keep calm and fastboot oem unlock.

  22. #271
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Riješio sam particije sa PartitionWizardom,sad je sve ok.
    Naravno da sam kliknuo apply Radio sam TOČNO SVE po tom tutorialu iz 12.posta i winndowsi ne prepoznaju karticu,probao sam po još nekim tutorijima koji su ustvari isti ali opet ista stvar,nema veze,sad je sve rješeno,hvala vam na pomoči

  23. #272
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opet imam pitanje
    Napravio sam backup sa CWM-AlphaRev Recovery 2.5.1.8 i pisalo je na kraju da je pored sistema i svega ostalog backupirao i sd-ext.Koliko sam shvatio guglanjem to je sada KOMPLETAN backup,ako stavim neki drugi rom i odlučim vratiti ovaj backup imat ču sve postavke i sve programe kao prije?
    Pitam zato da budem siguran,da ne bi bilo kukanja kasnije

  24. #273
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    58
    Bodovi
    9.618
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.618, Nivo: 23
    Bodovi: 9.618, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Veki-os Pregledaj post
    Opet imam pitanje
    Napravio sam backup sa CWM-AlphaRev Recovery 2.5.1.8 i pisalo je na kraju da je pored sistema i svega ostalog backupirao i sd-ext.Koliko sam shvatio guglanjem to je sada KOMPLETAN backup,ako stavim neki drugi rom i odlučim vratiti ovaj backup imat ču sve postavke i sve programe kao prije?
    Imat ćeš sve kao prije, dakle ono što si imao u trenutku backupa, što znači da ćeš vratiti backupirani ROM, a ne novi!
    Ono što ti želiš radi se Titanium Backup-om.

  25. #274
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    HTC Sensation
    Operater
    Bonbon
    Godina
    42
    Postova
    72
    Bodovi
    6.145
    Nivo
    18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Bodovi: 6.145, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ok,hvala,upravo se radi backup u Titaniumu pa idem isprobati Oxygen 2.2.2
    Jel probao netko tu verziju Oxygena i koja je preporuka od tih AOSP ROMova?

  26. #275
    Pravi forumaš Postignuća:
    Veteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    58
    Bodovi
    9.618
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.618, Nivo: 23
    Bodovi: 9.618, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Veki-os Pregledaj post
    Ok,hvala,upravo se radi backup u Titaniumu pa idem isprobati Oxygen 2.2.2
    Jel probao netko tu verziju Oxygena i koja je preporuka od tih AOSP ROMova?
    Mala dopuna onoga sto sam gore napisao:
    Nandroidom se mogu vratiti i programi, ali treba ici na Advanced restore, pa pojedinacno izabrati vracanje: programa, cache i ext, a ne vracati boot i system.
    Takodjer, u Titaniumu kod vracanja aplikacija preporucam vracanje samo aplikacija, a ne app+data.


 
+ Odgovori na temu
Stranica 11 od 21 PrvaPrva ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... PosljednjiPosljednji

Slične teme

  1. Odgovora: 524
    Posljednji post: 28-06-2014, 20:43
  2. Odgovora: 90
    Posljednji post: 16-04-2014, 15:18
  3. Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-04-2012, 20:03
  4. Odgovora: 10
    Posljednji post: 08-01-2012, 12:46
  5. Odgovora: 0
    Posljednji post: 26-10-2011, 18:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove