jedno vrijeme je bio u opticaju neki "virus" po imenu ravmon, koji se često znao prikačiti na usb-ove, pa se onda nisu mogli otvoriti dvoklikom, nego se pokretao onaj autoplay izbor programa... možda je nešto slično i kod tebe...