Join Today
+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrvaPrva 1 2 3 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 55

Tema: Nikon D80

  1. #26
    Forumaš Postignuća:
    31 days registeredVeteran5000 Experience Points

    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Mobitel
    D600, D820, KG800
    Operater
    -T---mobile-; VIP
    Godina
    43
    Postova
    36
    Bodovi
    5.763
    Nivo
    18
    Bodovi: 5.763, Nivo: 18
    Bodovi: 5.763, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo slucajno prckam po netu i naisao sam na ovo..

    NIKON D80 Kit (18-135mm), 10.2Mpixels, RGB CCD 23.6 x 15.8 mm, SD/SDHC card, 2.5" LCD, USB 2.0, Li-ion baterija

    10.523 kn

    Info Gama.

    Je li to moguce da ga vec imaju u ponudi u kitu i za ovu navedenu cijenu?

    Evo i link

    pozdrav.

  2. #27
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vjerojatno ga se treba naručiti, pa čekati.
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  3. #28
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo Ken Rockwellu je jučer stigao njegov, na dan objave naručeni, D80 i prve impresije je već iznio: http://www.kenrockwell.com/nikon/d80.htm#perf
    Sljedećih dana se očekuje iscrpnije izvješće. Također je za očekivat da će se i na drugim jačim internet sajtovima posvećenim fotografiji uskoro pojaviti prvi full review-i.
    Ja svaki dan ko lud provjeravam... :)
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  4. #29
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Mobitel
    E61i
    Operater
    T-mobile
    Godina
    42
    Postova
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

  5. #30
    Svježe registriran
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    D 80

    Kao i Whiteboy i ja zelim d SLR, i meni se cini da od trenutno ponudenih bi to mogao biti D 80. U njemu je najnovija tehnologija, i relativno je zadovoljavajucih karakteristika, bar po onom sto se moglo procitati iz nekih usporedbi sa D 70 / 70s, D 50 i D 200, te 350 D, 30 D i 400D. Naime meni se jako svida sto je dimenzijama (velicinom) i tezinom prikladan za slikanje po Velebitu ( nije preglomazan ni pretezak). Zanimaju me usporedbe i s drugim d SLR-ima koji nisu prastari, ni preskupi. Nadam se da ce se netko potruditi oko toga nesto reci.
    Isto tako volio bih cuti vasa misljenja koje objektive odabrati za D 80. Mozda Broj Jedan ( nije li to Bimbi? ) o ovoj temi još nesto kaze.. .hvala.
    Zadnji uredio bob rock : 01-10-2006 u 22:01

  6. #31
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Ne samo sto je u njemu najnovija tehnologija, relativno zadovoljavajucih karakteristika po onom sto se moglo procitati iz nekih usporedbi sa D 70 / 70s, D 50 i D 200, te 350 D i 30 D.
    E sad kazes kako te zanima da netko napise kakvu usporedbu sa SLR aparatima novijega datuma...te mi nekako ne ide sa ovim gore citiranim.

    Pa gore navedeni aparati su recentna ponuda DSLR modela kao u nas tako i u europi. Gore navedenima mozemo pridodati jos samo Sony Alpha i Canon 400D...i to je manje vise sve sto vrijedi u entry i polu pro DSLR aparata ovih dana. A ako si kako kazes vec citao usporedbe i recenzije...onda si i cuo sve sto je vrijedilo cuti.

    E sad tvoja odluka o kupnji bi trebala ovisiti o par stvari.

    Ponajprije o kolicini novca koji si spreman izdvojiti.

    Nadalje o vremenu koje si spreman pricekati na aparat, jer bez obzira na to sto neki nasi prodavatelji vec primaju narudzbe i dobavljaju po narudzbama Nikon D80, praksa je pokazala da digitalne Nikon SLR modele treba ipak kupiti sa pocekom od kakvih 6 mjeseci. Navedeno vrijedi iz razloga sto je vecina zadnjih DSLR Nikonovih modela na trziste izlazila sa raznim bugovima koji su se onda ispravljali tokom prvih 6 mjeseci do godinu dana produkcije. Ne kazem da je sa D80 sigurno tako, ali pokazelo se da je pametno pricekati malo ake se odlucite na Nikona.

    Odabir opreme (odnosno objektiva) ovisi ponajprije o tvojim fotografskim navadama. Dakle, sto fotografiras najcesce, koji su tvoji motivi...OK priroda...imas li sklonosti prema macro fotografiji?

    Eto bilo bi zgodno da odgovoris na ova pitanja pa mozemo onda malo detaljnije.

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  7. #32
    Svježe registriran
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Bimbi
    E sad kazes kako te zanima da netko napise kakvu usporedbu sa SLR aparatima novijega datuma...te mi nekako ne ide sa ovim gore citiranim.


    Nisam ocekivao ovako brzu reakciju. Hvala.
    O.K. mislio sam mozda na Konica Minolta DYNAX 7D, eventualno panasonicov Lumix DMC-L1... Ali to sad nije bitno. Vjerujem da si u pravu i da su oni gore navedeni aparati ono pravo.
    U redu, cekat cu neko vrijeme... te bugove dabogda ne dosli.
    Odabir opreme ( objektiva)... da volim prirodu i macrofotografiju ali, i zivot na selu i u gradu....
    No kako moram cekat tijelo, i za opremu nije presa

  8. #33
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Nisam ocekivao ovako brzu reakciju. Hvala.
    O.K. mislio sam mozda na Konica Minolta DYNAX 7D, eventualno panasonicov Lumix DMC-L1... Ali to sad nije bitno. Vjerujem da si u pravu i da su oni gore navedeni aparati ono pravo.
    U redu, cekat cu neko vrijeme... te bugove dabogda ne dosli.
    Odabir opreme ( objektiva)... da volim prirodu i macrofotografiju ali, i zivot na selu i u gradu....
    No kako moram cekat tijelo, i za opremu nije presa
    Pa sad ne bih bas eksperimentirao sa tim modelima...Minolte vise nema...to je Sony preuzeo, a Lumix L1 je po meni malo upitno rijesenje, pogotovo s obzirom na opremu.

    Dakle, Panasonica izbaci, a ako hoces Minoltu, mozda imas vec nesto njihove opreme ili sl., gledaj Sony Alphu. Sony je kupio njihove pogone i sa njima u suradji razvio Alphu. Kako se Minolta ugaslia po pitanju proizvodnje foto opreme, Sony je omogucio upotrebu svih Minolta mountova (barem onih recentnijih) na Alpha sustavu.

    Ako si vec odlucio uzeti D80 pricekaj jos neko vrijeme (bar dva do tri mjeseca). Ako u to doba sve bude OK i ne bude se po forumima pisalo o nekim bugovima...uzimaj.

    Sto se objektiva tice...s obzirom na tvoje fotografske preferencije, bojim se da ti jedan nece biti dovoljan.

    Za all around fotografiranje ovaj 18-200 VR se pokazao prilicno korisnim i kvalitetnim rijesenjem. Daje ti dosta autonomije i prilican raspon. Konstantan je i prilicno kvalitetnih rezultata.

    Sto se macro moda tice...ima rijesenja, ali bojim se da nisu jeftina.

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  9. #34
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kad smo kod usporedbe, koja je i mene zaokupila zadnjih mjeseci, koliko već gruntam i sanjarim kako ću si nabaviti dSLR, ajde da malo iznesem svoja zapažanja.
    Konkurenciju Nikonu D80, osim navedenih Canon 400D i Sony Alpha, po mom mišljenju čini i nedavno predstavljen Pentax K10D ( http://www.dpreview.com/articles/pentaxk10d/ ). Čak bi od svih njih izdvojio upravo D80 i K10D. Čini mi se da oba odudaraju po višoj kvaliteti izrade (K10D se hvali i sa all-weather osobinama). Osim toga, oba imaju i izdvojen statusni displej, dok Sony i Canon djele glavni LCD, što mi se nikako ne sviđa. K10D ima već ugrađenu stabilizaciju slike i sustav za uklanjanje prašine sa senzora, što je velika prednost, bar po mom mišljenju. Kod Nikona nedostaje upravo ti elementi da bi bio savršen. OK, stabilizacija se može imati kupnjom VR objektiva, no oni su redovito vrlo skupi. A eto, Pentax i Sony to već imaju u startu, u samom tijelu aparata. Drugo - uklanjanje prašine. Vidio sam dosta slika sa prašinom na senzoru - katastrofa, to zaista može upropatiti inače savršenu sliku. Pogotovo ako se ne primjeti, pa se slika jedna fotka za drugom, a kad se vide fotke na monitoru ostaje samo gorčina i sati uklanjanja zmazanoće u Photoshopu, ako je uopće moguće (ovisno o tome što je slikano). Naravno da postojeći sustavi nisu u potpunosti otporni na prašinu, ali sigurno je minimiziraju.
    Usprkos svemu tome, Nikon D80 je i dalje moj favorit.

    Sad je tu pitanje objektiva. U kitu D80 dolazi ili sa 18-135 mm ili sa 18-70 mm objektivom. Ograničit ću se na kit objektive, jer ću jedva za to skupit lovu u nekoj budućnosti... Iako 18-135 mm zvuči jako privlačno, čini mi se da je taj objektiv prejeftin da bi bio dobar. Prvo - plastičan navoj. Drugo - nema prozorčića za fokusnu daljinu, što može biti vrlo korisno, a u krajnjoj liniji objektiv izgleda nekako profesionalnije s tim. Treće - distorzije su navodno poprilične, a i dosta komplicirane (valovite) i ne ispravljaju se lako u PS-u. Zbog svega toga ovaj objektiv mi se nekako ne čini previše privlačnim.
    18-70 mm je pak već provjereni objektiv i ljudi su dosta zadovoljni njime, koliko sam pročitao na netu, iako nisam našao dovoljno opširan review (po mom mišljenju, iako ima opširnih). Problem kod tih objektiva je i navoj za filtere promjera 62 mm, što i nije baš uobičajeno, pa recimo Nikon niti nema neke filtere za taj promjer (što me iskreno čudi). A ja bih si sigurno kupio i cirkularni polarizator. Sve ovo govorim kao sumu onoga što sam pročitao i sam zaključio, no nemam osobnih iskustava na žalost.
    Stoga bi i meni dobro došao savjet. Jasno je da sam naklonjeniji 18-70 mm objektivu. No pitanje je dal mi on (18-70 mm) može pružiti ono što ja želim.
    A meni je kod objektiva u kratko važno sljedeće: dobar bokeh, to mi je izuzetno važno. Zatim minimalne distorzije, a kada postoje, da su jednostavne. I na kraju da što manje vinjetira. Hehe, jasno je da nema tako savršenog objektiva, pogotovo ne za novac koji sam ja u mogućnosti dati. No što je najbolje pregledao sam hrpu reviewa i čini mi se da još nije proizveden objektiv koji bi meni bio savršen. A to bi trebao biti IMO neki objektiv raspona npr. (otprilike) 17 ili 18 - 90 mm, koji udovoljava gore navedene kriterije, ima VR i kroz cijeli raspon da ima maksimalan otvor blende recimo f2.8. Baš me zanima koliko bi takav objektiv koštao, kada bi ga proizveli...

    Iskreno, jako mi se sviđa i Nikkor 18-200 mm VR, no vidio sam neke primjere bokeha koji on radi i to je ono što me odbija... no možda su ljudi postali samo najgore primjere...?

    Iako sam naklonjeniji 18-70 mm (za sad), dozvoljavam da me se razuvjeri, 7.5x zoom objektiva 18-135 me isto privlači, a Ken Rockwell je i pohvalio bokeh tog objektiva...
    Zadnji uredio whiteboy : 03-10-2006 u 13:32
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  10. #35
    Svježe registriran
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Bimbi

    Ako si vec odlucio uzeti D80 pricekaj jos neko vrijeme (bar dva do tri mjeseca). Ako u to doba sve bude OK i ne bude se po forumima pisalo o nekim bugovima...uzimaj.

    Sto se objektiva tice...s obzirom na tvoje fotografske preferencije, bojim se da ti jedan nece biti dovoljan.

    Za all around fotografiranje ovaj 18-200 VR se pokazao prilicno korisnim i kvalitetnim rijesenjem. Daje ti dosta autonomije i prilican raspon. Konstantan je i prilicno kvalitetnih rezultata.

    Sto se macro moda tice...ima rijesenja, ali bojim se da nisu jeftina.
    Hvala Bimbi, 18-200 VR mi se cini dobrim rjesenjem. MACRO neka priceka, mozda u blizoj buducnosti izade kakav cijenom dostupniji, a kvalitetom zadovoljavajuci... recimo Sigmin...
    Nego, veceras razgovaram s prijateljem o tim bugovima, a on mi veli da D-80 itako nije potpuno novo izmisljeno, vec u novo tijelo su ukomponirani uglavnom dijelovi iz nekoliko vec postojecih aparata ( D-70s, D-50 i D-200 ). Sto mislite o takvoj tezi.
    Jos nesto, dali netko zna od kakvog je materijala kuciste D-80 - plasticno kao D-50 ili od legue kao i D-70 ?

  11. #36
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Hvala Bimbi, 18-200 VR mi se cini dobrim rjesenjem. MACRO neka priceka, mozda u blizoj buducnosti izade kakav cijenom dostupniji, a kvalitetom zadovoljavajuci... recimo Sigmin...
    Nego, veceras razgovaram s prijateljem o tim bugovima, a on mi veli da D-80 itako nije potpuno novo izmisljeno, vec u novo tijelo su ukomponirani uglavnom dijelovi iz nekoliko vec postojecih aparata ( D-70s, D-50 i D-200 ). Sto mislite o takvoj tezi.
    Jos nesto, dali netko zna od kakvog je materijala kuciste D-80 - plasticno kao D-50 ili od legue kao i D-70 ?
    Većina toga u D80 je preuzeta iz D200.
    Kućište je plastično, sa metalnom 'šasijom', da se tako izrazim. Bar sam tako pročitao.
    Što se Sigme tiče, upravo je i ona izbacila 18-200 mm objektiv sa stabilizacijom: http://www.dpreview.com/news/0609/06...18-200dcos.asp

    Mene zanima što Bimbi može savjetovati glede objektiva koji dolaze u kitu sa D80, ili eventualno nekog drugog objektiva s obzirom na ovo što sam napisao da mi je bitno.
    Dal postoji kakav dobar cirkularni polarizator i UV filter za navoj promjera 62 mm, za te objektive iz kita, jer Nikon ih nema?
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  12. #37
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Nego, veceras razgovaram s prijateljem o tim bugovima, a on mi veli da D-80 itako nije potpuno novo izmisljeno, vec u novo tijelo su ukomponirani uglavnom dijelovi iz nekoliko vec postojecih aparata ( D-70s, D-50 i D-200 ). Sto mislite o takvoj tezi.
    Jos nesto, dali netko zna od kakvog je materijala kuciste D-80 - plasticno kao D-50 ili od legue kao i D-70 ?
    Definitivno stoji teza da je malo toga u D80 potpuno novo.

    Ne bi bili daleko od potpune istine kada bi konstatirali da je D80 na svojevrstan nacin krizanac izmedju D70s i D200 modla. Tu on pokusava balansirati i pokupiti najbolje iz oba. To naravno nije u potpunosti moguce, ali smatram kako su u Nikonu ipak nacinili kvalitetan kompromis i kako su za rezultat dobili vrlo kvalitetan aparat.

    Ipak u ovoj klasi sitnice presudjuju, pa i kakav mali bug korisniku koji je za aparat izbrojao 10 000 kuna, predstavlja prilican problem, jer za te novce ocekuje prilicno besprijekoran aparat.

    Sto se kucista D80 tice, ono je najslicnije kucistu D70s modela. Dakle preko 90% tijela je od raznih kombinacija plastike i gume, a samo sredisnji dio tijela povrsinskoga plasticnoga pokrova ima i nesto sitno metalne legure.

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  13. #38
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bimbi ne znam dal si vidio moja zadnja dva posta, bio bih zahvalan kad bi dao svoje mišljenje...
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  14. #39
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao whiteboy
    Bimbi ne znam dal si vidio moja zadnja dva posta, bio bih zahvalan kad bi dao svoje mišljenje...
    Da, da ispadam gad jer ne odgovaram...sorry!

    Ma ovo je malo kompleksnije pitanje pa ne njega ne zelim odgovarati "letece" kako se na neka druga da odgovoriti, pa tako kad bas nemam vremena onda odradim najprije ova jednostavnija.

    Sto se tvojih dvojbi tice...premda se ovo sto cu sad reci mozda cini oportuno...ne brini. Kupu D80 i doista ne brini, jer ces definitivno biti zadovoljan sa aparatom. Najprije da se ogradim od iskustava iz prve ruke, jer nisam imao prilike uzivo vidjeti niti oprobati D80. Ali sam zato procitao gomilu informacija sa neta po raznim forumuma i review stranicama, jer me ovaj aparat jako zanima. Opci dojam okorjelih Nikon korisnika je sljedeci: aparat je definitivan pogodak, cak se gaje velike nade da ce po prviu puta i po prodajnim rezultatima parirati Canonu i njegovim 30D i 400D modelima. Pored navedenoga svi oni koji imaju iskustva sa Nikon SLR aparatima kvaliteti izrade kucista i njegovoj ergonomiji, modelu D80 daju cak i nesto prednosti pred modelom D70s, koji je po misljenju mnogih, a i po mome osobneme misljenju (imao sam ga prilike koristiti jedno vrijeme) i vise nego uvjerljivo. Posto je kuciste i njegova izrada jedino sto se prakticki moze osporavati kao nedoslijedno SLR rijesenje kod D80, mislim da je uz navedene argumente jasno kako je D80 kompletan aparat i definitivno isplativa kupnja.

    Sto se ciscenja tice, ne znam ima li kakav mod ciscenja senzora, taj segmenat nisam tako detaljno proucavao, ali cim smognem vremena probati cu naci pouzdaniju informaciju o tome. Posto imam D200 mogu iz prve ruke posvjedociti da D200 ima mod i kojeu nizom vibracija otklanja prasinu i sitne cestice. Cak ako D80 i nema navedenu opciju, uvijek ostaje kupnja komprimiranoga zraka u bocicama te ciscenje na taj nacin, koje je po mome misljenju i daleko najucinkovitija opcija.

    Sto se objektiva tice. Ovo je vrlo diskutabilno pitanje, i rekao bih vrlo podlozno subjektivnim procjenama. Na prvu se loptu cini jednostavno. Iz sume objektiva, veoma smo lako sveli izbor na dva kit objektiva (ponajvise radi materijelnih razloga sto je sasvim razumljivo). E sada samo trebamo odabrati jednoga od ta dva. Iskustva korisnika nece nam dati naslutiti sto da odabereme. Naime prema mojim saznanjima i prema informacijama do kojih dolazim preko neta a i preko nekih korisnika koji iaju Nikon opremu, korisnici su vrlo zadovoljni i sa jednim i sa drugim objektivom (naravno ako su im ocekivanja realna, s obzirom da ipak govorimo o entry klasi objektiva).

    18-135 nisam vidio niti sam ga imao prilike isprobati, ne mogu govoriti iz prve ruke, ali prema onome sto se da iscitati iz iskustva sa interneta od ljudi koji ga posjeduju, on slovi kao nesto produzena verzija 18-70, sto bi znacilo da mu je karakteristikama i mogucnostima identican. Malo mi je tesko povjerovati u navedenu cinjenicu s obzirom na vrlo slicne cijene dva navedena objektiva u prodaji, a gotovo dvostruko vecu zarisnu doljinu drugoga. Jer ako imamo objektiv koji je dvostruko vece zarisne duljine od nakoga drugoga objektiva a cijene su im iste, onda se na prvo spomenutome negdje definitivno stedjelo. Tu ipak treba uzeti u obzir i cinjenicu da je 18-70 objektiv koji je prilicno vrijeme na trzistu i kada je izisao nije imao prave (ako uopce i ikakve) konkurencije u svojoj klasi. Upravo iz toga razloha Nikon si je mogao dopustiti i nesto vecu cijenu od konkurencije, koja se zadrzala do danas. Danas kada izbacuju 18-135 objektiv, trziste vrvi od slicnih rijesenja, kako izravnih konkurenata, tako i proizvodjaca zamjenskih objektiva. Tako da nesto nizu cijenu od ocekivane za objektiv 18-135 mozemo pripisati i tome razlogu. Sto se samoga 18-135 objektiva tice, u par sam vrlo ozbiljnih recenzija vidio vrlo pohvalne rijeci na njegov racun...i da WB...gotovo svi koji se na to osvrcu hvale bokeh u toga objektiva (mislim da ce ovo ipak prevagnuti) Kazu da izoblicenja ima, ali u vrlo prihvatljivim razinama za cijenu koju objektiv kosta i s obzirom na rezolucije modela D200 i D80 koje ostavljaju ovoljno manipulativnoga prostora za eventualne korekcije naknadno.

    Sam 10-70 objektiv, kako sam vec rekao, prilicno je na trzistu, manje vise ga samo hvale. Odlicni prodajni rezultati, odlican odziv korisnika...osobno ne znam nekoga tko je nabavio doticni objektiv a da nije bio zadovoljan. I ja sam imao prilike raditi sa njme na D70 i D70s modelima i za njega takodjer imam samo rijeci pohvale. Da sada ne detaljiziram previse reci cu samo kako je ovo jedan od dva uvjerljivo najbolja objektiva koja sam vidio da idu u kit aranzmanima uopce. Eto toliko je dobar. Malo je hladan, kao i manje vise svaki Nikkor, ali to se vrlo elegantno korigira filterom.

    Eto i za kraj da ja biram, bio bih u istoj nedoumici kao i ti i vjerojatno ne bih znao sto da kupim. 18-70, budimo iskreni nekada doista zna biti "prekratko". Sirac je na ovome objektivu izrazit i sigurno dostatan, ali je tele dio raspona, prilicno oskudan (da je barem kakva 90 ka u pitanju, jos bi se i dalo razgovarati). To mu je po meni i glavna mana, jednostavno iz razloga jer je neku drugu tesko naci. 18-135 ce sto se raspona tice biti dostatan u 90% stuacija. Sirac zadrzava kao i 18-70, ali mu je tele domet znatno unaprijedjen. Dobra autonomija i mogucnost kadriranja. Glavna mana...nov je na trzistu...i ja ga nisam imao u rukama Najgore mi je kupovati ista od foto opreme a da to prije nisam imao prilike oprobati, toga se grozim, a nekada se to jednostavno ne moze izbjeci.

    Dakle, da ja biram pucao bih na 18-135 ali bih ga nekeko zelio oprobati prije kupnje barem na malo.

    Eto nadam se da sam bio koristan, ako ima jos pitanja, samo pucaj... (eh da ako zelis baciti oko na D200 i 18-200 VR ponuda jos uvijek vrijedi )

    E da i jos samo sitnica...vidim da ne citas Nikonianse...pa ti evo dva linka na kojima se bas raspravlja o tome odluciti se za kupnju 18-70 ili 18-135 Nikkor objektiva:

    http://www.nikonians.org/dcforum/DCF...6/18534.html#1
    http://www.nikonians.org/dcforum/DCForumID6/18536.html

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  15. #40
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo malo sam se potrudio i poraspitivao oko sustava za ciscenje senzora na D80. D80 naime prema mojim sadasnjim saznanjima nema nesto slicno. Dakle, vlasnici D80, kao i oni koji posjeduju D70 i D70s modle, prepusteni su raznim, alternativnim nacinima ciscenja svojih senzora i stakalaca.

    Samo da dodam dvije, cisto onako moje, opaske koje smatram vrlo opravdanima za navesti u ovoj temi. Najcesce se gomilanje i ulaz prasine i necistoca u tijelo aparata desava za vrijeme zamjene objektiva. Dakle sto manji broj objektiva posjedujemo, manje ih mijenjamo, pa je shodno tome i vjerojatnost ulaska necistoca u tijelo aparata manja. Posto neka istrazivanja trzista pokazuju da se vecina kupaca koji se odluce na kupnju entry level DSLR aparata odlucuju na kupnju samo jednoga objektiva i tokom sljedecih 5 godina ne kupuje opremu za doticni aparat, mozemo zakljuciti da vecina korisnika ipak ima samo jedan objektiv. Shodno tome nema niti sto mijenjati na samome aparatu kada jednom zasarafi objektiv na njega. Dok god je objektiv gore nema mogucnosti ulasku prasine i necistoca. Ipak ako imamo vise objaktiva mozemo poduzeti neke predustroznosti da da nam sto manje eventualnih necistoca udje u aparat. Naime kada mijenjamo objektiove to obavljamo brzo i pritome ne spustajuci aparat u blizinu zaprasenih ili necistih povrsina.

    Pored navedenoga smatram kako rijesenja o ultrazvucnim vibracijama komponenata aparata ne polucuju najbolje rezultete pri ciscenju. Smatram da se puno bolji rezultati dobivaju ciscenjem komprimiranim zrakom. Uostalom ta se tehnika i upotrebljava u servisima foto oopreme, pa ako je dovoljno dobra njima...tako da nedostatak toga nekakvoga sustava za ciscenje na D80 modelu ne mogu gledati kao neki nedostatak.

    Postoji i jos jedan nacin ciscenja koji je veliki trend u posljednje virjeme i uzima maha u udjelu na trzistu. Radi se naime o nekakvim ultra mekanim cetkicama koje se vrte i vibriraju velikim brzinama...uostalom evo imam i neki clanak o tome pa baci oko malo:

    http://www.robgalbraith.com/bins/con...id=7-7898-8577

    Sto se filtera pak tice. Najprije da kazem da imas krivu informaciju. Naime naveo si da je promjer navoja na kraju 18-70 i 18-135 Nikkor objektiva, 62mm sto doista nije cesto. Medjutim to nije slucaj, na srecu.

    Tako i 18-70 i 18-135 Nikkor DX objektivi imaju promjer navoja za sarafljenje filtera i ostalih dodataka od 67 mm, sto je vec sasvim druga prica, jer nudi mnogo vise alternative za odabir proizvodjaca i filtera.

    Hoya ima cijeli niz filtera toga promjera a o Cokinu da i ne govorim.

    Definitivno bih preporucio Hoyu ili Cokina, nikako Nikon filtere, jer je njihova ponuda vrlo ogranicena i cijenom neopravdana i neprihvatljiva.

    Evo i mjesta gdje ces u RH moci naci cijeli asortiman vrlo kvalitetnoga Cokin - a:

    http://www.praxis.hr/proizvodi/proizvodi.asp

    Izbor je doista velik, ne samo da se mogu birati filteri u toj dimenziji po efektima i intenzitetu efekata, vec i prema materijalu od kojega su nacinjeni (organic ili mineral) te po kvalitetama serija...sve u svemu odlicna ponuda i kvaliteta proizvoda...moja praporuka.

    Eto toliko!

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  16. #41
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Car

    Prvo, Bimbi svaka čast na opširnim odgovorima, kakvi se samo od tebe mogu očekivati. Naravno, oduševljen sam.

    Da, glede promjera navoja za filter sam fulao, lapsus calami, ali eto, drago mi je čuti da nema problema s tim filterima.

    Što se tiče opaske glede jednake cijene kit objektiva (18-70 i 18-135) i moj je zaključak bio da se je na 'dužem' negdje moralo štedjeti, stoga sam i bio naklonjeniji 'kraćem'. Sad mi je i palo na pamet gdje se je štedjelo - prvo plastičan navoj, drugo nedostatak fokus skale (prozorčića). To sam već spomenuo da mi smeta, no ako se radi o optički podjednako kvalitetnim objektivima, lako ću to progutati i odlučiti se za 18-135. Ionako ne mislim puno 'šerafiti' taj objektiv, tako da niti plastičan navoj nije velika mana (a koliko sam pročitao, ta plastika je navodno vrlo kvalitetna). No kad si spomenuo da 18-135 ima dobar bokeh, osmjeh mi je osvano na licu. Da, to bi moglo prevagnuti. Što se distorzija tiče, arhitekturu i slične motive ću sigurno slikati na fokalnoj dužini koja ima najmanje (ili uopće nema) distorzija. Ostalo je više-manje nebitno, jer se distorzije rijetko primjete na slikama portreta i sličnih motiva.

    Spomenuo si da je 18-70 jedan od dva najbolja kit objekitva koja si probao. Koji je drugi?

    Usput, spomenuo si da treba pričekati koji mjesec prije kupnje Nikona, radi evenutalnih bugova.. Da li si možda naišao negdje da se netko žali na takvo što?
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  17. #42
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao whiteboy
    Spomenuo si da je 18-70 jedan od dva najbolja kit objekitva koja si probao. Koji je drugi?

    Usput, spomenuo si da treba pričekati koji mjesec prije kupnje Nikona, radi evenutalnih bugova.. Da li si možda naišao negdje da se netko žali na takvo što?
    Za sada misam naisao na ikakve zalbe ili na situacije u kojima je netko od ljudi koji su testirali navedeni model ili ga vec posjeduju, primjetio neke bugove ili musicava ponasanja aparata. Ipak, kako je, mislim bas u ovoj temi i bilo receno, ovaj aparat nije donio tehnoloski i razvojno nista novo...samo su u D80 u vidu noga proizvoda, dobro uklopljene komponente razvijene i vec dokazane da drugim modelima (D70s i D200).

    Sto se drugoga objektiva tice...bio je to objektiv koji je dolazio u skupljemu od dva kita sa Olympus E1 SLR modelom.

    Zuiko 14-54 f 2.8-3.5


    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  18. #43
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eto, već sam se Bimbiju pohvalio prek PM-a, pa da i ovdje iznesem - Nikon D80 sa 18-135 mm je naručen.

    E sad, ja budala krenuo opet malo čitat po stranim forumima i vidjeh da se neki korisnici žale na probleme sa preeksponiranjem, odnosno da matrix metering ne radi baš dobar posao kod vrlo kontrastnih motiva (taman objekt na svjetloj pozadini)... Pa se pitam imam li razloga za brigu?
    Ja se nadam da ne, jer stvarno ne bi htio da mi takvo što pokvari užitak...
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  19. #44
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samo dvije riječi za početak: stigao je!



    Opširnije, onako kako spada, u skoro vrijeme.
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  20. #45
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao whiteboy
    E sad, ja budala krenuo opet malo čitat po stranim forumima i vidjeh da se neki korisnici žale na probleme sa preeksponiranjem, odnosno da matrix metering ne radi baš dobar posao kod vrlo kontrastnih motiva (taman objekt na svjetloj pozadini)... Pa se pitam imam li razloga za brigu?
    Ja se nadam da ne, jer stvarno ne bi htio da mi takvo što pokvari užitak...
    Sad je vec kasko, ali ne zamaraj se procitanim...pa uostalom koji model ima perfekcionosticki nastorijem matrix met pri tako kontrastnim uvjetima. Ako cemo bas biti cjepidlake, mozemo i EOS D1 sa nekim boljim objektivom natjerati u ocaj na podlogama bez kontrasta ili u ovakvim situacijama prejakih kontrasta, da tu i tamo krivo odmjeri i kompenzira razliku. To je sasvim normalna pojava. Takve situacije su rijetke i vrlo se lako kompenziraju manuelnim postavkala WB - a (ne whiteboy - a, vec white ballancea) i ekspozicije. Dakle, definitivno nije razlog za razbijati glavu...uostalom vidjeti ces sad kad imas aparat.

    = Citat = Izvorno postao whiteboy
    Samo dvije riječi za početak: stigao je!



    Opširnije, onako kako spada, u skoro vrijeme.
    Bravo majstore...pa da cestitam.....odlican ubod, i da se sa stovanjem, pribiljezim kao vjerni citatelj mozebitne skore recenzije...vrlo me zanimaju dojmovi iz prve ruke o D80 modelu. Stoga zelim mnogo dragih i lijepih trenutaka "zarobljenih" u vremenu upravo sa ovim aparatom

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  21. #46
    Svježe registriran
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cestitam Whiteboy na novom aparatu, i ja sam ga nabavio (iz Austrije) s objektivom 18-200. Malo sam se igrao s njim i nešto sam očito zabrljao. Naime u modu A (Aperture priority auto) nemogu mjenjati otvor blende s kotačićem (glavnim botunom za biranje), neznam u čemu je kvaka
    Kako nisam baš na Ti s stranim jezicima molio bih ako netko ima ili zna kako doći do priručnika/uputa za D80 na hrvatskom ?

  22. #47
    Gazda na Forumu! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience Points

    Datum registracije
    Feb 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    HTC Legend, Sony Ericsson
    Operater
    Vipnet
    Godina
    46
    Postova
    3.705
    Bodovi
    68.568
    Nivo
    63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Bodovi: 68.568, Nivo: 63
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Cestitam Whiteboy na novom aparatu, i ja sam ga nabavio (iz Austrije) s objektivom 18-200. Malo sam se igrao s njim i nešto sam očito zabrljao. Naime u modu A (Aperture priority auto) nemogu mjenjati otvor blende s kotačićem (glavnim botunom za biranje), neznam u čemu je kvaka
    Kako nisam baš na Ti s stranim jezicima molio bih ako netko ima ili zna kako doći do priručnika/uputa za D80 na hrvatskom ?
    Blenda se namješta subdial-om, a ne glavnim kotačićem, bilo u M ili A modu. Dakle onim prednjim kotačićem, a ne stražnjim. Možda tu griješiš?
    I'm not really a gynecologist, but I'll take a look.
    "...Moroni kojima je najveći intelektualni domet turbo folk poezija i koji imaju sve B-sides, raritets, remixes i unrealesed tracks od Ceca, Goca i Droca u svojim Grand Cheerokijima, Porscheima, Masseratijima i ostalim indikatorima malog kurca. Da ih pitaš tko je Lennon, ne bi znali odgovorit ni uz Jocker 'zovi cijelo društvo'..." Metastaze

  23. #48
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Cestitam Whiteboy na novom aparatu, i ja sam ga nabavio (iz Austrije) s objektivom 18-200. Malo sam se igrao s njim i nešto sam očito zabrljao. Naime u modu A (Aperture priority auto) nemogu mjenjati otvor blende s kotačićem (glavnim botunom za biranje), neznam u čemu je kvaka
    Kako nisam baš na Ti s stranim jezicima molio bih ako netko ima ili zna kako doći do priručnika/uputa za D80 na hrvatskom ?
    Evo bas sam krenuo reci isto, ali me WB preduhitrio!

    Dakle defaultne postavke jesu takve da se postavke blende u modovima koji to omogucuju podesavaju sub dial kotacicem, tako da probaj i jedan i drugi.

    Nadalje, ako si upalio aparat i on ti je mirovao minutu ili dvije, tada prije bilo kakvih korekcija blende pritisni okidac do pola, jer aparat nakon 30 ak sekundi neaktivnosti automatski iskljucuje AF, AE i ostale mogucnosti koje se trenutno vracaju iz stand by - a, da ga tako nazovam, pritiskom na okidac.

    Nadalje postoji jos jedna mogucnost. Da ti je zakljucan i AE i AF, sto bi moglo dovesti do toga da ti neda niti mijenjati vrijednosti blende. Navedeno zakljucavas za gumbom lijevo od dial kotacica. Ta tipka lock moze imati razlicite modove rada, tako moze i nakon pritiska, bez drzanja trajno pamtiti jednom odredjene postavke. Funkcije AE/AF lock tipke se podesavaju u CM18 (dakle Custom Menu 18).

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."


  24. #49
    Svježe registriran
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bravo decki! Kako sam bio slijep. Zahvaljujem. Nego, mozete li mi reci sto o "manualu" na hrvatskom ? Gdje ga mogu naci ?

  25. #50
    ThreeEyedExtraTerrestrial Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class50000 Experience Points

    Datum registracije
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb/Zapresic
    Mobitel
    iPhone 4S
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    45
    Postova
    2.704
    Bodovi
    50.859
    Nivo
    55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Bodovi: 50.859, Nivo: 55
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao bob rock
    Bravo decki! Kako sam bio slijep. Zahvaljujem. Nego, mozete li mi reci sto o "manualu" na hrvatskom ? Gdje ga mogu naci ?
    Koliko je meni poznato nema ga za skinuti sa neta...naime Nikon cak niti nema hrvatski web, jer zastupnistva dogovara sa tvrtkama, a nema svoju filijalu u RH.

    Jedina nada ti je da sa javi netko tko ima manual na hrvatskom jeziku da ti ga posudi da kopiras ili da odes izravno u Fototeh i nazicas jedan primjerak ako budu milostivi.

    www.fototeh.hr


    ***Forumska recenzija Nikon D80, Nikorr AF-S 18-135 i 18-200 IF ED G VR, se nalazi na sljedecoj lokaciji:

    http://www.cafe.mobil.hr/showthread....532#post528532

    Bimbi***
    Zadnji uredio Bimbi : 07-03-2007 u 09:57

    " To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."



 
+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrvaPrva 1 2 3 PosljednjiPosljednji

Slične teme

  1. Nikon D200
    By Bimbi in forum SLR digitalni fotoaparati i oprema
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 16-04-2007, 22:38
  2. Nikon D200, Nikkor AF-S 18-200 IF ED G VR recenzija
    By Bimbi in forum Recenzije digitalnih fotoaparata
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 09-03-2007, 00:59
  3. Nikon D200, Nikkor AF-S VR 24-120 recenzija
    By Bimbi in forum Recenzije digitalnih fotoaparata
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 08-06-2006, 13:33
  4. Nikon d70 Vs Canon Eos 350d
    By cook22 in forum SLR digitalni fotoaparati i oprema
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 06-10-2005, 11:58
  5. Punjač za Nikon
    By sfinga in forum Oprema za digitalne fotoaparate
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 22-05-2005, 17:21

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove