Join Today
+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 7 PrvaPrva 1 2 3 4 5 6 7 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 76 do 100 od 164
  1. #76
    Super-forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Mobitel
    E1000, slvr L7, N70
    Operater
    Vip, MobileC 1GB
    Godina
    52
    Postova
    1.023
    Bodovi
    15.984
    Nivo
    30
    Bodovi: 15.984, Nivo: 30
    Bodovi: 15.984, Nivo: 30
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    je da ali govorne komunikacije su prioritet operatera koji nudi i data protok podataka, zato je i navedeno u ugovoru.....a mogu oni i to kontrolirat bez brige no vani je to malo osjetljivije jer u Finskoj npr za cca100e/mj imaš flat rate na UMTSu. pa tu bi se pričalo i surfalo do mile volje

  2. #77
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pitanje je imaju li oni pravo na to. Kad sam ja potpisivao ugovor to je pisalo samo u pitanjima i odgovorima, a ne u uvjetima korištenja. Trebalo bi tu nešto pokreniti. Oni nas možu s*ebati samo tako. Mi potpisujemo biancho ugovore na godinu dana (oni imaju pravo mijenjati uvjete korištenja usluge)!!!

    Druga stvar je pitanje imaju li oni pravo ograničavanja vrste prometa. Zamislite da sad t-com zabrani FTP ili WWW!!!

    P.S. Moy prošli post se odnosio na rad kartice u mobitelu, a ne skype!
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  3. #78
    Pravi forumaš Postignuća:
    3 months registered

    Datum registracije
    Dec 2002
    Lokacija
    Rijeka, Zadar
    Mobitel
    SE K800i
    Operater
    VIP, BonBon
    Godina
    39
    Postova
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mislim da imaju pravo, ali ako ne piše u uvjetima korištenja onda bi to trebala biti druga stvar!
    Everyone can be a boss, but not every boss is a leader.

  4. #79
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao ExCenTric
    a ovo za kontrolu, pa nemaju te oni kaj kontrolirat. sve je to download i upload
    Mobile CARNet korisnicima Vipnet pruža uslugu mobilnog bežičnog pristupa i prijenosa podataka do CARNetove mreže. Paketni prijenos govora preko IP protokola putem Vipnetove mreže nije dozvoljen.

    sa www.vipnet.hr
    dobar grah daleko se čuje

  5. #80
    Pravi forumaš Postignuća:
    3 months registered

    Datum registracije
    Dec 2002
    Lokacija
    Rijeka, Zadar
    Mobitel
    SE K800i
    Operater
    VIP, BonBon
    Godina
    39
    Postova
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ja Skype full koristim, pa cemo viditi... ako nitko nije imao problema do sada valjda necu ni ja!
    Everyone can be a boss, but not every boss is a leader.

  6. #81
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sad piše, ali kad sam ja potpisivao ugovor pisalo je samo u pitanjima i odgovorima. Oni tako imaju pravo povisiti i cijene, a mi smo na ugovoru!?
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  7. #82
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ma nikad se nije dogodilo da se cijene povise. jedino sto ti se moze dogoditi a to je da ti roknu neku suspenziju zbog koristenja VOIPa ili ako malo vise pocuclas podataka da te traze da prije vremena (prije dostave racuna) platis.

    VOIP na vipu je najjednostavnije usporediti kao voznju na loz ulje.
    dobar grah daleko se čuje

  8. #83
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istina nisu povisili, ali postoji li zakon koji nas štiti od toga ili bi bilo dobro da moderatori izbrišu moj post da ovi iz VIP-a ne bi dobili neke lude ideje :-)

    Koliko Skype otprilike povuče u 1 min razgovora? Kako misliš poslati račun ranije? Oni šalju račun 15. a ako je MB-a više to dodatno zaračunaju po (po mom mišljenju) paprenoj cijeni!

    P.S. Off-topic - to nije kao vožnja na ložu jer od korištenja Skype preko vipa ne strada napajanje od kompa (Boš pumpa kod auta) :-)
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  9. #84
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Billy_boy
    Koliko Skype otprilike povuče u 1 min razgovora? Kako misliš poslati račun ranije? Oni šalju račun 15. a ako je MB-a više to dodatno zaračunaju po (po mom mišljenju) paprenoj cijeni!
    nisam napisao da ce ti poslati racun ranije nego da ce te traziti da ti prije ispostave racuna platis.
    cijena dodatno prenesenih MB ovisi ti o modelu koji koristis
    = Citat = Izvorno postao Billy_boy
    P.S. Off-topic - to nije kao vožnja na ložu jer od korištenja Skype preko vipa ne strada napajanje od kompa (Boš pumpa kod auta) :-)
    mozda na novim autima. na mome ne strada.
    Zadnji uredio KaKaV NeReD : 29-08-2006 u 10:30
    dobar grah daleko se čuje

  10. #85
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Planet "ZEMLJA"
    Postova
    134
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne radi mi fastnet odkada imam tarifu 1 gb, zvao sam ih i kazu da bi trebalo raditi, sutra cu opet zvat, ali ako bude do njih jeli postoji neki drugi program koji smanjuje potrosnju ili pogorsava kvalitetu slike, pa da se trosi manje mb-ova?

  11. #86
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neki drugi program za kompresiju podataka koje prenosis ne postoji. Fastnet je zamisljen prvenstveno kao alat koji bi donekle ubrzao prijenos kada je VMC krenuo s GPRS brzinama a sada to ocito nije potrebno vise jer su brzine zadovoljavajuce.
    dobar grah daleko se čuje

  12. #87
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Poslao sam mail Hrvatskoj Udruzi Za Zaštitu Potrošača u vezi VoIP-a, pa ćemo viditi što će od toga biti.
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  13. #88
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mozes i upravi vodovoda ako hoces.
    VOIP nije dozvoljen zato jer Vipnet nema dozvolu da bi vrsio te usluge i normalno da nedopustaju to korisnicima.
    dobar grah daleko se čuje

  14. #89
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    To je apsurdna izjava. Ima li VIP dozvolu za FTP!? za http!? Pa ne pruža vip tu uslugu već samo medij za korištenje te usluge. Misliš da t-com ima posebnu dozvolu za tu uslugu kako bi korisnici mogli koristiti skype!?
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  15. #90
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Mobitel
    SE P1i, iPhone 3G
    Postova
    1.600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Billy_boy
    To je apsurdna izjava. Ima li VIP dozvolu za FTP!? za http!? Pa ne pruža vip tu uslugu već samo medij za korištenje te usluge. Misliš da t-com ima posebnu dozvolu za tu uslugu kako bi korisnici mogli koristiti skype!?
    Slažem se.
    Isto kao i što mene spriječava da stavim Skype?
    Tko će mi zabraniti.

  16. #91
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mislim da pocinjes borbu s vjetrenjacama.

    Ako si potpisao da ces koristiti njihovu uslugu prema pravilima koristenja koje su oni definirali mislim da je prica gotova. Da su napisali da im nakon godine dana trebas isplatiti 40.000 kuna i darovati bubreg to bi trebao ispostovati.
    Ftp i http su klasicni protokoli u prijenosu podataka. Za prijenosom glasa je prica malo drugacija. Vip je prije svega davatelj usluge mobilnog telefoniranja koje naplacuje. Nisu valjda ludi da dozvole Voip.
    Probaj sagraditi kucu bez ikakve dozvole. Sumnjam da ce biti ista nestabilnija i nekvalitetnija od one koja ima sve potrebne dozvole. Samo ce biti jeftinija i drzava nece dobiti svoje za sto pise u zakonu da su obavezni dobiti.
    dobar grah daleko se čuje

  17. #92
    Hardcore forumaš Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Mobitel
    SE W20i
    Operater
    Tele2
    Godina
    44
    Postova
    654
    Bodovi
    10.172
    Nivo
    24
    Bodovi: 10.172, Nivo: 24
    Bodovi: 10.172, Nivo: 24
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Instalirajte si Google Talk

  18. #93
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google talk je isto VoIP!

    I t-nešto ima fiksnu telefoniju, pa ipak nije ADSL korisnicima zabranio VoIP!!! Nije pitanje brane li oni posebnu uslugu ili samo jedan protokol već imaju li na to pravo. Po mom mišljenju bi im to agencija za telekomunikacije trebala zabraniti zbog liberalizacije tržišta, a ja te megabajte plačam, pa ako ću sad prenositi prazne fileove!

    I opet ti je usporedba neadekvatna. Bila bi bolja ako gradim kuću standardno je da u njoj žive ljudi, a ovo bi bilo koda moram u građevinsku upisati da ću držati kućnog ljubimca!!!

    I još da napomenem, kad sam ja potpisao ugovor u uvjetima nije bilo zabrane. Ako sutra stave da im moramo dati bubreg, baš me zanima kako bi to prošlo!!!
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  19. #94
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kada si potpisivao ugovor bilo je zabrane jer ona postoji oda kada je VMC krenuo.
    dobar grah daleko se čuje

  20. #95
    Forumaš sa iskustvom Postignuća:
    Veteran10000 Experience Points

    Datum registracije
    Aug 2003
    Lokacija
    Split
    Mobitel
    BlackBerry: Z30 & Q10
    Operater
    VIPnet & Tele2
    Godina
    42
    Postova
    424
    Bodovi
    10.599
    Nivo
    24
    Bodovi: 10.599, Nivo: 24
    Bodovi: 10.599, Nivo: 24
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Billy_boy
    Google talk je isto VoIP!

    ...Ako sutra stave da im moramo dati bubreg, baš me zanima kako bi to prošlo!!!
    Ne brini, to pravno ne bi prošlo, pa čak i da si potpisao da im moraš dati bubreg ukoliko xy - ugovor bi bio ništav

  21. #96
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Nokia 5800XM
    Operater
    Tele2
    Postova
    1.224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pisalo je u najčešće postavljanim pitanjima, ti u ugovoru potpisuješ da se slažeš s uvjetima korištenja u kojima nije pisalo. Znam jer sam to vidio u F.A.Q. i otišao provjeriti u uvjete korištenja. Tad su bili samo opći uvjeti korištenja, a u uvjetima korištenja CARnet promocije je bilo definirano samo tko je može koristiti, a ovo su poslje ubacili. Jedino ne znam je li pisalo u VMC usluzi (ne preko CARneta), ali to je pravno gledano ili druga usluga ili usluga prilagođena drugim korisnicima, pa su i uvjeti drukčiji!
    Nokia: 3310 -> 3330 - > 7650 -> 3650 -> N70 -> 6288 -> 5800 XM
    Glupa 6288 pola života provela u Mobisa, sad strahujem da 5800 ne doživi isti scenarij

  22. #97
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pisalo je pisalo u uvjetima koristenja za tarife prijenosa podataka. Jos prije 3 i vise (ako se ne varam) godina kada je krenuo VMC. Tada sam se ja na to nasmijao jer je jedina VMC kartica bola dostupna sa GPRSom sto nije bilo dovoljno brzo da bi se ostvario kakav takav Voip.
    Dakle ti osim sto koristis uslugu preko Carneta pristupas joj preko Vipovog prijenosa podataka i duzan si postivati njihova pravila.
    dobar grah daleko se čuje

  23. #98
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Mar 2006
    Mobitel
    SE P1i, iPhone 3G
    Postova
    1.600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao KaKaV NeReD
    Dakle ti osim sto koristis uslugu preko Carneta pristupas joj preko Vipovog prijenosa podataka i duzan si postivati njihova pravila.
    Daj mi reci kako će oni znati da ja koristim Skype?

  24. #99
    Faca Cafe Mobil foruma Postignuća:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points

    Datum registracije
    Oct 2002
    Lokacija
    Zgb
    Mobitel
    desire,desireHD,BB Bold,
    Operater
    VIPnet
    Godina
    52
    Postova
    3.160
    Bodovi
    27.756
    Nivo
    40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Bodovi: 27.756, Nivo: 40
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    svaki servis koristi odredjene portove. Isto kako i ja na lokalnoj mrezi znam tko koristi P2P recimo.
    dobar grah daleko se čuje

  25. #100
    Pravi forumaš
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Planet "ZEMLJA"
    Postova
    134
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jos nisu sredili fastnet za tarifu 1 gb, dali ja sada mogu prekinuti ugovor s njima, zato sto nemogu koristiti uslugu koju bi trebao moci koristiti?


 
+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 7 PrvaPrva 1 2 3 4 5 6 7 PosljednjiPosljednji

Slične teme

  1. Glazbeni spotovi , testirani na K750i
    By sezam-picika in forum Općenito
    Odgovora: 70
    Posljednji post: 14-07-2007, 16:49
  2. EF91, S81 i EF51 najnoviji BenQ-Siemens modeli
    By drazen in forum Benq-Siemens (svi modeli)
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 18-02-2006, 18:44
  3. Odgovora: 65
    Posljednji post: 07-07-2004, 15:25
  4. Odgovora: 6
    Posljednji post: 09-11-2002, 20:03

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove