Join Today
+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrvaPrva 1 2 3
Prikazujem rezultate 51 do 71 od 71

Tema: PENTAX k-x

Hybrid View

  1. #1
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    21
    Bodovi
    4.180
    Nivo
    15
    Bodovi: 4.180, Nivo: 15
    Bodovi: 4.180, Nivo: 15
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gledao sam ga ali mi cijena za sada nije prihvatljiva jer i ovaj K-X sam uzeo na kredu. Treba mi vremena i iskustva dok ga "prožvakam" a kamoli joši blic sa onim svojim opcijama. Za prvu ruku, godinu dvije bih uzeo nešto povoljnije.

  2. #2
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Godina
    55
    Postova
    13
    Bodovi
    4.175
    Nivo
    15
    Bodovi: 4.175, Nivo: 15
    Bodovi: 4.175, Nivo: 15
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    i ja sam se dvoumil između metz 48 i pentax af360 (cijena približna), metz je puno jači ali i puuuno veči (ogroman je), kad ga staviš na k-x veči je od njega, na kraju sam tražeći preko foruma kupio rabljeni 9 mjeseci star pentax af360 (još pod garancijom) za manje nofce od metz 48 bez pdv-a, metz 48 se može zakretati i lijevo-desno i gore-dolje dok pentax af360 samo gore-dolje, koristim i prajmove stare 30 godina (original i zamjenske) i nove af objektive (original i zamjenske) i moram priznati da pentax af360 komunicira bez problema sa svima i na A postavkama i M postavkama i ttl postavkama i p-ttl postavkama (wireless još nisam koristio) i daje dosta svijetla za sve ono što ja fotografiram sa k-x kao amater,ja bi ti savjetovao da ništa ne kupuješ na brzaka,strpi se (skupi nofce) i onda si kupi pentax af360 ili novi ili rabljeni (original je original) i za tvoje potrebe kao amateru bude ti bilo dosta

  3. #3
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    21
    Bodovi
    4.180
    Nivo
    15
    Bodovi: 4.180, Nivo: 15
    Bodovi: 4.180, Nivo: 15
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neznam dali neki drugi odgovara model osim Metza. Razlog zašto bi uzeo blic je za fotkanje obiteljskih slika kada kući slikam da mi slike nebudu "izgorene" kao i fotkanja u slabim svjetlosnim uvjetima. Svakako ću uzeti blic koji se može zakretati tako da svjetlo nepada direkt na objekt da mi slika ne bude presvijetla kao što sam do sada sa kompaktnim fotićima imao slučaj. Ako ima još kakav prijedlog bio bih zahvalan.

  4. #4
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Godina
    55
    Postova
    13
    Bodovi
    4.175
    Nivo
    15
    Bodovi: 4.175, Nivo: 15
    Bodovi: 4.175, Nivo: 15
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imaš i sigma imaš ih ihoho još (pogledaj na eBay-u) ali zar nisi primjetio da ti pokušavam teči da pentaxov af360 besprijekorno komunicira sa aparatom pa si sam slaže potrebnu jačinu bljeska (ono kaj tebe muči kad ti skuri fotografiju) i ima još puno toga jer blicevi se razlikuju dali su ajmo reči najjednostavnije: automatski,poluautomatski,manualni,vidim da baš i neznaš nešto o blicevima,daj se malo ponovi teoretski pa budeš onda shvatio što bi u stvari ti htio za određenu količinu novaca jer ovak meni se čini da je za tebe svaki blic samo blic a nije ni slučajno tako jer bi ti se moglo desiti da potrošiš novce na neki novi blic i opet skuriš fotografiju jer eto on je manualni a ti opet nemaš pojma o postavkama koje moraš sam staviti na takav blic da bi dobio normalnu fotografiju ili kupiti blic koji ima p-ttl (pentax) pa sve on sam obavi i ti dobiješ fotografiju onak kako si želio

  5. #5
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    21
    Bodovi
    4.180
    Nivo
    15
    Bodovi: 4.180, Nivo: 15
    Bodovi: 4.180, Nivo: 15
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzeo bih ja tog ali kak sam ranije naveo, financije mi u ovom trenutku to ne dozvoljavaju, (budžet je tanak, recesija) pa zato gledam nešto pristupačnije. Ipak nisam profi da od toga živim.

  6. #6
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Godina
    55
    Postova
    13
    Bodovi
    4.175
    Nivo
    15
    Bodovi: 4.175, Nivo: 15
    Bodovi: 4.175, Nivo: 15
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nije ti to profi niti pod razno,to ti je malo kvalitetniji originalni blic,malo kvalitetniji jer može micati glavu=gore-dolje,jer ima pttl i može bezžično a i može skroz manualno ako imaš neoriginalne ili stare pentaxove ne af objektive,svi slabiji modeli te nebudu zadovoljili (mislim na original ili zamjenske) osim ako se ne misliš igrati isprobavanja jačine bljeska itd itd...,a jači modeli ti več spadaju kak ti kažeš u profi i po jačini bljeska i po svim ostalim karakteristikama (i po cijeni),ovo ti je zlatna sredina baš za amatera,tak da ti je moj savjet rađe šparaj i kupi kaj trebaš nek da se razočaraš kad budeš kupio nešto za 500-700 kuna ili manje,nemoj misliti da te podcjenjujem da se nebi ti znao služiti skroz manualnim blicem (za kakvih 500-700kuna ili manje) jer bi morao vizualno namještati jačinu bljeska i igrati se postavkama, samo kažem iz iskustva da se ipak ne isplati pogotovo ak nemaš iskustva, Metz 36 AF-4 digital bio bi idealan s obzirom na sve tvoje uvjete za tebe čini mi se da je to mali brat pentax-u af-360fgz (optimum 749kuna),evo par osvrta o njemu:"To je jedan od 'glupljih' bliceva koje mozes uzeti, no radi dobro i brzo, 4 baterije idu unutra... auto TTL radi dobro, kompenzaciju radis na tijelu aparata i to je to. On na sebi ima doslovce on/off tipku i indikator kada je TTL ulovio svoje. -----Ja imam taj flesi za moje potrebe je ok. iako niste bas jako zadovoljni ulozeno isplativo. mislim da sam ti pomogao u odluci,sretno,bok!!!
    Zadnji uredio mbukal : 04-05-2010 u 21:52

  7. #7
    Forumaš Postignuća:
    Veteran1 year registered5000 Experience Points

    Datum registracije
    May 2006
    Postova
    31
    Bodovi
    6.546
    Nivo
    19
    Bodovi: 6.546, Nivo: 19
    Bodovi: 6.546, Nivo: 19
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @thumbnail - tu imas dosta o blicevima za Pentax - link
    Prije nego sam kupoval dosta sam visel po netu i uglavnom sam se vracal na ovi stranicu i na kraju sam uzel Metz 48 af-1.
    Veoma sam zadovoljan s blicom jedino je u njemu otisel neki tranzistor koji kontrolira zoom glavu i to su mi rijesili u garantnom roku.
    Jedino je to trajalo i trejalo - ravno 50 dana
    Kaj se tice samog koristenja blica najmanje ga koristim direkt. Uglavnom ga usmjerim u plafon (tu je meni dosta bitno kaj se glava i okrece zbog portrait orijentacije), a i cesto ga koristim off camera. Steta bi bilo ne to koristiti kad Pentax nudi i wireless okidanje, a 48-ica to podrzava.


 
+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrvaPrva 1 2 3

Slične teme

  1. Pentax Optio W80
    By Chipy in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 26-09-2009, 19:56
  2. Pentax X70
    By wajbul in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 09-09-2009, 14:54
  3. Pentax Optio (S) 30
    By suba in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 05-09-2004, 19:40
  4. Pentax Optio S
    By atILa in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 26-05-2004, 10:27
  5. Pentax El 200
    By nimda in forum Digitalni Fotoaparati - Novosti # Usporedbe # Savjeti
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 22-05-2003, 18:58

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove