pa k 800i model sad nezam koji je tocno po tim brojkama nerazumijem se bas u to... pa napiso sam da sam probo i na dr.komp odnosno na win xp-u i situ mi gresku pokazuje
pa k 800i model sad nezam koji je tocno po tim brojkama nerazumijem se bas u to... pa napiso sam da sam probo i na dr.komp odnosno na win xp-u i situ mi gresku pokazuje
Naslov teme je "...i ostalih CID53 telefona", zato pitam.
Pardon, nisam vidio da si probao i na XP. Onda ne znam. Probaj skinuti noviji Far i/ili noviji jdflasher.
Jesi probao reinstalirati driver?
nisam probo.nemogu je da na dva komp.nevaljaju. ja sam skinio te programe s te stranice sto su stavljeni,i et stalno mi tu gresku izbacuje. a spojim ga s onim kablom sto se i slike prebacuju.
probaj sa ovim: http://www.4shared.com/file/OA5oBPtr...cxcsefp2_.html
ista meta isto ostojanje.uopce neznam u cemu je cakasamo mi se pred kaj cuje zvuk koda sam mobitel ukljucio u usb i iskljucio i samo mi izbaci tu poruku
Da li moze drugi neki link za ovaj far,jer na ovom trazi login i pass da se skine koji ja nemam.....bio bi zahvalan da probam napraviti
I kolko sam skontao da ima veze s far managerom ako ima xp sp3 instaliran,ili se varam.... ? ?
Jer mi izbaciva error na far manageru kad spojim s telefonom i pokrenem javlja ''cant find device in xml :S
hehe...u pravu si ne ide mi nimalo glatko,samo se patim.....a nikako da odgonetnem u cemu je problem s far managerom....da li ima veze sto ja imam service pack 3 na xp-u.......
Ovaj far manager sto ima u tutorialu pod rednim brojem 05. ne moze se skinuti,da li taj trebam skinut a iz superthreada mislim da sam skinuo i ''pokusavam '' koristiti ali uzalud :S
Znam da sam dosadan s ovim silnim upitima ali pokusavam napraviti,od velike mi je vaznosti osposobiti telefon......Ne uzimaj za zlo ravilov
EDIT: skinuo sam anycid i K800_R8BF003_RED53..... ako treba mogu detaljno opisati u cemu je problem i sta mi izbaciva
Zadnji uredio ravilov : 17-03-2012 u 22:59 Razlog: opet...
hm, a da ti nemas mozda kojim slucajem xp+sp3 (na tom kompu di je bio xp)?
imam.a na ovom drugom imam win 7
Imam jedan problem s K800 kojeg normalno flasham na R8BF003 Cid53 i normalno mobitel radi, kad ga želim otključati prebacim normalno file executor.b iz k800 foldera iz r8bf003 zipa, te db2020 zipa customize_upgrade.xml i executor.jar . Prvo sam probao normalno uplaliti mob i radi, odem u igre i pokrenem executor, ekran se zabjeli i u tom trenu vadim bateriju van, kada vratim bateriju nazad u uređaj, on se neće uopće više upaliti.
Probao sam još 1 sve ponovo preflashat i izvaditi bateriju u zadnjem koraku nakon što se ekran ugasi tj nije više bijel nego kao da se mob ugasio i vadim bateriju, ista stvar se dešava mob se ne želi više upaliti. Šta mi je činiti ?
|\/|0T0r0La
Hvala. Sve šljaka kako treba sada.
|\/|0T0r0La
kako ne piše u ovom tutorijalu točno po koracima kako što raditi
u tvom slučaju je problem što nema našeg firmware-a za koji postoji executor u anycid-u
zato sam ti dao link na kojem je objašnjeno kako to napraviti
ako te muči engleski ovako radiš
naš firmware->napravi od mbn-a unlock patch
http://www.simox-se.co.cc/request.php?10
i quick access patch(QAP) qmakerom kojeg imaš u jdflasher folderu
napravi full flash firmwareom bez hr-a
db2020 Scripta, Oflash->flash main i fs
izađeš iz jdflashera
sad ubaci custom pack
db2020 Scripta, Ofs->tpa/preset/custom
izađeš iz jdflashera
upali mob da se obave podešenja customizacije
ugasi mob
koristi db2020 Scriptu, Ofs
ubaci executor.b executor.jar and customize_upgrade.xml u custom folder
upali mob,pokreni executor,mob se ugasi,izvadi bateriju/vrati je
sad treba flešati main našim firmware-om
scripta qa2020.xml(nju kopiraš iz anycid-a u far/plugins/jdflasher/script/ )bflash kopiraš main
rest file ne treba flešati
ubaciš QAP
izađeš iz jd flashera
spojiš opet
scripta db2020,oflash->flešaš fbn našeg firmware-a
izađeš iz jd flashera
spojiš opet
scripta db2020,ofs->ubaciš naš custom pack
izađeš,upali mob
ubacivanje unlock patcha
spojiš mob,scripta qa2020.xml,bflash
ubaci patch
izađeš
Zadnji uredio MASVA : 12-01-2011 u 12:44
Mi6 Black
LJUDI, ali jednu stvar nikako da shvatim jer mi nitko jasno nije rekao, kako da napravim full flash, dal preko xs-- ili preko far-a ili kako već?? za K530 evo podatci koje sam dobio preko xs--a
22:57:45| Profiling SEMC phone...
22:57:45| Platform: DB2020
22:57:45| OTP CID: 51
22:57:45| EROM CID: 53
22:57:45| EROM Color: Red
22:57:45| IMEI: 35780401xxxxxx
22:57:45| Phone ID: K530
22:57:45| Region: S_E_EUROPE
22:57:45| CDA: CDA102568/3 R9A
22:57:45| Firmware Version: R8BB001
22:57:45| EROM: R3A022
22:57:45| Ready for operation!
Vec je bezbroj puta opisano sto znaci napraviti full flash. Potpuno je nebitno koji ces alat koristiti (doduse kad imas DB2020/CID53, jedno sto zapravo mozes koristiti je Far+jdflasher).
No buduci da je ovo tema o unlocku a ne o flashanju, ovo je tu malo off-topic. Postoji vec tema o flashanju DB2020.
MASVA I RAVILOV - H V A L A!!!
Uspio sam napokon :-)
Stvarno svaka cast na ovom tutorialu al ja imam sad jedan problem sa S500i
Znaci sve sam radio kako treba samo nisan moga napravit taj REST file odnosno nisam znao kako i zanemario i nastavio dalje i sad se nece upali niti ga FAR prepoznaje izbaci gresku
Pomagajte ako znate kako
[IMG=http://img560.imageshack.us/img560/3351/16524291.jpg][/IMG]
Zadnji uredio allen18 : 15-01-2011 u 15:07
flešaj samo main firmware
Mi6 Black
Pozdrav ekipo,
Svaka čast na tutorialu!
Prvi put sam nešto prčkao po K800 koji je dugo bio u ladici. Zaključan je bio na Tele2.
Prošao sve točke otključavanja i nisam naišao na neki problem, sve je prošlo u redu, uređaj se normalno pali, a sutra kupujem Tomato pa da se uvjerim dali je otključan.
Jedino ne znam kako da izbrišem executor? U igrama je i dalje, a kada idem na "OFS/tpa/preset custom" preko far managera, tamo ga više ne vidim?
EDIT:
Riješeno!
Još jednom svaka čast!
Zadnji uredio ravilov : 26-01-2011 u 22:26 Razlog: Quote nije Edit
Ljudi Trebao bih pomoc.
Imam iz T-com-a k800 R8BF003 CID53 i idem po tutorijalu sve do 15-tog koraka tj 14-ti korak napravim i drzim C i spojim kabal on mi napise error: OpenPlugin<connecttophone<getcid<cant find device info in xml [53red]>>>
I sada neznam u cemu je problem pa bih vas molio za pomoc. Hala ljudi unaprijed.
pročitaj cijelu temu ne samo prvu stranu,bilo je o tome
kopiraj xml iz anycid->far/plugins/script
Mi6 Black
Pročitao sam sve i dalje mi javlja istu gresku znaci do 15-tog koraka sve je ok i onda greska kopirao sam XML iz anycid->far/plugins/jdflasher/script i dalje isti eror.
Ako ista ovo moze pomoci da mi malo bolje objasnis bio bih zahvalan.
17:20:24| XS++ v3.1 (Darwin) Ready !
17:20:37|
17:20:37| Attempting to open the interface...
17:20:37|
17:20:37| TURN OFF PHONE!
17:20:37| Hold 'C' button on phone and connect phone NOW.
17:20:37| You have 30 seconds...
17:20:37|
17:20:37| Baseband ID: 9900
17:20:37| Protocol Version: 3.1
17:20:37| Warning: IMEI name does not match GDFS name (IMEI:NULL GDFS:K800)
17:20:37| ...using GDFS name
17:20:37|
17:20:37| Profiling SEMC phone...
17:20:37| Platform: DB2020
17:20:37| OTP CID: 51
17:20:37| EROM CID: 53
17:20:37| EROM Color: Red
17:20:37| IMEI: 35427102xxxxxx
17:20:37| Phone ID: K800
17:20:37| Region: T_MOB_INT_B
17:20:37| CDA: CDA102511/98 R6A
17:20:37| Firmware Version: R8BF003
17:20:37| EROM: R3A022
17:20:37| Ready for operation!
mob ti je brandiran
napravi clean flash generic firmware-om
nisam siguran dal se može t-mob firmware-om napraviti unlock
backup prije flash-a
to nije razlog tvog error-a
provjeri dal sve napraviš što je potrebno
Mi6 Black
Evo resio sam problem tako sto sam skinio novi ili drugi Far Manager + JDFlasher T6 + CID52 Patching + CID53 i odma zapeo na sljedecem koraku. Desno dodjem do executor.b a ljevo mi izbaci error: SetDirectory<setdir<setmode<doscript<ghldr<header not accepted>>>>>
P.S Nigdje na forumu nisam nasao kako se flesha K800i Sa CID-om53? Moze pomoc? Uglavnom skinio sam K800_R8BF003_FS_EUROPE_2_RED53, K800_R8BF003_MAIN_GENERIC_WI_RED53 i HB1-06_Gen_CDA102568_3_R6A_GENERIC_S_E_EUROPE. Imam xs++ ver 3,1 s njim nece imam ovaj novi Far Manager + JDFlasher T6 + CID52 Patching + CID53 i sada bih te molio samo za pomoc da mi objasnis kako se prvo flesha tj clean flash ili postavi link gdje pise. Hvala MASVA))
Bookmarks