evo i ja imam isti problem kao drazen

ovaj telefon a i kabal sam prvenstveno kupio zbog PC neta preko GPRS-a. no josh nisam uspio da se konektujem

sa www.siemens.com sam skinuo program GPRS modem assistant i pri instalaciji on trazi da se telefon prikljuci na komp da bi ga mogao detektovati... no kad ga spojim on nista ne nadje, cak ugasi tel... pa dalje nastavlja sa manualnim podesavanjima...

kad je zavrsila instalacija... pokrenem program i podesim opcije, pokusam da se konektujem... ali mi to ne polazi za rukom... napise mi da nista nije mogao da startuje
port open failed
phone initialization failed
...
... ne sjecam se poslijednje dvije a ne mogu ih sad vidjeti jer sam konektovan dialup-om
takodje sta se desilo... telefon se ugasio
i uvjek se ugasi cim pokusam da se konektujem...


no onda ponovo odem na www.siemens.com i tamo ima uputstvo kako manualno podesiti konekciju... znaci bez ikakvih programa...
instalira se standard modem 19200 postavi se na port na kojem je telefon prikljucen, postavi se extra initial string AT+CGDCONT=1,"IP","mobisgprs"
zatim se napravi konekcija koja ce da koristi standard 19200 modem sa brojem za pozivanje *99***1#
kad pokusam da se konektujem preko takve konekcije telefon se opet ugasi
ALI sta sam "otkrio" telefon nece da se ugasi ako je iluminacija ukljucena... tj ako u trnutku dok se pokusam konektovati telefon svijetli... ali se i dalje ne moze konektovati

takodje mi je zanimljivo sljedece, kad odem u control panel>phone and modem options>modem>standard 19200 modem>properties>diagnostics>query modem
on uspije da ga nadje tj da nadje njegove podrzane komande sto znaci da on uspije da komunicira sa telefonom
ali i ovde je potrebno da svjetlo na tel bude upaljeno inace se tel ugasi

ima li neko predstavu sta je sa ovim???
neko je spominjao da je kabal bitan... ja sam ovaj kupio za 20KM dobio sam ga u prozirnoj vrecici tako da nemam pojma koji je proizvodjac...

takodje je neko spominjao flash-ovanje telefona... da li mogu to da uradim sa programom na
http://www.my-siemens.com/MySiemens/...a%252F,00.html
i koji bi trebao da izaberem??

unaprijed HVALA!