da nadodam, ja sam ovo rijesio preko vmwarea (moze i sunov virtualbox, microsoftov virtual pc, i u njega stavio, odnosno imam otprije xp x32, preko postojecih integriranih alata fizicki usb port dodjelio u virtualku da mi prepozna mob, instalirao sve prijepotrebne aplikacije poput pc suite, map loadera itd.) i rijesio problem. mozda malo komplicirano, ali drugacije nisam uspio.