Upala mi je u oko Nokia 6270, 2mpx kamera, 128mb kartica, odlican ekran, symbian, zanimaju me vasi komentari na taj telefon
Printable View
Upala mi je u oko Nokia 6270, 2mpx kamera, 128mb kartica, odlican ekran, symbian, zanimaju me vasi komentari na taj telefon
radije malo nadodaj pa uzmi6280...
Nemoj nista dirati. Uzmi 6270, definitivno je bolji, ako se neces koristiti 3g-om. Moj drug ga je kupio (points na forumu) i prezadovoljan je, a i ja sam.
Kada bih birao, sigurno bih uzeo 6270, jer ima i odlican stereo zvuk.
btw, nema Symbian...
Uzmi 6280, manji je, kompaktniji i nije toliko ružan (IMO). :rolleyes:
ja sam zbog njega išao svaka 2 dana u mobis(cibona) da ga gledam..... i nakon poduže rasprave sa likom koji tamo radi, ono tipa, mob je super i sve to, hvalili ga obojica, lik mi dao da isprobam stereo slušalice, mrdali po njemu obojica, skužim letak od 6280, i ono, pitam njega a ovo, kad kaže on to ti dolazi za 15 dana cijena nešto malo skuplja (sad oko 500 kn), mob je još bolji, manji, 3G, UMTS... i te fore, al nije symbian... dakle, ako imaš uvidu uzimat ovakve pile, i ako imaš viška 500 kn, definitivno 6280, no ako nemaš i 6270 je predobar izbor, dok kod nas zažive video pozivi po pristupačnim cjenama, možda ćeš promjenit neki 3 mob. dakle, sve u svemu i 6270, jednostavno za mene, predobar mob, sve mi sviđa kod njega... čisti poslovnjak.
O 6270 ili 6280 razmišljaj jedino ako ti Symbian ne predstavlja smisao života.
Moj stari ima 6270, mobitel je jako dobar, ima odlične 3D zvučnike, koje 6280 nema, dok ovaj drugi ima 3G.
Voajer :rolleyes: ........;D= Citat =:
Izvorno postao zerobravo
6270 je odličan izbor za sve koji ne gotive Symbian a žele odličan telefon. Njegove prednosti u odnosu na 6280 su stereo zvučnici, aluminijumsko kućište i mnogo bolja i čvršća konstrukcija. 6280 ima 3g koji meni ne treba.
Ostalo im je isto, a meni se i dizajnerski više sviđa 6270. Sve je stvar ukusa, ali smatram da su oba vrh ponude, pa ne možeš pogriješiti ;) Ako imaš kakvo pitanje u vezi 6270, pitaj.
N 6280 ima bolji video (snima u VGA i 30 sličica u sek) u odnosu na N 6270 (QCIF i 15 sličica u sek)
Pozdrav svima!
(jer recimo upadam:-)
Nakon što sam odčačkao pol interneta i došao do dileme 6270 ili 6280, stigo ja ovdje kad imam što za vidjeti.
Mob je za curu i ja sam inzistirao na symbianu, no kako vidim osim 3g-a i 30 fps-a kod 6280i tog 3d zvuka koji ide na korist 6270, bitnije razlike nema.
Što bih ja htio pitati:
Sasvim sigurno će ovih dana cura dobiti 6270, i uzet ću joj normalno miniSD karticu(ako je ne dobije u paketu), no zanima me (nisam duže pratio, pa vas pitam) da li mogu java aplikacije (namijenjane s60) i vulgaris java applete (.jad+.jar) upucati unutra obzirom na taj s40.
E, i recimo čuđenje/kritika - što nisu u 6270 i 6280 ipak stavili symbian kad je 6260 imala s60?
:-) eto, 6270 a i 6280 super tulifoni, još kad bi imali symbian:-)))
Možeš da ubaciš java aplikacije, a s obzirom na veću rezoluciju ekranau odnosu na Symbian telefone, one čak neće ni zauzimati čitav ekran. Čim ubaciš jar, on se sam pretvara u aplikaciju, nije potrebna nikakva instalacija.
Imam ja Sonica za 6270 :)
Puno hvala, imam i ja sonica, samo ga trebam iskopati:-)
Mislim da si malo fulao.Kada snima u vga razlučivosti onda je 13 sličica u sekundi...tako sam pročitao...= Citat =:
Izvorno postao HCSC
Assasin, tako je. Uostalom, ne znam zašto se ljudi toliko oduševljavaju time? (Snimanje u vga rezoluciji, big deal, nikad ne snimam clipove).
Samo da javim da je telefon baš super i istina je da za nekog tko ne pati za symbianom je telefon prava stvar. (je da malo papri cijena, no o tom potom:-)
Nemam nijednu zamjerku, hehe samo mi sad trebaju office i pdf vieweri(readeri) naravno java, a to nemogu nigdje naći(već sam dao post, no ako netko ovdje može pomoći bio bih zahvalan.
E, da ima jedna mala zamjerka, dvije. Mini SD kao takva jemalo bed jer sad moram tražiti reader za nju(imam 16u1, no iako čita RS MMC, Mini SD ne čita:-), no tu je budnlovani:-) kabel pa za prvu ruku će poslužiti.
Da, zamjerka je ustvari na vratašca/utor za karticu, lako se otvori, no zatvaranje je valjda nauka:-)
E, da s mobom je došla 128MB kartica, vrlo pohvalno!
uzmi 6280 bolji je,jedan moj prijatelj ima 6270 zali se da telefon mi se non stop koci i mora ga resetovati i zali se na baterija-kratko traje.
Bok,
ja namjeravam kupiti 6280 ... pa me zanima dali radi tele2 kartica s mobom normlano i dali nema nekih bugova zbog tele2 kartice - pitam zbog toga jer je 3g telefon. jer sam se zajebo oko moto e1000 - pa sam ju dao mami. ako ne radi na 6280 - pa da kupim 6270 :thumbup:
Gleep! ja nemam nikakvih problema sa otvaranjem i zatvaranjem utora za MiniSD, čak štaviše, preugodno je :)
Jedno pitanje, da li je i tvoja Made in Germany? Moja jeste.
smea, čista glupost i laž. Meni 6270 još nikad nije napravila problem što se tiče softvera, nikad nije blokirala, nikad se nije restartovala (6230 mi se znala restartovati povremeno). Dok, 6280 ima ogromnih problema sa stabilnošću softvera. Izvor: strani mobile forumi.
Hm, kako da objasnim:-)= Citat =:
Izvorno postao points
Možda su meni vratašca u klincu, jer po otvaranju kartica fino izleti van, no kod zatvaranja kartica ulazi unutra, no pošto federira, vratašca treba jednim prtom zatvoriti tek kad se kartica dovoljno drugim prstom ugura unutra, po meni bi kartica trebala unutra "sjesti" pa da se vrata zatvore, ili ja ne kužim princip ili mi je štogod puklo unutra?
Baš su mogli staviti sistem kao kod sx1:-))
Ajde malo vidi kako se tebi zatvara, možda je stvarno kod mene problem, ili ja nešto krivo radim:-)
Misliš na karticu? Japan:-) kako bi onaj rus iz filma armageddon rekao - all same shit made in taiwan:-)= Citat =:
Izvorno postao points
Ja mogu reći da ovo još nije počelo blokati, no zezaju me ti java midleti, pogledaj malo post u kojem tražim aplikacije, možda ti imaš kakvu drugu verziju tamo navedenih?= Citat =:
Izvorno postao points
Hvala.
Pa takav je sistem. Kad otvoriš vratanca, kartica i ne treba sama da izađe, nego je gurneš noktom i ona klikne i izađe vani. Isto tako, kad je stavljaš, opet je gurneš dok ne klikne, pa onda zatvoriš vratanca. I to je to.
Ne, mislio sam na telefon. Gdje je napravljen?
Japan i Taiwan su ti odlični, nema šta da se žališ.
I mene zeza Opera Mini, neće da mi proradi konektovanje, samo prijavi Application Error. Imam i problem sa e-mailom, potraži moj post "E-mail na 6270" pa vidi možeš li mi pomoći. Dosad niko nije.
E, vidiš da sam ja krivo radio:-9 pa bojao sam se previše gurnuti a i nemam dovoljno dugačak nokat:-) sad je sve ok, no bemu miša to nigdje ne piše:-) uradi sam, eto sad j eok, no ipak iako meni doslovno kartica dosad nikad nije sjedla, radila je - lucky me:-)= Citat =:
Izvorno postao points
Ma ne žalim se ja, kažem, većina stvari se i radi tamo, samo to., No regrets whatsoever:-)= Citat =:
Izvorno postao points
= Citat =:
Izvorno postao points
Hm, idem pogledati, hvala, a reci - imaš li ti ove midlete instalirane, pa da mi kažeš kako se ponašaju?
Microreader
Mobiword
PDFviewer
Hvala na tipu za vratašca:-)
Ma nema na čemu, ali opet mi nisi rekao gdje je napravljen tvoj telefon? :spin:
Nemam ni ja dovoljno dugačak nokat pa često koristim pomoćna sredstva, npr. kašičicu s kojom sam upravo pojeo jogobellu ;D
Mobiword sam imao ali mi to izgleda kao potpuno beskorisna aplikacija. Naime, on kao oponaša word, ali samo se mogu otvarati fajlovi koje napraviš u dotičnom programu. Probao sam prebaciti s kompa .doc dokument, ali sa njim ništa ne mogu. Koji program da instaliram da mogu gledati .doc fajlove?
Ove ostale nemam.
...ne nalazim tvoj post , a pretraživanjem tvojih postova, mail sopminješ jedino u threadu:
Motorola c350 software
svejedno, nadam se da ću naći neku soluciju za ove midlete...
A tulifon je napravljen, e sad da ga otvorim...e, njemačka.= Citat =:
Izvorno postao points
Hehe, ma bilo što što je deblje od kartice dobro dođe...
E, vidiš, to sam i ja primjetio, no na drugim telefonima se to da rješiti da se u folder gdje ovaj sprema fileove ubace oni koje želiš pročitati(programu bi to trebala biti prvotna namjena, no što je tu je...)= Citat =:
Izvorno postao points
Još nisam ni otkrio gdje ih sprema jer mi jednostavno ne želi raditi...
E, odgovorio sam ti a nisam vidio ovaj post, možda sam krivo tražio daj mi linkaj taj post vezan za e-mail na 6270
Evo sad sam stavio novi thread. To sam pitao na mnogim forumima, izgleda da ovdje nisam dosad. Sad pogledaj pa mi pokušaj pomoći.
P.S. Evo slika moje ljepotice Nokije ;D http://img.photobucket.com/albums/v4.../Picture31.jpg
Slikano je s k700i pa je kvalitet užasan. Imaš li ti sliku? Volim žive slike ;D
smea, čista glupost i laž. Meni 6270 još nikad nije napravila problem što se tiče softvera, nikad nije blokirala, nikad se nije restartovala (6230 mi se znala restartovati povremeno). Dok, 6280 ima ogromnih problema sa stabilnošću softvera. Izvor: strani mobile forumi.[/QUOTE]
ne znam nisam imao 6270 prijatelj mi tako kaze jer je on koristi a i jeden decko iz beograda mi je rekao da ima isti problem sa 6270.
Ako si u prilici, pitaj ih za verziju softvera. U mene je 3.66.
Gle, meni je mobitela već puna kapa i ja bi samo da ovo rješim, znači pitao si drugdje, onda tek sada tu, ja sam mislio da si tu postavio thread, uglavnom...= Citat =:
Izvorno postao points
= Citat =:
Izvorno postao points
Što da ga slikam, ima slika na netu, uostalom to je mob od cure, moj se is priloženog vidi.
= Citat =:
Izvorno postao smea
koji problem???, dajte budite malo precizniji.
Gleep šta ti bi odjednom? :retard:
jedan moj prijatelj ima 6270 zali se da telefon mi se non stop koci i mora ga resetovati i zali se na baterija-kratko traje.= Citat =:
Izvorno postao Gleep!
Ma niš, uvidio sam da većina pojma nema ili ne želi odgovoriti o ovome vezano za rušenje appleta, plus što sam izgleda zaslužio brisanje posta na Java podforumu..no vidjet ću, akuloko se tu kroz par dana ne pojavi neko poboljšanje.odustat ću i od problema, a samim time i od nokia foruma ovdje.= Citat =:
Izvorno postao points
Moglo bi biti, bye bye nokia, hello siemens...:-)
No way!! Pa nemoj da te prve prepreke podstaknu da odustanes. Ovo je dobar forum, naci ces odgovore na svoja pitanja.= Citat =:
Izvorno postao Gleep!
Nego... Koliko vam traje baterija na 6270? Uz recimo nekih 40-ak minuta razgovora dnevno?? Da li može izdržati bar puna 2 dana??
= Citat =:
Izvorno postao djomla
Znam, no nisam uzeo jednu stvar u obzir, otuda malo kritičan stav - n6270 j erealtivno nov telefon i možda ga premalo ljudi kod nas ima da bi uvidjeli moj problem, a možda je baš vezan za soft u telefonu ili možda(manje moguće) hardver..
Rješit ću ja to već, treba imati strpljenja i upornosti.
Pošto je telfon za koji sam se ja javio kod moje cure pouzdanu informaciju ti ne mogu reći, no pošto smo dislocirani(znači razgovori prelaze i preko 60 min dnevno) dva dana zaključno sa pola noći (za 10 minuta) sigurno traje a razgovora ima sigurno 80-ak minuta.= Citat =:
Izvorno postao Ićo
mobitel imam oko 3 mjeseca i do sad nikakvih problema,a što se tiće baterije oko 2,5-3 dana izdrži bez problema..normalno ako slušam mp3 onda oko jednog dana,al to je normalno..
možda jedini "problem" s mobitelom su dimenzije jer dolaskom lijepog vremena već počinjem izmišljati kamo da da ga stavim...
Meni baterija traje 1.5 dan do 2. Uzmi u obzir da telefoniram možda 10min dnevno, pošaljem 20 poruka, uslikam 10 slika, slušam mp3.
nabavio frendu i fon je ok a za razgovore mi se čini mrak , jedino kaj na 6280 mogu brijat po RTL-u mukte
evo jedno pitanje za sve vlasnike 6270;
http://cafe.mobil.hr/showpost.php?p=320439&postcount=19
da li je ovo istina, tj. da li se mogu kreirat izbornici na 6270 i 6280 po vlastitoj želji?
Možeš promjeniti izgled ikona u izborniku, to je sigurno, a na 6270/6280 imaš tri-četri različita izgleda izbornika...
Ako nevjeruješ pogledaj ovdje:
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?p=320542#post320542
temu sam sam napravio, pa pogledaj sreenshotove, menija... Pa sam zaključi...
Nisam siguran na shto mislis...malo preciziraj da li mislish na samom mobu ili s nekim editorom...nego mene zanima neshto drugo, kod nekih poziva je zvuk kod razgovora (to se cuje i na jednoj i na drugoj strani) kao metalan, nije mi jasno yashto, jel do mikrofona ili do samog signala, da li se to vama deshava?
E, jedna full bitna stvar - kod poruka se ne vidi vrijeme slanja poruke nego vrijeme kad je poruka primljena / jel to do nekog settinga ili???
= Citat =:
Izvorno postao Gleep!
Metalni zvuk obično označava da se radi o velikom zračenju mobitela (meni se to javljalo na 6610 kad je bila izišla, a tada su je bili u V.Britaniji povukli upravo zbog povećane količine SARa). Može biti do toga, a drugo- možda kao na Motoroli ROKR, hardver smeta za normalnu reprodukciju zvuka. Bilo bi najbolje odnijeti je u servis.
Što se vremena primanja SMSa tiče, kod mene je problem da vidim samo vrijeme kad sam poslao poruku, ali ne i kad je isporučena. To me malo buni jer znam da su neke Nokije (npr 6310) imale u Izvješću baš vrijeme kad je poruka dostavljena na drugi mob.
Hvala na objašnjenju, vidiš to sa zračenjem je malo scarry:-), odnijet u ga na servis najbolje.= Citat =:
Izvorno postao Mobyy
E, vidiš ovo s vremenom isporuke na drugi telefon sam i sam vidio na više nokia, i mišljenja sam da je to recimo način na koji mob pročita ono što mu mreža dostavi, no ovo sa dolaskom poruke na mob bi po meni isto trebalo biti možda do mreže, morati ću provjeriti, čudno je kako god okreneš.
Znači tebi u delivery reportu piše vrijeme kad si je ti poslao...jesi li na vipu?
Jesam, na VIPu. Nisam siguran je li do mreže ili možda do samoga mobitela.:rolleyes:
I ja imam problem sa vremenom primanja poruka.
Npr. poruku koju sam primio sinoć u 22.30, piše mi da sam primio u 23.30. I uvijek tako. Onda su mi kreteni u call centru predložili da stavim Time zone GMT, iako smo mi GMT+1, što je pomoglo u tom pogledu, ali mi se sve ostalo poremetilo, jer imam mnooooogo podsjetnika, rođendana i slično u kalendaru, pa su se svi pomjerili za jedan sat, što mi naravno ne odgovara. Ima li ko kokvo rješenje za ovo?
Da možda nije neka greška u softu?? Ako je, onda nadogradnaj softa...
Pa ne znam da li je do softa... Stvarno mi se ne da nadograđivati, a nemam ni gdje :-/