Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: HDD Problem

Hybrid View

  1. #1
    Forumaš
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    9500
    Operater
    T-smeche
    Godina
    41
    Postova
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ali i ako ga stavis u biosu kao master opet ti trebaju driveri, tj. moras ga instalirat. Osim ak ja nisam nest zabrijo, al mislim da nisam.

  2. #2
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    Samsung Captivate
    Operater
    VIP, T-Mobile
    Godina
    46
    Postova
    143
    Bodovi
    9.457
    Nivo
    23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Bodovi: 9.457, Nivo: 23
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A zašto ne prekopiraš pomoću Drive Image-a ili nekog sličnog programa kompletnu windows particiju sa 80gb diska na taj novi sata disk? Nema veze ako nisu iste veličine, Drive Image ti to može prilagoditi.
    Tako nećeš morat ponovo instalirati windowse, sve će ti radit kao i prije.

  3. #3
    EMP moderator Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience PointsOverdrive

    Datum registracije
    Jun 2005
    Lokacija
    Osijek
    Mobitel
    Huawei Mate 10
    Operater
    T-Mobile
    Godina
    40
    Postova
    3.201
    Bodovi
    32.026
    Nivo
    43
    Bodovi: 32.026, Nivo: 43
    Bodovi: 32.026, Nivo: 43
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao mrle
    A zašto ne prekopiraš pomoću Drive Image-a ili nekog sličnog programa kompletnu windows particiju sa 80gb diska na taj novi sata disk? Nema veze ako nisu iste veličine, Drive Image ti to može prilagoditi.
    Tako nećeš morat ponovo instalirati windowse, sve će ti radit kao i prije.
    Može i to probati, ali ne znam koliko je vješt u takvim stvarima. Po ovome što sam do sada vidio, baš i nije. Ako se i odluči na takav potez, prije kopiranja treba instalirati drivere za SATA kontroler jer stvar inače pada u vodu.

  4. #4
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Knin
    Mobitel
    K 850i
    Operater
    Tele 2
    Postova
    186
    Bodovi
    12.023
    Nivo
    26
    Bodovi: 12.023, Nivo: 26
    Bodovi: 12.023, Nivo: 26
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E probao sam i nesto napravio ali je stvar opet pala u vodu;naime uspio sam prilikom pokretanja instalacije winna ubaciti drivere za sata raid(ukupno dva)sa F6 diskete i uspio sam instalirati na sata disc friske winne dok su bili prikopcani sva tri diska,te sam ubacio par drivera "audio,grafa"itd!!!
    Ugasio sam racunalo i probao bottat gdje me pita koji XP..OK
    Ali problem je nastao kada sam odspojio 80 HD (bios->frst bott sata hdd) sam nastimao no samo mi je printer uzbacio sve papire van a na ekranu (crn)su se pojavile crtice i nije mogao bottat??
    Pokusao sam iznova install winne i raid drivere ali mi kaze "Dhis disc does not contain a win XP compatible patricion"
    .ebiga sta da radim??
    Zivotinje jesu zvijeri ali neki Ljudi su CUDOVISTA !!!

    http://205.188.215.229:8020/

  5. #5
    Hardcore forumaš
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    D. Stubica
    Mobitel
    LG Optimus P350
    Operater
    Tele2
    Godina
    47
    Postova
    575
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Prvo odpoji sve ata diskove
    drugo popravi floppy (kupi drugi ak treba)
    trece u biosu nastelaj da se boota s sata diska
    cetvrto pokreni instalaciju wina na sata disk, upotrebom F6 instaliraj potrebne drivere (ak ih imas vise ponudjeno obavezno odaberi prave)
    peto napravi 2 particijie
    sesto obo dvije particije formatiraju (full format) u NTFSu
    Instaliraj windowse na C particiju


    Kad sve to napravis, instaliras sve drivere itd, pospoji ona druga dva diska
    Ak ce te pitati koje windowse da boota, odaberi ove nove
    ova dva stara diska sad formatiraj skroz do kraja (ak nece ic, instaliraj partition magic pa s njim pregazi stare windowse)
    Obavezno ih formatiraj u NTFS


    Ak ti nece raditi flopy, postoji sansa da u BIOSu narihtas da se SATA kontroler ponasa kao ATA...
    Give me a kiss to build a dream on, And my imagination will thrive upon that kiss
    Sweetheart, I ask no more than this, A kiss to build a dream on

  6. #6
    Motorator Postignuća:
    SocialVeteran25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    iPhone 6
    Operater
    HT
    Godina
    50
    Postova
    2.898
    Bodovi
    36.030
    Nivo
    46
    Bodovi: 36.030, Nivo: 46
    Bodovi: 36.030, Nivo: 46
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao smrt
    Ak ti nece raditi flopy, postoji sansa da u BIOSu narihtas da se SATA kontroler ponasa kao ATA...
    To se kod IBM-a zove compatibility mode i riješi navedene probleme

    Svakako vrijedi probat i ostale solucije, pa javit šta je proradilo a šta si probao pa nije...
    Bolje cica u ruci nego Frankfurt na Majni

  7. #7
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Knin
    Mobitel
    K 850i
    Operater
    Tele 2
    Postova
    186
    Bodovi
    12.023
    Nivo
    26
    Bodovi: 12.023, Nivo: 26
    Bodovi: 12.023, Nivo: 26
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uspio sam,sve sam instalirao,uklonio stari hard sve radi perfect!!



    Zivotinje jesu zvijeri ali neki Ljudi su CUDOVISTA !!!

    http://205.188.215.229:8020/


 
+ Odgovori na temu

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove