hvala svima na odgovorima. sad ja želim nešto "zaključit" o instalaciji windowsa i linuxa:

znači ovako, resetiram komp i ono press any key to boot from cd, bla bla...i izbrišem prvo sve particije koje imam. zatim napravim c particiju za windowse od nekih recimo 60 GB i d particiju od 100 Gb. na c naravno instaliram windows xp. kad se sve to završi, ubacim linux ubuntu cd, resetiram komp il kako mi već bude pisalo i sve ide kako treba. i sad kad dođem do particija, napravim jednu od recimo 1gb koja će biti swap i drugu koja će biti 99 GB. pitanje: jel sad linux ide na ovu malu particiju ili veliku(malo n00bovsko pitanje, al šta sad, ne kontam previše one virtualne OS-ove i šta ja znam šta već). i onda odredim username i password i on se instalira. pri paljenju kompa biram koji sustav oću odaberem onaj linux kernel ili tako nešto i to bi bilo to, sad eto ako sam negdje pogriješio, recite.