LegaIzvorno postao khideg
![]()
LegaIzvorno postao khideg
![]()
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Ovako ja to vidim. Svi su pomalo u pravu ali stvar je isključivo u tome što Tele2 ima potpisan ugovor sa VIP-om o nacionalnom romingu. Pa na zaslonu mobitela piše vam i VIP HR i TELE2, sve dotle dok Tele2 ne bude izgradio svoju infrastrukturu već koristio posuđenu neće se moći bez PIN-a jer se jedino tako može Tele2 razdvojiti od VIP-a. Takođe dabi se logiralo na neku drugu mrežu van Hrvatske isto se mže jedino učiniti na način da se mobitel ugasi te ponovno upali sa unošenjem broja 1 ispred pina.
Dakle sačekajmo da se Tele2 razvije u pravu konkurenciju i onda neće biti ovakovih problema.
Pozdrav forumu od novog forumaša Đuke
sve mi smrdi da se PIN nemože isključiti iz razloga jer su možda dva IMSI a u pitanju na Teletovoj kartici. jedan se aktivira običnim PINom a drugi unosom jedinice ispred pina odnosno PIN je samo drugačiji.
To mi jedina pada napamet jer mreža ne očitava PIN pa sam pPIN sa roamingom nebi trebao imati veze.
dobar grah daleko se čuje
Cesto sam van Hrvatske i PIN sluzi da bi se mogao prebaciti na stranu mrezu.Kada udjes u stranu drzavu, prvo moras ugasiti aparat i ponovo ga upaliti, ali s time da prije PIN-a ukucas 1.Tek tada ce te prebaciti na mrezu stranog operatera.Ukoliko to napravis u Hrvatskoj, napisati ce ti greska na kartici.Izvorno postao KaKaV NeReD
Ne kužim tvoj post. Ovo o čemu si napisao vjerujem svi već znamo, ali koja je izravna povezanost PINa i roaminga ???Izvorno postao RAUL
dobar grah daleko se čuje
Pisalo je u Mobilu iz studenog sve o Tele2 mreži. Bio je spomenut i taj famozni PIN kojeg nije moguće isključiti jer se radi o ovom što nam RAUL kazaše. I ovo što Nered spominje.
Dakle zbog roaminga, isključivanje PINa kod Teleta- njet!
Kad si u roamingu, kad prijeđeš granicu, nestaje ti signal. Onda gasiš mob, uključiš ga i kad ti zatraži pin, uneseš 5- znamenkast pin, tvoj PIN, ali ispred moraš staviti znamenku 1 (jedan). Znači 1xxxx. Tek tada možeš u roaming, odn mob tek tada počne "hvatati" signal stranih mreža. Govorim o TELE2 mreži.
opet ne razumijm.
To o čemu pišeš odavno znamo svi da treba unijeti jedinicu kada si u roamingu. Ali budući da mreža nemože nadgledati PIN moje pitanje je KAKVE VEZE IMA PIN SA ROAMINGOM ???
dobar grah daleko se čuje
ako ukucas 1 ispred pina kartica se podize u drugacijem modu rada, i to je cjela mudrost. ne vidi mreza pin niti nista ,samo se radi o modu rada kartice.Izvorno postao KaKaV NeReD
Sad nisam siguran da ću prenijeti točno kako sam pročitao, ali TELE2 kao pružatelj usluga za Hrvatsku (kao takav) nema mogućnost roaminga. Svi brojevi se nalaze u zajedničkoj bazi u Švedskoj (headquorter). Kad si van,npr. u Italiji unošenjem peteroznamenkastog PINa prijavljuješ se u zajedničku bazu podataka i sustav te prepoznaje kao bilo kojeg korisnika TELE2 mreže u Europi.
Uzmi si Mobil iz studenog. Novinar je jako dobro opisao sve kako funkcionira.
Nadam se da sam uspio pojasniti.
Ako da, imam li pivo mukte?
definitivno se nerazumijemo oko ovoga.
mreža nemože vidjeti koji si PIN unio, a ovo ostalo mi je sve poznato.
jedino što bi moglo biti da SIM drugačije diše neki servis na kartici koji onda mreža prepoznaje. Pročitaj prvi post na ovoj strani pa ćeš vidjeti da sam upoznat s ovime što ponavljaš cijelo vrijeme.
dobar grah daleko se čuje
Pa to sam i pročitao.
Ne kužim se baš u službene izraze. Vidim da si to dobro opisao, ali onda kužiš stvar... Mreža ne može vidjeti PIN, ali zna kad si izvan dometa njihovih (hrvatskih) baznih stanica. Moguće je da imaju 2 IMSI-a.
Vidim, od pive ne bu niš...
Ma pin s jedinicom dize druge podatke s kartice i to je sve. Ne znam u cemu je problem. Kad si vani strane mreze te ne vide kao korisnika tele2 Hrvatska nego kao svedskog...
...also known as El'AnDrA...
To sam i ja mislio reci, ali sam malo zakompliciraoIzvorno postao andro2001
![]()
da to mi je jasno što sam pretpostavio u najgornjem postu, ali Raul i Mobyy me nisu baš razumjeli.
dobar grah daleko se čuje
Kaj tu nitko ne čita Mobil?
Lijepo vam je pisalo u tekstu o Tele2 zašto je taj Pin nemoguće isključiti, kako se to zove, i zašto se to koristi.
@Pila- nemam ga trenutno na dohvatu, inače je jako dobro opisano. Netko je od novinara obavio lavovski posao.
e fala ti Djuka.
napisao si nam što svi već znamo i to se provlaći kroz sve postove.
A dok Tele2 postane solo operater unos PINa će i dalje ostati na SIM kartici.
Znaći dok se SIM kartica ne zamjeni unos PINa je obavezan.
dobar grah daleko se čuje
Moozda cu ponoviti vec necije rijeci..ali vidim da je problematika jos uvijek u zraku, pa.... mreža ne vidi pin..al ako ne ukucas pin mreza ne vidi ni mob (zapravo vidi...registar vidi, na taj način se moze locirati i ugaseni mob)..znaci, ukucas pin i sim se registrira na maticnu mrezu, a posto kartica vjerojatno ima 2 broja pomocu kojih se registrira na mreži (upravo zbog te pizdarije s nacionalnim roamingom i zbog međunarodnog roaminga-vezanog uz svedsku), dakle kad bi upalio mob bez pina..sim "ne zna" s kojim se brojem da se registrira pa joj se mora "napomenuti" s tim prethodnim ukucavanjem pina...to je moje shvacanje, ako grijesim nek me neko "popljuje" :-)
pozdrav
P.S. dakle po meni...nemogucnost gasenja pina ce se promijeniti iskljucivo promjenom kartice
"...moja zubarka je vrlo zgodna djevojka, često idem do nje, mada imam zdrave zube sve..."
evo ja cu te ispljuvat u vezi ovog lociranja iskljucenog moba. Moze se vjerojatno locirati na kojoj je lokaciji bio posljednji puta kada je bio ukljucen.
dobar grah daleko se čuje
fala na pljuvanju.....ali na to sam i mislio,ali,...
Moze se locirati mobitel kad je ugasen...moj je ugasen i na stolu mi je -vi's da sam ga locirao :-)))
Citao sam neki dan na jednom forumu..bila je tematika vezana uz lociranje moba..od tamo sam i uzeo ovu foru sa stolom i mobom..
Jos mi je jedan zanimljivi post zapeo za oko:
"Lociranje mobitela je moguće i kada je ugašen i kada je baterija u njemu !
Zašto to tvrdim ?
Ako najveći, najsposobniji, najobučeniji, svjetski borac protiv terorizma - Jack Bauer - to tvrdi, što mi obični smrtnici znamo o tome ? ":-)))
pozdrav
"...moja zubarka je vrlo zgodna djevojka, često idem do nje, mada imam zdrave zube sve..."
Moze, moze samo mob mora imati napajanje tj, bateriju i mozes se locirati.Izvorno postao hypnotized.zg
"JEDINSTVENO RJEŠENJE
Da bi već od samog početka rada mogao ponuditi više od stotinu zemalja u kojima je moguć roaming, Tele2 je primijenio kod nas neviđeni trik.Kada telefon iziđe iz Hrvatske potrebno ga je isključiti te zatim odmah uključiti.Potom, kad telefon zatraži unos PINa, korisnik mora najprije ukucati znamenku 1 pa onda svoj PIN...O čemu je riječ?Tele2 svoje hrvatske korisnike tijekom roaminga proglašava švedskim korisnicima mreže Tele2.Broj telefona i sve ostaje isto ali se u mreži u kojoj gostujete prijavljujete kao korisnik iz mreže 227-07 švedskog Tele2!Na našem se telefonu ta mreža pojavljuje kao S Comviq!...
Roaming je riješen Dual IMSI-jem, što znači da "A-strana" Tele2 SIM kartice ima hrvatski IMSI, a "B-strana" švedski IMSI. S tehničke strane riječ je o zanimljivom štosu. Normalno je da je na GSM SIM kartici upisan samo jedan "broj telefona";zapravo broj telefona se uopće ne nalazi na kartici, već je na kartici upisana šifra korisnika - IMSI..., a centrala po njemu prepoznaje o komu je riječ i zna koji mu broj telefona pripada. Na SIM karici kao mediju može biti pohranjeno više linije: 8, 16..., ovisno o tome koliki je memorijski kapacitet kartice. Promjena IMSI identiteta koji se koristi na takvim karticama se rješava unosom drugog PIN broja..."
MOBIL media,broj 69, studeni 2005.,str 26.
pročitao sam danas reakcije na moj pokušaj da objasnim ono što već svi znate. oprostite mi na neznanju, ali ipak niste pročitali na kraju "pozdrav od novog forumaša" (pa piše mi uz nick "tek rođen") nisam juče mogao pročitati baš sve a u ovoj diskusiji nije sve objašnjeno kako sam ja pokušao.
još jednom oprostite za neznanje, vidim da ste puno upućeniji od mene i zato sam sve ovo napisao malim slovima.
pozdrav od đuke
Pa daj ljudi neka netko skuži kako se skida taj pin sa tele2 kartice.
Evo danas malo jedrim na tu temu pa sam naisao i na sljedecu raspravu
Chessmaster
21-11-2005, 19:40
Gle ja sam isključio pin na tele2, probao sam prvo ma panasonicu x70 i nije išlo, zatim na samsungu e730 i opet ništa, kad sam probao na N6230i isključio se od prvi put!
Ali gore sam pogriješio pa se ispričavam
>>> pinovi mogu bit uključeni <<<
isprobano na SGH e730 i radi savršeno! ali malo nepraktično jer onda prebacivanje traje duže!
ovo je sa: http://cafe.mobil.hr/archive/index.php/t-15478.html
I ja sam probao s mobom N6230i, ali mi nije uspjelo. Probao sam i s N3310 i N2600 s istim rezultatom.
Palo mi je na pamet (kao totalnom neznalici o mobitelima, sim karticama i sl.) da je možda fora u signalu. Ako ga nema, možda se može isključiti pin.
S obzirom da doma nemam Faradayev kavez, a ne da mi se do importanea, to nisam probao.
Aj bok
Bookmarks