ali i ako ga stavis u biosu kao master opet ti trebaju driveri, tj. moras ga instalirat. Osim ak ja nisam nest zabrijo, al mislim da nisam.
ali i ako ga stavis u biosu kao master opet ti trebaju driveri, tj. moras ga instalirat. Osim ak ja nisam nest zabrijo, al mislim da nisam.
A zašto ne prekopiraš pomoću Drive Image-a ili nekog sličnog programa kompletnu windows particiju sa 80gb diska na taj novi sata disk? Nema veze ako nisu iste veličine, Drive Image ti to može prilagoditi.
Tako nećeš morat ponovo instalirati windowse, sve će ti radit kao i prije.
Može i to probati, ali ne znam koliko je vješt u takvim stvarima. Po ovome što sam do sada vidio, baš i nije. Ako se i odluči na takav potez, prije kopiranja treba instalirati drivere za SATA kontroler jer stvar inače pada u vodu.Izvorno postao mrle
E probao sam i nesto napravio ali je stvar opet pala u vodu;naime uspio sam prilikom pokretanja instalacije winna ubaciti drivere za sata raid(ukupno dva)sa F6 diskete i uspio sam instalirati na sata disc friske winne dok su bili prikopcani sva tri diska,te sam ubacio par drivera "audio,grafa"itd!!!
Ugasio sam racunalo i probao bottat gdje me pita koji XP..OK
Ali problem je nastao kada sam odspojio 80 HD (bios->frst bott sata hdd) sam nastimao no samo mi je printer uzbacio sve papire van a na ekranu (crn)su se pojavile crtice i nije mogao bottat??
Pokusao sam iznova install winne i raid drivere ali mi kaze "Dhis disc does not contain a win XP compatible patricion"
.ebiga sta da radim??
Prvo odpoji sve ata diskove
drugo popravi floppy (kupi drugi ak treba)
trece u biosu nastelaj da se boota s sata diska
cetvrto pokreni instalaciju wina na sata disk, upotrebom F6 instaliraj potrebne drivere (ak ih imas vise ponudjeno obavezno odaberi prave)
peto napravi 2 particijie
sesto obo dvije particije formatiraju (full format) u NTFSu
Instaliraj windowse na C particiju
Kad sve to napravis, instaliras sve drivere itd, pospoji ona druga dva diska
Ak ce te pitati koje windowse da boota, odaberi ove nove
ova dva stara diska sad formatiraj skroz do kraja (ak nece ic, instaliraj partition magic pa s njim pregazi stare windowse)
Obavezno ih formatiraj u NTFS
Ak ti nece raditi flopy, postoji sansa da u BIOSu narihtas da se SATA kontroler ponasa kao ATA...
Give me a kiss to build a dream on, And my imagination will thrive upon that kiss
Sweetheart, I ask no more than this, A kiss to build a dream on
To se kod IBM-a zove compatibility mode i riješi navedene problemeIzvorno postao smrt
Svakako vrijedi probat i ostale solucije, pa javit šta je proradilo a šta si probao pa nije...
Bolje cica u ruci nego Frankfurt na Majni
Uspio sam,sve sam instalirao,uklonio stari hard sve radi perfect!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Bookmarks