Ljeti se često motam po nenaseljenim, vanjskim, Jadranskim otocima (nažalost nije odmor nego posao), gdje signala više nema nego ima. Svo ovo vrijeme ni T-mobile ni Vip još uvijek nisu dobro pokrili taj prostor jer im se to ne isplati. Kako to onda, u dogledno vrijeme, očekivati od Tele2 ?
Pa od tele2 se očekuje da pokriju 90 i nešto % stanovništva, a ne znam točno kolko je propisano da moraju pokriti teritorija prema koncesiji, isto neki veliki postotak. Za kolko će to vremena biti ne znam jer je i t-mobileu i vipu trebalo više od 3 godine a i još ima nepokrivenih područja, ali za očekivati je da će produžiti roaming s vipom prema potrebi.
da, slazem se... a i, evo za usporedbu, mobilkom je dobio u makedoniji koncesiju u kojem su se obvezali nakon godinu dana imati pokriveno 30% populacije, a tek nakon 4 godine 90%... tako da usporedite samo malo te obveze s onim sto je kod nas napravio tele2. naravno, ima jos posla tu, ali koliko vidim dosta se radi na tome, stalno vidim kako nicu nove bazne staniceiako, problemi postoje pri postavljanju i dobivanju lokacijskih dozvola... ne ide to kod nas kao u drugim zemljama
![]()
e da, sad cu morati malo off topic koji se tice dozvole stanara za postavljanje baznih stanica na zgradu, da li je netko primijetio da je VIP bazna stanica maknuta sa zgrade na savici (vladimira ruzdjaka) i zauzvrat je stavljena neka mala mobilna stanica na igralistu kod teniskih terena? sigurno su se neki penzioneri pobunili![]()
ama zar je bitno dali su mućke2 u roamingu ili ima svoju mrezu?????
valjda je bitno da stvar radi......
Bookmarks