Join Today
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Threaded View

  1. #18
    Super-forumaš
    Datum registracije
    Sep 2005
    Lokacija
    Sloboština, Zagreb, Turopolje
    Mobitel
    HTC DesireHD
    Operater
    VIP
    Godina
    42
    Postova
    1.972
    Bodovi
    21.621
    Nivo
    35
    Bodovi: 21.621, Nivo: 35
    Bodovi: 21.621, Nivo: 35
    Ukupna aktivnost: 0%
    Ukupna aktivnost: 0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo mala kolekcija trikova za sve one koji su se usudili instalirati WM5.0 na svoju MPx-icu 200.

    Napomena, odsad je moguće imati i MP3-ice kao melodije zvona. Trebate ih samo staviti u \Application Data\Sounds mapu (bilo u telefon ili na mem. karticu; jer je po novom to spojeno).

    U polje za unos broja kod pisanja poruke odsad možete unijeti i nekoliko slova kontakta pa kad pritisnete Send tipku onda će aplikacija ponuditi samo one unose koji odgovaraju kriteriju. Šteta što to nije i moguće kad pritisnem Action tipku, ali nećemo biti picajzle . Npr. upišem kr u polje To: i pritisnem Send tipku on će mi ponuditi sve kontakte koji u imenu ili prezimenu počinju sa kr (ili Kr), a ako upišem Kruno, a to je jedini unos u imeniku automatski će pitati za broj i poslati ga...

    Druga stvar...ako u glavnom prozoru Contacts držite jednu od navigacijskih tipki malo duže, možete skrolati kroz alfabet sa navigacijskim tipkama i tako označiti početno slovo u imeniku, ali tako da se samo pozicionira na početni kontakt tog imena, ali bez da miče ostale kontakte koji ne počinju tim slovom (kao što je sa standardnim t9 sustavom upisivanja).

    Ima još...Što se tiče Speed Diala nisam ni znao za ovu mogućnost, ali moguće je dodati da samo šalje sms ili e-mail pritiskom na neku tipku. He he.
    Contacts je izgubio opciju Select Default Number, ali je sad moguće pozicionirati na kontakt pa lijevom ili desnom nav. tipkom odlučiti hoćemo li nazvati kontakt na jedan ili drugi broj ili mu poslati sms, e-mail ili nešto treće.
    Naravno to što promjenite ostaje zabilježeno.

    Ima još par trikova. Ako ste fino složili izbornike sa podizbornicima da vam ne bude gužva u Start Menu-u, onda ste mogli skužiti da vam ne radi micanje sistemskih programa u podizbornike sa nekim od file managera. Ako je to slučaj onda će te trebati vanjsku pomoć. Konkretno, sistem postavlja system atribut na takve datoteke, a to ne možete ukloniti ovim file managerima (da znam, glupo je). Ali onda možete preko ActiveSynca premjestiti stavke u podizbornike. Naravno, ako poslije planirate premještati te stavke trebate ActiveSync, ili isključite System atribut na datotekama, pa ćete ih moći i mobilnim file managerima prebacivati. E sad tricky dio je složiti stavke u glavnom izborniku po vašoj volji tako da recimo točno u sredini bude aplikacija Messaging, a na recimo tipki 3 (gornji desni kut) budu Igre. To se može obaviti editiranjem registry ključa (sa nekim Registry Editorom): HKCU\Software\Microsoft\Shell\StartMenu\Order, pa se poigrajte stavkama. Ali čini se da je sistem malo mušićav po tom pitanju pa ćete se malo dulje poigrati s time. Konkretno kod mene su stavke u tom ključu (u glavnom izborniku imam redom: Apps Games Internet Multimedia Messaging.lnk Mobile Settings.lnk Utility Explorer.lnk) a u ključu mi je to ovako:
    Apps
    Games
    Internet
    Multimedia
    Messaging.lnk
    Mobile
    Explorer.lnk
    Settings.lnk
    Utility
    Pa nešto probajte i vi srediti. Ako ste željeli vratiti stari stil izbornika (tipka More uvijek ostaje kao zaseban gumb, tako da u izbornik stane uvijek 9 stavki) postavite varijablu GridView na 0 (u istom ključu).

    Za one kojima nedostaje podešavanje LCD-a u Control Panelu još uvijek postoji ključ u Registryju:
    HKCU\ControlPanel\ExternalLCD pa uživajte. Možete promjeniti stil ili okrenuti (nepostojeći) logo.
    Napomena, da bi promjene u ovom ključu uzele zamaha, potrebno je rebootati mobitel.

    Sada se po defaultu uključuje odgovaranje na poziv ukoliko telefon otklopite (jer nema to za podešavanje u Settingsima). Ako želite isključiti to imate ključ: HKCU\ControlPanel\OpenPhoneAction\OpenAns i stavite na 0.

    Ako ste totalno napredni korisnik onda će vas sigurno zanimati što se pokreće prilikom podizanja mobitela. Ključ HKLM\init će vam dati odgovor na to. Možete promjeniti i prioritete pokretanja aplikacija što vam iskreno ne preporučujem.

    ------

    Evo još malo...Kako pristupiti kontaktima na kartici???

    Settings>Phone>Call Options>Show sim contacts
    Zadnji uredio T-Maca : 30-12-2005 u 16:48
    Tko se ljuti, uvalim mu kruti...


 

Slične teme

  1. Tips & tricks (MDA Compact...)
    By mach1 in forum Windows Mobile
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 14-08-2006, 21:05
  2. Tips & Tricks - N6600
    By Pinocio in forum Općenito
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 08-02-2006, 23:45
  3. Tips & Tricks za Siemens C65/CV65
    By Celikkk in forum Siemensi X6x i X7x
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 04-02-2005, 16:14

Bookmarks

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove